Wakacje 2009 Krym

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Zverozub »

skklub pisze:Priviet,

Nie budet problem, tolko putiszestwo bylo maszynoj
samochódem? auto?
я изменю в заголовке.

спасибо! :)
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

я думаю (знаю точно) что поляки понимают, что цены в отелях включают в себя налоги. я надеюсь не надо отдельно говорить, что платить налоги для тех, кто сейчас управляет Украиной - это очень плохо. Это грех.
цены в частных пансионатах не включают в себя налоги. На Украине и в Крыму много умных людей, которые не платят налоги. И не берут эти деньги с туристов.
я думаю, что на этом форуме не надо ставить ссылки на отели.
надо ставить прямые ссылки на тех людей, которые потратят деньги клиентов только для своей семьи.
давайте помогать хорошим людям и давайте забудем про плохих людей.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Zverozub : faktycznie masz rację. Hotele i tak zarobią na siebie. Podawanie namiarów do tych ludzi wynajmujących kwatery (которые потратят деньги клиентов только для своей семьи ) to bardzo dobry pomysł. Ja mieszkam u zaprzyjaźnionej rodziny w Bakczysaraju ale jeżeli masz też inne to może wklej na te forum :D
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

я сегодня говорил с одним хозяином частного пансиона.
он согласен, что поляки - хорошие клиенты.
поляки всегда хорошо платят, когда знают, что в этом есть смысл (рация).
итальянцы или французы вначале хотят платить, а потом спрашивают - почему так дорого?
немцы - хорошие рациональные клиенты.
но поляки лучше.
поляки могут быть не рациональными.
точнее: вначале поляки рациональны. а если они видят, что все хорошо и честно, поляки могут проявить славянскую щедрость.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Można już zapoznać się z ofertą wakacyjną na sezon 2009. Wiele ośrodków ( hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe ) podały aktualne ceny. Dla wielu z nas jednak najbardziej przydatne będą infomacje o kwaterach prywanych. Ciekawy może być pobyt u podnóża Mangupu. Malownicza okolica, cisza, spokój i bardzo mili ludzie. Tam wynajęcie kwatery (3 - 4 osoby) wyniesie 150 hrw na dobę. Czekają dodatkowe atrakcje (bania, masaż, jazda na koniach i osłach). Wyżywienie też można zamówić.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Мангуп хорошее место с веселой и общительной публикой.
оттуда можно ездить на автомобиле к морю в разные места. это полная гарантия от холодных течений. если вода будет холодная в Балаклаве, то точно будет теплой в Угловом и Песчаном, а если будет холодная там, то будет тепло у Фороса и в бухте Ласпи.
у Мангупа может быть совсем дешево остановиться в туристическом приюте
http://zverozub.com/index.php?r=2&f=55&p=4&l=1

а вообще у меня есть страница
Приюты, турбазы, палаточные городки в Крыму (с запада на восток): расположение, телефоны, ссылки - http://kraevedenie.net/2009/01/06/camping-crimea/
сейчас поищу, где у меня телефон коменданта приюта на Мангупе. туда Мангуп тоже надо добавить...
Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Re: Wakacje 2009 Krym

Post autor: dubaj »

NowaAnia pisze:Witam, w sierpniu planujemy wakacje na Krymie. Decyzja już podjęta, szczegółów póki co brak.
Podobnie: decyzja de facto podjęta, podróż pociągiem, w planach okolice Jałty.
Towarzystwo w przedziale 25-35, dobra zabawa, zwiedzanie, odpoczynek i zmęczenie oraz takie tam...
To druga wizyta na Krymie, któraś tam na Ukrainie, więc doświadczenie jakie takie jest.

