odessa-simferopol - wątpliwości ;)

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
cookie
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

odessa-simferopol - wę…tpliwoł›ci ;)

Post autor: cookie »

Witam serdecznie:)
Naczytałam się tu różnych informacji i w związku z tym naszły mnie pewne wątpliwości. Może ktoś mógłby je rozwiać?
Otóz 1 lipca wyjeżdżam do Simferopola z Krakowa. Zamierzam podróżować pociągniem z przesiadką w Odessie, bo to chyba najwygodniejsze połączenie. Na dworcu PKP usłyszałam, żeby nie kupowac biletu z Krakowa od razu do Simferopola, bo na Ukrainie mogą mi go po prostu nie uznać i zażądać po przesiadce w Odessie kupna drugiego. Z tego co czytam o kolei na Ukrainie, dość trudno kupić tam bilet bezpośrednio przed odjazdem, zwłaszcza na Krym. Ja przyjadę do Odessy w południe, a pociąg do S. jest jakoś po 18...
Jak sobie poradzić z taką sytuacją? Czy jest jakakolwiek możliwość rezaerwacji wcześniej biletu? Bo nie chciałabym utknąć w Odessie, zwłaszcza, że w Simferopolu MUSZĘ być 3 lipca...
Będę bardzo wdzięczna za jakąś radę.
Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
ponur
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Re: odessa-simferopol - wę…tpliwoł›ci ;)

Post autor: ponur »

cookie pisze: Otóz 1 lipca wyjeżdżam do Simferopola z Krakowa. Zamierzam podróżować pociągniem z przesiadką w Odessie, bo to chyba najwygodniejsze połączenie.
Chyba nie jest to najwygodniejsze połączenie nie mówiąc o nadrabianiu drogi. Najwygodniejsze połączenie to Lwów - Simferopol. Inny problem to rezerwacja biletów.Poczytaj o tym na forum.
Natomiast kupno biletów w Polsce na wewnętrzne połączenia na Ukrainie jest chyba nierealne a z pewnością bardzo nieopłacalne.
.................................................................

Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gollum »

Tu: http://lwow.wschod.info/info/krym.php ponoć można zarezerwować. Nie praktykowałem tego sposobu, przysłał mi linka znajomy, który tak robił i jest zadowolony

Omirek

Post autor: Omirek »

Ja jade w połowie czerwca po bilety do Lwowa :) na trase lwów=symferopol na połowe lipca tylko nie znam aktualnych cen ;)

ODPOWIEDZ