Krym / Ukraina 2010 - Kto , gdzie , kiedy !!!

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Krym / Ukraina 2010 - Kto , gdzie , kiedy !!!

Post autor: roberT/TANAIS »

Aby nie robi sie balagan tu umieszczamy wszelkiej masci ogloszenia.

medor --------------------------------------------------------------------------------

Dalaczam sie do prosby ...Po raz pierwszy na Krym. Mysle, ze nas tez bedzie piec samochodow /5 rodzin/ = 15 osob. Juz teraz zaczynamy szukac czegos fajnego chcemy ruszyc 9 lipca rozpoczac pobyt na Krymie 12 lipca mysle, ze dwa tygodnie. Pozdrawiam serdecznie i dalaczam sie do prosby Tadek
Ostatnio zmieniony wt 20 kwie, 2010 19:27 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 4 razy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

djacek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Re: Wakacje Krym/Ukraina 2010 - Kto , gdzie , kiedy !!!

Post autor: djacek »

Witam!

Byłem z rodziną na Krymie 2 lata temu i za rok znów planujemy pojechać. Mamy trochę doświadczeń (pozytywnych!) i chętnie przyłączylibyśmy się (choćby na sam przejazd).
Na Krym pojechaliśmy sami, jednak uważam, że na drogę lepiej jechać w towarzystwie.
Jeśli już zaplanowaliście datę, to mielibyśmy możliwość zaplanowania urlopu.

Proszę o kontakt na priv: djacek@gazeta.pl.

Pozdrawiam! :)

Jacek

kokardka33
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kokardka33 »

Druga połowa sierpnia Tarchankut ,buchta Laspi ,Sudak samochodem :D

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

- Bakczysaraj i okolice , wyjazd 01.04.2010 - 12.04.2010.

- Lwów , poczatek maja 2010.

- Kercz i Sudak wyjazd 2 połowa lipca.

- Rosja , pobyt do 10.08.2010

- Terra Heroica , Kamieniec Podolski ( 04.10.-06.10. ? )

- Krym do połowy października 2010.
Ostatnio zmieniony śr 10 lut, 2010 09:27 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub »

Witam,

roberT/TANAIS jak robisz to wszystko autem to pełen szacun,
- Kercz , wyjazd 2 połowa lipca.

- Rosja , pobyt do 10.08.2010
no chyba, że te 2 wyjazdy połączysz.
Ja w tym roku planuję Lwów weekend majowy,
pierwsza połowa lipca Zakarpacie,
no i chyba, że coś się zmieni to ponownie Krym od 1 sierpnia.

W chwili obecnej wszystkie wyjazdy na Ukrainę planuję odbyć motocyklem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kwasniak74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: kwasniak74 »

Lwów-14.05.2010 - 17.05.2010
Teodozja- 14.07.2010 - 31.07.2010

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca »

Saki, Jałta - lipiec

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

-Lwów 4-6 czerwca 2010 rok

-Kresowe Trójmiasto+Schdnica 26-28 czerwca 2010 rok

-Gorgany z bazą w Osmołodzie 12-18 lipca 2010 rok

- Czrnohora (Jaremcza, Worochta, Rachów) i Zakarpacie (Mukaczewo i Użhorod) oraz po drodze: Stryj, Morszyn, Iwano-Frankowosk, Nadwórna, Sianki i Lwów

- Kresy Wschodnie, Bieszczady Wschodnie (Dobromil, Chyrów, Niżanowice Sambor, Rudki) po 9 sierpnia ok. 3 dni

- Kresy Wschodnie (Lwów-Czerniowce-(Chocim)Kamieniec Podolski-Czortków, Tarnopol) i dalej
wariant 1: Złoczów, Zadwórze, Lwów
wariant 2: Krzemieniec, Poczajów, Lwów
po 16 sierpnia 2010 r.
Ostatnio zmieniony pn 01 mar, 2010 16:16 przez fijalkowski, łącznie zmieniany 1 raz.

lupus24
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: lupus24 »

