Wrocilem z KRYMU

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Wrocilem z KRYMU

Post autor: stawar »

Witam!

Wrocilem z 3 tyg wyprawy na Krym.Rzecz jasna - rewelacja
A oto kilka moich spostrzezen
1.Z biletami nadal problemy - naszej grupie udalo sie zalatwic bilety dopiero na srodek tygodnia (a bylismy we Lwowie od soboty :-),ale nic to zwiedzilismy sobie w tym czasie inne rejony Ukrainy.
2.Ceny poszly niestety dosc sporo w gore.Zwlaszcza zywnosc i ceny wstepow
3.Przewodnik Bezdroza jest faktycznie dobry
4.Plackarta bezpieczna
5.Po przyjezdzie OD RAZU kupujcie powrotne bilety.Niewazne czy to pociag czy autobus
6.Ceny ryb na Krymie koszmarne
7.Noclegi spokojnie wszedzie mozna zalatwic do 5$ za dobe
8.MEDYKA = KOSZMAR (po 2 godz w jedna strone na przejsciu pieszym)

Pozdrawiam

STAWAR

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: blazey »

8. taaaaa, w połowie sierpnia miałem nieprzyjemność przekraczać tam granicę, i po miesiącu spędzonym w Rosji i na Ukrainie od razu powiało polskim klimatem

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

Hej, Czy ten przewodnik Bezroża jest lepszy od Pascala autorstwa Dylewskiego (bodajże)?

ad. 8 Trzeba się pchać niestety. woła się żołnierza i mówi mu się, ze się tu nie jest zawodowo, zawsze puszczają bez kolejki.

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Bezdroża są lepsze od Pascala pod każdym względem.

Np. Dojazdy łączone są w Pascalu wymienione tylko ogólnikowo (tam najważniejszy jest dojazd bezpośredni z Polski buhahaha) , podczas gdy Bezdroża traktuja temat priorytetowo.
Opis miast w Pascalu jest raczej rysem historycznym niż wskazówkami gdzie się udać i co zobaczyć. Generalnie mało informacji praktycznych

W Medyce problemy z przejściem pieszym są w obie strony i w obie strony problem występuje po stronie ukraińskiej.Mrówki wpychają się na chama,wrzeszczą na siebie, przeciskają się robiąc niemiłosierny tłok itd itd...A są jedne wąziutkie drzwi.Rzeźnia.Nawet wpadłem na pomysł interesu.Koszulki t-shirt z widokiem tłumu ludzi cisnących się do jednych drzwi i podpisem: MEDYKA - byłem tam :-)
A prośby do ukraińskich wopistów niestety są bezcelowe (zakładając że wogóle uda się do nich przepchać)

Szulik
Administrator

To jakoś dziwnie trafiłeś. to przejście przekraczam kilka razy w roku i zawsze kolejka jest ale po polskiej stronie, po ukrainskiej, raz na pare lat trafiam. U ukraincow sie nie wepchasz, to fakt.

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

A kiedy przekraczałeś ostatnio, bo jak byłem poprzednio (w zeszłym roku) było dokładnie tak jak opisałeś ?
Wydaje mi się że sytuacja się niestety zmieniła na niekorzyść (przekraczałem przejście dwa razy w piątek - raz jadąc na Ukrainę ok godz 11, a wracając ok godz 7 rano.Dwa razy MASAKRA

Szulik
Administrator

Ostatnio przekraczałem ok 7 sierpnia. W stronę do Polski: po ukraińskiej stronie pusto, po polskiej tłum. Od 16-go mieli zmienić organizację odprawy po polskiej stronie, zobaczymy co to dało.

Po ukraińskiej stronie kolejki spotykałem wyłącznie podczas zmiany celników, zaraz po otwarciu przejścia (tearz jest całodobowe) oraz gdy zakorkowało się po polskiej stronie.

