Wyjazd na Krym - Maj 2009

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wyjazd na Krym - Maj 2009

Post autor: qyon » wt 03 mar, 2009 16:58

Witam wszystkich serdecznie :)

To mój pierwszy post, a zarazem temat. Jeśli takowy temat się pojawił to przepraszam. Przeczytałem Wasze forum dosłownie od "a do z" i naprawdę uzyskałem ogromną ilość przydatnych informacji.

Pozwoliłem sobie jednak założyć ten temacik aby poradzić się Was, zasięgnąć opinii.

Mianowicie nie jestem specjalistą od "wschodnich wojaży", ale już od prawie kilku lat marzę o wyjeździe na Krym.

Niestety, a może stety będzie to krótki wyjazd, bo tylko i wyłącznie w maju. Od 1 do 4. Wcześniej mam zamiar spędzić dzień w Lwowie 30.04.

Na Krym udajemy się "Wizzairem", który w Symferopolu jest ok. 12:30.
I tutaj właśnie moje pytanie :

Gdzie najlepiej się udać z Symferopolu? Chodzi mi o miasto/miasteczko nadmorskie. Czy najlepiej do Jałty? czy może w inne miejsce?

Mamy zamiar wrócić na Krym latem, bądź wczesną jesienią, ale właśnie podczas majowego weekendu chciałbym zrobić wstępne przymiarki :)

Będę wdzięczny za każde informacje: miejsce, nocleg, co warto zwiedzić,etc

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz 08 mar, 2009 21:46 przez qyon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 03 mar, 2009 18:31

Osobiście bym wybrał Sewastopol. Duże i ciekawe portowe miasto. Ma swój klimacik. Poza tym skoro masz mało czasu to jest to dobre miejsce na poznanie kilku atrakcji Krymu. Co można zobaczyć w 4 dni będąc w Sewastopolu bez pośpiechu : Chersones Taurydzki (więcej niż koniecznie) + rejs po porcie + inne atrakcje miasta, Bałakława, Bakczysaraj + Czufut Kale , Mangup, Foros, Inkerman. Nie wiem o której godzinie masz wylot z Simferopola , ale zawsze można rano wstać i zaobaczyć coś dodatkowo.
lub: Jałta i okolice,
lub : Sudak i okolice
Dobrym pomysłem jest zakotwiczenie w Bakczysaraju. Wszędzie blisko, cisza i spokój wzmocnione klimatem orientu. Piszę tak bo to moje ulubione miejsce.

ps. - na picasie są różne fotki z Krymu. Zobacz i sam zdecyduj.
- przewodnik obowiązkowo.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » wt 03 mar, 2009 19:06

roberT/TANAIS pisze:Osobiście bym wybrał Sewastopol. Duże i ciekawe portowe miasto. Ma swój klimacik. Poza tym skoro masz mało czasu to jest to dobre miejsce na poznanie kilku atrakcji Krymu. Co można zobaczyć w 4 dni będąc w Sewastopolu bez pośpiechu : Chersones Taurydzki (więcej niż koniecznie) + rejs po porcie + inne atrakcje miasta, Bałakława, Bakczysaraj + Czufut Kale , Mangup, Foros, Inkerman. Nie wiem o której godzinie masz wylot z Simferopola , ale zawsze można rano wstać i zaobaczyć coś dodatkowo.
lub: Jałta i okolice,
lub : Sudak i okolice
Dobrym pomysłem jest zakotwiczenie w Bakczysaraju. Wszędzie blisko, cisza i spokój wzmocnione klimatem orientu. Piszę tak bo to moje ulubione miejsce.

ps. - na picasie są różne fotki z Krymu. Zobacz i sam zdecyduj.
- przewodnik obowiązkowo.

Dziękuje :)

Powiem szczerze, że Sewastopolu nie brałem pod uwagę, ale wezmę go pod uwagę.

Jestem osobą spędzającą raczej aktywnie czas i chciałbym zobaczyć troszkę niż spędzać te dni biernie, więc przewodnik jeśli już to "Bezdroża" - dobry typ?