Początek lipca(wracając z Siedmiogrodu) Czerniowce-Chocim-Kamieniec Podolski-Chust-Mukaczewo i powrót do Polski przez Słowację. Oczywiście autem;)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

23-28.03. zachodnia ukraina- okolice moscisk, dubna, lwowa, iwanofrankiwska- autkiem
viewtopic.php?t=6629
viewtopic.php?t=6351
17.04-9.05. krym- elektriczkami
viewtopic.php?t=6567
11-22.06. karpaty-dolina bialego czeremoszu- komunikacja lokalna
4-19.09. karpaty, poloniny hryniawskie, dolina czarnego czeremoszu, kawalek borzawy- autkiem
viewtopic.php?t=6605
Ostatnio zmieniony śr 17 mar, 2010 16:02 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

jubus83

Post autor: jubus83 »

Ktoś chętny na wyjazd do Zaporoża, Dniepropietrowska, Chortycja, może Mariupol, tamte rejony(Morze Azowskie). Czas wyjazdu dowolny, ale raczej nie wakacyjny. Planuje taki wyjazd, dobrze by było w tym roku, a niestety póki co jestem sam.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

jubus83 pisze:Ktoś chętny na wyjazd do Zaporoża, Dniepropietrowska, Chortycja, może Mariupol, tamte rejony(Morze Azowskie). Czas wyjazdu dowolny, ale raczej nie wakacyjny. Planuje taki wyjazd, dobrze by było w tym roku, a niestety póki co jestem sam.
ja planuje w drugie polowie kwietnia-poczatku maja :) jeden dzien po drodze w zaporozu, chortyca koniecznie! a potem m.in rozne miejsca nad morzem azowskim( czokrak, przejscie miedzy kurortnoje a zolotoje, szcziolkino, kazantyp, arabatka) wiecej w watku "elektriczkami na krym" (dwa posty wyzej jest termin i odnosnik)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

narower
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Krym

Post autor: narower »

A może rowerem, planuję taki wyjazd pod koniec czerwca 2010, jest ktoś chętny się przyłączyć?

RoboL
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: RoboL »

Wiecie a ja wpadlem na taki pomysl by pojechac sobie na Kazantyp na Krymie. Ta imprezke ktora zaczyna sie na poczatku Sierpnia w Popovce niedaleko Ewpatori . Plan jest taki gdzies w Sierpniu zabrac sie jakas wesola ekipa i wyskoczyc samochodem zeby przy okazji pozwiedzac to i owo. Podrzucam link promujacy ja : www.youtube.com/watch?v=s3ZNolZCZpM jest tez oficjalna strona w jezyku angielskim i niemieckim poszukacie znajdziecie. Qpiekoze@yahoo.co.uk to moj mail jak ktos jest zainteresowany.
PZDR
Ostatnio zmieniony pn 15 mar, 2010 20:24 przez RoboL, łącznie zmieniany 1 raz.

Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Zverozub »

Witam,
Zacząłem aktualizować opisy tras dla niezależnych podróży. Krym jest bardzo dobrze rozwinięty transport shuttle. A ceny są małe, na przykład z Sewastopola do Jałty - 20 UAH, to jest mniej niż 3 dolary. Ale droga może być co najmniej tydzień, aby interesujące spacery w górach. Jeśli masz pytania lub sugestie dotyczące tej i innych dziedzinach - pisać.

Маршруты для самостоятельных путешествий по трассе Севастополь – Ялта (шоссе М18, 80 км) до бухты Ласпи и мыса Сарыч - http://kraevedenie.net/2010/03/07/sevastopol-yalta-sam/

Sarich - to, gdzie można zobaczyć daczy Gorbaczowa (object Zaria), w rzeczywistości, to willa nie znajduje się w Foros, i ląduje w Sewastopolu.

i drugą linię z Ałuszta wzdłuż wybrzeża na wschód, to interesujące dla tych, którzy podróżują z namiotów. Sudak, Koktebel, Feodosia

