Wakacje 2009 Krym

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

ewad pisze:Czytam i czytam i głupieję coraz bardziej.
Jak ma podróżować rodzina z 2 dzieci, może pociągiem z 6 walizami? To przecież nielogiczne tłuc się pociągiem, kiedy komfort i koszt jazdy własnym samochodem są nieporównywalne niższe.
Czytałam też ceny noclegów i sprawdzałam linki i rozstrzał cen jest porażający (od 50 hrywien do 20 dolarów za osobę), przy czym nic nie jest napisane o standardzie i o zniżkach dla dzieci. Ceny więc wcale nie są jakieś powalające przystępnością.
W PKO SA powiedzieli mi w marcu, że mogę wypłacać pieniądze z własnego konta i hrywna będzie mnie kosztowała ok.40 gr, więc zastanawiam się skąd się biorą kwoty ok.55gr.
Wyjazd napawa mnie niepewnością i niepokojem, ale na razie się nie poddaję.
Uważny czytelnik przeczytałby temat : "Czy ktoś był na Krymie lub Odessie z małymi dziećmi" i nigdy się nie poddaje. Jadąc z pociechami trzeba dla świętego spokoju wcześniej zarezerwować nocleg. Wielokrotnie podawano namiary na kwatery, pensjonaty czy hotele. Wystarczy zadzwonić i po sprawie. Kilka razy wrzucałem wreszcie sławny ostatnio adres hotelu/hostelu w Teodozji " na Ukraińskoj" nr 26. Cieszę się , że wreszcie ktoś go zauważył bo warunki w porównaniu do ceny są bardzo dobre. Do dyspozycji są pokoje z patio, balkonem i bez, łazienka, tv i również można dobrze zjeść. Posiłki są smaczne i duże. Łóżka są wygodne, pościel i ręczniki zmieniane - często sprzątają.

- Jadąc z dzieciakami nie powielaj mojego błędu : za dużo rzeczy i ubranek bardzo ciąży.
Naszą czwórkę spakowałem w duży plecak i walizę.

- Ceny kwater zależą od wielu czynników. Nie znajdziesz hotelu za 10 usd !!! To nie te czasy. Poza tym to - SEZON. Nie mniej na prywatnych kwaterach możesz negocjować cenę . Zazwyczaj oferujący mają fotki , więc można coś wybrać .

- Różnice w kursie hrywny wynikają z czasu kiedy umieszczano info , płynności waluty czy miejsca gdzie jest kupno/sprzedaż. Obecnie w kantorze kurs 0.48, inny może być w banku.

ps nie poddawaj się . jak chcesz mogę przesłać fotki z hotelu na Ukrainskoj :)
Ostatnio zmieniony pt 26 cze, 2009 07:57 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jakiś czas temu przeglądałem ofertę " Na Ukrainskoy " w Tedozji i nie uważam że cena 270 hrw jest wygórowana i astronomiczna. I to jeszcze za 4 osoby w pokoju z balkonem. Nie przesadzajcie ... :wink:
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi »

ROBERT!!!! Ewad jest Kobietą! (jak Kopernik :D :D )
Ale info dla Ewad-ki, Robert ma 100% racji i tu uwierz już tym, którzy zetknęli się z palącym słońcem Krymu - minimum ubrań! Koszulki z krótkim rękawem, szorty, itp... Nakrycie głowy i okulary KONIECZNE!!!, dla komfortu, bardziej psychicznego, niż konieczności!!! jedna rzecz z długim rękawem, jedne długie spodnie! Lecąc rok temu samolotem cały nasz bagaż to dwie malutkie walizki, każda w wadze bagażu podręcznego - długi rękaw i długie spodnie przydały sie w drodze powrotnej we Lwowie! - Padał deszcz i było chłodno (23 stopnie - prawie Syberia :D ) Przy minimum bagażu podróż, czymkolwiek, staje się mniej uciążliwa, jak patrzę na zdjęcie starutkiego WV (przy pierwszej podróży) z załadowanym bagażnikiem na dachu, to aż mi jego i nas żal... :D
ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: ewad »

Byłam na stronie Mewy i 40 dolarów za dobę za pokój wydaje mi się ofertą mało atrakcyjną.
40*3,24=129,60*14=1814,40 to tak mniej więcej licząc za noclegi a o standardzie nie mówimy. Do tego jedzenie za kolejne 1800 zł i wychodzi,że taniej na wycieczkę można pojechać. A przecież zawsze tak było, że samemu zorganizowany wypoczynek był tańszy.

