KWATERY KIJÓW/SYMFEROPOL/SEWASTOPOL/JAŁTA

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Hanneczka87
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

KWATERY KIJÓW/SYMFEROPOL/SEWASTOPOL/JAłTA

Post autor: Hanneczka87 »

Witam,
bardzo interesują mnie sprawdzone kwatery (ceny i jakiś adres bądź bezpośredni kontakt) w miastach takich jak :
Kijów
Symferopol
Sewastopol
Jałta (albo okolice)
Ze znajomymi chcemy sie wybrac na przelomie marca/kwietnia 2009, wiec bardzo liczymy na jakies rady i wskazówki :)
Z góry dziekuje :)
jusza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: jusza »

Aby nie tworzyć nowego wątku dołączam się do poszukiwań Haneczki87.

Również wiosną wybieramy się na Krym. Będziemy jechać na motocyklach, stąd wybierać będziemy noclegi z bezpiecznymi parkingami. Zabierzemy ze sobą namioty, więc taki sposób nocowania też bierzemy pod uwagę.
Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna »

Haneczka i Jusza, zajrzyjcie do tematu o przewodniku po Krymie. Tam jest odnośnik do strony, która zawiera informacje na temat noclegów. Strona jest aktualizowana, bo prowadzona przez krymczan. Jeżeli czytacie po rosyjsku, znajdziecie dużo aktualności.
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Re: KWATERY KIJÓW/SYMFEROPOL/SEWASTOPOL/JAłTA

Post autor: Zverozub »

Hanneczka87 pisze:Witam,
bardzo interesują mnie sprawdzone kwatery (ceny i jakiś adres bądź bezpośredni kontakt) w miastach takich jak :
Kijów
Symferopol
Sewastopol
Jałta (albo okolice)
Ze znajomymi chcemy sie wybrac na przelomie marca/kwietnia 2009, wiec bardzo liczymy na jakies rady i wskazówki :)
Z góry dziekuje :)
http://www.zverozub.com/index.php?r=3&a=668&l=1 - KWATERY, mini-pansiony, turistichny basy.
http://www.zverozub.com/index.php?r=18&a=44&l=1 -
Приюты, турбазы, палаточные городки (с запада на восток): расположение, телефоны, ссылки
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Na forum umieszczano już tematy odnośnie noclegów na Krymie. Bardzo chętnie pomogę ale wyznaczcie chociaż plan wyjazdu. Zawsze możecie już liczyć na wynajem kwater przez mieszkańców.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

jusza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

roberT/TANAIS...
Zamierzamy jechać:

Medyka - Lwów - Tarnopol (po drodze Zborów, a w okolicy Zbaraż) - Chmielnik - Kamieniec Podolski - Chocim - Bar - Winicja - Uman - Mikołajew - Cherson - i Krym.
Na Krymie: Feodozja - Sudak - Ałuszta - Jałta - Bachczysaraj - Symferopol i powrót (być może przez Odessę).

Termin: maj/początek czerwca.
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

http://www.zverozub.com/index.php?r=3&a=492&l=1 - маршруты для самостоятельных путешествий по Крыму с 1 по 6 с фотогалереями.
например:
3. Таинственная страна тавров: Симферополь - Скалистое – Бакла – Научный – Верхоречье - Высокое - Соколиное - Большой каньон Крыма - Мангуп – Эски-кермен – Куйбышево – Лаки - Качи-Кальон – Таш-Аир - Бахчисарай и окрестности (скалодром Сувлу-кая – Успенский монастырь – Чуфут-кале – Тепе-кермен) – Песчаное – Усть-Альминское городище – Кизил-яр

6. Горы и море, фрукты и вино - Юго-восток: Алушта – Кастель - Горное озеро – Парагильмен – Роман-кош – Утес – Партенит; яйлы над Алуштой, Ай-Йори, Крымский заповедник, Фуна, Демерджи и Долина Привидений; Сотера и Алака – Солнечногорское и водопад Джур-Джур – Тузлух и Малореченское –– бухта Любви и Рыбачье – Приветное и Чобан-куле - Зеленогорье – Морское и мыс Кабан - Веселое – Новый Свет – Судак - мыс Алчак - Копсель - Меганом – Солнечная долина

