Wakacje 2009 Krym

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
MaCho
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: MaCho »

Mam takie pytanko a propos noclegów na Krymie :moze ktos polecić jakis pensjonat w Eupatorii lub Ałuszcie??
Chodzi mi o lokum pokroju Mewy w Teodozji .
Ostatnio zmieniony wt 07 lip, 2009 20:54 przez MaCho, łącznie zmieniany 1 raz.
radkosia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

krym w przyszł‚ym tygodniu

Post autor: radkosia »

Witam wszystkich:) Mam pytanie do osób dobrze orientujących się w krymskich realiach (a widzę, że na tym forum jest ich sporo). W niedzielę wyjeżdżam na Krym. Wyruszam z Winnicy na Ukrainie i w poniedziałek w okolicach popołudniowych będę w Eupatorii. Będę tam do środy, a później planuję pozwiedzać trochę półwysep. Niestety nie mam za dużo czasu - w niedzielę muszę wyruszyć z powrotem do Winnicy. Opracowałam pewien plan podróży i chcę się nim z wami podzielić byście wyrazili swoją opinie i doradzili mi czy nie przesadziłam z tempem zwiedzania. Więc: środa rano wyjazd z Eupatorii do Bakczysaraju (tam szukam noclegu) zwiedzam. Czwartek rano: wyjazd do Sewatopola - zwiedzam i wieczorem jadę do Ałupki na nocleg. Piątek: zwiedzam Ałupkę i Jałtę (nocleg pewnie na tej samej kwaterze w Ałupce zeby sie codziennie nie przenosic) Sobota: wyjazd do Sudaku, szukam noclegu, zwiedzam. Niedziela: dalszy ciąg zwiedznia (Nowy Świad) wyjazd do Symferopola a stamtąd do Winnicy. Co wy na to? Dam radę? Dodam, że jestem sama a noclegi mam zapewnione tylko w Eupatorii (tam odwiedzam znajomych). Zastanawiam się nad zrezygnowaniem z Sewastopola, żeby troszkę poluzować ten plan. Albo z Sudaku, ale bardzo i na nim zależy. Czekam na rady. Czy ten plan można zrealizować?
Będę wdzięczna za rady, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

radkosia pisze:środa rano wyjazd z Eupatorii do Bakczysaraju (tam szukam noclegu) zwiedzam. Czwartek rano: wyjazd do Sewatopola - zwiedzam i wieczorem jadę do Ałupki na nocleg.
Nie ma potrzeby nocowac w Bakczysaraju. Zwiedznie Czufut-Kale i Palacu Chanow zajmie ci max. 6 godzin i potem mozesz od razu jechac pociagiem albo autobusem do Sewastopola i tam nocowac.

Ogolnie taki plan to imho lekkie wariactwo, trudno mi sobie wyobrazic aby wiele pozostalo ci w glowie po tym, chyba ze bedziesz zwiedzac po lebkach, np. w Sewastopolu tylko Chersonez i Diorame, w Jalcie tylko bulwar i Jaskolcze Gniazdo (bo juz na Liwadie czasu raczej nie starczy). W Alupce moze uda ci sie zwiedzic palac Woroncowa, bo wjechac na Aj Petri raczej nie dasz rady (sa kolejki do kolejki linowej).

Szukanie codziennie kwatery to tez problem i strata czasu, zwlaszcza kwatery dla 1 osoby, na jeden dzien - albo nie beda cie chcieli, albo zaspiewaja wysoka cene.

Na twoim miejscu ograniczylbym sie do Jalty i okolic.

