Wakacje 2009 Krym

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna »

Zverozub pisze:Тот кто любит Крым, любит его всегда.
Ja też tak uważam. I chciałoby sie znowu na Krym. Krajobrazy piękne, ludzie gościnni, klimat wspaniały.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Z ostatniej chwili:

В Крыму пройдет крымскотатарский фестиваль «Бахчисарай-2009»

30-31 мая в Бахчисарае пройдет второй международный крымскотатарский фестиваль «Бахчисарай-2009». Об этом сообщили в бахчисарайском районном Доме культуры. В фестивале примут участие вокальные и хореографические ансамбли, солисты-вокалисты, фольклорные коллективы, мастера народных промыслов из Крыма, Украины, России, Узбекистана и других стран. Причем выступление участников, в первую очередь, ориентировано на показ крымскотатарского национального искусства и традиций. Также в программе намечены круглые столы по вопросам сохранения крымскотатарского языка, культуры, восстановления прав крымскотатарского народа, выставки мастеров народного творчества, посещения исторических мест Бахчисарая.

В завершении фестиваля на площади Ленина состоится Гала-концерт с награждением участников дипломами и подарками.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Zverozub »

мои новые обзоры:
Крымские заповедники, адреса, телефоны и краткая характеристика - http://kraevedenie.net/2009/05/24/krym-zapovednik/

Абрикос в Крыму, лучшие районы, основные сорта по срокам созревания, советы покупателям - http://kraevedenie.net/2009/05/24/abrikos-krym

Республика КаZантип - клубное безумие в условиях пляжного стационара. История болезни и распространения эпидемии, а также клонирования Z-фестивалей - http://kraevedenie.net/2009/05/24/kazantip-z-projekt/

Черешня (керез) и вишня (вишне) в Крыму. Основные сорта по срокам созревания, лучшие районы, советы покупателям - http://kraevedenie.net/2009/05/24/chere ... ya-crimea/

Мыс Казантип, Казантипский заповедник, город Щелкино, село Мысовое и Казантипский залив - http://kraevedenie.net/2009/05/24/kazantip-mysovoe/
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Pytanie do znawców SIMFIEROPOLA :D Czy awtowakzal jest obok dworca kolejowego czy trzeba gdzieś dojechać z góry dzięki pozdrawiam
qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

Jest tuż obok :)
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

в Симферополе есть
1. автостанция Курортная рядом с железнодорожным вокзалом.
рейсы к курортам
2. центральный автовокзал - рейсы из городов Украины на Ялту и Севастополь
3. автостанция Западная - направление Бахчисарай
4. автостанция Восточная - направление Белогорский и Кировский район.
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

делаю сейчас обзор авто заправочных станций по Крыму и цены на бензин -
www.kraevedenie.net/2009/06/06/azs-krym/

ваши отзывы очень интересны!
пишите.
Ostatnio zmieniony sob 06 cze, 2009 15:25 przez Zverozub, łącznie zmieniany 1 raz.
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

добавил обзор пляжей Феодосии (от Лисьей бухты, Коктебеля и Орджо к Золотому пляжу и Приморскому до хутора Южный) - http://kraevedenie.net/2009/06/18/feodo ... ebel-beach
fitschi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: fitschi »

Ktoś ma namiary na fajny nocleg w Bakczysaraju?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

fitschi, - a czy łaskawie przeglądałeś to forum. Mogę zostać posądzony o krypto reklamę ale wielokrotnie podawałem adres na specyficzne, klimatyczne , wspaniałe miejsce w Bakczysaraju.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

посмотрел новое место (точнее место известное - первая русская авиационная школа - гарнизон Кача).
но пляж новый
Obrazek

Obrazek

еще фото и информация - http://zverozub.com/index.php?f=310&l=1&r=2
rich
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: rich »

witam wszystkich forumowiczow 8)