и с 7 по 12
http://www.zverozub.com/index.php?r=3&a=498&l=1
примеры:
7. Затерянные миры Киммерии – Восточный Крым: Лисья Бухта и Эчки-даг – Биостанция и Карадаг - Коктебель - Щебетовка - Старый Крым - Сурб-хач - Наниково - гора Климентьева (Узун-сырт) - Тихая бухта и Французский пляж - Орджоникидзе - Феодосия – Золотой пляж – Приморский
8. Между Европой и Азией – Керченский полуостров: хутор Южный - Бухта Космонавтов - мыс Чауда - заповедник Опук - Керченский пролив - Керчь – озеро Чокрак – Нижне-Заморское - Казантип – Арабатская стрелка и Сиваш

маршруты построены так, что можно двигаться на общественном транспорте или на своем автомобиле.
с общественным транспортом в Крыму лучше, чем в большинстве стран мира.
но дороги остаются советскими:)

на некоторых фотогалереях есть маршрутные карты, но лучше заранее распечатать космические снимки гугла.

например, для отдыха на внедорожниках с палатками хорошо Азовское побережье
Obrazek
Obrazek
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

jusza pisze:roberT/TANAIS...
Termin: maj/początek czerwca.
в это время минимальная цена на все и пустые дороги,
но первая декада мая - очень много людей и дорого! а на Южном берегу и даже от Алушты до Рыбачьего очень много автомобилей.
в сентябре тоже хорошие условия.
в июне - черешня, клубника, абрикосы, персики, много воды в горных реках.
в сентябре - арбузы, яблоки, груши, виноград.

июль - август - очень грязно, шумно и очень дорого.
в это время лучше ехать в горы на юго-западе (Бахчисарай - Севастополь)
или на восток Крыма - Азовское или Черное море у Керченского полуострова, мыс Казантип или Яковенково у заповедника Опук.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Na ile jedziecie i czym ?

Noclegi :

Teodozja : ul. Ukraińska 26 ( dawna Wojkowa ). To coś w rodzaju hotelu/hostelu. Położony w samym centrum. Ceny korzystne, pokoje ( z balkonami, tarasami ) bardzo przyjemne. Ogólnie bardzo pozytywnie. Obsługa fantastyczna.

Obrazek

Bakczysaraj : ul. Komsomolcow Podpolszczikow. Dokładne adresy podawałem na forum. Moja żona stwierdziła , że warunki spartańskie - ale ze wskazaniem koniecznie tu przyjeżdżamy następnym razem. Pokoje skromnie urządzone , czyściutkie. Gospodyni fantastycznie gotuje :) No i ta cisza, spokój - relaks.

Obrazek

Ałuszta : nie przypadła nam do gustu. Jakaś nijaka - więc nie nocowaliśmy. Ofert pełno . Można przebierać.

Sudak : poszukam namiar na kwaterę . Płaciliśmy 30 hrw / osoba. Pokoje w bliźniaku, czysto i przyjemnie. W kwaterach można przebierać . Dużo ofert u osób oczekujących na awtowakzale.

Sewastopol ( zamiast Smferopola ): www. sofi.com.ua,
hotel Krym ( turist ) : 35 usd za dwójkę.

cdn ...
Ostatnio zmieniony czw 14 maja, 2009 09:05 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 2 razy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jałta, Ałuszta, Sudak, Sewastopol, Koktebel, Bałakława: polecam stronkę :
www.travel2crimea.com. Niektóre ceny z kosmosu ale są również normalne.

Bałakława: www.listrigon.com :)

Odessa: Dworzec kolejowy oblegany przez osoby wynajmujące kwatery. Niestety sporo naciągaczy. Mój typ: " Zirka: ul. Uspieńska 70 ( tel 8 048 7 222 343 ).

Kijów : Najtaniej wyszło w budynku dworca głównego. Polecam też " Sankt Petersburg"

Kamieniec Podolski: fajny kompleks i cena. Adres www skopiowałem bezpośrednio z ich stronki. http://gala-hotel.com/index.php?option= ... e&Itemid=1
pozdrawiam robert

jusza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Zverozub, roberT/TANAIS...
Jestem Wam wdzięczny!!!

roberT/TANAIS - jedziemy na motocyklach, na dzień dzisiejszy 4-6 osób. Nie będziemy szukać komfortowych warunków. Byle było czysto, byle się umyć, przespać i w drogę. Ale szukamy miejsc bezpiecznych, gdzie i nam i motocyklom się nic nie stanie - mam nadzieję, że na Ukrainie jest już bezpiecznie.
Nie byłem na Ukrainie od czasów ZSRR, wyjeżdżałem głównie na zachód - tam motocykl można zostawić nawet z kluczykami w stacyjce (tak właśnie "nocował" motocykl kolegi przy motelu na Chorwacji). Będzie z nami jechał Rosjanin (ma obywatelstwo Rosyjskie i Polskie), mam nadzieję, że nam to pomoże, choć słyszałem o niechęci Ukraińców do Rosjan.