Będziemy w kontakcie :wink:
RTS Widzew Łódź!
stonoga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stonoga »

Faktycznie Wizzair z Lwowa do Symferopolu w tym roku ceny większe i rozbieżność duża. W tamtym roku zaczeli latac i ceny były "super promo" W tym roku juz chyba promo nie będzie :( Zastanwiam się czy te ceny co teraz proponują będą się jeszcze zmieniać?
qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

Chyba będą. Planuje ponowny wyjazd w sierpniu na Krym, ale nie jestem pewien jeszcze terminu i np. cena przelotu 2 tygodnie temu wynosila około 299hrw, a teraz ten sam lot kosztuje 399hrw.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Zostają dalej PLACKARTY i pociąg! ;-)
stonoga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stonoga »

No tak, ale to 2 dni mniej na wypoczynek :( Na wakacjach za samolot zapłaciłem tyle co za plackarte - ok 70 zł. Pociąg ma jednak lepsze godz. odjazdu zarówno z Lwowa jak i z Symferopola i nie trzeba szukac noclegu żeby rano zdążyć na samolot
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WADI.pl bilety Krym???

witam

jaeli szukacie biletów...? zapraszam do nas! ;-)
lans
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: lans »

Czy to prawda, że tak jak piszą tutaj:
Pociągiem na Krym, Lwów - Symferopol
że są duże problemy z dostaniem biletu ? I czy można rzeczywiście sprawę załatwić w Mościskach ? mieszkam obecnie w Przemyślu więc nie byłoby problemu...

W wakacje wybieram się na Krym aby zobaczyć Sewastopol, Jałtę, Sudak, Bakczysaraj itd...
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

PISZE czysto informacyjnie ... Tak w Wakacje są problemy! z biletami...
Toyan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Toyan »

Jak wgląda sprawa z rezerwacja biletów przez internet.
Terminal wydaje się być łatwy w obsłudze, przystępny.
Ktoś zamawiał w ten sposób bilety?
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

jakie bilety? Na pociąg czy samolot?
Toyan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Pociąg.
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Niestety nie wiem jak to jest z pociągami. Może rezerwacja jest łatwa, ale czy ktoś sprawdzał jak to się później ma do kupna w kasie? Prosimy o odzew podróżujących pociągiem. :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jeżeli mówimy o systemie rezerwacji biletów kolejowych to po rejestracji nie doszło kupna. Owszem wybrałem pociąg, miejsca, datę i godzinę i to wszystko. Nic nie posunęło się dalej. Trzeba czekać:)
pozdrawiam robert

Toyan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Chyba to działa. Próbowałem, bez problemu doszedłem do momentu zapłaty za bilety (karta kredytowa),witryna wygląda bezpiecznie, tylko nie wiem co dalej. Gdzie je później odebrać.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Dzisiaj też mi się ta sztuka udała. Faktycznie dochodzi do opłaty kartą kredytową i ..
Opłata dotyczy jedynie rezerwacji biletu z możliwością wykupu w okreśłonym terminie. Zaryzykowałem wpisałem dane i wyskoczyły moje namiary łącznie z aktualnym adresem Kijów ( bardzo ciekawe:). Zamówienie można wydrukować albo zapisać nr zamówienia. Wstępna rezerwacja za płackar do Simferopola wyniosła 20 hrw.W regulaminie napisano że można bilety wykupić : w każdej kasie na terenie Ukrainy. Nie wiem jeszcze co ale coś mi tu brzydko pachnie :? i bilety na wakacje trzeba będzie zdobyć w inny sposób.
pozdrawiam robert

gaax
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: gaax »

Witam,
bardzo chciałbym pojechać ze znajomym na Krym w tym roku. Przeglądając to forum tylko się za głowę zacząłem łapać, bo... Nie znalazłem żadnych interesujących mnie informacji o noclegach. Było kilka postów z linkami, ale większość prowadziła do stron, które nie występują w wersji angielskiej, nie mówiąc już o polskiej. Miałbym więc gorącą prośbę do Was - linki do stron z kwaterami, apartamentami na Krymie (Sewastopol, Jałta, Ałuszta, Sudak i okolice) wersji angielskiej lub niemieckiej. Inaczej nie drgnę nawet z organizacją do przodu i nie będę miał żadnego punktu odniesienia, a bardzo bym nie chciał żeby bariera językowa uniemożliwiła mi wyjazd (a takie myśli mi przychodzą do głowy - skoro nie mogę nawet nic konkretnego przez internet znaleźć, to co będzie w rzeczywistości?)

