Krym / Ukraina 2010 - Kto , gdzie , kiedy !!!

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

Wg wstępnego planu będziemy (chyba w 3 osoby) na Ukrainie w dniach 16.08-04.09. z czego na Krymie w między 18-31 sierpnia.

Pierwszy tydzień Teodozja, drugi Ałuszta - oba miasta głównie jako punkty wypadowe do zwiedzania wschodniej części Krymu (od Czatyrdahu do Kerczu, dosyć intensywnie).

Biletów jeszcze nie mam, ale zapewne pojedziemy Lublin - Przemyśl - Lwów - Kijów - Teodozja.
W drodze powrotnej Symferopol - Chmielnicki - Kamieniec Podolski - Lagra (zaintrygował mnie pociąg, który dwukrotnie wjeżdża i wyjeżdża do Mołdawii) - Czerniowce - Kołomyja - Iwano-Frankowsk - Halicz - Lwów - Lublin.

Wschód Ukrainy przełożony na kolejny wyjazd.

ja_centy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ja_centy »

Małżeństwo ok. 50-tki, wyjazd na Krym 1.08.2010. Granicę będziemy przekraczać 1 po południu lub 2 rano. Jesteśmy przygotowani na nocleg w samochodzie. VAN bez foteli, materac, kuchenka gazowa, przenośne wc. Chętnie przyłączymy się na czas podróży.

kokardka33
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kokardka33 »

Polecam nocleg w okolicy Umania gdyż trasa jest cieżka jak na raz za trójkę płaciliśmy 214 hr nowy motelik wyposażenie całkiem nowe klima tv warunki bardzo dobre jeśli interesował by kogoś namiar to jak przytaszcze mape z samochodu to podam

marcel
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marcel »

13-24.08, trzydziestu studentów, Bałakława, jedziemy ze Lwowa pociągiem (bilety w dwie strony kupione), śpimy w hostelu. A programu wyjazdu jeszcze nie opracowałem :)

tomasz babinski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: tomasz babinski »

Witam wszystkich forumowiczow.Pierwszy raz zabieram glos na forum,a co za tym idzie nie jestem biegły w jego użytkowaniu.Wybieramy się w 2 samochody (małzeństwo i facet z 14-to letnia córką) dn.06.08.2010.z okolic Warszawy.Ja z żoną jedziemy na Krym trzeci raz.Jedziemy w okolice Sewastopol-Rybaczie,jeszcze nie zdecydowaliśmy konkretnie gdzie.Jeśli ktoś jechałby w tym czasie,zapraszamy do wspólnej podróży-kupą raźniej.

pawulon
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Re: Wyprawa KRYMSKA II

Post autor: pawulon »

antarex pisze:
pawulon pisze:Witam

podaję namiar na naganiacza kwaterowego w teodozji
solidny, duży wybór, ma saita, ale po rosyjsku
http://otdyh-kafa.com
pozdr
Naganiacze pobierają od właścicieli kwater na Krymie prowizję za pośrednictwo w wysokości 20 procent, którą właściciele rekompensują sobie na turystach. Dlatego korzystanie z naganiaczy to podwyższanie sobie samemu cen o 20 %. Lepiej googlać i rezerwować bezpośrednio u gospodarza.
masz rację
tylko dogadanie kwatery na 22 osoby może być nieco kłopotliwe
pozdr

Margola2010
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Margola2010 »

Cześć! Pozdrawiam wszystkich podróżników. Wybieram się (koniec sierpnia/pocz.wrzesnia) na Bukowinę-Czerniowce,Storożyniec i okolice. Jeśli ktoś tam był,to będę wdzięczna za info o noclegach,tzn.czy mozna coś załatwic ad hoc,po prostu u mieszkańców.Chcę połazić po małych wioskach,więc hotele odpadają. I jeszcze:jak tam wygląda komunikacja między tymi małymi wioskami? bardzo proszę o pomoc,bo to mój pierwszy raz...

Gosik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Gosik »

witam wszystkich, wybieramy sie w 3-kę na Krym 14.08-25.08. Jedziemy przez Kijów, na Krymie będziemy 16.08. Planujemy noclegi (5) w Ałuszcie i (4) w Teodozji lub Koktiebielu. Może ktoś z was będzie w tym samym czasie na Półwyspie i miałby ochotę razem pozwiedziać, skosztować pysznych win krymskich etc...

przemos2
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: przemos2 »

Witam. Będziemy z kumplem 21.08 w Odessie następnie najpewniej Zatoka. Chcemy spokojnie poplażować i odpocząć, Ma ktoś namiar na sprawdzony nocleg w okolicy. Chętnie spotkamy się z innymi plażowiczami. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Autor Wiadomość
stokrotka31
Kolegialny Registrator
stokrotka31

