Biletów na Krym brak ! Co zrobić ? Jak jechać ?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Biletów na Krym brak ! Co zrobię‡ ? Jak jechaę‡ ?

Post autor: roberT/TANAIS »

Wreszcie przyszły letnie kanikuły. Turystów mnóstwo a ilość biletów jest ograniczona.Kto wcześniej nie zabukował biletów będzie gorzko płakał. Jazda w ciemno czy na pałe jest super ale nawet taki wyjazd może zepsuć atmosfera w grupie. Co zrobić gdy pani w kasie stwierdzi - Nie ma miejsc. Krótka lista trików które mogą pomóc:
- soczysty uśmiech ,
- czekoladki, bomboniera w zamian za bilet,
- prezent w hrywnach,
- w ostateczności rozmowa z prowadnicą w wagonie, bo .. to ona RZĄDZI.
- opcja droga - lux,
- zakup u " konika "
Jeżeli żadne z powyższych nie pomoże pamiętajcie , że można pojechać z przesiadkami na które powinny znaleść się bilety.

1/ Lwów - Kijów - Simferopol

2/ Lwów- Odessa - Simferopol

3/ Lwów-Dniepropietrowsk-Simferopol

4/ Lwów-Charków-Simferopol

5/ Lwów-Donieck-Simferopol

6/ Lwów- Chersoń-Simferopol

110Л львів херсон цілий рік щоденно 14.39 - 10.15
268Л львів херсон 2.07-30.08.09 по парних і 1.09.09 16.23 11.28

dalej autobusem:
Chersoń - Sewastopol 10.50 - 20.00 ( Simferopol 17.50 ),
Chersoń - Eupatoria 11.10 - 17.20
- Simferopol 12.55 - 20.20

Można też wykorzystać połączenia autobusowe !!!

ps Rozkłady zostaną uzupełnione . Jeżeli macie własne patenty i triki podzielcie się nimi :)
Ostatnio zmieniony sob 18 cze, 2011 20:14 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 6 razy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

jest jeszcze jedna droga,Lwów-Cherson
Cherson-Władysławowka-to wioska ok 30 km od Teodozji,potem na stopa lub busem w ciągu dnia ale jeździ ich mało,można jeszcze spróbować:
Władysławowka-Kercz-sympatyczne miasto i marszrutką do Teodozji ale to okrężna droga ale w/g mnie warto,w Kerczu też można trochę zwiedzić

kokardka33
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kokardka33 »

2 godz przed odjazdem pociagu zawsze jest pula biletow ktore oddaja koniki,zawsze w ten sposob kupowalam bilety czy to w lipcu czy w sierpniu:)w tym roku tez na to licze:)w najgorszym wypadku zabiore sie skladem ktory leci z Krakowa do Odessy wtedy na bank sa miejsca w polskim wagonie:)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Dżankoy - Władisławowka - Kercz.

Trasę polecam dla miłośników kolejnictwa. Szybciej dojedziemy busami. Przez Władisławowkę w sezonie jadą składy na Teodozje i Kercz. ALe to trasa już po Krymie a nie na Krym
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka »

A może spróbować zakupić bilety na dworcu we Lwowie w kasie dla vip-ów za dodatkowe 5 hrywien?

czarnotowidze
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: czarnotowidze »

Witam!
ze znajomymi chcemy się dostać ze Lwowa do Odessy, ale z tego co tu czytam, coś czuje, ze nie uda nam się tego osiągnąć per ichniejsze koleje. Mam zatem pytanie, czy:
- ktoś się orientuje, ile kosztuje/ może kosztować autobus jadący na tej trasie?
- i przy okazji: ile może kosztować prom z Odessy na Krym?

Z góry dziękuję za pomoc :)

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Tu masz prom http://www.yuzhnaya-palmyra.com.ua/eng/cruise.asp
ceny raczej zaporowe

czarnotowidze
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: czarnotowidze »

@ mi: fakt, bolą te ceny...
zastanawiałam się po prostu jak 'milej' dostać się z Odessy na Krym, ale chyba mój plan upadł ;)
Dzięki za pomoc!

