Wakacje 2009 Krym

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
NowaAnia
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Wakacje 2009 Krym

Post autor: NowaAnia » śr 18 lut, 2009 13:40

Witam, w sierpniu planujemy wakacje na Krymie. Decyzja już podjęta, szczegółów póki co brak. Na dzień dzisiejszy wiem, że bardzo chcemy jechać, że pewne są 2 osoby i to tyle. Jeśli nasi przyjaciele się zdecydują to 4 osoby i samochodem. Jeśli nie to pociągiem i każdym innym transportem.
Gdyby ktoś planował wyjazd w tym samym terminie i ew. szukał towarzyszy podróży to proszę o kontakt na gg 1417289. Jesteśmy z Zagłębia i Jury.
Ania

PS. Baardzo ciekawe forum.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » śr 18 lut, 2009 13:53

Kazdy termin jest dobry by pojechac na Krym ale wiedz ze:
-sierpien to kulminacja ruchu turystycznego tamze
-jest najdrozej
-tlumy ludzi
-i bardzo goraco
-problemy z biletami na dluzszych trasach.Juz w tej chwili bilety na sierpniowe loty z Lwowa do Symferopola i z powrotem sa kilka razy drozsze niz w czerwcu,lipcu czy we wrzesniu.
Pozdrawiam.

NowaAnia
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: NowaAnia » śr 18 lut, 2009 14:39

tak Kwiatkowski, cenna uwaga, ALE:
-pracuje we włoskiej firmie, która również w Polsce kieruje się swoimi zasadami - wakacje dla wszystkich pracowników są w sierpniu, wtedy firma jest zamknieta na klucz i uzyskanie dłuższego urlopu w innym terminie jest praktycznie niemożliwe.
-druga z zakontraktowanych na wyjazd osób jest nauczycielem, a nauczyciele jak wiadomo nie mają urlopów poza wakacjami.

Zatem widzisz, że termin jest właściwie nienegocjowalny :( Sierpień albo wcale...

Tak czy inaczej dziękuję za sugestię i czekam na ew śmiałków w tym terminie :)

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » śr 18 lut, 2009 14:53

Mus to mus.Choc moze tego sierpnia bedzie inaczej bo....kryzys przetrzebi rosyjskich turystow.Choc z drugiej strony moze byc ich jeszcze wiecej bo....stac ich bedzie tylko na Krym,zamiast Turcji,Egiptu czy innych cieplych krajow. 8)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » śr 18 lut, 2009 15:01

Jak ma być tanio to - Bakczysaraj nocleg na kom. Podpolszczikow, albo Bałakława - motel . Mają tu pokoje w wersji "student bez grosza" co sprawdziłem i było wszystko w porządku.. A drożyzna będzie tak jak pisano już wyżej. Poza tym trzeba zaopatrzyć się w przewodniki. Można też przejrzeć fotki na picasie zrobione na Krymie. Co innego może podobać się jednemu a drugiemu już nie. Koniecznie trzeba ustalić trasę , a w przypadku pytań można je zadać na forum. Co do przejazdu to najwygodniejsza jest opcja samolotem ale tylko podróż pociągiem ma klimat. Bilety na pociąg ( tam i powrót ) wcześniej zamawiać. Można też wykonać podróż powrotną z przesiadką - w Odessie lub Kijowie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » śr 18 lut, 2009 15:44

Okolice Jałty w sierpniu mogą zakończyć się sporym drenażem portfela. Taniej powinno być w : Kerczu i okolicach, Czerniamorsk. Tańsze będzie korzystanie z prywatnych kwater niż z hoteli. W zeszłym roku ceny u prywatnych właścicieli zaczynały się od 25 hrw - 50 hrw / osoba /noc.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

NowaAnia
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: NowaAnia » śr 18 lut, 2009 17:54

Więc generalnie nie trzeba być bogatym bonzo aby mimo wszystko spędzić udane wakacje na Krymie w sierpniu? :) Jeśli tak, to może znajdziemy jakieś towarzystwo :)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » śr 18 lut, 2009 18:50

Ceny w sezonie rosną i czasami dochodzą do absurdów. Trzeba poszukać w necie albo na forum namiarów na kwatery. Poza tym każdy może wydać inną kasę na nocleg, wyżywienie i przyjemności dnia codzienngo. Dla przykładu ( moje namiary ) :
- Sewastopol - 34/38 ue za 2 osobowy pokój, 46/52 ue za pokój z tv, 48/62 ue za 3 osobowy pokój, 54/70 za dwupokojowe
- Teodozja - 280/320 hrw za pokój super warunki ,
- Bakczysaraj -około 40 hrw / noc.

