Symferopol - Sewastopol - Fiolent

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
stiepan
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Symferopol - Sewastopol - Fiolent

Post autor: stiepan »

Wyjeżdżamy z dziewczyną 7 września z Lwowa do Symferopola.

1. Czego można spodziewać się na dworcu w Symferopolu? (przyjeżdżamy o 9.50, chcemy wyjechać o 11.50 do Sewastopola, pytanie czy zdążymy kupić bilety)
2. Jak najłatwiej dostać się z Sewastopola na Fiolent? (marszrutka?)
3. Czy są jakieś problemy ze znalezieniem noclegu we Fiolencie?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

1. Możesz się spodziewać tłumu turystów i miejscowych a na dodatek wszyscy chcą gdzieś pojechać :) ALe nie ma problemów z załapaniem się na kurs. Połączeń jest dużo więc bez problemu załapiesz się na busa. Pamiętaj o 2 zasadach:
- kierowca w swojej puli ma nadprogramowe miejsca w swoim busie,
- jeśli nie musisz siedzieć to ustaw się za szlabanem parkingu z którego odjeżdżają marszrutki, ręka góra/dół i zabierasz się a płacisz kierowcy,

Można też do Sewastopola dotać się elektriczką, w trasie około 2.5 godziny ale świetne widoki.

2. Połączenia na Przylądek Filent oczywiście marszrutką np. 2a, autobus 19
3. Nocleg jak zawsze znajdzie Ciebie a nie ty jego. Może być drogo , lepiej chyba coś złapać
w Sewastopolu lub Bałakławie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

stiepan
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

roberT/TANAIS pisze:1. Możesz się spodziewać tłumu turystów i miejscowych a na dodatek wszyscy chcą gdzieś pojechać :) ALe nie ma problemów z załapaniem się na kurs. Połączeń jest dużo więc bez problemu załapiesz się na busa. Pamiętaj o 2 zasadach:
- kierowca w swojej puli ma nadprogramowe miejsca w swoim busie,
- jeśli nie musisz siedzieć to ustaw się za szlabanem parkingu z którego odjeżdżają marszrutki, ręka góra/dół i zabierasz się a płacisz kierowcy,

Można też do Sewastopola dotać się elektriczką, w trasie około 2.5 godziny ale świetne widoki.
Właśnie myślałem o elektriczce, stąd moje wątpliwości czy zdążę kupić bilety. Wychodzi na to, że okaże się na miejscu :) A tak w ogóle: czym się różni elekriczka od "normalnego" pociągu? :)
roberT/TANAIS pisze:2. Połączenia na Przylądek Filent oczywiście marszrutką np. 2a, autobus 19
Autobusy i marszrutki odchodzą gdzieś z okolic dworca kolejowego? (zakładając, że pojedziemy elektriczką) :)

roberT/TANAIS pisze:3. Nocleg jak zawsze znajdzie Ciebie a nie ty jego. Może być drogo , lepiej chyba coś złapać
w Sewastopolu lub Bałakławie.
Na Fiolencie chcemy posiedzieć kilka dni i intensywnie nic nie robić więc chyba jednak zdecydujemy jednak tak nocować, a nie dojeżdżać. Wszystko wskazuje, że złotówka dalej będzie się umacniać, więc mimo, że będzie drożej niż np. w Seweastopolu, odżałuję te parę złotych. Jak mogę interpretować "drogo"? 100 hr za osobę?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

- Elektriczka - pociąg osobowy dostosowany do wchodnich warunków: olbrzymi, wytrzymały i pancerny ( zawsze można jakieś działo pp podłączyć :) )
Tu masz wnętrze:
Obrazek
Nie ma ograniczeń w sprzedaży biletów na ten rodzaj pociągu. Ławki są szerokie - i trzy osoby wygodnie mogą siedzieć.

- autobus nr 2 , 72 jedzie ze słynnej pętli " 5 km " - obok dużego bazaru. Z przystanku pod awtowakzałem jadą tam marszrutki.

- Odnośnie noclegu to dlatego proponowałem Sewastopol gdyż jest tu bardzo duży wybór. Wynajmujących ( większość to emeryci ) spotkasz pod dworcem , na peronie. Nas nawet zagadnęła sympatyczna kobiecina w autobusie. Ponadto pewny i tani nocleg jest w Bałakławie - motel. Około 90 pln za 4 osoby.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

stiepan
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

roberT/TANAIS pisze:- Elektriczka - pociąg osobowy dostosowany do wchodnich warunków: olbrzymi, wytrzymały i pancerny ( zawsze można jakieś działo pp podłączyć :) )
Nie ma ograniczeń w sprzedaży biletów na ten rodzaj pociągu. Ławki są szerokie - i trzy osoby wygodnie mogą siedzieć.
Ha! :) Trochę przypomina mi to wąskotorówkę z moich okolic w wersji XXL :) Klimatycznie, fajnie :)
roberT/TANAIS pisze: - Odnośnie noclegu to dlatego proponowałem Sewastopol gdyż jest tu bardzo duży wybór. Wynajmujących ( większość to emeryci ) spotkasz pod dworcem , na peronie. Nas nawet zagadnęła sympatyczna kobiecina w autobusie. Ponadto pewny i tani nocleg jest w Bałakławie - motel. Około 90 pln za 4 osoby.
Troszkę poczytałem w osobnym wątku o Bałakławie - wygląda to całkiem ciekawie. Ten nocleg np. w listrigon.com świetny, myślę, że opcja jak najbardziej godna rozważenia. Na Fiolent, jak patrzę na mapkę, blisko - 5-6 km, pewnie czymś można dojechać... Nono :)

stiepan
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Jako że termin mojego wyjazdu już się zbliża :D i plan się krystalizuje, odgrzewam temat i chciałem zapytać "doświadczonych": jak wygląda opcja przejazdu z Bałakławy przez Liwadię, Ałupkę do Sudaku? Marszrutki będą jakieś czy czymś innym zrobić taką objazdówkę?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

stiepan pisze:Jako że termin mojego wyjazdu już się zbliża :D i plan się krystalizuje, odgrzewam temat i chciałem zapytać "doświadczonych": jak wygląda opcja przejazdu z Bałakławy przez Liwadię, Ałupkę do Sudaku? Marszrutki będą jakieś czy czymś innym zrobić taką objazdówkę?
Dojedziesz z dworca autobusowego z Sewastopola. Proponuje zerknąć na temat : "Gotowy rozkład autobusów na Krymie".
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Rozkład eletryczek z Simferopola do Sewastopola: www.dp.uz.gov.ua/HOD4/simferopol-sevastopol.html
Ostatnio zmieniony śr 02 wrz, 2009 19:34 przez fijalkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

esculenta
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: esculenta »

Na Fiolencie polecam nocleg bezposrednio na plazy, niesamowite wrażenie, a plażowy żwirek nie daje wytrzepać sie z namiotu do końca wyjazdu ;) Są też fajne miejsca nad nia, między krzaczkami. Na plaży nocowałam jakoś w II poł. września, już było pusto, tylko dwa namioty Rosjan oprócz naszego. Oczywiście wszędzie ostrzezenia, że stawianie namiotów jest nielegalne (podobnie jak opalanie się nago ;)) ale myślę, że raczej dotyczy to sezonu - do nas nikt się nie czepiał, a byliśmy tam dwie noce.

ODPOWIEDZ