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Nam sie udalo przejsc poza kolejka, ale fakt faktem ze cale to zamieszanie i tak jest niepotrzebne. Byc moze straznicy przepuscili bez problemu bo zebrallismy sie w wieksza grupe z innymi turystami, notabene tez wracajacymi z krymu, w sumie bylo ok 12-13 osob.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

a wie ktos jak to wyglada teraz? w polowie wrzesnia znow jade na ukraine, a na poczatku i w srodku lipca po ukrainskiej stronie przejscia (idac na ukraine) hardcore byl nieprzecietny :| chamstwo ludzi to pikus, chamstwo zolnierzy puszczajacych tylko ukraincow i mowiacych, ze blankiety imigracyjne sie skonczyly i wiecej nie bedzie (!) to juz pewne przegiecie. 2 czy 3 h stania bez sensu tez... :|

pozdr
ls

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

No wlasnie ja wjezdzalem 13 sierpnia a wyjezdzalem 2 wrzesnia.Opis zamiescilem juz troche wyzej :-)

Gość

Post autor: Gość »

aha, fakt, nie doczytalem :-)
widze, ze znow kroi mi sie niezla walka :|
chyba rozwaze przekraczanie w innym miejscu albo wjazd ze slowacji nawet...

pozdr
ls

mal

Post autor: mal »

widze ze bywa roznie.. dla nas pogranicznicy po jednej i drugiej stronie byli przemili. jak sie ma dobrze wypelniona karte migracyjna, jest sie milym i ma typowy wyglad turysty (plecak karimatka itp) to w ogole nie robili problemow... powrot jest na pewno gorszy niz w tamta strone ale jak sie jest przy polskiej budce granicznej to znow dziala wyglad turysty oraz mila prosba do pogranicznika (uciekajacy pociag rodzice sie martwia cokolwiek)

Gość

Anonymous pisze:aha, fakt, nie doczytalem :-)
widze, ze znow kroi mi sie niezla walka :|
chyba rozwaze przekraczanie w innym miejscu albo wjazd ze slowacji nawet...

pozdr
ls
witajcie! akurat w niedzielę wracałem z zakarpacia przez słowację. to co przeszlismy na granicy przechodzi wszelkie oczkeiwania 4godziny stania w pasie międzygranicznym. tyle czasu zajęło słowakom sprawdzenie kolejki około 40 samochodów. w jednej kolejce słowackie i ukraińskie "mrówki" i my którzy niemieliśmy nic do oclenia. slowaccy celnicy ruszali się jak muchy w smole. odprawa przez ukraińców była ok.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

ufff, wlasnie wrocilem i musze napisac, ze w przemyslu bylo ok i w jedna !7.09 kolo 7:20), i w druga (24.09 okolo 15.00) strone.
troche w tym pewnie przypadku, ale poszlo jak z platka.
i tylko jedna drobna uwaga dla zainteresowanych przenoszeniem nadmiarowych kartonikow lub buteleczek: dzis polacy sprawdzali mniej lub bardziej dokladnie, ale doslownie kazdy turystyczny plecak. na tym nie koniec zreszta, bo w pociagu z przemysla juz w katowicach sluzba celna znow nas dopadla i grzebala w bagazach... :| cos sie zaczeli starac chlopaki... :|

pozdrawiam
ls

Kris

medyka

Post autor: Kris »

witam.
w ciagu wakacji bylem na kkrymie i oto moje wrazenia z granicy:
I. z przemysla za zadna cene nie jechac PKSem (polskim lub ukrainskim). powod?? kierowcy sa ugadani z przemytnikami i w efekcie wieziesz pod fotelen np. sztabe zamrozonego miecha (w moim przypadku). najgorsze jest to ze zaraz za przejsciem nastepuje rozladunek towaru- trwa wpizdu. i w efekcie przejazd wydluza sie o 1-2h. w medyce celnicy nas zadnymi ubezpieczeniami nieniepokoili wiec spox.
wjezdzajac na ukraine wypelnia sie takie male karteczki papieru ( dane osobiste+ cel podrozy), nalezy je zachowac do wyjazdu.
tyle teorii. oczywiscie kartki te maja tendence do gubienia sie co mialo miejsce w naszym przypadki. i co?? i nic. w drodze powrotnej celnicy nawet sie o nie niezajakneli:). niewiem czy to efetkt dobrego ich dobrego humoru czy wogole tego niesprawdzaja.
pozdrowienia

kris

Post autor: kris »

acha
dla mnie medyka nierowna sie koszmar.
bylem tam w srodku tygodnia i ani zywej duszy oprocz celnikow i psa narkotykowego:)

Szulik
Administrator

Jeśli chodzi o te karteczki - są to karty migracyjne - to jeśli jedzie się tylko na Ukrainę i później wraca się do Polski to rzeczywiście raczej nikt ich nie wymaga. Natomiast na innych granicach, np. z Rosją są one wymagane i ich brak może oznaczać problemy.

