Ile zabrać na krym?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Peny
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Peny »

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Ostatnio zmieniony pn 22 wrz, 2008 07:26 przez Peny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Pogribow »

Peny pisze:Piotrze dzięki podniosłeś mnie na duchu bo jak wczoraj przeglądałam ceny w hotelach to już mi zaświtała wizja spania na dworcu albo na ławce w parku.
Kiedyś trafiłem do Jałty o 23 i udało nam się znaleźć dla dużej grupy lokum do spania na 3 dni. Więc nie ma co się martwic :)
michasia
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: michasia »

marszrutki od marca w JAlcie i Symferopolu podrozaly do 1,5hw. przejazd z Symferopola do JAlty to 18hw autobusem. a krakowska w moim osiedlowym jak byk 34hw i tansza byc nie chce :) a nocleg- na spartaku w Jalcie babki siedza do poznej nocy.
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

Peny pisze:Piotrze dzięki podniosłeś mnie na duchu bo jak wczoraj przeglądałam ceny w hotelach to już mi zaświtała wizja spania na dworcu albo na ławce w parku.
Spoko. Na Krymie to tylko najmowanie kwatiry. Ceny w hotelach raczej nie dla turystów od nas:)
JDJK
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: JDJK »

A ja chcialem zapytac jak jest z alkoholem.... wiadomo ze tani
ale podajcie przykladowe ceny alkoholu w kanjpach
piwo i drinki
szczegolnie drinki bo jesli wodka jest od 6zł za 0.5 to ile kosztuja drinki w knajpie tez sa duzo tansze??
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

W knajpach to różnie bywa-wiadomo jest drożej nawet kilka razy . Lepiej kupować w sklepach. Wybór olbrzymi. Wina od 8 hrw do kilkuset hrw, Kimmeria -13, wódeczka Medof piersiówka 7 hrw, 0.75 - 12 hrw, koniaki Koktebel od 19 hrw, Bardzo duży wybór piwa od 2 hrw ( polecam Desant !!!) również zachodnie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

hrumek007
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: hrumek007 »

roberT/TANAIS pisze:Moim skromnym zdaniem Jałta jest za droga. Jeśli coś szukać to dalej. Np. Rybaczie.
W lipcu za apartament dwupokojowy z kuchnią i łazienką w centrum Jałty płaciliśmy 350 hrw, a jeśli ktoś szuka coś nieco tzw. Liux" z klimatyzacją- to piętro wyżej właścicielka wynajmowała apartament trzypokojowy za 650 hrw.
Ogólnie dało się zauważyć że Jałta jest droższa niż inne miesjca, ale jest to dobre miejsce wypadowe. miasto zachwywa swoim urokiem, tętni życiem w dzień i w nocy,
Same miasto ma dużo zalet a jedną z wad to chyba koty których tam jest pełno no i smród kocich odchodów.
piotrek_g
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: piotrek_g »

hrumek007 pisze: W lipcu za apartament dwupokojowy z kuchnią i łazienką w centrum Jałty płaciliśmy 350 hrw, a jeśli ktoś szuka coś nieco tzw. Liux" z klimatyzacją- to piętro wyżej właścicielka wynajmowała apartament trzypokojowy za 650 hrw.
Ogólnie dało się zauważyć że Jałta jest droższa niż inne miesjca, ale jest to dobre miejsce wypadowe. miasto zachwywa swoim urokiem, tętni życiem w dzień i w nocy,
Same miasto ma dużo zalet a jedną z wad to chyba koty których tam jest pełno no i smród kocich odchodów.
350 hrywien za mieszkanko 2 pokojowe - zakładając kurs dolara po 5 hrywien - to za 70 USD był to apartament. Zalezy w ile osób w nim sie mieszkało. Moim zdaniem opłaca się przy takiej cenie dopiero od 4-5 osób. Na 4 osoby wychodzi po 87.5 hrywny za dobe, trochę drogo mimo wszystko- 5 osób daje po 70 hrywien co jest moim zdaniem już akceptowalne. Pytanie tylko ile tam było miejsc sypialnych. Ja osobiscie sądze że można w samej Jałcie znalesc tańsze kwatery. My w zeszłym roku mieszkalismy w mieszkanku 3 pokojowym z klimatyzatorem, kuchnią i łazienką za ok.55 USD za dobę. ogólnie sądze że taki max. na Jałcie za mieszkanko to jest 80 hrywien za osobę.

