Ile zabrać na krym?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Ile zabraę‡ na krym?

Post autor: kono »

Wiem że pytanie jest dyskusyjne, ale trochę obawiam się czy mi starczy pieniędzy :-). Planujemy spędzić z żoną 17 noclegów na Krymie, konkretnie w Ałupce. Od razu dodam, że interesują nas "normalne" standardy lokalowe i atrakcje turystyczne. Wiem, że dla niektórych 10tys. to będzie mało a inny zmieści się np. w 1,5 tys. Bardzo proszę o odpowiedzi na podstawie własnych doświadczeń, najlepiej z tego roku. Dodam jeszcze, że jedziemy w sierpniu. Pozdrawiam
katia32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: katia32 »

Proponuje 50$ na kwatere i 50$ na jedzonko na dobe :) to tak przyzwoicie+dodatkowo na atrakcje :roll:
bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bbns »

Witam :) z tego co wiem to 1000 zl wystarcza z dojazdem tam, na jedzenie, kwatery u babuszek, dyskoteki i inne wszystkie atrakcje oczywiscie wliczajac pociag ze lwowa do symferopola w ta i z powrotem i przejazd przez Polske :) kolega byl w tamtym roku to tyle wlasnie wydal, my z dziewczyna jedziemy na poczatku sierpnia i ja chce wydac moze troche ponad 1500 zl na 3 tyg :) pozdrawiam :)
kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

katia32 pisze: Proponuje 50$ na kwatere i 50$ na jedzonko na dobe :) to tak przyzwoicie+dodatkowo na atrakcje :roll:
Ta opcja wydaj mi się trochę za droga, ale czemu nie, pewnie można nawet drożej... :-)
jedziemy na poczatku sierpnia i ja chce wydac moze troche ponad 1500 zl na 3 tyg
... natomiast 1500 na 3 tyg. wydaje mi się trochę za mało, ale zobaczymy co na to inni???
bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Tak ale to 1500 zl to na 1 osobe :)
kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

bbns pisze:Tak ale to 1500 zl to na 1 osobe :)
No.. chyba, że tak. Ja wstępnie planuję wziąć po 2 tys. na osobę z tego będą opłacone noclegi, wyżywienie + rozrywki, na podróż przewiduje oddzielną pule :-)
bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

No to nie powinno byc problemow :) pozdr
bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

ale jak na tak krotki czas to Ty chyba chcesz w hotelu mieszkac ze tyle zamierzasz wydac :) bo w kwaterach raczej tyle to nie bd kosztowalo :)
kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Myślę raczej o kwaterach prywatnych, ale to się zobaczy na miejscu. W różnych relacjach z podróży na Krym widzę spore rozbieżności w cenach. Jak coś nam zostanie to dobrze, a jak nie to trudno :-) Ważne żeby nie brakło, na wszelki wypadek biorę też kartę kredytową.
bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Powiem, ze ja mam ten sam problem, bo tez jedziemy 1 raz w sierp :) ale mysle, ze mniej sie wyda :) zalezy czy sie dobre lokum znajdzie :) heh, a karta musowa tez biore :) ciekaw jestem tylko tych 26h w pociagu :) hehe
Ruslan
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ruslan »

Dwa lata temu, w sierpniu, dwa tygodnie na Krymie (+ 3 dni we Lwowie) wraz z przejazdem, jedzeniem w knajpach, zwiedzaniem zabytków i noclegami kosztowały mnie ok. 1300 zł. W połowie sierpnia za kwaterę w Sudaku o naprawdę całkiem niezłym standardzie zapłaciłem 4$/noc, w Sewastopolu 5$.
katia32
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: katia32 »

Ruslan pisze:Dwa lata temu, w sierpniu, dwa tygodnie na Krymie (+ 3 dni we Lwowie) wraz z przejazdem, jedzeniem w knajpach, zwiedzaniem zabytków i noclegami kosztowały mnie ok. 1300 zł. W połowie sierpnia za kwaterę w Sudaku o naprawdę całkiem niezłym standardzie zapłaciłem 4$/noc, w Sewastopolu 5$.
nie bazuj na cenach sprzed dwoch lat to juz nieaktualne w ubieglym roku poszlo mi 2500$ na 3 osoby :roll:
kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