A poza tym co to ma do rzeczy czy jestem kobietą czy mężczyzną. Jadąc na wakacje nie zostawiam sobie marginesu błędu z różnymi rzeczami bo jest takie staropolskie przysłowie; "kto ze sobą nosi ten nikogo nie prosi" :)

A poza tym mam dwoje dzieci alergików i muszę być przygotowana na każdą ewentualność i zabrać ze sobą odpowiednią ilość leków.
A koledzy z Ukrainy będący na zawodach odradzali podróż pociągiem ze względu na alergię.
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Zverozub »

ewad
у меня на странице
http://zverozub.com/index.php?r=3&a=668&l=1
не так много вариантов.
но все варианты имеют много фото.
и есть информация о знижках для детей (если хозяева это делают)

по ценам - от 5 долларов за место.
Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Ewad-ko, staropolskie przysłowie jak najbardziej na miejscu. Pisząc, że jesteś kobietą zwracałem tylko uwage co do użycia rodzaju męskiego w wypowiedzi kierowanej do Ciebie!!! Przez szacunek. Czysta gramatyka. Zadnych seksistowskich :D podtekstów. Mi jest też kobietą i bardzo jej z tym do twarzy. A propos Mi, to podawała namiary na różne kwatery i z pewnością jak pogrzebiesz na tym forum to znajdziesz i linki i adresy z telefonami.
Pozdrawiam
Co do alergii dzieci Twych, to uważaj na krymskie przyprawy, nasze nieletnie dziecko po zjedzeniu szaurmy z dużą ilością kurkumu, "zapadło" na "kropiwnicę" - pokrzywka alergiczna. Ale wierzę, ze wszystko będzie OK
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Ewad, w takim razie wynajmij całe mieszkanie, będzie taniej. Jednopokojowe 120-150 hr, dwupokojowe ok.200 hr.
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Witam.
A co masz dziecko uczulone na pociąg? :)
Ja jadę również z 2 dzieci {6 i 1,5) starsze jest nie tylko alergikiem, ale i dość chorowite. Od września mały był w przedszkolu 2 miesiące. Ja ze swoim dzieckiem byłem 3 lata temu w Egipcie i było super wiem jakie ryzyko podejmuje wybierając się tam z moim choraczkiem ale trzeba jeździć bo podróże kształcą. Pociąg ma te przewagę, że dzieci nie są uwiązane i mogą sobie pospacerować moje dzieci dużo lepiej znoszą pociąg niż auto a jechały już oboma środkami lokomocji koło 16 godzin. Na Krym wprawdzie dalej ale podejrzewam że nie będzie źle.
Do walizki weź te leki, które są niezbędne dobrze w tej sprawie skontaktować się z lekarzem prowadzącym zyrtek czy telefast wiele miejsca nie zajmują a i steryd z tubą da się upchać. Co do ubranek to minimum ręce masz trochę proszku weź wieczorem upierzesz a rano suche. Ja biorę wielką walizkę plecaczek z podręcznymi rzeczami i wózek spacerowy mały parasolka więc naprawdę 6 walizek (1,5 na głowę) braci nie musisz. Co do cen to targuj się tam taki zwyczaj albo poszukaj w necie i zadzwoń. O i zwierozub dał link zajrzyj tam i poczytaj odwiedź tematy "Czy ktoś był na Krymie lub Odessie z małymi dziećmi" oraz „Podróze z dzieciakami ;-)”. Temat ten zamieszczony jest w dziale Podróże po pozostałych krajach b. ZSRR.
Powodzenia.

p.s.