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Swego czasu śmigał też wodolot, ale nie wiem czy wciąż pływa, nie mogę znależć... :cry:

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

No niestety katamaran Krymskaja Strieła kursuje tylko
Одесса-Варна

Варна-Одесса

Одесса-Варна-Нессебр

Нессебр-Варна-Одесса

Одесса-Констанца-Стамбул

Стамбул-Константа-Одесса

http://www.lstravel.com.ua/russian/lin_ ... ce_Odessa/ to jest turoperator

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

mi pisze:Tu masz prom http://www.yuzhnaya-palmyra.com.ua/eng/cruise.asp
ceny raczej zaporowe
To jest zoorganzowana wycieczka bez możliwości zakupu biletu na odcinek trasy. Swojego czasu kursowała " Krymska strieła " - zawieszone. Na stronie przewoźnika www.ukrferry.com nie ma niestety żadnej wzmianki o uuchomieniu połączenia.
pozdrawiam robert

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

Planuje wyjazd na krym w drugiej połowie września. Czy zakup biletów (kupe) w wiekszej ilosci (12) na początku sierpnia będzie problematyczny? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Kajot
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki
Kontakt:

Post autor: Kajot »

Jechałem w zeszłym roku 29 sierpnia, biletybyły dostepne od ręki, rano przyjechałem do kovla i kupiłem bilet do simferopola, pociąg był na połowe pusty

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Jadę wcześniej do Lwowa specjalnie po bilety. Mą niepewność spowodowało to iż na stronie ekvitka w dniu dzisiejszym nie ma dostępnych kupe na 44 dni wcześniej (tylko pojedyncze sztuki).

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

jeszcze jest opcja czekoladka+zebranie:)
trzeba zebrac stac przy kasie do tej chwili az calkiem zablokuja sprzedarz na dany pociag.cos powinno sie znalesc w ostatniej chwili,ludzie przeciez oddaja bilety a w ostatecznosci jechac czyms do przodu.na kijow zawsze powinny byc bilety.

Czapelka88
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Czapelka88 »

Jak z Chersonia dojechać na krym (konkretnie Eupatoria)? Czy są jeszcze jakieś połączenia oprócz tych kilku autobusowych napisanych w pierwszym poście?

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

Czapelka88 pisze:Jak z Chersonia dojechać na krym (konkretnie Eupatoria)? Czy są jeszcze jakieś połączenia oprócz tych kilku autobusowych napisanych w pierwszym poście?
Podobno mozna jechac podmiejskim z Chersonia do Wadima, tam przesiadka w kierunku na podmiejski do Dzankoja i az do Symferopola. Z Symferopola elektriczka do Eupatorii (jezdzi kilka razy dziennie).

nalezy jednak dokladnie sprawdzic rozklady jazdy na stronie kolei ukrainskich:

www.uz.gov.ua/?m=services.transppl.shedulesub&lng=uk
Ostatnio zmieniony czw 16 lip, 2009 14:54 przez antarex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Czapelka88, a może byś tak zobaczył 1 post w temacie. Zaznaczę to czego szukasz :). W każdym razie można pociągiem a można autobusem. Jest bezpośrednie połączenie do Eupatorii.
Ostatnio zmieniony czw 16 lip, 2009 15:43 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

Kajot
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki
Kontakt:

Post autor: Kajot »

tak, można się dostać, jest bardzo dużo sposobów, kilka z nich to: pociąg, stopem, piechotą, dmuchaną łódką, a tak na marginesie radze poczytać parę postów

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Dobrze ze nikt nie proponuje Wrotek... bo i drogi słabe :lol:

Czapelka88
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Czapelka88 »

roberT/TANAIS pisze:Czapelka88, a może byś tak zobaczył 1 post w temacie. Zaznaczę to czego szukasz :). W każdym razie można pociągiem a można autobusem. Jest bezpośrednie połączenie do Eupatorii.
Przeczytałem Twój post już wcześniej i dlatego zadałem pytanie czy nie ma jakiś innych autobusów do Eupatorii z Chersonia tzn czy tylko jest ten jeden. Wiadomo mozna do Symferopolu i pozniej z Symferopolu do Eupatorii, ale tak jest dluzej i drozej plus jak sie ma mase bagazy to czym mniej przesiadek tym lepiej.
Ostatnio zmieniony czw 16 lip, 2009 15:43 przez Czapelka88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

www.bus.com.ua ( rozkład autobusów na Krymie ).

lub kolejką:
київ євпаторія 58 ("хрещатик") 31.05-26.09.09 щоденно 05.09 ( Chersoń )- 11.35 ( Eupatoria ).