To moja pierwsza wyprawa na krym-przynajmniej sa checi i mam nadzieje ze uda nam sie wyjechac, strasznie sie ciesze ze znalazlem to forum-znalazlem tu wiele uzytecznych info i mnie to cieszy :mrgreen: poczatkowo mial byc pociag ale 800plz jest zaporowe dla mnie i padlo na polaczenie lotnicze i zastanawia mnie czy od lotniska w symferopolu do innych srodkow transportu jest daleko??? jeszcze nie zdecydowalismy gdzie chcielibysmy uderzyc od razu niestety jestesmy ograniczeni $ troche wiec napewno bedziemy brac cene lokali pod uwage pierwotnie bazą wypadową mial być Sudak - bo ponoć ciekawie jest tam ale to jeszcze wszyastko ruchome jest, i tak sie zastanawiam czy z lotniska latwo jest sie przemiescic bo z ukrainskim słabo a marszrutki to dla mnie zjawisko którego nie czaje do konca;-)thx za odp. pozdrawiam wszytkich.R.
Ostatnio zmieniony wt 23 cze, 2009 18:41 przez rich, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Witam nowego miłośnika Krymu. Pierwsze pytanie skąd wzięła się kwoa 800 pln za kolej ? Odnośnie pozostałych zagadnień ( aby nie dublować ) trzeba poczytać sobie dokładnie forum. Koniecznie też zakupic przewodnik. Jak masz pytania to pisz na PW albo GG - służę pomocą.

ps. Zobacz temat: Info o Krymie w wersji foto ( i inne), Kwatery w Bakczysaraju, Gotowy Rozkład Marszrutek, itd...
marszrutka - taki prywatny busik :)
pozdrawiam robert

rich
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

hej info wzialem z informacji pkp w tamtym tygodniu-oczywiscie to cena srednia bo zalezy jak bedzie stalo ewro na dany dzien;-) pociag fajna sprawa choc zastanawiam sie nad alternatywa bo to droga jak dla mnie;-D
milosnik tak juz od kilku lat ale w koncu moze mi sie w tym roku uda w koncu 8) przynajmniej mam taka nadzieje
tak przewodnik juz do mnie jedzie bedzie to oslawione wydanie bezdrozy-mam nadzieje ze przydatny bedzie :D
oki dzieki za pomocna dlon jak cos to sie na pewno odezwe bo zielonym w tej materii ze ho ho :oops:
pozdrawiam zatem
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

No jak chcesz jechać bezpośrednio na Krym z Polski to faktycznie taka kwota faktycznie wychodzi. Szkoda tylko , że przepłacasz i to sporo. Na dobrą sprawę jadąc z jedną przesiadką we Lwowie można zbić cenę do około 140 pln . Jak coś pomóc to pisz spokojnie. No cóż każdy kiedyś był zielony :wink:
pozdrawiam robert

rich
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

no wlasnie jak sie dowiadywalem w grudniu 2008 to pocjag ten kosztowal 580,- wiec do przezycia jeszcze ale kolejne $ to juz przesada tym bardziej ze wolalbym spozytkowac owe dziengi na bardziej przyjemne rzeczy :twisted:
dziekuje raz jeszcze za chec pomocy :wink:
pozdrawiam
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

No, ale naprawdę nie umiem pojąć dlaczego nie chcesz zrobić tej jednej przesiadki we Lwowie i mieć dużo, dużo taniej.

Robert radzi bardzo dobrze - korzystaj!
rich
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

alez nie powiedzielm nie po prostu na razie szukam alternatywy dla pociagu :lol:
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

To jedź do Przemyśla pociągiem dalej na granice Buskiem kilka zł tuptasz przez granice na pieszo i za kilkadziesiąt hrywien do Lwowa tam kupujesz bilet w plackarcie za 130-150 hrywien lub w kupe za 190-220 hrywien co daje odpowiednio wersja tańsza około 58-65 zł i droższa 80-90 zł i jesteś w SIMFIEROPOLU
TO jest tanjtańsza opcja tak jak Robert pisał w 140zł w jedna stronę zmieścisz się spokojnie i na piwko do pojezda mieć będziesz.
p.s.
do Lwowa można też PKS-em z całego kraju dojechać np. z Warszawy za 75 PLN mniej kombinowania i kasa podobna.
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Środki transportu przy lotnisku w Symferopolu znajdą Cię same (droższa opcja, ale możesz sobie samochód wybrać i wymaga targowania) :) Tańsza opcja czyli marszrutki (za szybą mają nazwę miejsca docelowego) podjeżdżają, ale nie za często jakieś 50 m od wyjścia z lotniska po prawej stronie. Tam jest przystanek, ale bez jakiegokolwiek rozkładu. Jakieś 200m od wyjścia po lewej stronie jest droga dojazdowa do lotniska i tam wsiadasz w trolejbus (są przystanki i rozkłady jazdy) i jedziesz sobie do dworca, a stamtąd to już dokąd dusza zapragnie :)
Można też taksówką do dworca podjechać, ale trzeba bardzo bardzo mocno się targować. Cena wyjściowa zwala z nóg. :D
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Гарнизон морской авиации Саки-4 (Новофедоровка)

