Koktebel 2009 jakie ceny i opinie

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
gilw
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Koktebel 2009 jakie ceny i opinie

Post autor: gilw » śr 08 lip, 2009 21:42

moze macie jakies opinie o miejscowosci !! plusy minusy i oczywscie ceny
Ostatnio zmieniony czw 09 lip, 2009 13:13 przez gilw, łącznie zmieniany 1 raz.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 08 lip, 2009 21:53

pomimo że mam tam 20min jazdy jakoś mnie nie ciągnie,znany w UA i Rosji drogi kurort nadmorski,ceny wysokie i poza plażą i dobrymi (drogimi) hotelami i tzw "nabiereżną" nic ciekawego-sorry,plaża dla nudystów o ile kogoś interesuje kilkadziesiąt metrów za plażą dla "ubranych".Osobiście poleciłbym Sudak,blisko i o wiele więcej atrakcji niż w Koktebel ale to blisko i zawsze można podjechać.Dla detalistów-zapomniałbym-w Koktebel jest aquapark,odkryty i drogi.pozdr

elwirocka
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: elwirocka » śr 08 lip, 2009 22:03

zeneczek pisze:w Koktebel jest aquapark,odkryty i drogi.
W dodatku z plastikowymi palmami ;)

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 08 lip, 2009 22:06

Koktebel to nie Jałta

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » śr 08 lip, 2009 22:11

Witam,

Ja również podobnie jak zeneczek polecam Sudak.

szymek82
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: szymek82 » śr 08 lip, 2009 23:30

A ja polecam jednka Koktebel. Bardzo przyjmny klimat, kameralnie. Mniej ludzi niz w Sudaku, dobry dojazd do innych częsci półwyspu, niedaleko do Teodozji czy Sudaku, no i wspanialy Kara-Dag. Ceny chyba tez ciut nizsze niz w Sudaku. Zawsz mozna spedzic klika dni tu a kilka dni tam (znam z autopsji:))

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 09 lip, 2009 10:18

A całej mojej bardaszcze się bardzo podobało. Dzieciaki miały się tu tak dobrze , że przyjeżdżaliśmy z pobliskiej Teodozji przez tydzień. Z wody nie chciało się wychodzić. Owszem plaża kamienista ale widoki z lewa i prawa nam przypadły do gustu - kąpiel z widokiem na Kara - Dag jest bezcenna. U wylotu ul . Desantnikow na plażę po prawej stronie budka z pysznymi łakociami ( R-e-w-e-l-a-c-j-a !). Zatrzęsienie knajpek z urozmaiconym menu. Nie mieszkaliśmy tu ale :
- czym bliżej plaży tym drożej,
- wynajmujących kwatery reklamują się już na "rogatkach" i można się dogadać. Wybór spory.

Atrakcji też sporo: można popływać statkiem, ruszyć na Kara-Dag, Delfinarium itd
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

elwirocka
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: elwirocka » czw 09 lip, 2009 22:40

I masa straganów ze pamiątkami ;) i oferty wycieczkowe.
Do delfinarium kolejki są straszne. Ale stojąc w kolejce można popatrzeć na różne ciekawe roślinki :D , tam coś jakby ogród botaniczny jest?
I koniecznie ruszyć na Kara-Dag!! :)
Koktebel to typowo turystyczna miejscowość, więc jeśli lubisz takie miejsca, to polecam.
Ja mieszkałam jakieś 8 km od Koklebel, pani nam policzyła 40? czy 50 hrywni za nocleg, cicho, spokojnie, czysto, ciepła woda..

dispar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: dispar » pt 10 lip, 2009 20:57

nie wiem na ile aktualne ceny, bo byliśmy tydzień przed rozpoczęciem sezonu:
- wejście piesze na Kara-Dag - chyba 20 hrw (z Kurortnoje)
- z Kurortnoje rejs łodzią 45 min.(można pod Złotą Bramą spotkać delfiny... min nie podkładają :lol: ) - 50hrw (za wypożyczalnią rowerów jest przystań i można wykupić rejs statkiem wycieczkowym, ceny nie znam)
- piwo na promenadzie - od 4,50 do 10hrw
- mozliwość wypożyczenia rowerów wodnych (nie znam ceny) na plaży (wypożyczalnia w połowie promenady)
- ogród botaniczny i delfinarium jest w zasadzie w Kurortnoje (2-3 km od Koktebela)
- można dogadać się z przewoźnikami na kilkudniowy rejs wzdłuż wybrzeża łodzią (od Koktebela-Kurortnoje, aż do Bałakławy) - ceny od 500-1200hrw/os. za 3-5dniowy rejs
- nie polecam szaletu miejskiego prezd zejściem na promenadę... no chyba, że ktoś szuka takich klimatów :lol: :lol: ... to jak najbardziej polecam... darmowy!!!

stonoga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stonoga » ndz 12 lip, 2009 08:53

Czy w koktebel sa błota lecznicze? Gdzieś w necie widziałem fotki z Koktebel i ludzie w blotku sie taplali :D

stonoga
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stonoga » sob 25 lip, 2009 10:41