W kwestii powrotu to wracam wcześnie, bo około 8 jest powród do Lwowa, ale przynajmniej zakotwiczę na kolejny dzień.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 03 mar, 2009 19:17

Trudno mi zdecydować , który z przewodników dotyczących Krymu jest najlepszy. Może dlatego , że zbieram ( kupuje ) wszystko co ukaże się na rynku. Dobre też są Pascala - ale to moja opinia. Bardzo dobre przewodniki i mapy kupisz na miejscu. Są dostępne praktycznie w każdym kiosku. Ceny również są atrakcyjne. Co do spędzania czasu też nie lubię siedzieć na miejscu tylko wolę zwiedzać. Ale nie robię tego aby szybciej coś zobaczyć i dalej następna atrakcja. Też są tacy. Poza tym mogę w jednym miejscu spędzić nawet kilka dni - Chersones .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Złośnica
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Złośnica » wt 03 mar, 2009 19:17

Hej!!
Ja wybrałabym Jałte (bardzo ładna, kurortowa, pełna klimatu) i okolice (jeśli oprócz morza lubisz góry, to blisko jest Ajudach), albo Sudak, lub Nowy Świat - to mniejsze, ale równie piękne miejscowości. Zresztą wschód Krymu jest chyba bardziej egzotyczny, a ścieżka Golicyna to obowiązkowy punkt, poza tym jest tam piasek na plażach :D
Tyle, że ja byłam na Krymie we wrześniu, więc nie mam pojęcia jak tam jest w maju. Jestem jednak przekonana, że wycieczka się uda :)
Pozdrawiam - może mojego przyszłego sąsiada z Rudy, a może już nawet spotkaliśmy się na deRbach?? :D

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » wt 03 mar, 2009 20:05

roberT/TANAIS pisze:Trudno mi zdecydować , który z przewodników dotyczących Krymu jest najlepszy. Może dlatego , że zbieram ( kupuje ) wszystko co ukaże się na rynku. Dobre też są Pascala - ale to moja opinia. Bardzo dobre przewodniki i mapy kupisz na miejscu. Są dostępne praktycznie w każdym kiosku. Ceny również są atrakcyjne. Co do spędzania czasu też nie lubię siedzieć na miejscu tylko wolę zwiedzać. Ale nie robię tego aby szybciej coś zobaczyć i dalej następna atrakcja. Też są tacy. Poza tym mogę w jednym miejscu spędzić nawet kilka dni - Chersones .

Pascala miałem ostatnio apropo wyjazdu do Budapesztu i bardziej pomógły mi własnie "Bezdroża". Ta seria jest pisana przez polaków mieszkających przeważnie w danym mieście/kraju, więc najbardziej mi odpowiadają :)

Miejscowe przewodniki zapewne zakupię z myślą o kolejnym wypadzie, więc napewno się przydadzą :)

Hej!!
Ja wybrałabym Jałte (bardzo ładna, kurortowa, pełna klimatu) i okolice (jeśli oprócz morza lubisz góry, to blisko jest Ajudach), albo Sudak, lub Nowy Świat - to mniejsze, ale równie piękne miejscowości. Zresztą wschód Krymu jest chyba bardziej egzotyczny, a ścieżka Golicyna to obowiązkowy punkt, poza tym jest tam piasek na plażach
Tyle, że ja byłam na Krymie we wrześniu, więc nie mam pojęcia jak tam jest w maju. Jestem jednak przekonana, że wycieczka się uda
Pozdrawiam - może mojego przyszłego sąsiada z Rudy, a może już nawet spotkaliśmy się na deRbach??
No o Jałcie własnie myślałem pierwszorazowo. I blisko z Symferopolu i w miare można troszkę zobczyć. Nowy Świat ech - to być może w wrześniu, bo z tego co widziałem to piękny obszar. Niestety w danym miejscu mogę spędzić tylko prawie 3 dni, bo wieczorem muszę zakotwiczyć w Symferopolu ze względu na poranny lot.