київ севастополь 298 26.06-31.08.09 щоденно - 08.32 w Simferopolu 13.21
pozdrawiam robert

stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: stenus »

Kajot pisze:tak, można się dostać, jest bardzo dużo sposobów, kilka z nich to: pociąg, stopem, piechotą, dmuchaną łódką, a tak na marginesie radze poczytać parę postów
Na Krym można teraz całkiem łatwo i tanio dostać się samolotem...
Libenter opto et desidero ut unum magistrum cabinae in SWISS laborantem, dormientem graviter vehementerque quisquam diu et magna cum fortitudine in anum raptet!

stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Już jutro, jak w każdy piątek, Aerosvit ma Crazy Friday. Oferuje przeloty na trasie Warszawa - Kijów - Warszawa za 310 PLN (oczywiście na ściśle konkretne daty).

W ofercie jest także trasa Kijów - Odessa - Kijów (lub na odwrót) oraz Kijów - Charków - Kijów. W jedną stronę za 19 USD, a w dwie 29 USD.
Libenter opto et desidero ut unum magistrum cabinae in SWISS laborantem, dormientem graviter vehementerque quisquam diu et magna cum fortitudine in anum raptet!

Basia Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Basia Z. »

Witam !

Jedzie nas w sierpniu duża grupa, około 20 osób. Ile dokładnie - to zapewne będzie wiadomo tydzień przed wyjazdem więc nie mogę kupować biletów dużo wcześniej.

Chcemy jechać nocą Lwów - Odessa, zwiedzanie Odessy i nocą do Symferopola.

Mam przez zaprzyjaźnione osoby możliwość zakupu biletów we Lwowie.
Boję się tylko czy nie utkniemy w Odessie.

Z www.poezda.net można się zorientować, ze na trasie Odessa - Symferopol kursuje tylko jeden pociąg o 23.29 i mam obawy czy "załapiemy"się na ten pociąg i czy nie utkniemy na dworcu w Odessie.
Czy ktoś mógłby mi napisać jak to wygląda w praktyce, czy jest duży tłok na tej trasie i czy w Odessie są szanse zakupu biletów na pociąg do Symferopola w tym samym dniu dla około 20 osób.

Pozdrowienia

Basia

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Basia Z., Korzystamy ze stronki www.uz.gov.ua. Skoro mówisz że masz znajomych , którzy mogą wam zakupić bilety Lwów - Odessa, to od razu mogą zakupić też na trasie Odessa-Simferopol. Poza tym z Odessy kursują też autobusy na Krym !!!
pozdrawiam robert

Basia Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Basia Z. »

roberT/TANAIS pisze:Basia Z., Korzystamy ze stronki www.uz.gov.ua. Skoro mówisz że masz znajomych , którzy mogą wam zakupić bilety Lwów - Odessa, to od razu mogą zakupić też na trasie Odessa-Simferopol. Poza tym z Odessy kursują też autobusy na Krym !!!
Czyli jak rozumiem w kasie na dworcu we Lwowie można zakupić również bilet relacji Odessa - Symferopol ?

B

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

tak w kasie mozna kupic bilety na kazdy pociag w ukrainie(oprocz oczywiscie elektryczek)

stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

tomek pisze:tak w kasie mozna kupic bilety na kazdy pociag w ukrainie(oprocz oczywiscie elektryczek)
Można na każdy, jeśli nadal są jeszcze miejsca...

A na elektriczki to gdzie chcesz kupować? Bo ja zawsze w kasie kupowałem.

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

na elektryczki mozna kupowac w pociagu oprocz wiekszych stacji jak lwow czy kijow gdzie stoja ukr sokisci:)i sprawdzaja bilety(bramki sa)

ODPOWIEDZ