Zibi napisał, że jedna rzecz z długim rękawem, jedne długie spodnie warto zabrac zgadza się ubranko takie przyda się w trakcie zwiedzania miejsc kultu religijnego wszak odrobina szacunku wszystkim się należy.
dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj »

Witam!
Czy to standard ze osoby chcace wynajac pokoje/mieszkania stoja ze zdjeciami??
Mocno to ulatwia i przyspiesza wybor.
Jak wyglada kwestia prania. Czy mozna na kwaterach cos wyprac lub czy sa pralnie "na miescie"??
Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Jajeś, pamiętajmy ,że przed każdą Cerkwią, czy Meczetem, możemy bezpłatnie odziać się w chustę niezbędną do okrycia głowy, ramion, nóg.... po zwiedzeniu oddajemy.
Warto, kurtuazyjnie spytać, czy możemy robić zdjęcia
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Pralni na mieście nie widziałam, no chyba że chemiczne. Na kwaterze jak najbardziej można prać, dlaczego nie? Nawet jak nie ma pralki to przeważnie jest większa miska lub po prostu pierzemy w wannie/brodziku/umywalce. Ciuszki schną w mgnieniu oka.
Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Dewoj, noclegowaliśmy w wynajętych mieszkaniach, kwestia prania nie była problemem. Tylko jeśli pralka przyponimała trochę "FRANIĘ" (taka wirnikowa) to właściciel instruował co do obsługi! Co do automatów nie było problemu - instrukcja obsługi dostępna!- Nasze zadanie , kupno proszku i to nie zawsze! Gdzie znalazłeś foty z właścicielami w tle?????? Nasi objawiali się tylko w momencie rozliczenia, lub ewentualnej pomocy. Ukłon w stronę Gierojew Briesta 2/72 - Sewastopol
Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Ale tak, jak ktoś to już wyżej napisał... 120zł/doba na 4 osoby to jest 30PLN/doba/osoba. Uważam, że jeśli byłyby dobre warunki, to naprawdę są to rozsądne pieniądze...
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Zibi, nie chodziło o foty z wlaścicielami w tle tylko o foty mieszkań, które to foty właściciele mieliby trzymać w ręku. :)
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

ewad pisze:Byłam na stronie Mewy i 40 dolarów za dobę za pokój wydaje mi się ofertą mało atrakcyjną.
40*3,24=129,60*14=1814,40 to tak mniej więcej licząc za noclegi a o standardzie nie mówimy. Do tego jedzenie za kolejne 1800 zł i wychodzi,że taniej na wycieczkę można pojechać. A przecież zawsze tak było, że samemu zorganizowany wypoczynek był tańszy.
To znacznie mniej niż kwatera nad Bałtykiem. Za taką kwotę standard czyste pokoje+ łazienka z ciepłą wodą i toaleta na korytarzu na każde kilka pokoi wydaje się ok i wątpię, czy w tym standardzie znajdziesz w Teodozji coś taniej.

Co do wycieczek: najtańsze, jakie widziałem są tu:

www.biuroczajka.pl/oferta.php?type=w0a1k2a37884b

ale nie znam tego biura, więc nie mogę go polecić.

Są tez portale typu

http://www.transsyberyjska.pl/pobyt_wyp ... _trip.html

ale oferowane tam wycieczki są jeszcze droższe.

Co do reklamowanych tu przez admina noclegów w pensjonacie "na Ukrainskoj", to nie jest tam napisane czy ceny dotyczą całego pokoju czy są od osoby. Czy ktoś z forumowiczów osobiście ostatnio tam był i może polecić ten pensjonat z osobistego doświadczenia?

Bo do polecanej przeze mnie Mewy

www.teodozja.net/

jeżdżę co roku od 5 lat (w tym roku będę tam od początków sierpnia do 10 września) i jestem bardzo zadowolony. Warto podkreślić, że właścicielka organizuje dodatkowo wycieczki bliższe i dalsze po Krymie.
a nawet inne usługi (np. do pensjonatu przychodzi na wezwanie fryzjerka etc.)
Ostatnio zmieniony pt 26 cze, 2009 20:13 przez antarex, łącznie zmieniany 2 razy.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

zacznijmy od tego że kazdy poleca gdzie był i najbardziej mu pasuje.Ja 2lata mieszkałem w Teodozji i dosyć dobrze poznałem mentalność ukraińców.Jeżeli cena w maju poniżej 50pln za pokój z toaletą i prysznicem w pokoju to dużo to ja nie wiem jakich kto srandartów oczekuje.
Patrząc dzisiaj na ceny,a najwyzsze są w lipcu i sierpniu to 260hrv za pokój 4osobowy z toaletą i prysznicem,o innych nie będę wspominał bo można poczytać na stronce to nie rozumiem jakich cen niektórzy szukają.Rosjanie nie marudzą bo to po prostu dobra cena,nad polskim baltykiem o porównywalnym standarcie w 2005r płaciłem 50pln,aleeee od osoby.
Stronka faktycznie jest po rosyjsku dlatego że o miejsca w sezonie bez rezerwacji bardzo bardzo ciężko a polaków którzy byli w tym hoteliku znajdziesz i na tym portalu i złego słowa nie powiedzieli.Może jak będzie mniejsze zainteresowanie ze strony swoich to pójdą z reklamą na zachód,pozdr o polecam KRYM
www.naukrainskoy.boom.ru
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Zenek, ależ właśnie chodzi o to, że Ludmiła z pensjonatu "Mewa" bardzo lubi Polaków i nastawiła się na obsługę gości z Polski, zrobiła stronę po polsku,

