Wakacje 2009 Krym

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

no to się wtrącę na słówko...

Albo się jedzie odkrywczo... po studencku.
Albo się jedzie jak Vipy..

jeżeli jedziesz "po studencku" to nie ma standardów ale są oszczędności.
Jeśli VIP... płacisz, dużo płacisz i wymagasz,

na Ukrainie wiele spraw się załatwia jeszcze z polecenia, kontaktów osobistych czy znajomości.

Znalezienie Noclegu w Necie wiąże się z Kosztami... tylko droższe noclegi się reklamują!
Zresztą my swoją bazę noclegową tez udzielamy odpłatnie. Płacisz = masz informacje.
Bilety Faktycznie warto kupić wcześniej (nie koniecznie u Nas ;-) ) aby mieć pewność ze się pojedzie w ogóle!

na Ukrainie osobiście zalecamy WYSOKĄ ZARADNOŚĆ ŻYCIOWĄ, bo wiele spraw bywa nie przewidywalnych i trzeba "umieć się odnaleźć"
... nie umiesz improwizować? jedz na MAZURY! .... sorry nie wszytko dla wszystkich!

PS. przeszukując same tylko forum!!! znalazłem 5 noclegów!
Trochę zaradności ;-) Szukać tez trzeba Umieć.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

tuliusz: Zamieszczam krótki wybór słownictwa
cola w puszce - puszku cola:)
proszę - proszuju,
dziękuje- dziękuju
bilet- biljet( tu nic nie wymyślił), ale najlepszy był zakup kartonu fajek " Daj mi dużuju paczkuju cigaretes, pażalsta + gestykulacja werbalna.

Odnośnie anglo/szwabsko języcznych stron. Postaram się wieczorem je wpisać.Na Krym przyjeżdża sporo młodych ludzi i nie przejmują się tym że nie mówią w miejscowym narzeczu. Grunt to przygoda. Nie mniej jednak nakreśl plan podróży , jaki standard cenowy na nocleg i kiedy dokładnie. Informacja będzie nieodpłatna:) pod warunkiem że pojedziesz .
Ostatnio zmieniony czw 26 mar, 2009 20:41 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

dispar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: dispar »

Wybaczcie, ale to co wypisuje gaax mnie wzruszyło do łez i muszę coś skrobnąć :wink:
Sorki gaax, ale mierz siły na zamiary. Jeśli organizujesz grupową wycieczkę nie znając języka kraju docelowego (aby przejżeć choćby strony w necie) , to wychodzi na to , że ją tylko "organizujesz" z przyczyn znanych tylko sobie. Dzieczyna po "ułamku" filologii rosyjskiej nie pomaga?, To znaczy, że chyba nie jest zainteresowana tą wycieczką.... może rzeczywiście biuro podróży lepsze i ten... przysłowiowy Egipt?! Mam swoje lata i pod koniec maja jedziemy na Krym na 3 tyg., ... bez rezerwacji biletów jakichkolwiek, nocleg jakiś znajdzie się na miejscu, plecaki ze sprzętem na plecach... i nie przeraża to 3 dorosłych facetów (dorosłe dzieci, a i wnuki :lol:) ... Krym to Europa... cieszę się , że nie wybraliście grupowego pomysłu wycieczki typu np.: objazdówka po Syrii... bo chyba zwiedzilibyście tylko lotnisko... od paru miesięcy przeglądam to forum, linki o ukrainie (dzięki roberT/TANAIS jeszcze raz), wynajduję dziesiątki stron, czytam o wszystkim, drukuję mapy topograficzne 1:100000 Krymu (jak ktoś chce dam link)... i wszystko jest dla mnie jasne jak słońce... tak więc gaax nie tragizuj, nie lamentuj... tylko do dzieła, a zabłyśniesz przed znajomymi :wink:
pzdr... tysz Robert :mrgreen:

Spyderman
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Spyderman »

Osobom które są spragnione informacji na temat Krymu polecam http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=88098 Na tym forum dowiecie się praktycznie wszystkiego,począwszy od cen przez GPS po porady gdzie i co wynająć.

gregor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Poł‚ę…czenie WIZZAIR Katowice-Kijów-Simferopol

Post autor: gregor »

Witam .Wybieram się latem do Jałty. Niestety tanie loty ze Lwowa jak to było w 2008 r. się skończyły. Namierzyłem ciekawe połączenie Katowice-Kijów-Simferopol .Problem w tym iż rozkład lotów zakłada kilku lub kilkunastogodzinne czekanie w Kijowie. Wyjątkiem jest lot np. 13 lipca 16.25 z Katowic - 18.55 Kijów i dalej do Simferopola 19.35 . Niestety 40 minut między samolotami to bardzo 'na styk'. Może ten sam samolot leci z Kijowa dalej ? Przelot z Katowic do Simferopola w 5 godzin jest bardzo kuszący , ale czy to się może udać? Podobny układ jest przy powrocie 20 lipca.