Powiadasz przyszła "Rudzianka" ? proszę, proszę, że ktoś jeszcze chce się osiedlać w taki brzydkim miescie :)

A co do derb... to byłem, ale z tego co widzę to po drugiej stronie barykady :P :)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » wt 03 mar, 2009 20:21

W Simferopolu wylądujesz ok. 12.30. Przy bardzo korzystnych wiatrach pod wakzałem będziesz godzinę później. Zakładając , że złapiesz od razu busa na wschód to na podróż musisz założyć około 2.5 godziny.

kursy na Jałte: 13-45, 14-00, 14-20, 14-35, 14-50, 15-00, 15-20, 15-45, 16-45, 17-00, 17-10, 18-00, 18-15, 18-30, 19-25 чд

Czyli na miejscu będziesz ok. 16.30 - kwatera znajdzie się sama - bagaże złożysz powiedzmy na 17.00. I od razu w miasto. Na miejscu śpisz jak się nie mylę dwie noce i powrót aby zdążyć na samolot. To może lepiej już zakotwiczyć w Simferopolu.
pozdrawiam robert

Złośnica
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Złośnica » wt 03 mar, 2009 23:02

Tak sobie myślę, że chyba Robert ma dużo racji w tym, że radzi ci zakotwiczyć w Sewastopolu. Jak na 3 dni to optymalna miejscowość i dobra baza wypadowa, chociaż w sumie Jałta też nie jest zła, a tak, czy owak będziesz raczej musiał wrócić do Symferopolu na noc (za nieduże pieniądze, ok 40 - 80 гр. - w zależności od pokoju można wynająć hotel tuż obok lotniska). Zresztą sam zdecydujesz - jak ci się nie spodoba, to pojedziesz w inne miejsce :)

Co do przewodników, to korzystałam zarówno z Bezdroży jak i z Pascala - i osobiście wolę ten pierwszy, jest tam oprócz opisów miejsc, zabytków i kultury, dużo ważnych, podręcznych inf. np. dotyczących komunikacji, ciekawych miejsc, jak również kuchni i zwyczajów. :) Jednak przybliżone ceny, które podaje autor są zdezaktualizowane i trzeba je przemnożyć razy 50, a niekiedy 100%.

A co do derbów, to podobno "Ruda Śląska jest niebieska" - więc jak tys się uchował?? :P
Pozdrawiam

Złośnica
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Złośnica » wt 03 mar, 2009 23:13

Pomyliłam Sewastopol z Symferopolem :)
Ale jeżeli miałabym wybierać z tych 2, to zdecydowanie wolę Sewastopol - bardziej mi przypadł do gustu. Jest ładniejszy, nastawiony na turystów, no i przede wszystkim nad morzem. Komunikacja również jest ok.
A może objazdówka typu Symferopol - Sewastopol - Jałta - Symferopol ?? W każdej miejscowości 1 noc??
Pozdrówki.

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » śr 04 mar, 2009 11:58

Sprawa jest taka, że do wyjazdu jeszcze mam troszkę czasu, więc musze to rozplanować tak aby w tych kilku dniach zobaczyć jak najwięcej. Także plan objazdowy też jest jak najbardziej akceptowalny, a i z noclegiem z tego co czytałem nie powinno być problemu. Dzięki serdecznie za informację i pomoc :)

Złośnica pisze:A co do derbów, to podobno "Ruda Śląska jest niebieska" - więc jak tys się uchował??
A kto Ci to powiedział? :) Powiem Ci szczerze, że tylko jedna dzielnica no może gora dwie są "niebieskie" :)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » śr 04 mar, 2009 12:10

Jałta i okolica bardzo ciekawa. Oprócz podstawowych atrakcji stale odwiedzanych przez turystów są jeszcze inne mniej popularne (mało znane ) ale równie ciekawe. Naliczyłem około 25 ruin strażnic, fortec, zamków w różnym stanie zachowania. Datowane są od antyku po średniowiecze. Niektóre tylko dla fanatyków ze względu na nikłe ich resztki. Dobrym przewodnikiem po tych obiektach jest kieszonkowego formatu przewodnik wydany na Ukrainie. W Sudaku można go nabyć już za 30 hrw.
pozdrawiam robert

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » czw 05 mar, 2009 22:03

Sudak i Nowy Świat to bardzo fajne rjony Krymu jednak ze względu na ograniczony czas ja poleciłbym Tobie jednak trójkąt: Ałuszta-Sewastopol-Symferopol. Jest wiele ciekawych miejsc a Ty dysponujesz bardzo krótkim czasem. Warto jest zobaczyć: pałac w Liwadii, Jaskółcze Gniazdo, Bakczysaraj. Na mojej stronie znajdziesz trochę info nt. odwiedzonych w tamtych okolicach przeze mnie miejsc, www.skklub2.republika.pl

