podróż koleją Lwów- Sewastopol

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
pertinaks
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

podróż koleję… Lwów- Sewastopol

Post autor: pertinaks »

Mam pytanie ile kosztuje przejazd koleją na trasie Lwów-Sewastopol.

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stawar »

Juz byl ten temat na forum. Przegladnij je dokladnie.Sa tam i ogodziny odjazdow jak i ceny

ADAM

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

Lwów - Sewastopol nie ma..

jest Lwów Symferopol...ze dwa tematy pod twoim...

viewtopic.php?t=255
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

katarzyna

symferopol - lwów

Post autor: katarzyna »

jechałam tydzien temu i moge powiedziec, ze Symferopol - lwów to 58 hryvien. i to jest 27 godzin w pociągu plackarnym :))

Awatar użytkownika
Kristofor&Nemiroffka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Kristofor&Nemiroffka »

Polecam wariant przez Odessę - kilkanaście hrywien więcej, ale nie traci się dnia w pociągu i przyjeżdża do Symferopola o rozsądnej godzinie.

pertinaks
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: pertinaks »

mam jeszcze jedno pytanie jak długo trwa zakup biletu na w/w trasę na dworcu we Lwowie bilet na plackarnym?

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

jak długo???

no chyba zakup biletu nie jest jakąś nadzwyczajną operacją do wykonania i na Ukrainie niczym to się nie różni...więc wszystko zależy od ilości otwartych okienek i liczby pasażerów mających ten sam cel co ty...
we Lwowie nie zajęło mi to nigdy dłużej niż 8-10 min (wszystko zależy od dnia, jego pory oraz czy jest sezon czy nie)...

wcześniej warto znać numer pociągu, którym chce się podróżować bo bilet kupuje się na konkretny pociąg a nie na trasę...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

lene

Post autor: lene »

8-10 min ??!!!:shock: to się dopiero nazywa mieć szczęście. Ja swój czas zwykle przeliczam na godziny. Ostatni rekord ustanowiłam w lipcu i wynosił on 4,5h. Żyć nie umierać. Upał, ścisk, krew i pot. A jak wreszcie udało mi sie dopchnąć do kasy to pani błysnęła złotą szczeną w uśmiechu i powiedziała, że teraz to ma przerwę.
Dodam jeszcze, że w tym roku zakup biletu powrotnego z Krymu do Lwowa okazał się właśnie ,, nadzwyczajną operacją do wykonania". Oficjalna wersja brzmiała, że do końca sierpnia nie ma biletów do Lwowa. I tak przez kilka dni.Ogólnie jakaś masakra w tym roku z biletami powrotnymi we wszystkie strony. Do Moskwy są wysprzedane do końca września. Ale co się dziwić. Sezon :lol:

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

no to nie zazdroszczę...
widać mam jakieś szczęście :lol: i niech tak będzie jak najdłużej, bo za 2 tyg. znów będe na tym dworcu kupował bilety...

ja mówię o Lwowie...inaczej sytuacja wygląda w Kijowie..chociaż tam odradzam kupowania biletów na dworcu głównym, bo są jeszcze kasy w centrum..
problemy były jak kupowałem bilety do Odessy w mieście Herson..czy w Odessie do Kijowa...ale nigdy nie trwało to dłużej niż 40 min.

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

A moglbys okreslic lokalizacje miejsca we Lwowie oprocz dworca,gdzie mozna kupic bilety ? Wiem, ze tam placi sie prowizje, ale niewielka zdaje sie. Ja z kolei bede kupowal za tydzien wlasnie we Lwowie. I tez licze na szczescie

ADAM

lene

Post autor: lene »

Ze swej strony polecam kasę dla VIP-ów na lwowskim dworcu. Czysto, klimatyzacja, niewielkie kolejki. Jednym słowem szał ciał i uprzęży.

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

z tego co mi przed chwilą na czacie powiedzieli to jest kasa koło głównego korpusy uniwersytety im.Franki
ale jakoś bliżej nie potrafili określić.. :wink:

oprócz tego znalazłem informację, że otwrte zostało jakieś biuro Lufthansy
Виа Львов
г.Львов, ул. И.Франко, 28
Тел: +38 0322 72 18 63
Факс: +38 0322 72 12 09
vialviv@lv.ukrtel.net

można maila napisać i się dowiedzieć czy sprzedają na miejscu...bo można także zarezerwować on-line

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

WOOW ! Rezerwacja online ?!!!!! Masz moze adres www, czy tylko ten email jest dostepny

PZDR

ADAM

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

ale wydaje mi się, że nie na wszystkie pociagi sprzedaja bilety

http://www.viakiev.com.ua/railwayticket ... /?view=all

jest to biuro Lufthansy to na pewno można napisać też do nich po angielsku (jeśli ktoś rosyjskiego nie zna) i zapytać o szczegóły.

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

No wlasnie.Jest tak jak mowisz.Ze Lwowa za pomoca tej strony mozna jedynie do Kijowa bilety zamowic :-(. No coz...Zatem trzeba liczyc na szczescie przy kasach

ADAM

ODPOWIEDZ