Wysłany: Wczoraj 16:15 poszukuje towarzyszy podrozy

--------------------------------------------------------------------------------

Witam,

Szukam jakiejs chetnej osoby do wyjazdu na Ukraine na koniec sierpnia/poczatek wrzesnia (ilosc dni jeszcze do uzgodnienia, najdluzej do 7 IX).
Poczatkowo myslalam o Lwowie lub Kijowie, ale rozwazam tez wypoczynek nad Morzem Czarnym. Po rosyjsku mowie b.dobrze, wiec nie bedzie problemu sie dogadac.
Zainteresowanych prosze o maila na adres: gosiafiper@interia.pl
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Pozdrawiamy z Teodozji, spotkalismy tu juz dwojke forumowiczow :)

Mam szybkie pytanie bo nie moge znalezc tego w necie:
gdzie w Teodozji jest kosciol katolicki pw. Wszystkich Swietych?

Prosba dosyc pilna bo niedziela za dwa dni :) Nie wiem czy dam rade byc jutro na necie, wiec gdyby jakas dobra dusza chciala podeslac adres to moj numer +48-501-769-396 lub ukrainski bee line +380-685-035-314

Z gory dziekuje!

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

khan.tengri pisze:Pozdrawiamy z Teodozji, spotkalismy tu juz dwojke forumowiczow

Mam szybkie pytanie bo nie moge znalezc tego w necie:
gdzie w Teodozji jest kosciol katolicki pw. Wszystkich Swietych?

Prosba dosyc pilna bo niedziela za dwa dni Nie wiem czy dam rade byc jutro na necie, wiec gdyby jakas dobra dusza chciala podeslac adres to moj numer +48-501-769-396 lub ukrainski bee line +380-685-035-314

Z gory dziekuje!

Название святыни Каплиця Всіх Святих

Статус святыни діюча

Почтовые и
электронные
адреса 98114 Феодосія, Сімферопольске шоссе, 22,
tel: +380 (6562) 249-95, ,
e-mail: feodosiya@ofm.org.ua,
web: feodosiya.ofm.org.ua

Обслуживают Францисканці (OFM) - Чернечий чин Братів Менших, web: ofm.org.ua
http://www.rkc.kh.ua/index.php?L=r&M=O& ... =Fd#Kr__Fd

Nazwa świątyni Kaplica p.w. Wszystkich Świętych

Status świątyni obecna

Adresy
pocztowe oraz
elektroniczne 98114 Feodosia, Simferopolske szose 22,
tel: +380 (6562) 249-95, ,
e-mail: feodosiya@ofm.org.ua,
web: feodosiya.ofm.org.ua

Obsługuą Franciszkanie (OFM) - Zakon Braci Mniejszych, web: ofm.org.ua
http://www.rkc.kh.ua/index.php?L=p&M=O& ... =Fd#Kr__Fd

РОЗКЛАД БОГОСЛУЖІНЬ

Неділя та

Урочистості
11:00 - Служба Божа

18:00 - Служба Божа

Понеділок
09.00 - Служба Божа

Вівторок
18.00 - Служба Божа

Середа
09.00 - Служба Божа

Четвер
18.00 - Служба Божа

П'ятниця 09.00 - Служба Божа

Субота 18.00 - Служба Божа

*Першої пятниці служиться дві меси о 9.00 вранці та 18.00 ввечері

bahaar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bahaar »

10.09. wyjazd z Poznania do Lwowa w wersji "burżuj" ale czego się nie robi dla dziecka :wink: (jedziemy w trójkę tzn. rodzice +trzyletnie dziecię), potem dzionek we Lwowie na spokojną wymianę waluty i nieco zwiedzania. Następna doba w pociągu w wagonie płackartnym (niechże się dziecko uczy życia :wink: ) i pobyt w Bałakławie. Motel Listrigon na początek a potem zobaczymy. Tym razem koncentrujemy się na riwierze krymskiej, którą odpuściliśmy sobie minionym razem. Mam nadzieję, że ta "szkoła życia" będzie tak miła jak sobie wymarzyłam :lol:

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 »

:lol: i udało się, pojechaliśmy z pavulonem i całą 22 osobową ekipą do Teodozji... było świetnie i tylko żal, że to już za nami... zostały foty i kilka butelek wina.

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Wróciliśmy wczoraj z Ukrainy, jak będę miał wolną chwilę to wrzucę wszelkie informacje cenowo-praktyczne.
Jeszcze raz dziękuję koledze Fijałkowskiemu za sms z informacją o kościele w Teodozji :)

sakul
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sakul »

24 września pociąg z Krakowa do Przemyśla, 25 września - Przemyśl/Lwów. Dzień przerwy i na Krym ale wszystko wyjdzie w praniu;)) ktoś jedzie w tym terminie ??? Wyjazd na 7-9 dni;)) :P
lukas

Zablokowany