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dubaj
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: dubaj » pt 06 mar, 2009 23:56

4 lata temu byłem w Sudaku i to były chyba wakacje mojego życia.
I turystycznie i imprezowo.
Polecam.
W tym roku również zanosi się na Krym, ale ponieważ dwa razy nie jeździ się w to samo miejsce to tym razem atakujemy zapewne okolice Jałty

Złośnica pisze: Pozdrawiam - może mojego przyszłego sąsiada z Rudy, a może już nawet spotkaliśmy się na deRbach?? :D
A mogliśmy, mogliśmy się widzieć na ostatnich deRbach :wink:
RTS Widzew Łódź!

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Zverozub » sob 07 mar, 2009 09:54

в Ялте в мае большие проблемы с парковкой.
авто надо оставить за пределами Ялты.
и лучше въезжать в Большую Ялту со стороны Севастополя мимо Фороса.

мой прогноз автомобильных пробок на майские праздники
http://www.zverozub.com/index.php?r=16&a=684&l=1

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » śr 18 mar, 2009 23:08

Słuchajcie, a jak wygląda kwestią świąt na Ukrainie? za tego co się orientuje 1 maja jak i 4 to są dniami wolnymi tak? czy jakieś problemy mogą się pojawić? nie wiem transportowo/logistyczne?

kokardka33
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kokardka33 » śr 18 mar, 2009 23:29

qyon pisze:Słuchajcie, a jak wygląda kwestią świąt na Ukrainie? za tego co się orientuje 1 maja jak i 4 to są dniami wolnymi tak? czy jakieś problemy mogą się pojawić? nie wiem transportowo/logistyczne?
od 1-9 maja jest dlugi weekend termin ten wiec jest liczony jako wysoki sezon i zjezdza masa ludzi z Moskwy wiec z biletami np moga byc problemy w tym akurat terminie.

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » czw 19 mar, 2009 14:14

Bilety to już mam : Wizzair, ale chodzi mi o transport naziemny :) Komunikacja miejska, etc :)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 19 mar, 2009 14:22

Jak będziesz na Krymie to w elektriczce miejsce znajdziesz na pewno. Jeżeli nie na siedząco to na stojąco :). Odnośnie marszrutek, busików, rejsowych autobusów to jest ich wystarczająco dużo aby nie sprawdzać w rozkładzie jazdy. Nie mniej dla przezornych : lepiej wcześniej i na spokojnie wykupić bilet na przejazd. Zresztą maj to jeszcze nie letnie kanikuły.
pozdrawiam robert

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » pn 23 mar, 2009 19:32

Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc :)

Zdecydowałem i podczas krótkiego wyjazdu majowego zakotwiczę w Simferopolu. Teraz pozostaje mi znaleźć w miare dobry nocleg, a może to nocleg znajdzie mnie? chociaż mimo wszystko jestem troszkę sceptycznie nastawiony do tego typu "ulicznych ofert", ale pożyjemy zobaczymy :)

Zdecydowałem również, że wakacje też spędze na Krymie - ok. 14 dni i już zdecydowałem, że będzie to wschodnie wybrzeże.

Jeszcze jedno pytanko apropo kwestii finasowych czy kwota około 500 zł będzie wystarczająca na te 4 dni (w tym również jest dzień w Lwowie)?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pn 23 mar, 2009 19:46

W czerwcu zeszłego roku spotkałem grupkę która na 2 tygodnie miała 500 pln/osobę. Faktycznie musiało im starczyć . A co do Lwowa to można zaszaleć i wydać to w jeden wieczór. Zależy co tam będziesz wyprawiał :) Przy okazji w Simferopolu to otworzyli Hostel ( sieć Hostelworld ).
pozdrawiam robert

gurgi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: gurgi » pn 23 mar, 2009 21:57

W zeszłym roku jeździliśmy (pociągami) po Ukrainie 15 dni, na Krymie byliśmy ok tygodnia i cenowo zamknęliśmy się w ok. 1300zł (koszt całego wyjazdu) bez jakiś wyrzeczeń 8)
Hrywna kosztowała wtedy momentami nawet 0,52zł.
Co do noclegu to nocleg będzie się wręcz bił o Ciebie :) Te prywatne kwatery nie są złe, chociaż słyszałem o ludziach, którzy spali w piwnicy, dużo zależy od szczęścia, ale zawsze można przecież zrezygnować.
Pozdrawiam