I jeszcze taka prywatna, poza tematem, dość rozczulająca mnie refleksja... Zverozub, który pisze po rosyjsku, a ja czytam to i... o Boże!!!... rozumiem, przypomina mi tamten czas, no bo lata szkolne spędziłem w minionej epoce, gdzie kładziono duży nacisk na naukę języka rosyjskiego - ot! popłynęły wspomnienia. A ja zawsze lubiłem ten język, nadal "zasłuchuję" się w balladach Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego... Zverozub - dzięki!
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

jusza pisze:Zverozub, roberT/TANAIS...
o Boże!!!... rozumiem, przypomina mi tamten czas, no bo lata szkolne spędziłem w minionej epoce, gdzie kładziono duży nacisk na naukę języka rosyjskiego - ot! popłynęły wspomnienia. A ja zawsze lubiłem ten język, nadal "zasłuchuję" się w balladach Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego... Zverozub - dzięki!
я пишу по русски.
потому что туристы, которые едут в Крым должны быть готовы к тому, что в Крыму не понимают английского.
для многих туристов это настоящий шок.
туристы из Европы привыкли к тому, что в Таиланде и в Египте понимают английский везде.
В Крыму надо говорить по русски.
но можно говорить и по польски, только медленно.
никакой проблемы не будет, если вы будете говорить в магазине или кафе, или в гостинице по польски.

у еще - у меня есть коллекция польских мотоциклов:))
Obrazek
Obrazek
но и не только польские конечно:
Obrazek
в Крыму очень хорошая мото-жизнь!
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Miejsca które proponowałem są w 100 % bezpieczne. Chciałbym zaznaczyć iż jeżdżę również z dzieciakami :) w tym również do Rosji. Nigdy nie spotkałem się z agresją i jakimkolwiek przypadkiem napaści słownej czy ręcznej. Co do motoryzacji to oprócz wysłużonych egzemplarzy po ukraińskich drogach jeżdżą w dużej liczbie "wypasione" bryki. Ja czułem się bardzo bezpieczny. Dodam że wracaliśmy z żoną po 22 przez Bakczysaraj i nic a nic się nie stało :)
Ostatnio zmieniony pn 13 kwie, 2009 15:15 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka »

jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa w ogóle to szczerze mówiąc na Ukrainie czuję się nawet bezpieczniej niż w Polsce. no może mówiąc po ukraińsku na Krymie bałam się tego, że mogę dostać w dziób ale raczej nikt na mnie spod byka nie patrzył. żadne kradzieże mi ani moim znajomym się nie przydarzyły, także na prawdę nie ma się czego bać :wink:
Hanneczka87
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Hanneczka87 »

Nasz podróż bedzie trwać 7 dni od 17-24 marca:
Planujemy noclegi:
17 marca w Kijowie - najlepiej gdzies blisko centrum
18 marca (przylatujemy z Kijowa do Symferopolu) póżnym wieczorem - tazke planujemy nocleg w Symferopolu , a nastepnie rano pociegiem dotrzec do Sewastopola
od 19-21 marca chcemy spać w Sewastopolu
a z 22/23 marca na Jałcie
Z Jałty z powrotem do Symferopola i samolotem do Kojwa
w Kijowie ostatni nocleg przypada z 23/24 marca
Nasza grupa liczy ok 10-12 osob, bardzo nam zalezy na kwaterach w centrum tych miast aby nie tracic czasu na dojazdy.
Bardzo prosze o jakies namiary , lub wskazówki co do trasy podróży :)
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Hanneczka87:

Jeśli przylatujecie późno do Simferopola to najlepszym rozwiązaniem będzie nocleg w hotelu w sąsiedztwie lotniska. W przypadku Sewastopola podawałem namiar na stosunkowo tani hotel. Jeśli chodzi o coś tańszego to w Bałakławie jest motel www.listrigon.com. Do wyboru 3 rodzaje pokoików, jest ponadto hostel. W Jałcie - kwatery prywatne. W Kijowie : hostele. Może lepszym wariantem jest :
- Lwów ( zwiedzanie cały dzień ) - wieczorny pociąg - Kijów ( zwiedzanie ) - nocny skład - Simferopol - Bakczysaraj ( nocleg na Podpolszczikow ) - Jałta i okolice - Simferopol - nocny skład - Odessa - ( zwiedzanie ) - nocny skład - Lwów.
Ostatnio zmieniony pn 05 sty, 2009 12:31 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam robert

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Hanneczka87,
можно заранее сделать бронь для гостиниц по всему Крыму, если у вас детальный план маршрута
на сайте - http://www.snp.crimea.ua/sevastopol.htm
можно заранее выбрать гостиницу и сделать бронирование (boocking) и можно сразу заказать транспорт.
это крымский филиал очень большой российской компании СНП.
там работает моя дочь Анастасия. Она говорит по английски (если необходимо), но вообще у нас все изучают украинский и ТВ в основном украинское, так что если говорить медленно по польски - все понимают.

еще один вариант по жилью - более гибкий. обычно все таксисты имеют контакты по жилью или сами сдают квартиры
http://www.zverozub.com/index.php?r=3&a=9&l=1 - тут у меня много прямых телефонов на таксистов (в том числе с микроавтобусами до 18 мест) и фирмы такси по разным городам.

самая дешевая гостиница у вокзала в Симферополе - база Артек, прямо напротив вокзала.
она свободна, когда нет заездов детей в Артек.
Oohla
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Oohla »

Witam,

Nie chcę zakładać nowego wątku, bo właściwie mam ten sam problem co Autorka;) Z tą jednak różnicą, że ja poszukuję noclegów dla 13 osób...
Czy orientuje się może ktoś, gdzie mogę znaleźć fajne tanie miejsce do przenocowania dla tak dużej grupy? Najbezpieczniej byłoby pewnie zrobić jakieś rezerwacje, ale nie mam pojęcia gdzie:/
3.05 będziemy w Symferopolu -jedną noc; następnie w Sewastopolu - też jedną noc i prawdopodobnie 5.05 w Jałcie i też na jedną noc.

Dzięki za wszelką pomoc i porady:)

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Na jedną noc znalezienie noclegu może być problematyczne ( ale rekompensuje to ilość uczestników). Czy masz konkretny plan, termin, długość wyjazdu ? Bo tak po mojemu to tu to tam :) Na forum podawałem namiary na sieć hosteli sieci Hostelworld. Mają swoje siedziby w : Simferopolu, Bałakławie, Jałta ( apartamenty), Sudak, Teodozja. Możecie również zanocować w Bakczysaraju ( 13 osób to będzie 3 pokoje) na Kom. Podpolszczikow ( namiary podawane ). Wcześniej można tu zadzwonić i zarezerwować i zostać na dłużej.
pozdrawiam robert

Oohla
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ideą naszego wyjazdu jest wymiana studencka z jednym z ukraińskich uniwersytetów. Jednak w drodze powrotnej postanowiliśmy zwiedzić Krym - już na własną rękę. W związku z tym mamy tylko 3-4 dni do dyspozycji, bo całość wyjazdu byłaby za długa. A, że chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej, wygląda to trochę jak "to tu to tam" :wink:

Ogólnie plan jest taki, że wymiana z ukraińskimi studentami kończy się 2.05 i 3.05 jesteśmy na Krymie, w Symferopolu. A 7.05 wieczorem mamy wylot z Kijowa do Polski. Przez te 4 dni chcemy sobie zrobić coś w stylu małej "objazdówki", stąd za każdym razem nocowanie w innej miejscowości. Myślisz, że to zły pomysł?