Jeśli chodzic o samą Jałte jako bazę wypadową to uważam podobnie do kolegi. Miasto też mi się podoba, jest fajne - nie za duże nie za małe.W miarę wszędzie podobne odległosci.
tych kocich odchodów jakoś nie wyczułem- nie wiem może gorący klimat tak na mnie działał, że "takich" atrackcji nie poznałem.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

W lipcu za apartament dwupokojowy z kuchnią i łazienką w centrum Jałty płaciliśmy 350 hrw, a jeśli ktoś szuka coś nieco tzw. Liux" z klimatyzacją- to piętro wyżej właścicielka wynajmowała apartament trzypokojowy za 650 hrw.
Każdy wybiera taki wariant na jaki go stać. Owszem można zapłacić 350 hrw albo 650 za "liux" , wybieram raczej takie rozwiązanie gdzie płacę 100 hrw za 4 osoby, mam osobny czysty pokoik, super czysto, miło , przyjemnie z fajnymi widokami a jak dołożę 80 hrw to mam też pyszniutkie jedzonko. Najdrożej mieszkałem w pokoju z balkonem w hotelu za 42 usd. Nie powiem wygodnie , przyjemnie , piwko na balkonie przy księżycu ale to już nie to . Bardziej spartańskie warunki dłużej i milej się wspomina. Pozostaja na długo pamięci . A oprócz nich te anegdoty :)
Ostatnio zmieniony czw 17 lip, 2008 13:14 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

No co racja to racja, że pamięta się warunki za 2$, ale teraz było by mi ciężko wytrzymać jak jedzie się wypocząć, a nie walczyć :)
hrumek007
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: hrumek007 »

z jednym należy się zgodzić, nad Bałtykiem za osobę obecnie musimy zapłacić nie mniej niż 50 -60 zł, w Jałcie lub w Sudaku osobodoba w lipcu kosztowała mnie 30-35 zł. jedzenie i alkohol znacznie tańszy, morze cieplutkie, okolice przepiękne, ludzie życzliwi. Nie wiem czy szybko zdecyduję się nad wypoczynkiem nad Bałtykiem, poprostu mnie na Bałtyk nie stać.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

W skrócie : wybieramy taką kwaterę, która spełnia nasze oczekiwania. Naprawdę wybór jest spory i możliwości dużo. Oprócz przysłowiowych "babuszek" są biura wynajmu, a także przy promenadach punkty informacji np. z wycieczkami morskimi oraz przy okazji foldery i info o wolnych miejscach noclegowych. Przy okazji faktycznie na nasz Bałtyk też mnie nie stać - psychoza co się dzieje. Dlatego lepiej pojechać na Krym.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Oczywiście różnica finansowa jest, ale generalnie największa to temperatura i ilość słońca nad morzem na PLUS Krymu rzecz jasna.
Izolda
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Izolda »

Witam wszystkich!
my wybieramy się na Krym po raz pierwszy.Lecimy ukr. liniami lotn /:shock: / w ten poniedziałek na tydzień do Ałuszty. Jako, że wybieramy się tam tylko we dwoje wybraliśmy opcje wczasy tygodniowe w hotelu z wyżywieniem.Na proponowane wycieczki fakult. proponowane przez organizatora przeznaczamy 400 E .Ile zabrać ze sobą na tydzień na 2 osobyz przeznaczeniem na jakieś wstępy, marszruti, żarełko po drodze.Czy brać ze sobą Hrywny czy Euro. Jaka jest tam aktualnie temp.?
Doradźcie proszę starzy bywalcy. Iza
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jak będziecie na miejscu zorientujcie się po ile są wycieczki nie organizowane przez waszego tour-operatora. Może wyjdzie taniej. Można wybrać z szerokiego pakietu. Tanie są morskie wycieczki, które w szczególności polecam.
pozdrawiam robert