Byłem w Koktebel i własnie wróciłem :D Wejscie z Biostancji na Kara-dag kosztuje teraz 40 hrywien. wejscie o 8.00 i 15.10, albo jak zbierze się grupa 10 osób. Nas było 6 ale podeszło do nas jeszcze 6 osób które czekały na wejscie na 15.10. Polecam te trase ładne widoczki. Wynajelismy mieszkanie ok 10 min pieszo od morza za 450 hrywien za dobe. Mieszkanie ładne 3 pokoje, 2 balkony w najwiekszym pokoju klimatyzator.Woda ciepła i zimna cała dobe.Lodówka mikrofala i inne sprzęty nowiutkie.Szukanie mieszkania zajeło nam ok 2h wczesniej ogladnelismy kilka innych . Ceny od 50 hrywien za osobe.Generalnie nie jest wiele drozej niz w innych miejscowościach Krymu ale jednak znacznie drozej nic np. we Lwowie. Polecam plaże we wschodniej części Koktebela za mała rzeczka. Wszędzie piszą że to plaża dla nudystów ale nie jest tak do końca. Pełna tolernacja. Golaski opalaja sie razem z tekstylnymi. Poza tym raczej zajmuja srodkowa część odcinka pomiedzy niewielka rzeczką a wzgórzem. Plaza kamienicta ale fajna ze wzgledu na to ze za plecami nie ma zadego płotu i jest znacznie szersza od pozostałych plaż w Koktebel

Wirsetta
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Wirsetta » śr 03 mar, 2010 18:40

Mam kilka pytań do Ciebie Stonoga:) Ja byłam na Krymie, w Koktebel, z ekipą w 2007 r. Liczę się z tym, że z roku na rok jest co raz drożej i tłumnie, ale w te wakacje jedziemy znów.
Czy mógłbyś wysłać mi na adres anna.rudzka@gmail.com parę fotek tej Waszej kwatery i kontakt tam? Interesuje mnie też, konkretnie w którym miejscu było to mieszkanie, tak mniej więcej, opisowo, np. w stosunku do Aquaparku. I ceny w 2009 roku? Np. jedzenie w knajpach? Pizza, bliny z kawiorem czy z kurczakiem, pamiętasz może jakie ceny? Ile gorąca kukurydza na plaży, piwo? Miałabym porównanie w stosunku do 2007 r. i mogłabym zaplanować sobie finansowo pobyt w tym roku:) Z góry Ci dziękuję!

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » czw 04 mar, 2010 01:26

Witam,

Wirsetta, Krym z roku na rok jest coraz droższy. Ja podam Ci przykład na cenie kawioru. W 2005 r. za słoiczek kawioru płaciłem niewiele ponad25 UAH, w 2008 r. ten sam słoiczek kosztował niecałe 40 UAH a w ubiegłym (2009 r.) ten sam słoiczek kawioru kosztował już 64 UAH. Podobnie jest z innymi cenami. Będąc w 2009 r. na Krymie oglądałem TV, w której tłumaczyli brak Rosjan w tej części Europy. Początkowo wydawało mi się to dziwne jednak jak podliczyłem koszty to się okazało, że spokojnie spędziłbym za te pieniądze i w dużo lepszych warunkach wakacje w Egipcie. Tak też czynią Rosjanie i zamiast na Krym lecą do Egiptu.
Jednak Krym i Ukraina to przepiękna część Europy i nie zawsze koszty odgrywają najważniejszą rolę.

Pozdrawiam i życzę miłego wyjazdu na Krym

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman » czw 04 mar, 2010 08:26

skklub pisze: Jednak Krym i Ukraina to przepiękna część Europy i nie zawsze koszty odgrywają
Krym to Ukraina
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: badluck13 » czw 04 mar, 2010 14:48

Wirsetta pisze: I ceny w 2009 roku? Np. jedzenie w knajpach? Pizza, bliny z kawiorem czy z kurczakiem, pamiętasz może jakie ceny? Ile gorąca kukurydza na plaży, piwo? Miałabym porównanie w stosunku do 2007 r. i mogłabym zaplanować sobie finansowo pobyt w tym roku:) Z góry Ci dziękuję!
Byłem sierpniu dwa razy w Koktebelu.
Ceny takie same jak w Sudaku etc
Za porządny obiad na 3 osoby nie zapłaciliśmy więcej niż 150-200 hrywien.
Za kukurydze 5 UAH, wedzone ryby ślimaki małże na plaży 20-40 UAH (zależnie od pory dnia, pod wieczór spuszczają z cen).
My kimaliśmy Sudaku, 120 hrywien za 2 pokoje na 3 osoby a do Koktebela taksówką (od 90 do 120 hrywien za kurs w jedną stronę. Pod wieczór drożej bo do marszrutki już nie ma biletów).

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 04 mar, 2010 20:52

Orientacyjne ceny za kwatery ekonom 4 osobowe ( nie rudery ):

lipiec 204.8, 246.4 hrw
siepień 273.6 204.8 hrw

Odnośnie cen zobacz aktualne dane w temacie : " Co Za ile Uwagi - ceny 2010 ". Aby taniej oczywiście kupujemy na bazarku.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