Pozdrawiam z Eupatorii :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Każdy zwiedza na swój sposób. Można szybko i wolniej a dokładnej. Twoja trasa jest jak najbardziej do zrealizowania. Będziesz jednak skrupulatnie pilnować czasu aby na coś się nie spóźnić. Jak słusznie zauważył Antarex mogą być problemy ze znalezieniem kwatery na 1 noc. Wg. mnie najlepiej rozwiązaniem jest obrac sobię bazę wypadową. Rano wyjazd a na noc przyjazd. Dobrym rozwiązaniem może być Simferopol. Wszędzie dojedziesz w miarę szybko i bez problemu obrócisz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

slasherr
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: slasherr »

witam
25 lipca o godzinie 8 będziemy w Przemyślu, skąd busem chcemy dojechać do Medyki i przekroczyć granice pieszo, potem busem do Lwowa. Czy zdążymy na pociąg do Symferopola który odjeżdża o 13:55 czasu ukraińskiego?
Czy będzie czas na zjdedzenie jakiegoś obiadu we Lwowie?
radkosia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: radkosia »

Antarex i Robert dzięki za opinie i rady, wezmę je pod uwagę. Dziś okazało się, że dostałam nieco więcej wolnego więc mogę poluzować mój plan i zostać na Krymie 2 dni dłużej , co mnie bardzo cieszy:) Pozdrawiam
seamen2009
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: seamen2009 »

witam serdecznie

szukam kwatery w Sudaku dla dwóch osób (od 28.07 - 9.08). Będę na Krymie z żoną. może być pokój z wc. Słyszałem, że Tatarzy krymscy są OK. U nich można dość tanio nocować.
waldek
dispar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: dispar »

slasherr pisze:witam
25 lipca o godzinie 8 będziemy w Przemyślu, skąd busem chcemy dojechać do Medyki i przekroczyć granice pieszo, potem busem do Lwowa. Czy zdążymy na pociąg do Symferopola który odjeżdża o 13:55 czasu ukraińskiego?
Czy będzie czas na zjdedzenie jakiegoś obiadu we Lwowie?
Busy z Przemyśla odchodzą co ok.20-30 min. w zależności od tego, ile ludzi wejdzie w danym momencie na kurs (cena 2 PLN), jazda do Medyki ok.20 min. Rano (my byliśmy nieco wcześniej) na granicy powinniście przejść w ciągu 0,5 godz., w Szeginii w 5 min. dotrzecie do marszrutki, marszrutka jedzie do Lwowa 1,5 - 1,45 godz. w zależności od trasy (cena ok. 15 hrw)... przelicz , czy starczy czasu... zawsze jest opcja: nie ma marszrutki, wracasz na przejście i łapiecie private-taxi za 200-250hrw i nieco ponad godzinę jesteście na dworcu we Lwowie... wybierz właściwe :wink:
dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj »

Witam!
Jestem na etapie szacunku budzetowego i zastanawia mnie ile policzyc za noclegi.
Chcemy 3-4(raczej3) noce spac w Koktebel,Sudaku lub Teodozji (27-30.07) i pozniej 7-8(raczej8) nocy w Symferopolu. Pokoj 2-osobowy.
Chodzi mi tez o informacje ktora bedzie pomocna przy negocjacji ceny z osobami oferujacymi nocleg. Jaka cena bedzie wygorowana a jaka ok , co moge rozumiec przez tanio.
Wiem ze przy plazy znaczenie ma polozenie (mowiac szczerze na plaze chce isc raz max 2 razy wiec wole dobre polaczenie komunikacyjne).
dziekuje za wszystkie sugestie i wskazowki.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Cena za kwaterę musi być dostosowana do warunków panujących na niej. Jeżeli coś się nie spodoba nie należy jej brać. Skromniutki pokój w sezonie 6-8 usd. Jak na Krym to w sezonie 2009 - po 50 hrw / osoba/noc. W niektórych regionach można spotkać się z sytuacją horendalnego podbijania cen. No cóż jak trafi się " jeleń " to weźmie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

emto
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: emto »