Izolda
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

ok
a ile zabrać ze sobą.Kobitka z biura nie sprecyzowała natomiast mówiła, że lepiej zabrać z kraju Euro a nie Hrywny
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Odpowidam tylko za siebie. Zawsze zabieram dolary, jeżeli hrywny są po dobrym kursie to kupuje od razu jeszcze w Polsce. Część mam na karcie bankomatowej , część na wszelki wypadek na kredytowej. Na Krymie jest pełno kantorów trzeba tylko rozejrzeć się za najlepszym kursem. Wymieniają usd, euro, ruble. Inne waluty w bankach, wszelkie płatności w sklepach , knajpach w hrywnach. W czerwcu zabrałem : 1000 hrywien, 1000 usd a reszte na kartach. Jeżeli zdecydujesz się na usd to muszą być nówki, nie pogniecione, nie poplamione i najlepiej po 2002 r. Nie bierz banknotów 5 usd bo nie chcą przyjmować.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

a propos ceny wycieczek ( z sewastopola, ale podobne były również w innych miejscach) od: 80 hrw do 247 rw za osobę. Za całodniową wycieczkę z Teodozji do Kerczu wychodziło 80 hrw + bilety wstępu. Rejsy statkiem od 50 hrw / osoba czas rejsu ok. 5 godzin.
pozdrawiam robert

Izolda
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

to znów ja.jaki jest przelicznik Euro na Hrywny.
A i jeszcze inny zestaw pytań:
jak jest na Krymie z wodą.Czytałam, że są problemy.Natomiast pani z biura podróży zapewniała stały dostęp do wody w naszym hotelu / Edem w Ałuszcie/
pzdr Iza
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Euro
Dworzec Stryjeński we Lwowie = 695
Dworzec Autobusowy w Eupatorii = 700
Aquapark w Sudaku = 714 UAH za 100 Euro

W zasadzie od 6,95 do 7,15 na Krymie (pierwsza połowa lipca 2008)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

I tak tez będzie z wodą w waszym hotelu ( stale i pod dostatkiem ). Nie patrz w czarnych barwach. Na kwaterach prywatnych z wodą różnie bywa. Z moich doświadczeń jednak wynika że gospodarze zrobią wszystko aby gościowi było jak najlepiej :D .
pozdrawiam robert

donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali »

1000 hrywien i 1000$ to blisko 2500 PLN. Chciałem trochę mniej wydać :? Na jak długo to wystarczyło ?
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Ja na 12 dni z transportem wydałem 1500zł/os (byłem ja i dziewczyna) i spałem w bardzo dobrych warunkach. Śmiesznie bo na prawie 20 dni 5 lat temu z grupą 7 osobową ze wszystkim wydałem 620zł, ale to było bardziej spartańskie ;)

Więc 2500 zł starczy na długo ;) a jak jedziesz we wrześniu to jeszcze na dłużej.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

donkali :

Łącznie wydałem ok. 3600 +/- 200 ale na 2 tygodnie za 4 osoby. W to wchodził : przejazd tam i powrót ( przez Odessę ), pełne wyżywienie, noclegi, wycieczki, prezenty, pamiątki, bilety wstępu, napoje %, no i inne zachcianki moich małych podróżników( lody, wata, słodycze) itd. Zapisywałem sobie wydatki i dziennie jeżeli jechaliśmy na wycieczkę szło około 300 hrw, a jeżli tylko plaża to 200.
pozdrawiam robert

kono
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kono »