Z góry dziękuję
qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

gaax pisze:Miałbym więc gorącą prośbę do Was - linki do stron z kwaterami, apartamentami na Krymie (Sewastopol, Jałta, Ałuszta, Sudak i okolice) wersji angielskiej lub niemieckiej.
W tym temacie troszkę informacji było już podawanych.Nie wiem czy powinienem, ale podrzucę link, który już został wielokrotnie powielony na forum :

http://www.nakrym.bloog.pl/

Sam jadę pierwszy raz w tym roku na Krym (pierwszy raz w maju, a pózniej to w sierpniu) i tylko generalnie dzięki użytkownikom tego forum jestem w stanie zoorganizować sobie wyjazd :)

Po rosyjsku "ni panimaju", ale to tymbardziej zachęca mnie to do tego aby zagłębiać się w język, kulture, etc :)
Ostatnio zmieniony śr 25 mar, 2009 19:47 przez qyon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

gaax, qyon,

1/ Jadąc na Krym rozmawiamy po rosyjsku, ukraińsku a w skrajnej ostateczności można używać słownictwa polskiego z rosyjsko brzmiącymi końcówkami. Tak robił mój przyjaciel i jakoś się dogadywał . Zostaje jeszcze język migowy. Angielskim pogadacie z młodzieżą a o niemieckim proponuje od razu zapomnieć. Może być używany lepszych hotelach ale nie sądzę że będziecie zatrzymywać się w miejscu gdzie za noc pryjdzie zapłacić 300 pln i wzwyż. Będziemy jechać z tematem ponownie ale może lepiej troszkę nauczyć się podstawa rosyjskiego. Taka postawa jest dobrze widziana na Krymie.

2/ Na forum były podawane linki do stron szeroko rozumianych noclegów . Były również hotele , pensjonaty. Jest opcja wersja angielska, niemiecka (jedną pamiętam). Wystarczy zmienić -prawda.

3/ Adresy kwater były podawane.
Ostatnio zmieniony czw 26 mar, 2009 20:42 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

roberT/TANAIS pisze:Będziemy jechać z tematem ponownie ale może lepiej troszkę nauczyć się podstawa rosyjskiego. Taka postawa jest dobrze widziana na Krymie.
Dlatego ja już za wczasu wczytuję się w słowniki - zresztą moja luba studiowała filologię rosyjską 2 lata, więc myślę, że nie będzie tak źle :)
Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

gaax pisze:Miałbym więc gorącą prośbę do Was - linki do stron z kwaterami, apartamentami na Krymie (Sewastopol, Jałta, Ałuszta, Sudak i okolice) wersji angielskiej lub niemieckiej. Inaczej nie drgnę nawet z organizacją do przodu i nie będę miał żadnego punktu odniesienia, a bardzo bym nie chciał żeby bariera językowa uniemożliwiła mi wyjazd (a takie myśli mi przychodzą do głowy - skoro nie mogę nawet nic konkretnego przez internet znaleźć, to co będzie w rzeczywistości?)

Z góry dziękuję
Ni ma
Ni ma kwater na Krymie.

Ni ma kwater na Krymie dla takich co nie potrafią sobie z 10 babuszek na dworcu wybrać jednej i iść do niej nocować.