seamen2009 pisze:witam serdecznie

szukam kwatery w Sudaku dla dwóch osób (od 28.07 - 9.08). Będę na Krymie z żoną. może być pokój z wc. Słyszałem, że Tatarzy krymscy są OK. U nich można dość tanio nocować.
Witam,
byłem na Krymie w czerwcu i w Sudaku nocowałem za 40 hrywien. Bylo to mieszkanie dwupokojowe, z kuchnią, łazienką wc. Pełne wyposażenie i dodatkowo - co nas ucieszyło - wiatrak elektryczny. Mieszkanie czyste, zadbane, połozone przy ul Lenina. W pobliżu bazar, sklepy spozywcze, sklep firmowy winiarni Słoneczna Dolina (polecam Czarnego Pułkownika). Mieszkanie w bloku, w połowie drogi między dworcem autobusowym a morzem. Do morza okolo 10 minut piechotką. Mieszkanie zorganizowała nam poznana na dworcu kobieta pochodząca z Polski, tak więc mozna się dogadać w naszym języku. Oto namiary:
Liubow Alieksiejewna
tel. kom:
8 097 1526452
8 068 4653261
8 068 4765858
tel. dom:
8 (06566) 2-10-96 (dzwonić po 21-szej).
Pozdrawiam,
Marek
dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

ok czyli rozumiem ze 80-100hr za dzien za 2 osoby to maks i nie ma co nawet gadac z osobami co proponuja powyzej tej wkoty.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

przyjmij górną granicę ceny i dorzuć rezerwę,jedziesz w środku sezonu,już dzisiaj obserwuję każdego dnia zwiększoną liczbę wypoczywających,pozdr z Feo
dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

wstepnie liczylem 10usd osoba na noc ale to chyba za duzo. Wiadomo ze "pokojodawca" chce jak najwiecej a "pokojobiorca" chce dac jak najmiej. Nie chce bez sensownie placic bo w pokoju bede tylko spal, kapal sie i jadl sniadanie.
borysa
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Re: krym w przyszł‚ym tygodniu

Post autor: borysa »

radkosia pisze:Witam wszystkich:) Mam pytanie do osób dobrze orientujących się w krymskich realiach (a widzę, że na tym forum jest ich sporo). W niedzielę wyjeżdżam na Krym. Wyruszam z Winnicy na Ukrainie i w poniedziałek w okolicach popołudniowych będę w Eupatorii. Będę tam do środy, a później planuję pozwiedzać trochę półwysep. Niestety nie mam za dużo czasu - w niedzielę muszę wyruszyć z powrotem do Winnicy. Opracowałam pewien plan podróży i chcę się nim z wami podzielić byście wyrazili swoją opinie i doradzili mi czy nie przesadziłam z tempem zwiedzania. Więc: środa rano wyjazd z Eupatorii do Bakczysaraju (tam szukam noclegu) zwiedzam. Czwartek rano: wyjazd do Sewatopola - zwiedzam i wieczorem jadę do Ałupki na nocleg. Piątek: zwiedzam Ałupkę i Jałtę (nocleg pewnie na tej samej kwaterze w Ałupce zeby sie codziennie nie przenosic) Sobota: wyjazd do Sudaku, szukam noclegu, zwiedzam. Niedziela: dalszy ciąg zwiedznia (Nowy Świad) wyjazd do Symferopola a stamtąd do Winnicy. Co wy na to? Dam radę? Dodam, że jestem sama a noclegi mam zapewnione tylko w Eupatorii (tam odwiedzam znajomych). Zastanawiam się nad zrezygnowaniem z Sewastopola, żeby troszkę poluzować ten plan. Albo z Sudaku, ale bardzo i na nim zależy. Czekam na rady. Czy ten plan można zrealizować?
Będę wdzięczna za rady, pozdrawiam.

Sudak i Nowy Świat spokojnie dasz radę zwiedzić w jeden dzień (ja tak zrobiłam i to naprawdę było tempo relaksacyjne, w tym zwiedzanie Sudaku, Twierdzy w Sudaku, Ścieżki Golicyna, pływanie w Morzu Czarnym, degustowanie win, piwko, jedzenie. Na wszystko starczyło czasu. Wracaliśmy ostatnim autobusem z Sudaku do Ałuszty (chyba około 20-stej)- tam była nasza baza wypadowa- na miejscu byliśmy o 22-giej i po kolacji poszliśmy jeszcze na deptak w Ałuszcie:)) - wbrew pozorom jeden dzień to dużo czasu).

