Na Krym z Wizzairem?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
marinik
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Na Krym z Wizzairem?

Post autor: marinik »

Witam - to moj pierszy post na forum, ktore sledze od pewnego czasu - jako rewelacyjna baze informacji wszelakich.
Rozwazam podroz na Krym samolotem - glownie ze wzgledu na krotszy czas w porownaniu z pociagiem.
Niestety wobec zawieszenia lotow z Lwowa pozostaje kombinowanie Katowice - Kijow + Kijow - Symferopol.
Czy Ktros z Was tak probowal?
No i - totalnie jestem oglupialy informacjami na stronie Wizzair.
Czy ja dobrze rozumiem, ze rezerujac bilet na stronie internetowewej oprocz samej ceny biletu place dodatkowo:
- 2 x oplate za rezerwacje (przy platnosci karta Visa 2 x 23 zl) - gdyz to 2 niezalezne bilety,
- 4 x oplate za bagaz rejestrowany (4 x 45 zl) gdyz to w sumie 4 loty,
- transfer lotniskowy wizzair w Kijowie - powrotny - czyli za 104 zl??????

Toz to w sumie 330 zl - chyba ze cos jeszcze pominalem.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Dobrze rozumiesz. Nie ma się czemu dziwić, takie opłaty to standard w tanich liniach lotniczych. A wizzair i tak ma bardzo tani bagaż rejestrowy, jak na tanie linie lotnicze. Coś za coś. Cena i tak atrakcyjna. Ja staram się latać na takie eskapady w podręcznym i wtedy już 180 złotych mniej z opłat.

Nie wiem jedynie co to ten transfer lotniskowy.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Od siebie...
+20plnx2 dojazd/wyjazd do/z Pyrzowic
= +40pln

I fajnie jak ci lotu nie przeniosą z 21:30 na 1:25->1:55!!!
Bo to Kijow - moze czekać ;-) owszem dostaniesz walczer na 4euro czyli jakis obiad ale... czekanie... nic fajnego ;-)

Za klika lat bedzie jeszcze jeden terminal w Kijowie, wiec bedzie jeszcze bardziej zagmatwane...
Lot z Polski Terminal Miedzynarodowy... Lot Kijow -> krym Wewnętrzny inny terminal...
OBY!!! chociaz byly polczone? mimo ze są niedaleko! namieszane bedzie strasznie!
odbieranie, nadawanie bagazu... przebieganie z terminala na terminal...
champion007
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: champion007 »

W tanich liniach wszystko jest liczone za pasażera/za każdy lot (w każdą stronę osobno).
A więc opłata za płatność kartą będzie nie 2 a 4x23 zł
Tak samo bagaż: 4x45 zł
Czyli podróżując 4 lotami przy założeniu 1 walizka na osobę koszt samych opłat dodatkowych to 272 zł.

Nie wiem o co chodzi z transferem, gdyż tanie linie nie oferują transferów ani pasażerów ani bagażu. Wszystkie bilety są oddzielne.
Poza tym loty o których mówisz są nieskomunikowane, gdy jeden samolot będzie opóźniony i spóźnisz się na drugi to tylko i wyłącznie Twój problem /niestety/.

Myślę, że lepiej poszukać połączeń do Odessy. LOT wprowadził teraz dużo taryf Promo za 470 zł/os. w dwie strony ze wszystkimi opłatami.
marinik
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

No zaraz - nie bardzo wiem na jakiej podstawie wnioskujesz, ze oplata transakcyjna bylaby pobrana 4 x ?
Co prawda nie dokonalem zadnej rezerwacji, ale testowo przeszedlem cala procedure i informacja o tejze oplacie wyskakuje na samym koncu wiec skoro kupuje 2 bilety i dokonuje w sumie 2 transakcji to z niczego nie wynika mi, ze optaly beda 4.
Pojawia sie za to inna ciekawostka. Jesli deklaruje jeden bagaz rejestrowany (15 kg) to wg informacji z listy rozwijanej taki bagaz kosztuje 115 UHA, natomiast do sumy lacznej i tak dodawana jest kwota 230 UAH.
dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj »

bagaż razy dwa bo pewnie zaznaczyłeś powrotny czyli dwa loty = x2.
Z bagażem w Wizzairze można pokombinowac bo spokojnie przechodzi plecak turystyczny jako bagaż podręczny.
marinik
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

dewoj - jasne - TO JEST TO !!!
Zostaje juz tylko watpliwosc co do tej oplaty transferowej w Kijowie.
No i moze rzeczywiscie lepiej rozwazyc lot i przesiadke w Odessie na pociag. Ech - tylko czas, czas, czas...
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Opłaty za kartę nie ma gdy się płaci visą electron. Przy innych kartach i kartach płatniczych opłata jest.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

Ja liczyłem ze sam bilet bez bagażu to ok 350 zł + 40 zł za Pyrzowice + dojazd pociagiem do katowic ok 100 zł. Nie wiem ile kosztuje transfer z lotniska pod kijowem ale ile by nie bylo dochodzi kolejny koszt plus hostel hotel. Szkoda ze odpadł Lwów, a było tak wygodnie...