Obrazek

Obrazek

GPS Новофедовка Автостоянка у пляжа 45° 5'33.81" N 33°33'19.79"E

http://www.zverozub.com/index.php?f=311&l=1&r=2
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

dubaj pisze:
gaax pisze:Miałbym więc gorącą prośbę do Was - linki do stron z kwaterami, apartamentami na Krymie (Sewastopol, Jałta, Ałuszta, Sudak i okolice) wersji angielskiej lub niemieckiej. Inaczej nie drgnę nawet z organizacją do przodu i nie będę miał żadnego punktu odniesienia, a bardzo bym nie chciał żeby bariera językowa uniemożliwiła mi wyjazd (a takie myśli mi przychodzą do głowy - skoro nie mogę nawet nic konkretnego przez internet znaleźć, to co będzie w rzeczywistości?)

Z góry dziękuję
Polecam pensjonat Mewa w Teodozji na wschodnim Krymie. Jeżdżę tam od 5 lat i jestem bardzo zadowolony. ;)

Ich polskojęzyczna strona:

http://www.teodozja.net/
ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: ewad »

Czytam i czytam i głupieję coraz bardziej.
Jak ma podróżować rodzina z 2 dzieci, może pociągiem z 6 walizami? To przecież nielogiczne tłuc się pociągiem, kiedy komfort i koszt jazdy własnym samochodem są nieporównywalne niższe.
Czytałam też ceny noclegów i sprawdzałam linki i rozstrzał cen jest porażający (od 50 hrywien do 20 dolarów za osobę), przy czym nic nie jest napisane o standardzie i o zniżkach dla dzieci. Ceny więc wcale nie są jakieś powalające przystępnością.
W PKO SA powiedzieli mi w marcu, że mogę wypłacać pieniądze z własnego konta i hrywna będzie mnie kosztowała ok.40 gr, więc zastanawiam się skąd się biorą kwoty ok.55gr.
Wyjazd napawa mnie niepewnością i niepokojem, ale na razie się nie poddaję.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

a ja polecam pensjonat "na ukrainskoj" w Teodozji,blisko centrum, 2minutki bazar odzieżowy i 4minuty do bazaru art spozywczych,spacerkiem do dworca kolejowego 6minut plus 2 minuty i nabiereżna-centralna plaża, tel+38-067-914-3071 plus stronka:
http://www.naukrainskoy.boom.ru/
oprócz jak wyżej polecam MAJAK z pięknym widokiem na całą zatokę i port plus świetne jedzenie,i dużo-kto lubi,a obok firmowa kawiarnia,parking,plac zamknięty z ławkami no i pociechy mają gdzie być,sala z ping pongiem.
Do tej samej firmy należy "Zołotoj plaż" na kerczyńskiej szosse,och -POLECAM,plaża ciągnie się aż do Primorskij,po kryzysie mają wybudować w okolicy aquapark-taki jak w Koktebelu,pozdr
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

ewad,nie poddawaj się,WARTO,będę w Teodozji w lipcu to mogę pomóc w znalezieniu czegoś odpowiedniego,pozdr
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

ewad tu jest stronka http://www.naukrainskoy.boom.ru/,tam masz zdjęcia pokoi,ceny,osobno posiłki,ceny za pokój w hrw,bardzo czysto i przyjemnie,można zabrać laptopa-jest dostęp do sieci,max 10minut do plaży a po drodze sklepy spożywcze
ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: ewad »