To może zapytam tak, może ma ktoś aktualne informacje ile aktualnie na Krymie mogą kosztować:
- pokój dla dwóch osób z osobną łazienką i wodą 24h w Ałupce (doba)?
- obiad w restauracji (średniej klasy), też Ałupka?
pozdrawiam, jeszcze 38 dni .... :wink:
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Witaj

Oj w wakacje ceny idą w górę. Wszystko zależy od warunków w których chcecie wypoczywać. Jedzenie w np. restauracjach to już wydatek czasami zbyt duży do jakości. Pod koniec czerwca doszło do absurdu gdzie porcja frytek kosztuje prawie 8 pln, mierny kotlecik od 4 pln. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie barów bistro albo kwatery z kuchnią. Wynajęcie mieszkania nawet za 50 dolców ale z kuchnią nie spowoduje kłopot,ów z jedzeniem , które sobie zrobicie i będzie taniej, To co zauważyłem to ceny zup sa bardzo zbliżone w różnych knajpach. Zakupy w sklepie:
pieczywo - 1.75 hrw
kiełbasy - 5-7 hrw za kawał peta ( super, duże, smaczne )
mleko - 5-7 hrw
jogurty - 1.25 za kubeczek ( większy niż danio)
cola 2 LITRY - 7 hrw
soki - od 5
duży wybór dań chińskich w różnych kombinacjach - duża micha od 4.5 hrw
ciastka - od 7 hrw za kilo
salami - różnie , 13 hrw za kawałek na 2 dni
dania gotowe na mieście od 12 hrw

Do tego wycieczki. Np. z teodozji morska wycieczka 5 godzin 50 hrw za osobę . Podobnie w okolicy

pzdr
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

mieszkania nawet za 50 dolców
planowałem dać za kwaterę max 30 usd, zobaczymy na miejscu, może znajdzie się coś w tej cenie. Lepiej za kwatery płacić w USD czy UAH? Czy jest sens szukać w innych miasteczkach w pobliżu Jałty tańszych kwater, czy w całej okolicy ceny są do siebie zbliżone?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Moim skromnym zdaniem Jałta jest za droga. Jeśli coś szukać to dalej. Np. Rybaczie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

No to w takim razie co polecacie cenowo w rejonach Jałta na zachód. Ja ceny znam z 2003 roku, teraz wracam więc nie wiem czego mam się spodziewać. Po prostu zastanawiam się gdzie uderzać z Symferopola. Może do Eupatorii?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Za 4 osoby w 2 połowie czerwca wyparowało około 3700 pln, co daje na łepka ok. 900 złociszy ( przejazd, noclegi, wyżywienie, wycieczki, prezenty, książki , płyty , przyjemności ). Jednak muszę zaznaczyć że cały 2 tydzień pobytu mieszkaliśmy w super warunkach po 42 usd/noc. Średnio dziennie szło 300 hrw
pozdrawiam robert

Peny
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Peny »

Bardzo proszę niech mi ktoś napisz ile np w Ałupce zapłacę za kwaterę z łazienką dla dwóch osób/doba. Lecę w drugiej połowie sierpnia na dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Za prywatną kwaterę w Ałupce trzeba przygotować 50 usd. Wszystko zależy od standardu i lokalizacji - poza tym to sezon :D
pozdrawiam robert

Peny
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Ostatnio zmieniony pn 22 wrz, 2008 07:26 przez Peny, łącznie zmieniany 1 raz.
michasia
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: michasia »

moi mili... chleb 1,75hr? kiedy? gdzie? chetnie bede tam kupowala :) od stycznia na Ukrainie inflacja jest obledna i chleb to tak w okolicach 3hrw- ok 1,5zlotych, kielbasa ponizej 30hrw nie ma newet parowek. a 30hrw za nocleg to u mojej gospodyni w pokoju na podlodze i woda 4godziny na dobe :) ewentualnie w akademiku technikum kolejowego ze standartem zblizonym. :) w Alupce liczcie sie z wydatkiem minimum 20dolarow za noc. pozdrawiam i zycze milego pobytu
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Wszystko w zasadzie zależy od tego gdzie się jedzie. W Sudaku można od 20UAH za nocleg, ale ja widziałem u jednej Pani jakie to są warunki, a ja przyjechałem tam odpocząć, a nie surwiwalować.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