http://www.teodozja.net/

do lat przyjeżdżają do tego pensjonatu Polacy i jest miła atmosfera. ;)

Nie byłem "Na Ukainskoj", ale z faktu, ze nie zrobili strony po polsku wynika jasno, że im szczególnie na gościach z Polski nie zależy.

Co do cen: w Mewie w pełni sezonu jest to 10 euro od osoby, co daje ok. 45 zł od osoby. To cena niższa od kwatery prywatnej nad Bałtykiem.

W Teodozji w takim standardzie w sezonie raczej nie ma nic taniej. Jeśli jest taniej w sezonie, to prawie na pewno będzie woda ciepła, ale z czarnej beczki nagrzewającej się od słońca, latryna, prysznic grawitacyjny itp. polowe warunki.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

ależ oczywiście ze krymczanie kochają wszystkich bez wyjątku którzy kasę u nich zostawiają,ceny????260hrv to ok115pln za pokój czteroosobowy(nie od osoby tylko za pokój)to daje?????łatwo policzyć,łazienka w pokoju,internet no i prawie w centrum.MEWA to na pewno również fajny pensjonacik,ja polecam miejsce gdzie byłem,jak zwykle wybór należy do płacącego.A jak dobrze poszukasz to znajdziesz mieszkanie za 15-20$ w którym cała rodzina mieszkać może,oczywiście cena za mieszkanie za dobę,nie z człowieka i bez wyżywienia.
POLECAM KRYM
dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj »

bez sensu placic 45zl za osobe skoro zależy mi tylko na tym żeby sie przespac i wziac prysznic(ew zjesc sniadanie). Nad polskim morzem jest troche inaczej bo jest duza szansa ze na 10 dni 7 bedzie w pokoju;)
Dla mnie wybor jest prosty, tania kwatera.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

zawsze można zabrać namiot na dziko rozbijając w ogóle nie płacić,noce w lipcu i sierpniu charakteruzują się temperaturami raczej powyżej 20stC,będzie urozmaicenie dla znudzonych mieszkaniem pod betonowym albo drewnianym dachem
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

zeneczek pisze:zawsze można zabrać namiot na dziko rozbijając w ogóle nie płacić,noce w lipcu i sierpniu charakteruzują się temperaturami raczej powyżej 20stC,będzie urozmaicenie dla znudzonych mieszkaniem pod betonowym albo drewnianym dachem
Nocowanie w polu może być niebezpieczne. Przecież dlatego zlikwidowali (niemal) wszystkie campingi na Krymie już wiele lat temu.

Jest jedno miejsce, gdzie można w miarę bezpiecznie rozbić na dziko namiot (bezpiecznie jeśli idzie o napady, ale już nie o kradzieże) - na ulicy Symferopolskiej w Eupatorii między torami a Nową Plażą, naprzeciw plaży nudystów.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Odnośnie noclegu w Teodozji " Na Ukrainskoy" - nie reklamuje je w sensie komercyjnym. Podaje sprawdzony namiar na miejsce nie drogie a pod względem jakości i wygody bardzo dobre. Ja przyjeżdżam tu z rodzinką a skoro dzieciakom się podoba to czego więcej trzeba. Ceny podawane są za cały pokój.