Маршруты самостоятельных путешествий от шоссе Алушта – Судак (Р-08, 93 км); Новый Свет; Капсель и Солнечная долина; запад Феодосии: Щебетовка и Карадаг, Коктебель – Орджоникидзе - Феодосия (Р-08, 55 км) - http://kraevedenie.net/2010/03/07/sam-a ... -feodosia/

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

jubus83 pisze:Ktoś chętny na wyjazd do Zaporoża, Dniepropietrowska, Chortycja, może Mariupol, tamte rejony(Morze Azowskie). Czas wyjazdu dowolny, ale raczej nie wakacyjny. Planuje taki wyjazd, dobrze by było w tym roku, a niestety póki co jestem sam.
pojechał bym i to z największą przyjemnością a z szczólnością do Mariupola i okolic

Zaporoże, Dniepropietrowsk, Chortycja też mnie kręcą
Super trasa pewnie pojede w następnym roku, dodałbym jeszcze Donieck

ale my na jednej wycieczce to się chyba nie zgodzimy :D :D :lol: :lol:

Paweł Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Paweł Z. »

Ciekawe plany macie :)
Ja skromnie,na początek ukraińskiej przygody:
I 01-06.06 -Lwów (nie byłem jeszcze)+Podhorce,Olesko,Żółkiew (odwiedziłbym też Stare Sioło,Nawarię,Obroszyn i Beńkową Wisznię-ale coś trzeba zostawić na następny raz...)
II ?-? 07 -Ziemia Drohobycka+Stryj (chyba że na weekend majowy będzie ładna pogoda :wink: )

Jo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Jo »

Witam się jako świeżynka na forum. Podczytywałam długo, w końcu zdecydowałam się zarejestrować.

Plan wstępny mamy taki: 12.09-13.09 Gdańsk-Katowice samochodem, Katowice-Kijów "wizylarą", Kijów-Symferopol pociągiem 13.09/14.09, baza wypadowa prawdopodobnie Bałakława (ew. Bakczysaraj, chyba, że mi się chłopaki zbieszą i wymyślą coś innego - czyt. oni są od wymyślania i utrudniania, ja od planowania i załatwiania :lol: ). Powrót 25.09/26.09 pociąg Symferopol-Kijów, zwiedzanie Kijowa, 26.09 przelot Kijów-Katowice i samochodem do Gdańska.
Dla naszej 4-ki to pierwsza podróż na Krym (ale nie pierwsza za wschodnią granicę), 2 sztuki zafascynowane, 2 sztuki lekko marudzące i wyszukujące problemy.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

z powodu beznadziejnej pogody (snieg, zimno i malo wiosennie) marcowy wyjazd (wyzej wymieniony) przenosimy na sierpien lub dolaczamy do wyjazdy wrzesniowego

ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: ewad »

Witam.
Jedziemy na razie na 2 samochody(2 się jeszcze zastanawiają czy to nie strach;)) 31.07 na Krym ( miejsce nieustalone jeszcze). Powrót do Polski planujemy na 15.08.
Jedziemy drugi raz (w tamtym roku byliśmy w Odessie).
Jesteśmy wszyscy po 30-stce, z dziećmi.
Jak ktoś ma ochotę to zapraszamy, przynajmniej do wspólnej drogi.

SławeK-ce
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Lwów i dwie twierdze z 7 cudów Ukrainy

Post autor: SławeK-ce »

Może ktoś chętny na taką 3-dniową "objazdówkę" (noclegi w plackarcie): Lwów - Czerniowce - Chocim - Kamieniec Podolski - Czerniowce - Lwów (ewentualnie Lwów - Chmielnicki - Kamieniec Podolski - Chocim - Czerniowce - Lwów), np. w któryś weekend maja?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

AUTOR POSTU :

Luke
Kolegialny Registrator

Wysłany: Sro 14 Kwi, 2010 21:57 Krym Lipiec 2010
--------------------------------------------------------------------------------

Hej,

Szukam ludzi chętnych na podróż na Krym w lipcu.
Planuję, że podróż będzie trwała 3 tygodnie, przejazd koleją.
Reszta do uzgodnienia

Mam 29 lat, nie znam rosyjskiego.