W niektórych kwaterach warunki są bardzo spartańskie.
pozdrawiam robert

NowaAnia
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: NowaAnia » pt 20 lut, 2009 09:11

Dziękuję za wszelkie wskazówki! Zwykle lubie podróżować bez bookowania noclegów, żeby nie czuć się uwiązaną, że trzeba gdzieś zdązyć dojechać. Ale zmotywowana Waszymi uwagami uroczyście obiecuję:
1. ustalić liczbę pewnych uczestników - do końca lutego
2. ustalić trasę przejazdu oraz środek lokomocji - do końca lutego
3. ustalić miejsca noclegowe - najpóźniej do końca marca

Jednocześnie przypominam, że nadal jesteśmy otwarci na towarzyszy podróży :)

ps. całe to planowanie sprawiło, że nie cieszy mnie już ani zima ani śnig, chcę się tylko wykąpać w ciepłym morzu...

cuathemoc
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: cuathemoc » pt 20 lut, 2009 12:04

Wiesz co, ja byłem w sierpniu zeszłego roku na Krymie i nauczony doświadczeniem:

Ad. 1. Nie musisz tego ustalać. Jeśli chcesz to proszę ale pamiętaj o tym, że więcej osób to łatwiejsza możliwość taniego, dobrego noclegu.

Ad. 2. Trasę przejazdu oczywiście warto sobie założyć, a na środek lokomocji masz jeszcze czas. Np. w zeszłym roku w wizzair były promocje w lipcu na sierpniowe loty i było bardzo tanio, a jak się nie uda to kupisz w lipcu przez wadi bilety na pociąg lub jedź na żywioł. Ja nie miałem problemów z wystartowaniem z Lwowa pociągiem w ten sam dzień, w którym do Lwowa przyjechałem. Także bilety są w kasach, przynajmniej były jak ja byłem:)

Ad. 3. Jeśli nie lubisz tego robić to nie rezerwuj sobie żadnych noclegów. Przeszukaj forum i znajdż podpowiedzi odnośnie dobrych noclegów. To nie jest problem wyszukać godny i za małe pieniądze nocleg. Ja spałem łącznie już w 11 miejscach na Krymie i w żadnym warunki nie urągały człowieczeństwu i w żadnym nie płaciłem więcej niż 50 hrn za osobę

Pozdrawiam

NowaAnia
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: NowaAnia » pt 20 lut, 2009 12:17

:) post cuathemoc bardziej pasuje do mojej koncepcji wyjazdowej - dzięki. Ale zamierzam wyciagnąc wnioski ze wszystkich postów - czyli trochę planu i trochę szaleństwa!

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 20 lut, 2009 12:28

Moja łyżka dziegdziu do miodu z powyższego postu:

ad. 1 Więcej osób to faktycznie większy zarobek dla tego kto oferuje nocleg. Ale jeśli nie będzie w zapasie alarmowych adresów może zakończyć się spaniem w różnych zakątkach miasta w którym będziecie przebywać.

ad.2 Odnośnie powyższego postu chciałbym dodać szczyptę wątpliwości. Po pierwsze jadąc większą grupą w sezonie wakacyjnym nie można składać wszystkiego na fart. Nawet Wadi ( z ich usług korzystam ) nie załatwi biletów jak ich nie ma. Z pustego i "wadi " nie naleje. Na żywioł to można jechać pojedyńczo. Owszem masz farta to jedziesz a co jeśli go nie ma. Bilety można zakupić u koników ale cena wzrasta ze 160 hrw do 500 hrw za cupe Simferopol - Lwów. A to już bardzo bolesne. Żywioł zostawił bym w domu a przygotował się jak należy. Dobrze z dużym wyprzedzeniem zarezerwować bilety przez wspominane już Wadi. Równie dobrze można wracać z przesiadkami. Tu dostępny jest wariant przez Kijów, Odessę, Charków, Di-pi. Można również nie rezerwować biletu wcześniej tylko skorzystać z połączeń "elektriczkami" - wyjdzie dłużej ale za to jaka frajda :).