Pozdrawiam wszystkich miłośników piękna Krymu , a Jałty i Ałupki w szczególności.
nie imiej sto rubliej - imiej sto druziej

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Połączenia na styk niestety nie wychodzą ( mi ) na dobre. Wiem coś o tym za dobrze. Dlatego wybieram te połączenia w których mam kilka godzin zapasu. Samolot o który pytasz leci dalej ale następnego dnia z powrotem do Kijowa. Ale do odważnych świat należy - można spróbować. Ale jak się uda będziesz szybciutko na Krymie. Po przylocie późnym wieczorem - nocleg na lotnisku.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

gregor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

WIZZAIR Katowice-Kijów-Simferopol

Dla mnie wygląda że to ten sam samolot. Przecież w WIZZAIR widzą ilu klientów z Polski mieli w zeszłym roku ze Lwowa. Ustawienie rozkładu który pozwala na przesiadkę na popularnej krymskiej trasie wydaje się logiczne . Skoro jest "na styk" to może właśnie dla podróżujących na Krym. Ja oczywiście też bym wolał przynajmniej godzinę luzu bo WIZZAIREM Ukraina latałem kilka razy i opóźnienia około półgodziny się zdarzały. Nie możliwe że goście z WIZZAIR nie dostrzegli możliwości zarobku na polskich turystach zmierzających na krym.

Co do "późnego" przylotu do Simferopola to nie ma co się bać. Godzina 21.05 pozwala spokojnie odjechać z dworca kolejowego do Jałty zwykłą marszrutką , tak że późna kolacja w Jałcie bez problemu da się robić że o nocnej kąpieli w morzu nie wspomnę :-).

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

Wyjątkiem jest lot np. 13 lipca 16.25 z Katowic - 18.55 Kijów i dalej do Simferopola 19.35
Z tego co pamiętam, to na odprawę należy się zgłosić co najmniej 40 minut przed wylotem.
Czyli taki układ połączeń gwarantuje Ci ze tego dnia nie dolecisz do Symferopola. Pozdrawiam W.

kokardka33
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kokardka33 »

LordSlimak pisze:
Wyjątkiem jest lot np. 13 lipca 16.25 z Katowic - 18.55 Kijów i dalej do Simferopola 19.35
Z tego co pamiętam, to na odprawę należy się zgłosić co najmniej 40 minut przed wylotem.
Czyli taki układ połączeń gwarantuje Ci ze tego dnia nie dolecisz do Symferopola. Pozdrawiam W.
Obawiam sie,ze masz racje :roll:

gregor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Taki rozkład lotów jest trochę bez sensu ze strony WIZZAIR ale jak porównuję nowe wakacyjne ceny Lwów-Simferopol (599 UAH) z porównywalną trasą Kijów-Simferopol (199 UAH) to tu sensu też brak. Spróbuję się coś dowiedzieć w WIZZAIR , może odpowiedzą na maila szybciej niż 4 tygodnie (taki termin podają na stronie).

Czyżby przestało im zależeć na klientach. Przecież anulowali ludziom już zarezerwowane loty i zmienili rozkład ?

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

gregor pisze:Taki rozkład lotów jest trochę bez sensu ze strony WIZZAIR ale jak porównuję nowe wakacyjne ceny Lwów-Simferopol (599 UAH) z porównywalną trasą Kijów-Simferopol (199 UAH) to tu sensu też brak. Spróbuję się coś dowiedzieć w WIZZAIR , może odpowiedzą na maila szybciej niż 4 tygodnie (taki termin podają na stronie).

Czyżby przestało im zależeć na klientach. Przecież anulowali ludziom już zarezerwowane loty i zmienili rozkład ?

Oj anulowali coś wiem o tym. Mi anulowali lot powrotny do Lwowa, więc wole nie ryzykować i zakupie bilety kolejowe. Mam troszkę czasu do sierpnia. Mam jeszcze jedno pytanie jak wygląda kwestia przedziałów "ljuks"? jeżdżą na trasie Lwów-Simferopol? jeśli tak-To jak kształtuje się cena.