A tydzień temu po raz koleny przekraczałem granicę w Medyce i było pusto jak nigdy. Nie wiem czy to przypadek czy nowa reguła. W połowie sierpnia zmieniono trochę organizację pieszego przejścia po polskiej stronie. Ale zmiany ograniczają się to wywieszenia karteczki, że jest to przejście dla osób, które nie mają "nic do oclenia", ale watpię by to cokolwiek zmieniło bo i tak wszystkie mrówki teoretycznie nic nie przemycają...

A z autobusów Przemyśl-Lwów zrezygnowałem parę lat temu bo to strata czasu i nerwów.

blazey
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Szulik pisze:A z autobusów Przemyśl-Lwów zrezygnowałem parę lat temu bo to strata czasu i nerwów.
że tak spytam... dlaczego? :shock:

Szulik
Administrator

autobus srednio jedzie 3h (w nocy krocej), stanie na granicy doprowadza mnie do szalu, nigdy nie wiesz ile postoisz. a na piechote jestes czesciowo kowalem swojego losu :) przynajmniej mozna oddychac swiezym powietrzem. jeszcze nigdy trasa przemys-lwow busami i na piechote przez granice nie zajela mi wiecej niz 2h

Gość

nie bede zakladal osobnego watku, wiec dopisze swoje spostrzezenia do tego

wiec tak blismy pod koniec wrzesnia i jechalismy przez odesse, bilety dostalismy na godzine przed odjazdem pociagu, na bezposredni tez byly na nastepny dzien, my wybralismy opcje przez odesse bo odpada ci wtedy nocleg we lwowie pociag byl cos po 18 a w odessie jestes na rano i masz caly dzien na zwiedzenie odessy i w symefropolu jestes na rano.

w sumefropolu kupilsmy bilety odrazu na powrot niestety zowu przez odesse bo na dzien w ktorym musliesmy wracac nie bylo miejsc.
trzeba uwazac przy kupnie, koledze sprzedala bilet na dzien pozniej niz chcial i nie wymienila biletu chociaz odrazu pokazalismy pomylke

z biletami wogole jest czeski film, bo zamiast 55 hr kosztowal na 85 hr bo raz ze kupowalismy na przedsprzedazy to drozej a dwa kupowalismy w jakiejs kasie co babka nam powiedziala, ze w niej jest 10h drozej na bilecie jak sie chce zaoszczedzic w symefropolu to podobno trzeba isc gdzies na miasto do kasy :(

w maszrutkach BARDZO czesto licza za bagaz (mielismy duze plecaki) srednio od 0,5 do 2hr na osobe, lepiej miec zgodne pieniadze za przejazd bo jak np przejazd kosztowal 8hr dasz 10 i juz reszty nie dostajesz bo gosciu liczy wtedy sobie za bagaz

spalismy albo na kwaterach (trzeba pytac czy cierpla woda nie jest platna osobno!!!!) albo pod namiotem na plazy lub na stepie !!

ogolnie polecam wziasc namiot

przewodnik bezdroza faktycznie jest super chociaz mielismy najnowsze wydanie to ceny z przewodnika o wiele drozsze

ogolnie na krymie piwo srednio dwa razy drozsze jak we lwowie,
arbuzy drozsze jak u nas (u nas w markecie przed wyjazdem byly po 0,70 gr za 1kg czyli po 1hr a na krymie srednio po 1,5 hr / kg)

jest bezpiecznie w 2 osoby.