Myślę, że powinieneś iść do profesjonalnego biura podróży - znajdą Ci super kwaterę w Egipcie.
Będzie pan zadowolony

Wtedy tak dramatyczny brak kwater nie umiemożliwi Wam wyjazdu który od razu drgnie do przodu.
RTS Widzew Łódź!
gaax
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: gaax »

Nie ma to jak podać komuś pomocną dłoń. Przeglądałem to forum baardzo długo i miałem dziwne wrażenie, że na większość postów odpowiada się tu "poszukaj sobie". Nie mogłem nic w tym ... znaleźć, poprosiłem o pomoc. Dowiedziałem się, że jak nie znam języka to mogę sobie jechać do Egiptu. Dzięki wielkie, jesteście bardzo pomocni. Jakby ktoś nie zauważył nie jestem jeszcze na Ukrainie, tylko szukam podpowiedzi w Polsce. Jeśli ktoś chciał napisać, że nie znajdę raczej nic po angielsku mógł napisać "nie znajdziesz nic na ten temat po angielsku", a nie walić mi wywody o języku w jakim się na Ukrainie mówi.
Dawno mnie tak nikt nie zeźlił, no.
Nie jadę sam, są osoby które znają rosyjski. Jednak jak początkowo sądziłem nic nie stoi na przeszkodzie, żebym i ja czegoś poszukał na temat naszego wyjazdu, jak widać myliłem się - nawet Polacy nie chcą ze mną rozmawiać jeśli nie znam Ukraińskiego/Rosyjskiego.
Ostatnio zmieniony czw 26 mar, 2009 10:05 przez gaax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Polecam się na przyszłość.

A na poważnie: piszesz tu, że organizujesz wyjazd i bez kwater organizowanie wyjazdu ani drgnie...
Wnikając w to podforum na pewno dostrzegłeś, że większość polecanych kwater to miejsca u takich ludzi... którzy nie reklamują się w internecie.
Pewnie nawet kont bankowych nie mają...

Jeśli Ty oczekujesz zachodnich standardów na Ukrainie to zabierając wycieczkę na wschód taki organizator jak Ty padnie tam na serce... bo jeszcze wiele rzeczy Cię zaskoczy na pięknej Ukrainie.

Może dla tego ten kraj jest tak wyjątkowy i tak niepowtarzalny?

I stąd był mój post...

Jeśli organizowanie wyjazdu ani drgnie... bo nie ma w necie kwater... moim zdaniem po Twych wpisach Twoje organizowanie powinno polegać na zapukaniu do biura podróży, bo tam nie ma takich przerażających przeszkód.
Ostatnio zmieniony czw 26 mar, 2009 10:07 przez dubaj, łącznie zmieniany 1 raz.
RTS Widzew Łódź!
Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

I ten foch... bo nikt Cię nie pogłaskał po główce za płaczliwe pytania....
całkiem niepotrzebny.

Przygoda... naprawdę jedź na Ukrainę, niczym się nie przejmuj... będąc nadgorliwym zakup sobie najwyżej wcześniej bilety na cug jak jest to większa grupa...

i czerp przyjemność z odkrywania ukraińskich niepowtarzalności.

Bo chyba na tym to wszystko polega... by się działo, by się uczyć...

poczytaj relacje, pogłówkuj...

i nie myśl tu wygodnicko, że ktoś tu będzie Ci podawał na tacy to co tam Cię zaskoczy, zadziwi, wkurzy, zauroczy...

Proste i logiczne, prawda?

Na tym powinno polegać podróżowanie... a jak chcesz pewności, ułożonego planu dnia to... -> puk puk, chciałem zakupić u pani wycieczkę... Pińcet ojro? Aaaa... jak all exclusive to poproszę...
RTS Widzew Łódź!
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

Słownictwo polskie z rosyjsko brzmiącymi końcówkami?Robert-chylę czoła przed pomysłowością twojego kolegi (sprytniejszy od samego pana Zagłoby).Naprawdę takim zaimprowizowanym pidżynem idzie się dogadać?
ODPOWIEDZ