Ja zamierzam spędzić na Krymie 15 noclegów, zabieram 1700 USD i 2000 UAH + na wszelki wypadek karcioszka kredycioszka, to wszystko na dwie osoby, mam nadzieję że starczy... :-)
Awatar użytkownika
Pogribow
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Spokojnie :-)

Pamiętajcie tylko by po przyjeździe w jakieś miejsce (np. wycieczka do innego większego miasta) kupić od razu bilet, jeśli planujemy wracać np. ostatnim autobusem do miejsca z którego wyjechaliśmy. Później może być zonk i taxi kasożerny transport o ile jesteśmy w min., grupie 2 osób. Taka moja uwaga, bo można się lekko zestresować.
donkali
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: donkali »

Dzięki za tę uwagę o biletach powrotnych. Oni tam mają kasy biletowe na marszruty? Wszystkiego pewnie dowiem się na miejscu, ale po co popełniać kosztowne błędy. Można kupować bilety w dwie strony czy trzeba w kasie w miejscu wycieczki od razu wykupić powrotny? Pojemność elektriczek chyba nie jest limitowana? (btw. tak jak miejscówki stojące w PKP Intercity). Na razie spotkałem się tylko z lwowskim systemem transportu: podać 5 hrywien kierowcy i czekać na resztę :) lub jeszcze ciekawsze panie bileterki w fartuszkach kuchennych z niespotykanym zmysłem równowagi:D
Lipiec 2007 Mysłowice-Przemyśl-Lwów-Kijów-Moskwa-Petersburg-Helsinki-Tallinn-Ryga-Wilno-Marianpole-Suwałki-Katowice
11-28.09.2008 - Krymskie wakacje
rag
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: rag »

Lepiej zabrać euro (korzystny przelicznik) i nie wymieniać w kantorach na dworcu tylko w centrum. My byliśmy z żoną 3 tygodnie. Wydaliśmy 3.5 tys zł., których część wymieniliśmy na hrywny we Lwowie. Polecam jednak karty, bankomatów jest mnóstwo, a przelicznik całkiem niezły.Bilety w obie strony (Lwów - Symferopol) opłaciliśmy jeszcze w Polsce. Przejechaliśmy cały Krym od Płw.Tarchankut po Kercz i M.Azowskie. Transport na Krymie jest tani, jednak można trafić na przedpotopowe (czyt.mało komfortowe) pojazdy.Za kwaterki płaciliśmy ok.80 hrw. (pokój 2 os. za dobę )- bywało taniej i raz zdarzyło się drożej (w Jałcie). Całkiem przyzwoite warunki. Jedzenie staraliśmy się przygotowywać sami, wspierając się miejscowymi ryneczkami. W knajpach ceny zbliżone do naszych.
Pozdrawiamy i życzymy wielu wspaniałych wrażeń. Robert
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Krymskie elektriczki są bardzo pojemne i nawet przy dużym zatłoczeniu zawsze będzie miejsce . Bilety na połączenia busem można kupić na kurs tam i na powrót ( trzeba znać godzinę kursu powrotnego ). Połączenia są rzeczywiście tanie co nieoznacza że jeżdżą same graty. Na trasie Kafa-Biostancja-Sudak kursuje bardzo porządny autokar. A poza tym z perspektywy antropologicznej można podglądać ludzi krymskich jak radzą sobie na codzień. np. jak zrobisz karnister z niczego i napełnić bak busa nie posiadając go. Gama marzrutek , busów , autokarów ogromna : od zdezelowanych przeróbek przez fordy , merce, peugoty i coś w stylu autosanów. Co do płacenia to też od miejscowego zwyczaju: od razu płacisz, przy wysiadaniu albo wchodzisz z biletem. Ceny za przejazd podane - wiszą w pobiżu kierowcy.
pozdrawiam robert

trepik1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: trepik1 »

wydalem 2500 tys za 2 osoby samochodem, niczego sobie nie zalowalem co chcialem to kupowalem( piwo, wodka fajki, jedzenie) wiec 3600 to zycie w luksusie na krymie
ODPOWIEDZ