To samo jeśli chodzi o Jałtę - sama Jałta, Liwadia (tutaj oczywiście Pałac, także trzygodzinna kąpiel w Morzu, jedzonko), Carska Ścieżka, Jaskółcze Gniazdo - z Jaskółczego Gniazda statkiem do Jałty i stamtąd do Ałuszty. Też bez problemu się wyrobiliśmy i wcale nie biegaliśmy.

Jeśli chodzi o Bakczysaraj, to jeszcze lepsza sprawa- bo zwiedzaliśmy go w ostatni dzień przed odlotem (rano wyjechaliśmy trolejbusem z Ałuszty do Symferopola, tam zarezerwowaliśmy pokoje w hotelu przy lotnisku, bo rano następnego dnia mieliśmy samolot, i z Symferopola autobusem pojechaliśmy do Bakczysaraju, byliśmy tam po 14-stej. Spokojnie starczyło nam czasu na zwiedzanie - natomiast zabrakło niestety na kontemplację.

Ogólnie polecam Ałusztę jako bazę wypadową, bo pomimo tego, ze nie jest to piękne miasto, to jest w miarę tanie i naprawę z dworca można dojechać w większość miejsc. Połączenia są świetne. Plaże są tutaj płatne i brzydkie, ale wystarczy wstać rano, dojechać sobie marszrutką 0.5-1h drogi na wschód i są piękne plaże - bezpłatne i niezatłoczone. My też mieliśmy zmieniać miejsca noclegowania, ale tam było nam tak dobrze, że zostaliśmy. Poza tym, ludzie na dworcu, którzy proponowali nam nocleg, z trudem przystali na trzy dni (bo tyle początkowo mieliśmy tam zostać, ale z czasem przedłużyliśmy na cały tydzień). Za kwaterę- a z zasadzie cały domek w siedem osób zapłaciliśmy 18 zł od osoby za dobę (nie był to pierwszy lepszy domek, który nam pokazali...byliśmy trochę wybredni i tak trzeba, więc jeśli chcesz szukać za każdym razem kwatery na szybko, to może być problem, bo będą Ci chcieli wcisnąć jakiś brzydki i drogi pokój). Rewelacyjną sprawą w Ałuszcie było, że np. tego samego dnia chodziliśmy cały dzień po górach (np. Demerdży), a wieczorem łaziliśmy po deptaku w Ałuszcie i upajaliśmy się bryzą morską.

Symferopola na bazę wypadową nie polecam, bo jest tam strasznie głośno i gorąco (dla nas było tam piekielnie i każda godzina spędzona w Symferopolu, była bardziej dobijająca- jedynym ratunkiem okazało się zimne piwo:))). Naprawdę dużo przyjemniej wraca się do miejsca, gdzie czuć bryzę od morza:PPP (tego na co dzień nie mam w domu, w Polsce, więc może dlatego), ale to już moje zdanie. Świetną sprawą tez jest możliwość popływania, albo chociażby pomoczenia się w morzu po całym, wyczerpującym dniu, jakże relaksacyjne (po 19-stej plaże przestają być płatne). W Symferopolu będzie musiał wystarczyć sam prysznic.
seamen2009
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

emto pisze:Witam,
byłem na Krymie w czerwcu i w Sudaku nocowałem za 40 hrywien. Bylo to mieszkanie dwupokojowe, z kuchnią, łazienką wc. Pełne wyposażenie i dodatkowo - co nas ucieszyło - wiatrak elektryczny. Mieszkanie czyste, zadbane, połozone przy ul Lenina. W pobliżu bazar, sklepy spozywcze, sklep firmowy winiarni Słoneczna Dolina (polecam Czarnego Pułkownika). Mieszkanie w bloku, w połowie drogi między dworcem autobusowym a morzem. Do morza okolo 10 minut piechotką. Mieszkanie zorganizowała nam poznana na dworcu kobieta pochodząca z Polski, tak więc mozna się dogadać w naszym języku. Oto namiary:
Liubow Alieksiejewna
tel. kom:
8 097 1526452
8 068 4653261
8 068 4765858
tel. dom:
8 (06566) 2-10-96 (dzwonić po 21-szej).
Pozdrawiam,
Marek
bardzo dziekuję za odpowiedź!!!
waldek
seamen2009
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