Pozdrawiam
pozdrawiam robert

kokardka33
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Czy ktoś wyrusza 10 lipca ze Lwowa na Krym?Jadę pociągiem nr 256 :D Chciałabym również z tego miejsca podziękować jednej osobie z forum za kupno biletów serdecznie pozdrawiam:)

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

kokardka33,
było mi miło spotkać się,życzę udanego wyjazdu i pozdrawiam

Ziunia
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Ziunia »

kokardka, jedziesz sama? Też wybieram się po pierwszym tygodniu lipca, jeszcze nie kupowałam biletu.... bo nie mam towarzystwa :P
Jakby co, chętnie przyłącze się do jakiejś małej grupki :)

kokardka33
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Ziunia pisze:kokardka, jedziesz sama? Też wybieram się po pierwszym tygodniu lipca, jeszcze nie kupowałam biletu.... bo nie mam towarzystwa :P
Jakby co, chętnie przyłącze się do jakiejś małej grupki :)
W lipcu jadę z córką tydzień w Ałuszcie tydzień w Sudaku i 3 dni w Bachczysaraju:)Liczę na mocną opalenizne:p oj decyduj się jak chcesz jechać bo biletów ubywa.....

bialyzibi
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bialyzibi »

Ja się będę dużo krecił po Krymie , od Eupatorii aż po Kercz , wszystko co najpiękniejsze pokażę grupie .Umożliwia mi to wynajęty bus, szkoda czasu na szukanie połączeń.
Chcę maksymalnie wykorzystać czas . Mam jeszcze jedno wolne miejsce Ziunia ale wyjeżdżam 26.06 i będę do 13. 07. Jeśli masz ochotę to zapraszam . Szczegóły na priv .Jak wiesz podróżuję busem i to piękna sprawa. Wynajmuję od firmy transpotrtowej razem z kierowcą za 1,20 zł /km . Szkoda mi czasu na marnowanie go na szukanie połączeń, itd. Już po drodze na Krym zwiedzimy tradycyjnie Lwów a ponadto Tarnopol , Umań , Chersoń, inne. Na Krymie, dzięki swojemu pojazdowi robię wszystko co najbardziej atrakcyjne. Wymienię tylko miejscowości , co w nich jest to wiesz , za dużo pisania .A więc Eupatoria, Sewastopol (Chersonez , Inkerman), Foros, Bajczysaraj ( Monaster Uśpieński , Pałac Chanów , Czufut Kale), Wielka Jałta ( Ałupka, Gaspra , Nikita, Masandra , Gurzuf , Liwadia, kolejką na Aj Petri), Góry Krymu (Czatyrdach i Demeredży), Sudak, Nowy Świat , Karadag , Teodozja i Morze Azowskie ( Arabatska Striłka, Czokrak , itd.) Jaskinia Marmurowa, itd.
Zapewniam Cię że bez własnego busa byłoby to niemożliwe, szkoda mi czasu na chałturzenie .Pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony śr 16 cze, 2010 12:20 przez bialyzibi, łącznie zmieniany 1 raz.

Sailor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Sailor »

Witam! Również jedziemy grupą i to w tym samym czasie :). Zastanawiamy sie nad wynajeciem busa. Napisz skąd go pożyczasz i jaki to koszt. Dzieki!

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Szanowni forumowicze : piszecie nie na temat. Tu zamieszczamy info kto , gdzie i kiedy jedzie. Proszę się nie zdziwić jeśli wasze posty znikną. Już zostały wykasowane.
Ostatnio zmieniony śr 16 cze, 2010 12:49 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam robert

iwonab
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

podróż na Krym

Post autor: iwonab »

Mamy wolne miejsca w autokarze na Krym. Wyjeżdżamy 6 lipca z Gdańska przez Warszawę, Lublin, Winnicę do Ałupki. Droga powrotna 16 lipca z Ałupki. osoby chętne przewieziemy z Polski na Krym i w druga stronę. O szczegóły proszę pytać przez PW.

Zablokowany