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » pn 23 mar, 2009 22:14

roberT/TANAIS pisze:W czerwcu zeszłego roku spotkałem grupkę która na 2 tygodnie miała 500 pln/osobę. Faktycznie musiało im starczyć . A co do Lwowa to można zaszaleć i wydać to w jeden wieczór. Zależy co tam będziesz wyprawiał :) Przy okazji w Simferopolu to otworzyli Hostel ( sieć Hostelworld ).

W Lwowie to tylko jeden dzień tak jak napisałem, bo raniutko to trzeba wstać na samolot, więc bez szaleństw, a co do oferty hostelu to akurat pare chwil przed Twoją informacją własnie przypadkowo znalazłem ten hostel.

http://www.polish.hostelworld.com/hoste ... opol/32780

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » pt 10 kwie, 2009 12:50

Przedchwilą otrzymałem informację mailową o tym, że mój lot z Simferopola do Lwowa 4 maja został odwołany. Oto treść maila :
Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, ze lot w Państwa rezerwacji: XXXXX zostal anulowany. Pracownik telecentrum Wizz Air skontaktuje się z Państwem aby omówić przysługujące Państwu poniższe opcje:
(a) Wizz Air zmieni rezerwację Pasażera na lot na tej samej lub - w razie konieczności - podobnej trasie na inny dzień przypadający na 14 dni przed zaplanowanym pierwotnie odlotem lub na 30 dni po nim, w zależności od dostępności wolnych miejsc; lub
(b) Wizz Air anuluje rezerwację i zwróci Klientowi całkowity koszt rezerwacji odwołanego lotu i dodatkowo 20% tej ceny oraz za bilet powrotny, jeżeli tak wskazują informacje znajdujące się na „koncie klienta” na stronie Wizz Air. Zwróconą sumę można wykorzystać na zarezerwowanie jakiegokolwiek innego lotu liniami Wizz Air w przeciągu roku od daty odwołanego lotu; lub
(c) Wizz Air anuluje rezerwację i zwróci Klientowi całkowity koszt rezerwacji odwołanego lotu wraz z biletem powrotnym, jeżeli takowy został wykupiony, zgdnie z paragrafem 15.4.4 (Ogólne warunki przewozu pasażerów i bagażu linii lotniczych Wizz Air Hungary Kft.).
Jak narazie nikt się nie komunikował, więc musiałem sam to zrobić. Pani na infolini potwierdziła mi, że lot została anulowany, ale wizzair jest w stanie oddać mi pieniążki, bądź przebukować lot. Poprosiłem o wstępną informację o locie do Kijowa i okazało się, że Pani chętnie mi przebukuje bilet i na tym koniec.

Plany powrotne jak narazie legły w gruzach. Nie mam pojęcia jak się wydostać z Kijowa. Ma ktoś może jakieś pomysły? kolej, bus? Dodam, że będę w Kijowie p 9.40.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 10 kwie, 2009 14:07

A cóż to z Kijowa nie można się wydostać ? Bez przesady można na Krym dojechać zarówno pociągiem jak i autobusem. Można bezpośrednio i na około Ukrainy :)
Tu masz pociągi:
522 київ сімферополь за вказівкою; 18, 22.04; 6, 13.05.09 до ст.запоріжжя, приб. 11:23 0.05 17.09
146Л київ сімферополь 27.05-2.10.08 щоденно; 17, 18, 22, 25, 29, 30.04; 1, 2, 5, 12.05.09 0.46 16.07
12К ("славутич" ) київ сімферополь з 1.10.08 щоденно 17.51 8.45
282К ("хрещатик" ) київ сімферополь 25.05-30.09.08 щоденно, додатково 10, 15, 16, 17, 18, 21, 24, 28, 29, 30.04; 1, 5, 12.05.09 22.49 13.30
40К ("севастополь" ) київ севастополь цілий рік щоденно 12.52 6.16
28К київ севастополь 27.03-26.05.09 щоденно 20.21 14.52
28К київ севастополь з 1.09.08 щоденно, крім 27.03-26.05.09 20.21 13.06
pozdrawiam robert