zeneczek pisze:a ja polecam pensjonat "na ukrainskoj" w Teodozji,blisko centrum, 2minutki bazar odzieżowy i 4minuty do bazaru art spozywczych,spacerkiem do dworca kolejowego 6minut plus 2 minuty i nabiereżna-centralna plaża, tel+38-067-914-3071 plus stronka:
http://www.naukrainskoy.boom.ru/
oprócz jak wyżej polecam MAJAK z pięknym widokiem na całą zatokę i port plus świetne jedzenie,i dużo-kto lubi,a obok firmowa kawiarnia,parking,plac zamknięty z ławkami no i pociechy mają gdzie być,sala z ping pongiem.
Do tej samej firmy należy "Zołotoj plaż" na kerczyńskiej szosse,och -POLECAM,plaża ciągnie się aż do Primorskij,po kryzysie mają wybudować w okolicy aquapark-taki jak w Koktebelu,pozdr
stronka www.naukrainskoy.boom.ru/ nie zeznaje :(
pozdrawiam
waldek
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

borysa pisze:Ogólnie polecam Ałusztę jako bazę wypadową, bo pomimo tego, ze nie jest to piękne miasto, to jest w miarę tanie i naprawę z dworca można dojechać w większość miejsc. Połączenia są świetne. Plaże są tutaj płatne i brzydkie, ale wystarczy wstać rano, dojechać sobie marszrutką 0.5-1h drogi na wschód i są piękne plaże - bezpłatne i niezatłoczone.
Hej!
Ja w sumie mam doświadczenie, jeśli chodzi o Ałusztę (spędziliśmy tam w zeszłym roku 3 tygodnie i w tym roku też tam wracamy - wieczorny klimat imprezowy nieporównywalny z jakimkolwiek innym miejscem na świecie ;)), natomiast jeśli chodzi o plaże, to 'szliśmy na łatwiznę' i korzystaliśmy z tych miejskich, płatnych plaż. Fakt, najpiękniejsze nie są... A gdzie i czym proponujesz dojechać do tych ładniejszych, bezpłatnych, o których mówisz? Chodzi o dojazd w stronę Jałty?
Pozdrawiam,
Krzysiek.
borysa
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: borysa »