ad. 3 Odnośnie noclegów przynajmniej bym się rozejrzał. Wariant awaryjny w postaci adresów się przyda. Nie mniej jednak faktycznie awtowakzały, żelieznodorożnyje wakzały są oblężone przez osoby wynajmujące kwatery. W samych miastach są też punkty gdzie udzielą niezbędnych informacji.

Proponuje jednak ustalić jakąś trasę bo może zakończyć się tak , że jedni pojadą do Jałty a reszta do Eupatorii. Taka uwaga ze wspomnień. Jak najbardziej przeszukaj forum jak pisał chuatemoc .

ps
Wszelkim niedowiarkom , którzy sądzą że kupno w sezonie biletu jest bezbolesne proponuje (podczas sezonu) zaglądać na www.uz.gov.ua- poszuk kijów. Wybieramy nr pociągu i sprwdzamy dostępność miejsc. Oj, będą niespodzianki w postaci - ilość miejsc cupe 0, płackar - 1, lux za 550 hrw 10.
Ostatnio zmieniony pt 20 lut, 2009 19:00 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam robert

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 20 lut, 2009 13:26

A ja bym jeszcze dodal,ze bilet powrotny z Krymu -na okreslony dzien,to podstawa.Szanse zakupu biletow na miejscu/pociag,samolot czy autobus/sa raczej marne.

jusza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: jusza » pt 20 lut, 2009 18:36

NowaAnia... Jadę ze znajomymi na Ukrainę w czerwcu. Jednym z miejsc, gdzie zamierzamy dotrzeć jest Krym. Jeśli będziesz nadal zainteresowana sierpniowym wyjazdem, skontaktuj się ze mną w lipcu - przekażę Ci adresy i telefony miejsc, gdzie my zanocujemy.
Pozdrawiam.
Jurek.

jusza@onet.eu
GG: 1123924

romario
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: romario » pt 20 lut, 2009 19:43

Czy naprawdę sprawiają Wam frajdę podróże, w których wszystko jest w 90% (albo i więcej) zaplanowane?
Nie mówię, żeby iść całkowicie na żywioł, ale też chyba nie warto popadać w przesadę w drugą stronę. W takim nastawieniu nie ma za grosz fantazji. Wiele osób twierdzi, z czym jak najbardziej się zgadzam, że najlepsze podróże to takie, w których plany się zmieniają w trakcie wojaży, czasem nawet znacznie, gdy np. z powodu braku biletów utknie się w jakiejś miejscowości na parę dni.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » sob 21 lut, 2009 12:15

Masz troszkę racji romario. Dla pewności podaję jednak stronę www.bus.com.ua. Jeśli nie będzie już biletów na pociąg a elekriczką do Lwowa to żadna przyjemność to zostaje autobus. A tak przy okazji pod koniec września nie mogłem zakupić biletów Simferopol - Lwów, pojedyńcze miejsca zostały na połącznie do Chmielnikiego. Ciekawe dlaczego ? no przecież nie sezon ! Pozostał żywioł i przesiadki.

ps Targowanie się na Krymie to codzienność. Przy korzystaniu z prywatnego transportu cena wzrasta lawinowo - jeśli język polski używamy :)
pozdrawiam robert

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » ndz 22 lut, 2009 20:51

Witam,

NowaAnia jak chcesz "garść" informacji nt. wyjazdu na Krym to zobacz na stronie www.skklub1.republika.pl jest tam opis mojego wyjazdu w 2005 i 2008 r. na Krym. Ja osobiście polecam jako środek transportu samochód, jesteś niezleżna, jedziesz o każdej porze, itp.
Ja osobiście nie wyobrażam sobie wyjazdu wakacyjnego innym środkiem lokomocji niż samochód. W tym roku ok. 15 sierpnia również jadę na Krym tym razem motocyklem.