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Ceny w wizzair zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kilka dni temu "mój" lot do Symferopola kosztował 149 hr, a wczoraj już 399 hr :(, to samo z powrotem. Kusiło mnie by lecieć przez Kijów (79 zł tam) ale już wczoraj cena zmieniła się na 189 zł..... A już lot w jedną stronę za 1399 hr to chyba jakiś żart z ich strony... Muszę spróbować kiedyś wejść na stronkę w nocy, podobno zdarzają się promocje. No ale chyba na takie super promo jak rok temu nie ma co liczyć. :) Leciałam pierwszym uruchomionym lotem na Krym i nawet żarełko i picie w samolocie było za free, tak na dzień dobry :)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

qyon, oj widzę pociąga luksus :D . Te przedziały o które pytasz to nic innego jak cupeta tylko o 2 górne łóżka mniej. Cena za to kilka razy większa około 642.59 hrw ( z września 2008 ).
pozdrawiam robert

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

roberT/TANAIS pisze:qyon, oj widzę pociąga luksus . Te przedziały o które pytasz to nic innego jak cupeta tylko o 2 górne łóżka mniej. Cena za to kilka razy większa około 642.59 hrw ( z września 2008 ).
Jakie tam zaraz luksusy :)

Z ciekawości tylko pytam :)

joova85
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: joova85 »

Witam
Macie racje co do Wizzaira. Loty podrożały strasznie. Śledziłem ostatnio ich ceny. Stało się tak, bo anulowali połowę lotów. Jeszcze tydzień temu w lipcu i sierpniu miało być po 4 loty tygodniowo z Lwowa na Krym. Teraz są tylko dwa. Stąd taka podwyżka cen. Mi już kompletnie nie opłaca się lecieć z Lwowa. Inna opcja to lot z Kijowa. Stamtąd samoloty latają nawet po dwa razy dziennie i są taniutkie (149-199 UAH). No ale Kijów to kawał drogi od granicy. Zastanawiam się nad tą opcją. Co wy o tym myślicie? Jak najlepiej dostać się do Kijowa?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jeżeli cenowo loty w sezonie się już nie opłacają to może lepiej bezpośrednio jechać do Simferopola pociągiem. Taniutki lot z Kijowa do stolicy Krymu kosztuje tyle samo co cupe - 190 hrw,a płackar taniej bo -116 hrw. Nie mniej jednak jeżeli pozostaniesz przy połączeniu lotniczym to na trasie Lwów-Kijów funkcjonują połącznienia kolejowe i autobusowe. Jest m.in jeden expres około 6 rano , który w stolicy jest około 13.30
pozdrawiam robert

bvnor
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: bvnor »

Już niedługo Wizz Air może w Hohlandzie wcale nie latać, czytajcie bo świeże:

«Візз Ейр Україна» скасує з 1 травня авіарейс Львів-Лондон, а з 11 травня - Львів-Київ

Aвіакомпанія «Візз Ейр Україна» з 1 травня скасує пасажирські авіарейси Львів-Лондон (Великобританія) і з 11 травня – Київ-Львів. Про це повідомив портал «Транспортний бізнес».

«Скасування авіаперельотів між Києвом і Львовом продиктована недостатнім пасажирським попитом на цьому напрямку; відповідно, у зв'язку з ротацією, через відсутність рейсів з Києва до Львова перельоти на маршруті Львів-Лондон здійснюватися не будуть».
Крім того, причиною скасування рейсів у Львів авіакомпанія називає високі аеропортові збори. «…Переглянути свої плани нас змусили високі аеропортові збори та недостатнє підтвердження того, що цей аеропорт хоче і здатний сприяти нашому потенційному зростанню», – зазначила член ради директорів «Візз Ейр Україна» Наталія Казмер.
За її словами, аеропортові збори у Львові відповідають рівню аеропорту «Бориспіль», у той час, як пасажиропотік в аеропорту Львова набагато менший.

Peremoha!!!! :D :D

dispar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: dispar »

aktualna cena biletów kolejowych na pociąg 086Ł Lwów-Symferopol :
- kupe - 180,98 hrw
- płackartnyj - 118,88 hrw

sprawdzone przed 5 minutami
pzdr
PS. w WizzAir made by UKR już nie wierzę od 2 miesięcy... jakaś paranoja... a "żeleźnikiem" na spokojnie w pościeli i browarkiem w ręku :wink: :lol:
link przypomnę, gdzie mozna sprawdzić połączenia i dostępność miejsc:
http://www.e-kvytok.com.ua/wps/portal

emto
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: emto »

Ja wybieram się na Krym w terminie 05-19 czerwca. Udało mi się kupic bilety lotnicze w Wizzair poniezłej jeszcze cenie. Lot ze Lwowa do Symferopola. Wyszło po przeliczeniu 315zł ze wszystkimi opłatami. Bilety kupiłem 7 kwietnia, a już dwa tygodnie później ceny podskoczyły ponad dwukrotnie. Ufff, miałem szczęście. Teraz tylko lektura przewodników i witaj Ukraino!