Kshyhu pisze:akt, najpiękniejsze nie są... A gdzie i czym proponujesz dojechać do tych ładniejszych, bezpłatnych, o których mówisz? Chodzi o dojazd w stronę Jałty?
Pozdrawiam,
Krzysiek.
Nie, nie w stronę Jałty, właśnie w przeciwną-na wschód. My byliśmy w Sołniecznogorskoje (0,5 h drogi) i Rybaczje (1h drogi, jest nawet kilka barów, knajpka, w której można zjeść). Przynajmniej spoko było tam jeszcze w czerwcu tego roku:))). Dojeżdżaliśmy tam marszrutką z dworca w Ałuszcie (jest rozkład, wszystko ładnie rozpisane, busy odjeżdżają co 40 minut. Płaciliśmy chyba po 12 hrw do dalszego Rybaczje, ale warto było, bo my za bardzo nie lubimy zgiełku, a tam było dość spokojnie i czysto). Te dwie miejscowości są w trasie na Sudak (odkryliśmy te plaże jadąc właśnie do Sudaku). Mnie najbardziej podobała się jednak plaża w Nowym Świecie przed wejściem do Ścieżki Golicyna (fakt, ludzi było już więcej, ale zejście do wody cudowne - przez ok. 40 metrów woda sięgała mi maksymalnie po szyję, a dla takich ludzi jak ja-którzy muszą czuć dno pod stopami, były to wyśmienite warunki. Do tego kolor wody niemal jak w "Błękitnej Lagunie":)). Również już idąc Ścieżką Golicyna, można było zanurzyć się w wodzie - widoki cudowne. Koszt marszrutki do Sudaku ok. 20hrw, czas 2h, z Sudaku spod dworca, co chwilę odjeżdżają busiki do Nowego Świata po 2 hrw.
Ja na Krymie byłam tylko 7 dni, więc z plaż korzystałam max. 3 h dziennie i to zawsze pomiędzy zwiedzaniem jakiś obiektów (bo to był cel główny), więc polecam Ci te, które podobały nam się najbardziej. Bardzo zawiedliśmy się plażą w Liwadii (chociaż piękne okolice wskazywały, że będzie cud miód)- nie dosyć, że z centrum miasteczka jest długaśne zejście, to jeszcze cała plaża poodgradzana betonowymi falochronami.
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Dzięki, przetestuje się :)
Co do Sudaku i Nowego Światu, to wszystko wiem co i jak :)
Pozdrawiam raz jeszcze!
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Rezerwacje o ile są jescze miejsca w hotelu/hostelu " Na Ukrainskoy " można zrobić poprzez Hostelworld.
pozdrawiam robert

Izual
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Izual »

Witam dziękuje za informację będą napewno pomocne.Ja wybieram się z rodziną i znajomymi(7 osób) 8.07 pociagiem z Lwowa 13.55 jak wrócę podziele się swoimi spostrzeżeniami.
semen9
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: semen9 »

We wrzesniu wybieram sie na Krym i zastanawiam się, jakie miejsce będzie najlepsze pod względem bazy noclegowej: Jałta, Ałuszta czy może Ałupka?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Wszystkie trzy z prostego powodu : wszędzie znajdziesz odpowiednie miejsce na kwaterę.
pozdrawiam robert

semen9
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: semen9 »

A jak to wygląda cenowo? Gdzie jest najdrożej a gdzie najtaniej?
Szewczenko
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

krym

Post autor: Szewczenko »

Witaj! a kiedy sie wybierasz dokladnie? masz ekipe,czy mozna by ewentualnie dolaczyc?

JA tez mam ochote pojechac ,ale nikogo do towarzystwa nie mam,mam 29,30lat,lubie morze,plaze,slonce,piwko,luzny styl bycia,pozwiedzac.
bylem juz na Krymie kilka razy,moim zdaniem najdrozsza zdecydowanie jest jalta i w ogole taka malo klimatyczna,poprosstu masa ludzi,raczej tych z zasobnych portwelem i pelna komercha!
no ale juz kawalek dalej np, w liwadii,alupce ,jest taniej i bardziej swojsko,mi jednak najbardziej spasowalo w ORDZONIKIDZE,SUDAKU,BALAKLAWIE.
JAKBY BYLA szansa na wspolny wyjazd,to prosze daj znac,mialem inne plany,ale legly w gruzach niestety i chetnie sie dolacze!!!
pozdrawiam!
Foka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Foka »

My mykamy 3 wrzesnia z Lwowa, po powrocie podzielimy sie informacjami/cenami i zdjeciami :) Jak ktos chce spytac i bym sie dowiedzial o cos konkretnego dla niego to niech da znac na priv albo gg :)

Pozdrawiam
"Jak szczyty do wzięcia, kufle kudłate
Wynurzają się po sobie i piętrzą w oddali "
szczuroburak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

krym

Post autor: szczuroburak »