Dzięki za wsparcie, bo bardzo się przydaje.
Informacji jest bardzo dużo, niektóre nie dotyczą bezpośrednio tematu a inne się wykluczają jak się czyta różne strony. Polecane są te same miejsca, przy czym ceny są różne.
Ja nie muszę mieć wszystkiego zaplanowanego ale lubię się orientować.
Zawsze jadę na żywioł i nigdy się nie zawiodłam, ale zawsze mam kilka możliwości wyboru i do tego dążę. :)
Pozdrawiam
Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi »

Ewad, z praktyki wiemy, że najtaniej (jesli chodzi o kurs walut, wychodzi korzystanie z bankomatów), Abyś miała komfort wakacyjny przy przeliczaniu, to skorzystaj z mojej metody: wyszedłem z założenia, że hrywna to 0,50 PLN i było gucio!!! :D , W domu okazało się, że było mniej i było jeszcze lepiej :D Co prawda łatwość i szybkość przeliczania prowadzi do impulsywnych zakupów, ale to w końcu wakacje, i Gdzie jak nie na deptaku w Sewastopolu kupię podróbke arcydrogiego zegarka - Philip Patek - za 15 PLN :D
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

ewad pisze:Czytam i czytam i głupieję coraz bardziej.
Jak ma podróżować rodzina z 2 dzieci, może pociągiem z 6 walizami? To przecież nielogiczne tłuc się pociągiem, kiedy komfort i koszt jazdy własnym samochodem są nieporównywalne niższe.
Czytałam też ceny noclegów i sprawdzałam linki i rozstrzał cen jest porażający (od 50 hrywien do 20 dolarów za osobę), przy czym nic nie jest napisane o standardzie i o zniżkach dla dzieci. Ceny więc wcale nie są jakieś powalające przystępnością.
W PKO SA powiedzieli mi w marcu, że mogę wypłacać pieniądze z własnego konta i hrywna będzie mnie kosztowała ok.40 gr, więc zastanawiam się skąd się biorą kwoty ok.55gr.
Wyjazd napawa mnie niepewnością i niepokojem, ale na razie się nie poddaję.
Co do tego komfortu i kosztu to można polemizować, zwłaszcza jadąc z dzieciakiami. To trudna droga do zniesienia dla dzieci.
Na zniżki dla dzieci przy noclegach raczej bym nie liczyła. Generalnie w pensjonatach jest na pewno drożej i nie zawsze przekłada się to na standard pokoju. Na forum jest mnóstwo linków, można też pisać bezpośrednio do osób zamieszczających oferty, poprosić o zdjęcia czy szczegółowy opis.
Tu masz noclegi w Sewastopolu i okolicach (forum jak nasze) na każdą kieszeń
http://forum.sevastopol.info/viewforum.php?f=13

Kurs walut się waha i ten z marca z pewnością nie jest taki sam jak teraz, poza tym banki różnią się między sobą i różnią się opłatami dodatkowymi jakie pobierają z okazji wypłaty z bankomatu, prowizji, przewalutowania.

Nie poddawaj się, będzie ok. :)
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

zeneczek pisze:a ja polecam pensjonat "na ukrainskoj" w Teodozji,blisko centrum, 2minutki bazar odzieżowy i 4minuty do bazaru art spozywczych,spacerkiem do dworca kolejowego 6minut plus 2 minuty i nabiereżna-centralna plaża, tel+38-067-914-3071 plus stronka:
http://www.naukrainskoy.boom.ru/
oprócz jak wyżej polecam MAJAK z pięknym widokiem na całą zatokę i port plus świetne jedzenie,i dużo-kto lubi,a obok firmowa kawiarnia,parking,plac zamknięty z ławkami no i pociechy mają gdzie być,sala z ping pongiem.
Do tej samej firmy należy "Zołotoj plaż" na kerczyńskiej szosse,och -POLECAM,plaża ciągnie się aż do Primorskij,po kryzysie mają wybudować w okolicy aquapark-taki jak w Koktebelu,pozdr
Zenek, ale te ich ceny! Przecież są z kosmosu! Przynajmniej w porównaniu do pensjonatu Mewa, do którego jeżdżę od 5 lat:

http://www.teodozja.net/pl/ceny

Poza tym skoro zależy im na gościach z Polski, to chyba powinni zrobić stronkę po polsku jak w Mewie. W Mewie zresztą zawsze wypoczywa dużo Polaków
ODPOWIEDZ