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » pt 10 kwie, 2009 15:54

roberT/TANAIS pisze:A cóż to z Kijowa nie można się wydostać ? Bez przesady można na Krym dojechać zarówno pociągiem jak i autobusem. Można bezpośrednio i na około Ukrainy :)
Tu masz pociągi:
522 київ сімферополь за вказівкою; 18, 22.04; 6, 13.05.09 до ст.запоріжжя, приб. 11:23 0.05 17.09
146Л київ сімферополь 27.05-2.10.08 щоденно; 17, 18, 22, 25, 29, 30.04; 1, 2, 5, 12.05.09 0.46 16.07
12К ("славутич" ) київ сімферополь з 1.10.08 щоденно 17.51 8.45
282К ("хрещатик" ) київ сімферополь 25.05-30.09.08 щоденно, додатково 10, 15, 16, 17, 18, 21, 24, 28, 29, 30.04; 1, 5, 12.05.09 22.49 13.30
40К ("севастополь" ) київ севастополь цілий рік щоденно 12.52 6.16
28К київ севастополь 27.03-26.05.09 щоденно 20.21 14.52
28К київ севастополь з 1.09.08 щоденно, крім 27.03-26.05.09 20.21 13.06

Można, można tylko, że urlopu brak :)

Miałem być 6 maja w pracy, a widzę, że nie dam rady. Myslałem o pociągu "Kiev Express", który wyjeżdża z Kijowa o po 15 i jest kolejnego dnia w Warszawie o 8.20. Ktoś orientuje się może jaki jest koszt przejazdu?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 10 kwie, 2009 16:00

Taka przyjemność bezpośredniej jazdy kosztuje około w zależności od kursu euro: 212, 02 ( bilet 2 klasa) + 74.72 ( łóżko cupe).
pozdrawiam robert

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » pt 10 kwie, 2009 16:43

roberT/TANAIS pisze:Taka przyjemność bezpośredniej jazdy kosztuje około w zależności od kursu euro: 212, 02 ( bilet 2 klasa) + 74.72 ( łóżko cupe).
No cóż takiej kwoty niestety nie uwzględniłem w budżecie na maj. Dla dwóch osób przy tym kursie cena przejazdu z Kijowa do Warszawy oscyluje w okolicach kwoty 1800zł!

No to ładnie mnie załatwili. Nie wiem, a jak wylgąda sytuacja z pociągiem z Simferopola do Lwowa? Na Ukrainie początek maja jest okresem wolnym od pracy, wiec i natężenie pewnie będzie, ale nie pozostaje mi nic innego niż tego typu podróż.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » pt 10 kwie, 2009 16:55

Cenę za przejazd podawałem po przeliczeniu na złotówki ! . Napisz dokładnie kiedy jedziesz , na ile dni i kiedy masz być w pracy. A będziesz i nie wydasz za wszystko więcej niż planujesz.
pozdrawiam robert

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » pt 10 kwie, 2009 17:12

roberT/TANAIS pisze:Cenę za przejazd podawałem po przeliczeniu na złotówki ! . Napisz dokładnie kiedy jedziesz , na ile dni i kiedy masz być w pracy. A będziesz i nie wydasz za wszystko więcej niż planujesz.

Uffff widocznie w amoku gniewu na wizzair widzę dziwnę cyfry. Jeśli faktycznie cena oscyluje w okolicach 200zl to jeszcze jestem w stanie tą kwote zaakceptować. Nominalnie powinienem być w pracy w wtorek 05.05.09, ale już wiem, że będzie mało to prawdopodobne.

Mimo wszystko bardzo jestem Ci wdzięczny Robercie za informację! :)

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon » wt 28 kwie, 2009 16:29

Jeszcze kilka dni i będzie mi dane zobaczyć Krym. Wszystko już prawie przygotowane, ale mam jeszcze takie ostateczne pytania o połączenia między poszczególnymi miastami.

Będąc w piątek w Simferopolu chciałbym skupić się na miescie, zaś w kolejnym dniach : Sobota- Sewastopol, Bakczysaraj, Niedziela- Jałta.

Jak wyglądam kwestią połączeń kolejowo, autobusowo z tymi miastami? oraz jaki jest mniejwięcej czas przejazdu?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