P.S Jeśli juz bym jechał w tym roku, to mimo wszystko pociag, przekonałem sie do niego!
marinik
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Ech drodzy forumowicze…
Lubie precyzje, a zatem sprobuje w niniejszym poscie podsumowac moje wątpliwości i totalne skołowacenie.
Dojazd do Pyrzowic jest oczywisty i z oczywistych względów ten koszt dla każdego będzie inny.
Nie bardzo rozumiem co miał na mysli grabarz_tg piszac „+40 zl za Pyrzowice” – czy to o jakas oplate lotniskowa chodzi?
No i grabarzu_tg – nie wiem jak wykukałeś bilet za 350 zl??? Rozumiem, ze na poszczególne daty lotow sa zróżnicowane, ale 350? Do Kijowa czy na obie trasy lacznie za tyle?

Mi wychodzi następująco:
Bilet nr 1:
A. Katowice- Kijow – 30 maja 2010 o godz. 20.50 (lot WU 942 – wlasnie ten, bo po paru godzinach nocnych na lotnisku w Kijowie lapie raczej bezpiecznie lot z biletu nr 2),
B. Kijow - Katowice (powrot) – 16 czerwca 2010 o godz. 19.40 (lot WU 941 jedyny możliwy po przedpołudniowym przylocie z Symferopola)

Strona Wizzaira pokazuje cene za pierwszy lot – 176 UAH, za drugi 227 UAH, a lacznie 461 UAH (chociaz 176+227=403),. Ale to dlatego, ze domyślnie jako forma płatności przyjęty jest przelew bankowy.
Zmieniam płatność na Vise, a kwota zmienia się na 519 UAH czyli 200 zl
W kolejnym kroku powraca kwota 403 UAH czyli 155 PLN – ale za to wyraznie zaznaczone jest, ze to BEZ oplaty za rezerwacje.
Idziemy dalej> zaznaczony 1 bagaz, ale ze w dwoch lotach to dodaje kwote 230 UAH a zatem lacznie 633 UAH czyli 244 PLN. W kolejnym kroku strona Wizzaira WYRAZNIE wskazuje, ze przy platności karta Visa będzie dodatkowa oplata za rezerwacje w wysokości PLN 23.

Tak wiec finalnie mamy kwote 267 PLN.

Bilet nr 2:
A. Kijow – Symferopol – 31 maja o godz. 6.00 (lot nr WU 917)
B. Symferopol- Kijow (powrot) – 16 czerwca 2010 – o godz. 8.05 (lot WU 918)

Lot A za 169 UAH + lot B za 249 UAH = 418 UAH
Dodatkowo 230 UAH (2 x bagaż) = 648 UAH (250 PLN)
Z oplata za rezerwacje – 23 PLN – czyli lacznie 273 PLN

Lacznie zatem wg mnie – za podroz jednej j osoby z jednym bagazem z Katowic do Symferopolu z przesiadka w Kijowie i przy zalozeniu, ze zadnej dziwnej oplaty transferowej w Kijowie nie będzie i hotel tamze zbyteczny

540 PLN

Myle się??????

Troche to pokrecone, ale czasowo oszczędniej na pewno.
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

za transfer z lotniska Boryspol do Kijowa na dworzec kolejowy dałem w pazdzierniku 2009 -25 UAH w drodze powrotnej dałem tyle samo jakiemus pseudotaxówkarzowi.
A za hostel 10 Euro jesli byłbym dłuzej to 7 E
Pozdrawiam. :)
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

350 zł to kwota za 4 loty! To sa teminy które mi odpowiadaja. 4 loty z przedziałem czasowym tak aby sie godziny zgrywały. Wiec kwota jest porównywala do twojej.
40 zł to kwota za transfer na dworzec w Katowicach. Czyli 20 zł raz i 20 zł za powrót. Dlatego mowie ze jest to kwota wyższa jak ta z przed 2 lat gdy leciałem z Lwowa. A 4 polaczenia z wizzairem to ryzyko późnienia lotu bądz odwołania, a potem bedzie goraca. Takie uroki tanich linni.
champion007
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Jako że z lotnictwem mam coś wspólnego powiem tak:

- wszelkiego rodzaju opłaty dodatkowe podlegają płatności za jedną osobę/w jedną stronę/za każdy lot (odcinek podróży)
tak więc zamawiając bilety na trasie KTW-KBP-SIP-KBP-KTW lecimy czterema różny rejsami, a więc wszelkie opłaty będą policzone 4 razy (o ile tak to zamówimy).

- rezerwację na trasie KTW-KBP i KBP-KTW możemy opłacić przelewem bankowym. Wtedy opłata manipulacyjna wynosi 11zł/pasażera/w jedną stronę
Jeśli chcemy zapłacić o połowę tańszym przelewem loty z Kijowa do Symferopola i spowrotem, musimy posiadać konto w banku ukrainskim.

- w Wizzair żadna karta nie jest darmowa. Visa Electron była do niedawna darmowym sposobem płacenia w Ryanair.