Byłam na na stronie Hostelworld, ale póki co na 13 osób udało mi się znaleźć tylko propozycję noclegu w Jałcie (z czego prawdopodobnie i tak nie skorzystamy bo Jałta jest bardzo droga:/ Na nocleg lepiej chyba poszukać innej miejscowości w okolicy). Odnotowałam sobie też namiary na nocleg w Bakczysaraju - spróbuję tam zadzwonić:)

Dzięki wielkie :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Faktycznie 4 dni macie na zwiedzanie więc szukanie kwatery nawet w dużej grupie może być problemem. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie wg. mnie obranie bazy w Simferopolu. W pobliżu lotniska są hotele o których była mowa na forum. Rano wyjazd a wieczorem przyjazd. Rozkład połączeń jest również w osobnym temacie na forum.
ps:
W Bałakławie jest motel z tanimi pokojami typu "c". Podawałem również na niego namiar.
pozdrawiam robert

Oohla
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Chyba rzeczywiście tak zrobimy. Lepiej wracać za każdym razem do jednego miasta niż szukać codziennie noclegu bez gwarancji, że nie wylądujemy pod gołym niebem ;) Odszukałam sobie namiary na hotele w Symferopolu, Bakczysaraju i Bałakławie. Jakiś rozkład połączeń też wpadł mi w ręce. Dzięki:)

Mam jeszcze tylko jedno pytanie (przepraszam jeśli było to gdzieś na forum już poruszane - ja nie znalazłam takiej informacji), czy orientujesz się może jak dostać się z dworca kolejowego w Symferopolu w okolice lotniska, do tego hotelu? Jesteśmy 13-osobową grupą z bagażami... Czym najwygodniej dojechać? i ile czasu może nam to zająć ?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jest bezpośrednie połączenie Dworzec Kolejowy -Lotnisko ( np. trolejbus linia 29) . Trasa około 12 km. Jak będą korki to ponad 30 minut a jak nie to szybciej. Namiary telefoniczne znajdziesz w temacie " Hotel dworcowy Simferopol :D
pozdrawiam robert

joova85
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: joova85 »

Słuchajcie a jak jest ze pościelą w prywatnych kwaterach?
Ostatnio zmieniony sob 11 kwie, 2009 16:55 przez joova85, łącznie zmieniany 1 raz.
joova85
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: joova85 »

W połowie lipca jadę z narzeczoną na Krym, planujemy nocować w trzech miejscowościach w kwaterach. Jedziemy w ciemno i liczymy na to, ze znajdziemy kwaterę na dworcu, albo nawet, ze ona sama nas znajdzie;) Mam takie pytanie odnośnie kwater. Czy brać ze sobą śpiwór? jak jest z pościelą w prywatnych kwaterach? Proszę o odpowiedź osoby, które miały już doświadczenie z tymi sprawami.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Na kwaterach oprócz łóżka dostajesz również pościel :) Zwykle w sezonie letnim jest koc z poszewką , natomiast na jesieni, zimą lub wczesną wiosną możesz liczyć na kołdrę z poszewką i dodatkowy koc.
pozdrawiam robert

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

недорогой вариант для авто- и мото- туристов в горах над Алуштой
туристическая база Долина Привидений.
сегодня были там.
http://zverozub.com/index.php?f=289&l=1&r=2
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

W Bakczysaraju oprócz wspomnianego adresu na Kom. Podpolszczikow można w sezonie zanocować również i innych miejscach. Wiele kwater ma stosowne informacje w: oknach czy na ogrodzeniu ( zdam żylie, kwartira ). Z kwaterą również nie będzie problemu w samym Sewastopolu. Osoby wynajmujące kwatery spotkamy pod dworcem głównym.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Także w Bakczysaraju - pod numerem telefonu 0652485382 uzyskacie pomoc przy znalezieniu zakwaterowania u rodzin Tatarskich. Jest to również kontakt do "Tatarskiego Stowarzyszenia Lokalnych Inicjatyw na Krymie".
www.ethnotour.crimean.biz
pozdrawiam robert

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

да. мы были у этой крымскотатарской семьи.
Ренарт Саранаев говорит по английски - поэтому всегда когда приезжает ТВ из Европы, то едут к нему:) старое название села Коклуз, новое Богатое ущелье.
через него идет древняя дорога из Бахчисарая в Байдарскую долину.
Русские водители называют верхнюю часть Кабаний перевал, потому что дорога сворачивается как хвост у свиньи:)
рядом с деревней красивый лес и есть озеро для купания.
но самое хорошее озеро в Новоульяновке (Отарчик)
там красиво - http://zverozub.com/index.php?r=2&f=266&p=1&l=1

прошлым летом проходил международный фестиваль хиппи.
все были голые :twisted:
мы жили у моря в доме у татар, их сын милиционер три раза ездил делать облаву. Очень удивлялся, но сказал, что у хиппи с документами все в порядке.
ODPOWIEDZ