CENY NA KRYMIE

[quote="michasia"]moi mili... chleb 1,75hr? kiedy? gdzie? chetnie bede tam kupowala :) od stycznia na Ukrainie inflacja jest obledna i chleb to tak w okolicach 3hrw- ok 1,5zlotych, kielbasa ponizej 30hrw nie ma newet parowek.

Co do inflacji to zarówno w Rosji czy Ukrainie ceny rosną. Jeszcze kilka lat temu i żyło się po królewsku. Ale skoro u nas ceny rosną to i tam muszą rosnąć. Jednak podawane przeze mnie ceny pochodza z 2 połowy czerwca b.r. Mogę się zgodzić co do cen parówek bo one sa wysokie nawet jak na nasze sklepowe. Jednak kiełbasy ala "krakowska" np. :" maskowskaja czy odesska są od 19 hrw za kg. Czyli za fajne pętko wychodzi ok. 6.5 hrw co daje ok. 3 pln, bułki kupowałem za 1.75 a były oczywiście droższe. Ceny nie ja ustalam :D .
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

PENY - wejdź na stronkę: http://www.nezabarom.com.ua/board/index.php?cat=45 korzystam z niej i wg. mnie jest ok. ceny hoteli sa duże , nie mniej jednak znalazłem mieszkanie za 25 usd. musisz sobie przejrzeć i ewentualnie zadzwonić i zarezerwowac.
powodzenia :D
Ostatnio zmieniony ndz 13 lip, 2008 20:23 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam robert

kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Ja poszukiwania noclegu zaczynam od Ałupki jestem w stanie dać max. 30 usd za dobę. Może uda się w tej cenie znaleźć pokój z łazienką. Będę brał 15 noclegów, to może na taki okres spasuje komuś taka cena. Jak nie poszukam dalej w innych w kierunku Bałakławy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

To nie wielka Jałta ale jakby co to podaje namiar Szczołkino - : http://allegro.pl/item399090934_krym_wc ... zynek.html
Ostatnio zmieniony pn 14 lip, 2008 08:50 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

Na Jałcie w zeszłym roku, w bardzo porządnym mieszkaniu po remoncie, z kuchnią, łazienką i klimatyzatorem płacilismy ok. 50-60 USD za dobe.Warunki fajne, blisko awtowagzału, do plaży 15 min prostą droga. Moze nie bylo to najtaniej jak na Ukraine, ale ja wole jednak Jałte,niz Ałupke czy Ałuszte jako baze główną- bo i plaza, i ten deptak i blisko w góre. W tym roku tez sie wybieram na Krym i bede od razu z Symferopola do Jałty uderzał.
Ceny w sklepie : chleb 2-2,5 hr, mleko 5 hr, piwo 3,5-5 hr, wódka 15-20 hr, pierogi 5 hr, kwas chlebowy z beczkowozu 1,5 hr, marszrutki po Jałcie 1 hr, a dalej max do 10 hr.
Peny
Tytularny Radca
Tytularny Radca

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Ostatnio zmieniony pn 22 wrz, 2008 07:26 przez Peny, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

Peny ja placiłem te 50-60 USD za mieszkanie w którym mieszkalismy w grupie 4 osób. Pokoje były 3 - 2 normalne i salon taki ogólny. Czyli wyszło nas po te 15 USD na łebka.
Jak jedziesz we dwie osoby to może jakies mniejsze mieszkanko by sie znalazło? Kawalerek nie ma na Jałcie/ogólnie Krymie? za 40 USD na dwie osoby sądze że by coś na pewno się znalazło.
ODPOWIEDZ