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu.

Piotrek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Piotrek » pn 23 lut, 2009 10:27

A my zapraszamy do siebie. W sierpniu jest rzeczywiście zwykle dużo ludzi na Krymie i nie można tak swobodnie przebierać w kwaterach i negocjować cen jak w innych miesiącach. Uważam jednak, że tak jest w całej Europie, a Krym pozostaje wciąż stosunkowo tani. Zapraszam do Rybaczie i na stronę www.nakrym.bloog.pl Piotr
Piotr

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Zverozub » pn 23 lut, 2009 10:52

skklub,
я копировал ваш текст http://kraevedenie.net/2009/02/23/krym-moto-polska/
нет проблем?

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » pn 23 lut, 2009 21:52

Priviet,

Nie budet problem, tolko putiszestwo bylo maszynoj, w etom godu my budem putiszestwowat na motocikle w Krym iz Polszy.
Posmotri na eti stronku w oktabre ili nojabre tam budet soobszczenie iz ekspedicji.

bbns
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bbns » wt 24 lut, 2009 10:37

Odnoszac sie do powrotow to faktycznie trzeba miec szczescie nie majac biletu powrotnego :P ja wracalem z dziewczyna z krymu pod koniec sierpnia 08, oczywiscie nie mielismy powrotnego to u konikow udalo sie do Odessy ( nie byl jakos specjalnie drozszy, a do tego cupe ), a potem prawie od razu mielismy do Lwowa juz bez problemow :) najwazniejsze wydostac sie z krymu potem to juz jakos pojdzie :) pozdrawiam

Toyan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Toyan » wt 24 lut, 2009 11:36

Kwiatkowski11. Mam prośbę o link do strony linii lotniczych obsługujących połączenia Lwów-Simferopol.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 24 lut, 2009 12:01

A może wpisz: www.wizzair.com :wink:
pozdrawiam robert

Toyan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Toyan » wt 24 lut, 2009 12:06

Dzięki.

gosiatom
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

krym

Post autor: gosiatom » wt 24 lut, 2009 12:52

Witaj Ania nowa! My z rodzinką też wybieramy się na Krym w sierpniu. Sprawdzałam ceny biletów z Lwowa do Symferopola i wychodzi na naszą trójkę 1320 zł w tę i z powrotem za wszystkich. Nie mamy zarezerwowanych żadnych kwater i jedziemy na żywioł.

GM
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: GM » wt 24 lut, 2009 13:24

no to wcale wam tak malo na te trzy osoby nie wyszlo

hanutka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: hanutka » wt 24 lut, 2009 13:26

niestety ceny lotów w tym sezonie wyższe niż w poprzednim :(

gosiatom
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: gosiatom » wt 24 lut, 2009 13:35

no to mnie zaskoczyliście, bo ja myślałam, że to super cena!!!! Patrzyłam na inne linie lotnicze to mi się włos na głowie zjerzył, powyżej 3000 tys.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 24 lut, 2009 13:37

Jadąc z rodzinką na Krym na przejazd wydaję około 1200 pln. To całkowita kwota za 4 osoby ( tam + powrót). Dzieciaki mają zniżkę 25 @ na bilet. Dodam że podróż odbywa się w przedziałach cupe. Na płackarcie oszczędzamy około 150 pln.

ps. Przejazd rodzimą PKP na trasie Warszawa - Zakopane w 6 osobowej kuszecie wyniosło nas prawie 600 pln w obie strony ( 4 osoby i 3 łóżka ) . Przy takim porównaniu przejazd na Krym jest dużo bardziej opłacalny.
Ostatnio zmieniony wt 24 lut, 2009 18:29 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

GM
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: GM » wt 24 lut, 2009 14:14

hehe ja w tamtym roku w obie strony placilem w sierpniu 160 pare zeta ehhhha tu rzeczywiscie teraz jakos drogawo

ODPOWIEDZ