troche sie rozpisalem, ale mam nadzieje, ze komus to pomoze w ew podruzy

ps oczywiscie bylo pieknie

ps2 woda cieplejsza na krymie niz w odessie

ps3 najwiecej krabow bylo w balaklawie

ps4 krabow brak, przynajmiej o tej porze w odessie

pozdro
jak jakies pytania to zapraszam na maila

WYWAL_TOgrzes_d@interia.pl

Paweł

Post autor: Paweł »

Witam,wybieram się w wakacje na Krym, mamy zamiar jechać stopem, może ktoś z Was dojechał tam takim właśnie sposobem? A może ktoś ma przynajmniej teoretyczną wiedzę na temat tamtejszego (ukraińskiego) autostopu, np. czy są duże trudności w łapaniu , jak jest z noclegami na dziko, albo na stacjach benzynowych... Zjeździłem już prawie całą Europę zachodnią autostopem, a na Wschód dopiero teraz mam zamiar się wybrać, więc proszę o odpowiedź :D
Pozdrawiam PAWEŁ :)

Gość

...woła się żołnierza i mówi mu się, ze się tu nie jest zawodowo, zawsze puszczają bez kolejki.
Niestety nie zawsze...

marpuch@op.pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marpuch@op.pl »

prosze o informacje dot. kołomyji- dojazd, noclegi,

bu

Post autor: bu »

bylam na Krymie w te wakacje - przez Lwow i Kijow, a wracalam przez Odesse. wszystko plackarta (zgadzam sie, ze bezpieczna). Karteczki zgubilam, ale nikt o nie na granicy nie pytal, a w kolejce nie stalam w ogole. Przed nami byl jeden pan. a bilety w przyszlym roku wiem juz, jak zalatwiac: wysyla sie znajomej pani pieniazki i nazwiska miesiac wczesniej i mozna wybierac i przebierac...
PYTANKO: chce sie w przyszlym roku wybrac na Krym,ale do jakiejs malej wioski nad morzem, zeby posiedziec na plazy, pospacerowac, popodziwac widoki, a mniej tym razem zwiedzac - ma ktos jakies namiary na fajna wioske? no i zeby bylo taniej... :)

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Jesli chcesz przepiekne widoki plus nieduza wioske to proponuje Olienowke.
To najbardziej na zachód wysunieta czesc polwyspu. Widoki takie, ze krecili tam filmy o piratach. Latwy dojazd autobusem z Eupatorii

B.ladnie jest tez w Sudaku i okolicach (zwlaszcza Nowy Swiat) ale to juz nieco wieksze miejscowosci

grażyna

Post autor: grażyna »

Witajcie.Czy może ktoś wie jak jeżdżą busy z Przemyśla do Medyki?Chodzi mi osobotę w godz.ok.14;00.

stawar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Z tego co pamietam to busy nie maja ściśle określonych godzin odjazdu.Busik się zapełnia - odjeżdża. Zaraz podjeżdża następny.Itd.Busiki odjeżdżają z tyłu dworca. Idąc przejściem podziemnym z peronu skręcasz w prawo, a nie w lewo na dworzec

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

lub wejdź sobie na stronę PKS Przemyśl i sprawdź rozkład jazy do Lwowa..te autobusy na pewno odjeżdżają o ustalonej godzinie...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Szulik
Administrator

.te autobusy na pewno odjeżdżają o ustalonej godzinie...
znając tę trase to niczego bym nie powiedział "na pewno" :) busikiem bedzie najszybciej. a to, ze chcesz jechac w sobote nie ma znaczenia. busiarze tylko w swieta zwalniaja. dla mrowek sobota to idealny dzien na pare kursow wiec transport jest non-stop

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

no te, którymi ja jeździłem odjeżdżały według planu... :wink:

Przemyśl - Lwów (przez Mościska)

11.00, 13.30, 15.30, 17.10
godz. odjazdów ze strony PKS Przemyśl
http://www.pks-przemysl.pl/index1.php?url=rozkladmiedzy
http://www.pks-przemysl.pl/index1.php?url=lwow

ale busikiem będzie pewnie kilka zł. taniej)
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

ODPOWIEDZ