Biletów na Krym brak ! Co zrobić ? Jak jechać ?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

carolook pisze:a czy dojazd z symferopola do kercza jest obslugiwany przez busy prywatne ?? zna ktoś jakas stronke aby zerknac odjazdy takich busów i koszta??
O ile wiem - nie. Autobusów z Symferopola do Kercza jest niewiele. Kilka z nich odchodzi spod dworca kolejowego w Symferopola (ŻD), a część - z głównego dworca autobusowego w Symferopolu (AW). Odległość - niecałe 220 km. Nie znam tegorocznej dokładnej ceny, ale przypuszczam, że wyniesie od 70-90 grzywien.

Jest też połączenie kolejowe Symferopol Kercz. Bezpośrednie lub z przesiadką w Dżankoju.

Można też ominąć Symferopol i jechać od razu z Polski przez Lwów do Kerczu. Ze Lwowa do Kerczu można jechać albo pociągiem nr 110 do Chersonia wagonem bezpośrednim Lwów-Kercz, albo jechać ze Lwowa do Chersonia tymże popołudniowym pociągiem, który następnego dnia jest skomunikowany z pociągiem Chersoń-Kercz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Bilety na trasie o którą pytasz to koszt 55 hrw. Łącznie powinno być 15 / 16 połączeń do Kerczu. W tej liczbie są również autobusy z Sewastopola i Eupatorii. Jeżeli nie przypasuje Ci godzina wyjazdu to można też jechać do Teodozji - tu przesiadka na bezpośredni do Kerczu.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Dirschauer
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

dojazd na Kercz

Post autor: Dirschauer »

jest ale z centralnego Awtowakzału, dostać się tam można marszrutkami 64,65 spod dworca kolejowego!!!!

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

INFORMACJA DLA JADĄCYCH Z WARSZAWY:

Są dostpne bilety autobusowe na trasie Warszawa - Kijów w cenie 324 pln w obie strony. Wyjazdy w zależności od dnia godz. 9.00 - 23 .00 / na miejcu /,
8.00 - 22.00
18.00 - 8.15

ps

Miejsca są jeszcze dostępne, autokar niezły i szybko jak widać jedzie. A jak wiadamo z Kijowa na Krym można dojechać.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

OKAZJA KUPE 4szt NA KRYM!!!! Komplet TAM i POWRÓT (8 szt.)

Post autor: ARTURINGA »

http://www.wadi.com.pl/index.php?mainmo ... uActive=10

Kto chce to przeczyta kto nie? ... to nie ;-)...
OKAZJA JEST! w każdym bądź razie - jest!

Rusalka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Rusalka »

Czy jeśli na e-kvytok na dany pociąg nie ma już biletów kupe i plackart, to znaczy, że w kasie też ich nie dostanę?
Czy jest jakaś pula, której nie rezerwuje się przez internet, a jest dostępna tylko w kasach?

Będąc na Krymie, chce kupić powrotny przez Kijów, niestety te pociągi, które rozważałam to zostało w nich parę miejsc typu luks :?
Chodzi mi o kupno z 10dniowym wyprzedzeniem, żeby nie koczować na dworcu w Symferopolu i przekupstwem się wbijać do pociągu :wink:

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

sprawdzaj ten e-kvitok codziennie, jak ja szykowałam się do wyjazdu to jednego dnia na e-kvitok nie było miejsc, a kolejnego pojawiły się nagle dwa wolne :mrgreen: i je kupiłam. W kasach też są bilety ze zwrotów.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jest bezpośrednie połączenia autokarowe Lwów - Jałta .
pozdrawiam robert

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca »

jaki koszt i jak z biletami na ten autobusowy ze Lwowa

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

370 hrw a rezerwacja poprzez www.bus.com.ua
pozdrawiam robert

Pereszczako
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Pereszczako »

Witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na tym forum. Wybieram się na Krym w połowie lipca i chciałbym się zapytać czy można kupić bilety na połączenie Lwów - Symferopol na stacji w innym mieście na Ukrainie niż Lwów lub Symferopol ? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pereszczako pisze:Czy można kupić bilety na połączenie Lwów - Symferopol na stacji w innym mieście na Ukrainie niż Lwów lub Symferopol ?
Tak, można - w zasadzie w dowolnej kolejowej kasie dalekobieżnej na Ukrainie, w dowolnej miejscowości,. Zwróć jednak uwagę na to, że na Ukrainie na większych dworcach jest podział na różne rodzaje kas dalekobieżnych: kasy dobowe, które sprzedają bilety tylko na 24 godziny naprzód, kasy przedsprzedaży (do 45 dni naprzód), kasy dla wojskowych, kasy dla zamówień zbiorowych itp.

Jeśli chcesz więc kupić bilety w większym mieście, to właściwa będzie kasa przedsprzedaży na dworcu kolejowym. Warto pamiętać, ze bilety można tez kupić często na mieście albo nawet na samym dworcu w kasach rożnych agencji podróży, a na dworcu - także w kasie poczekalni lux i wtedy kasy te doliczają sobie oprócz ceny biletu dodatkowo pewną kwotę za pośrednictwo dosłownie "usługi" - po ukraińsku "posługi".

Pereszczako
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Pereszczako »

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze mam jedno pytanie, bo czytałem gdzież, że przy kupnie biletów trzeba pokazać paszport, czy to prawda ? Z kolei na forum czytałem, że znajomi mieszkający na Ukrainie kupowali bilety swoim przyjaciołom z Polski dlatego trochę jestem zdezorientowany.

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pereszczako pisze:Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze mam jedno pytanie, bo czytałem gdzież, że przy kupnie biletów trzeba pokazać paszport, czy to prawda ? Z kolei na forum czytałem, że znajomi mieszkający na Ukrainie kupowali bilety swoim przyjaciołom z Polski dlatego trochę jestem zdezorientowany.
Ponad dwa lata temu zniesiono na Ukrainie wymóg pokazywania paszportu przy zakupie biletów kolejowych. Obecnie wystarczą pieniądze ;)

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

no właśnie moje pytanie brzmi jak w temacie. Mieliśmy teraz w 4 osoby jechać na Krym samochodem, samochód się popsuł bo już wiekowy, biletów już pewnie szans nie ma kupić na pociąg. Macie jakieś rady doświadczeni podróżnicy ? :)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

adi_dca, ja mam radę - przeczytaj ten temat dokładnie :wink:

na 01.07 :

256О ЛЬВІВ > СІМФЕРОП 14:00 14:55 024:55 7 luksów zostało

na 02.07 :

086Л ЛЬВІВ > СІМФЕРОП 09:46 09:50 024:04 1 luksów
256О ЛЬВІВ > СІМФЕРОП 14:00 14:55 024:55 6 liksów,

na 07.07 :

086Ш ЛЬВІВ > СІМФЕРОП 09:46 09:50 024:04 9 liuksów

do kijowa bilet : 100 cupe, 67 hrw płackar

kijów - simferopol 264 hrw w cupe
Ostatnio zmieniony czw 23 cze, 2011 17:42 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 3 razy.
pozdrawiam robert

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Jaki koszt jest pociągu ze Lwowa do Kijowa i z Kijowa na Krym?

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Patrz post wyżej :)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

E - kwitok to internetowy system rezerwacji biletów dla którego zarezerwowana jest część biletów. Pozostałe znajdują się albo w kasie albo u
" koników ".

- Dystrubucją biletów spod lady zajmują się również - panie kasjerki !!!

- Poza tym to że nie ma biletów teraz nie znaczy że nie będzie ich za chwilę !!!

- W ostateczności można dogadać się z prowadnicą , która za gratyfikację odda delikwentowi łóżko w swoim przedziale.

- Dla wytrwałych zostaje górna półka na bagaże w płackarze.
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