ps Ceny nie wzrosły tylko złotówka spadła "na łeb i szyje".
pozdrawiam robert

ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Ja przed napisaniem posta poczytałam różne tematy i te odnoszące się do dzieci też.
Moje ma alergię na kurz, trawy, zboża itp i dlatego pociąg odpada. W moim samochodzie na pewno czyściej no i jest klima z filtrami!!
Jak jadę na urlop to nie po to by prać, prasować i stać w garach tylko po to by wypocząć i zwiedzić. No ale jak kto woli.
A Bałtyk wcale nie jest drogi, tylko wymaga to też odrobinę zachodu ;) W tym roku Władysławowo 3 osoby (dorosła i 2 dzieci 70 złotych).
Co do pogody to szczytem nietaktu było kiedyś w Bułgarii 8 deszczowych dni !!! Więc temat ubrań zostawiam bez komentarza.
Ja wchodziłam na te strony, gdzie były podawane linki lub adresy i sprawdzałam ceny jak były. A mnie chodzi też o to by się nie denerwować, że coś miało być a nie ma a ja zapłaciłam (tak jak z tą wodą ciepłą-skoro nie ma w blokach to w domkach też jej nie będzie, boto sić jest a nie prywatne studnie).
A może obiły wam się jakieś namiary na kwatery w Odessie lub okolicach?
ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Naczytałam się też dużo o bandach dzieci i narkomanach. Prawda to czy przereklamowana historia?
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

ewad pisze:a przed napisaniem posta poczytałam różne tematy i te odnoszące się do dzieci też.
Moje ma alergię na kurz, trawy, zboża itp i dlatego pociąg odpada. W moim samochodzie na pewno czyściej no i jest klima z filtrami!!
Jak jadę na urlop to nie po to by prać, prasować i stać w garach tylko po to by wypocząć i zwiedzić.
Mam wrażenie, że z takim nastawieniem dużo lepiej odnajdziesz się w hotelu w Tunezji (all inclusive), lub w Egipcie (zwiedzanie).

Ew. skorzystaj z ofert biur podróży, które organizują wycieczki do hoteli z wyżywieniem na Krymie.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

ewad, moje mają alergię wziewną . W przypadku twoich jest chyba jednak ostrzejsza forma.
- Jakie bandy dzieci , narkomani , kto opowiada takie bzdury,
- moja uwaga o ubraniach wynikała z tego , że zabraliśmy bardzo dużo o wiele za dużo.
- odnośnie podróży pociągiem też można wykazać się inicjatywą - zakupić bilety na wagon specjalny :D Przedziały z klimą, automatycznie dobieraną temperaturą, specjalne wykładzin , łóżka innego typu niż w zwykłym cupe, biotoalety itd.
pozdrawiam robert

ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Ja jadę w tamte rejony pierwszy raz i chcę wiedzieć jak najwięcej, abym miała jak najmniej przykrych niespodzianek!
Moje nastawienie jest moją prywatną sprawą i nie mów mi gdzie i jak mam jechać.
To najczęściej ludzie niezorientowani sprawiają najwięcej problemów i piszą bzdury o tym jak ich traktowano.
Jak płacisz to wymagasz i tak jest na całym świecie a Ukraina i Krym to przecież nie koniec świata tylko cywilizacja.
Poza tym dobrze zorientowani ludzie nie dziwią się niczemu na głos w myśl maksymy"mądry nie zapyta a głupi pomyśli, że tak ma być".
Nie lubię niespodzianek, które wynikają z tego, że się nie dowiedziałam lub nie doczytała. :)
ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Wiesz, zostaniemy przy samochodzie bo już się tak nastroiliśmy a mąż sprawdzał jak chodzą nawigacje i jakie mapy trzeba do nich wgrać i na razie jest ok.
ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Artykuł o tych dzieciach i narkomanach znalazłam jakiś czas temu w internecie, bo to ostatnio jedyna prasa jaką czytam z powodu braku czasu.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

ewad, Zadaniem forum jest pomagać sobie wzajemnie. Wydaje mi się , że się nie zrozumieliśmy. Nie przyszlo mi do głowy aby coś Tobie narzucać. Nie piszę gdzie i jak masz jechać. To nie o to chodzi.
I bardzo dobrze , że jesteś dociekliwa - :

inne namiary:
www.robinzon.com.ua/index.html,
http://www.russia-ukraine-travel.com/fe ... tml#hotels,
www.travel2crimea.com,
www.listrigon.com/nomeraa
www.atlantik.net.ua ,
www.feodosia-info.e-gloryon.com,
www.otdyh.crimea.ua/sudak

ale nie wiem czy przypadnie Ci do gustu :
www.morzeczarne.pl
Ostatnio zmieniony pt 26 cze, 2009 23:11 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 3 razy.
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