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Ostatni tydzień czerwca, a pierwszy lipca mam zamiar wybrać się na Krym z grupą znajomych. Planujemy dojazd do Eupatoria pociagiem z Lwowa. Powrót pociągiem do Kijowa. Tam jeden-trzy dni i wylot do Katowic.

Moje pytanie dotyczy Eupatorii. Czy jest to dobry wybór jeśli najbardziej zależy nam na wypoczynku na plaży. Ogólnie nie interesuje nas jakieś wielkie skupisko ludzi, ale dobrze jakby nocą jakieś puby czy kluby były otwarte. Na podstawie informacji ze strony głównej opisującej różne miasta Krymu najbardziej pasuje nam Eupatoria. Pytanie czy Wy jako stali bywalcy Krymu i znawcy Ukrainy też polecilibyście nam Eupatorie?

Drugie pytanie jakie mam tyczy się cen noclegów w Eupatorii u babuszek z dworca. Ile mniej więcej mogą sobie życzyć w tym sezonie? Jak wygląda sprawa z wodą w większości mieszkań? No i czy babuszek w Eupatorii jest dużo, tzn. czy można jechać w ciemno wiedząć, że coś się i tak znajdzie?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za udzielone informacje.
Ostatnio zmieniony pn 27 kwie, 2009 19:19 przez kosa1964, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Chętnych do wynajmu kwater znajdziesz w Eupatorii pod dworcem kolejowym i położonym w pobliżu awtowakzale. Można jechać w ciemno a już w szczególności lipiec/sierpień. Jeżeli wynajmujecie mieszkanie w bloku wówczas ciepła woda jeśli jest to w określonych godzinach. Ale w lato nie jest to problem. Mi osobiście bardziej do gustu przypadł Sewastopol.
pozdrawiam robert

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Dziękuje Robert za odpowiedź. A na jakie mniej więcej ceny się przygotować?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Za prywatną kwaterę w sezonie wakacyjnym '09 około 50 hrw / osoba /noc.

www.evpatoriya.ru
pozdrawiam robert

1408marcin
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Krym lipiec 2009

Post autor: 1408marcin »

Dwójka studentów wybiera się autem do odessy (druga połowa lipca), mamy już zakwaterowanie na miejscu i plany na krym w drugim tygodniu , możemy zabrać 2 osoby , najlepiej jednak uderzyć większą ekipą , stąd pytanie czy ktoś planuje podobny wyjazd (wiadomo większą ekipą jest sympatyczniej:D) , chętnych proszę o kontakt : 1408marcin@wp.pl
Ostatnio zmieniony pt 08 maja, 2009 13:56 przez 1408marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Zverozub »

я сделал обзор рыбацких деревень в Крыму (это базы отдыха на озерах).
многие из них имеют площадки для установки палаток или недорогие номера.
http://kraevedenie.net/2009/05/13/ryba-villages/

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

prawda czy falsz?

Post autor: Kwiatkowski11 »

Co roku odliczam dni by znow pojechac na przepiekny Krym lub gdziekolwiek na wschod.Choc mam wrazenie,ze dziennikarka tego artykulu byla gdzies indziej....(sic).
http://www.polityka.pl/morze-czarne-bet ... 291482,18/

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

за большие деньги я бы наверное тоже смог написать плохую статью о Польше.
а может и не смог бы. не знаю, мне не предлагали...
в Европе кризис. а мои соседи делают красивый дорогой забор.
у нас люди тратят деньги, чтобы на улице перед их домом цвели красивые цветы.

мир большой. Тот кто любит Крым, любит его всегда. Бетона и пластика в Крыму меньше, чем в других странах Европы, а бедности и грязи меньше, чем в Азии.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

"Drukowany fotoreportaż został nagrodzony na międzynarodowym konkursie fotografii prasowej 66th Pictures of the Year International, a w ubiegłym tygodniu został uhonorowany I nagrodą na Grand Press Photo 2009 w kategorii przyroda/fotoreportaż. "

Taki opis znajduje się pod tą publikacją. I tak należy ją postrzegać -od strony fotograficznej. Sami przyznacie , że są dobre technicznie. A każde trzeba było opisać. I to wszystko. Zresztą nie miałbym problemów aby w podobnym stylu zrobić fotki na mojej Pradze. Dość często przebywam na Ukranie a zawsze zmierzam na cudowny Krym i widzę jak się tu zmienia. Podpisuję się pod tym co napisał Zverozub:
"Тот кто любит Крым, любит его всегда"
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

mnie tez zdziwiło ... nagrodzenie!
ale... widocznie inne gusty oceniających ;-)

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Obrazek
- вот моя фотография. то же место.
это недостроенный яхт-клуб в Алуште.
только я снимал фотоаппаратом "Смена" самым дешевым:)
но моя фотография ведь лучше?
в ней хорошая энергия.

ODPOWIEDZ