Krym wcale nie jest aż taki drogi :> Ja byłem z dziewczyną w te wakacje (lipiec -pocz sierpnia) . Postanowiliśmy że zostaniemy tam aż skończy się kasa. Wydaliśmy po 1700 zl z transportem. 8-9 dni spędziliśmy w Cimiz koło jałty. Kwatera kosztowała nas jakiej 40 zł/doba (za 2osoby). 8 dni na kwaterze ,później kupiliśmy namiot i 2 dni spędziliśmy na plaży nudystów :) Zwiedziliśmy Jałtę (nic ciekawego) Ałupke ,Sewastopol itp. ,później pojechaliśmy do Coctabelle. Tam mieszkalismy pod namiotem więc trochę zaoszczędziliśmy ,choć nie do końca bo stołowaliśmy się tylko w restauracjach :> ,Nowy Świat, Sudak ,Kerch itd. Później pojechliśmy do Bakczysaraju i z powrotem do Lwowa. W Lwowie 2 noclegi w sumie (w jedną i w drugą stronę) W cenie były między innymi wszystkie przejazdy, bilety wstępu, delfinarium ,rejs statkiem ,jedzenia i imprez sobie nie żałowaliśmy (np 2 pizze duże + piwo +2lampki wina w restauracji w Coctabelle na promenadzie - 42zl) Bilety Lwów Symferopol kupilismy u Pani OLI na dworcu kolejowym we Lwowie (do ceny biletu dolicza 20 zl) bilety kupowalismy na następny dzień, odbieralismy je przed wyjazdem pociągu w Aptece na dworcu. W drodze powrotnej W symferopolu biletów niby nie było ale... W 1 kasie nie było ,w 2 kasie też ,w punkcie informacyjnym też nie , trzeba próbować do skutku, za którymś razem będą. Poszlismy po jakiejs godzinie po bilety do kijowa ale przypadkiem zapytalismy się jeszcze raz o bilety do Lwowa. I były nagle wszystkie - na jutro ,na za 2 dni ,plackarta ,cupe .... Później jak policzylismy to okazalo się ze zaplacilsismy łapówke nawet o tym nie wiedząc... łapówka została nam doliczona automatycznie (20 zl) :):):) pojechalismy w ciemno pierwszy raz na wschów, mielismy rozmówki rosyjskie i wystarczyło :>
szczuroburak
champion007
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: champion007 »

A ja chcę spytać o inny rodzaj noclegu na Krymie - nie kwatery, ale hotele (właściwie hotele wczasowe / wakacyjne / turystyczne lub jak kto tam woli :D )
Powiedzmy sobie szczerze, że jadąc na Krym, jadę tam nieco jak na każde inne wczasy. Urlop jest raz w roku, a my chcemy naprawdę wypocząć, popływać w hotelowym basenie, spędzić pobyt w komfortowych warunkach a nie w prywatnej kwaterze. Dlatego poszukujemy hotelu!

Poszukiwania rozpocząłem od wejścia do serwisu www.wakacje.pl / hotele / Ukraina / Krym. Jest tam wykaz wszystkich hoteli oferowanych przez polskie biura podróży wraz z opiniami osób które tam były. Potem jak widziałem jakie tam są hotele, wyszukiwałem ich oficjalnych stron internetowych. Niestety znalazłem stronę tylko jednego hotelu. Reszta stron to serwisy typu "hostelsworld", i nawet zdecydowałbym się zarezerwować przez taki serwis gdyby nie....no właśnie cena takiego hotelu.

Za hotel standardu *** , w zwykłym pokoju 2 osobowym, pobyt 14 dniowy kosztuje ponad 3200 zł, w rozumieniu że ceny podane są za dobę (np tutaj: www.crimee.com/palmira.html)
Za taką kasę mogę mieć cały pobyt na Krymie z przelotem itd. kupując go np. w Orbis Travel. Czy ja coś źle liczę czy naprawdę takie hotele na Krymie są aż tak bardzo drogie?
Ostatnio zmieniony ndz 13 gru, 2009 17:29 przez champion007, łącznie zmieniany 1 raz.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Na Krymie dobre hotele o wysokim standardzie są w wysokiej cenie. Tam bogactwo też kosztuje. Przyjeżdża wielu bogatych Rosjan i nie ma się co dziwić, że ceny są jakie są.
ODPOWIEDZ