- drugą rezerwację z Kijowa do Symferopola i spowrotem, można również opłacić w PLN. Z początku będzie wyliczać bilet w UAH ale na samym końcu możemy zmienić na PLN. Jest to najlepszy sposób. Nie ma żadnego lichwiarskiego przewalutowania.

- jeśli interesuje Cię transfer z centrum Katowic do Pyrzowic, nie korzystaj z namiarów na Wizzair.com. Zajrzyj tutaj: http://www.awos.com.pl/
Analogicznie z transferem w Kijowie..... choć skoro masz kilka godzin na przesiadkę nie widzę sensu i możliwości aby jechać do centrum miasta.

- jeszcze do niedawna LOT planował operować z Warszawy do Odessy na małych Embraerach 145 i 170. Jednak w sezonie będą podstawiane większe E175, z tego powodu LOT zwiększył ilość PROMOLOTów.
Z łatwością znajdziesz loty do Odessy z Warszawy na sezon za 470 zł/osobę w dwie strony, z wliczonymi wszelkimi opłatami, 20kg bagażu w każdym bilecie, posiłkiem na pokładzie i pewnością lotu.
dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj »

W drodze powrotnej wypad do centrum Kijowa ma sens.
Lot z Symferopola o ósmej, lot 2h, dojazd do cenrum 1h czyli na Majdanie o jedenastej.
Na posiedzenie w centrum 6h i o siedemnastej trzeba ruszyc by byc na osiemnastą na lotnisku.
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Genialena sprawa z Lotem, ciekawe jakie sa opcje dojazdu na sam Krym z Odessy, moze zna ktoś ceny pociagów ew jakis busików do Symferpola. Genialana sprawa!
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Odnośnie połączeń z Odessy ( oprócz zobaczenia takich info na forum ) informuję że kursuje wiczorny pociąg Tawria. Można też dojechać z dworca autobusowego. Przydatne strony www.uz.gov.ua, www. bus.com.ua.

cupe 108.97 hrw
płackar:73.30 hrw

autobus : 119.41 hrw

ps ja jednak wolę pociąg.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Transfer Katowice-Pyrzowice

Post autor: antarex »

Transfer z Krakowa lub Katowic na lotnisko Katowice-Pyrzowice - patrz tu:

www.matuszek.com.pl/transfery.html

poza tym z okolic dworca PKP w Katowicach do lotniska w Pyrzowicach odjeżdża autobus miejski KZK GOP - patrz tu:

http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?co= ... i=Lotnisko
Ostatnio zmieniony sob 20 lut, 2010 13:42 przez antarex, łącznie zmieniany 1 raz.
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Pierwszy linkt to transfer o którym pisałem wczesniej 20 zł w jedna strone...
gregor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: gregor »

W rozkładzie lotów WIZZAIR na lato pojawiło się super połączenie powrotne. W poniedziałki i piątki można wsiąść w samolot w Simferopolu 8:05 , o 9:30 w Kijowie i dalej o 10:20 do Katowic. Połączenie " na styk " , ale z ręcznym bagażem ( bez czekania na odebranie walizek ) powinno byś się udać. Z Simferopola do Katowic w 4 godziny za rozsądne pieniądze.
nie imiej sto rubliej - imiej sto druziej
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Naprawdę bardzo ryzykowne. Nie polecałbym tego - daję bardzo mało procent szansy, że wszystko wypali.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

BArdzo ryzykowne...
Zakladając ze sie nic nie opózni... Teoretycznie Realne... ale ryzykowne.
Polecam Bagaz podreczny! i odrazu na Terminalu podac ze ma sie TRANZYT aby uniknac kontrol Bezpieczenstwa... ponownych w Kijowie!!
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

mnie się udało polecieć Wizzem ze Lwowa za 100 pln w jedną stronę za bagażem, ale to było w wakacje 2008...
nie wiecie, czy jest jakieś info o wznowieniu tych połączeń?
cena na pewno będzie wyższa, ale oszczędza się kłopotów przesiadkowych w Kijowie a i można miło spędzić czas we Lwowie
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

We Lwowie jest juz? lub ma sie zacząć remont lotniska... chyba juz jest wylaczone z ruchu.
wiadomo EURO-REMONT 2012 ;-)
mtrush
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: mtrush »

ARTURINGA pisze:We Lwowie jest juz? lub ma sie zacząć remont lotniska... chyba juz jest wylaczone z ruchu.
wiadomo EURO-REMONT 2012 ;-)
Słyszałem, że przez pewien czas samoloty będą korzystać z lotniska w Iwano-Frankowsku. Najpierw słyszałem, że od kwietnia przez kilka miesięcy, teraz słuchy krążą, że od sierpnia...
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

tak... z Iwano Frankowskiem tez słyszałem....
marinik
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wobec informacji o uruchomieniu polaczenia Wizzaira miedzy Lwowem a Wenecja, to moze i do Symperopola cos sie pojawi? A moze bezposrednio z Katowic? Tylko ktoz to moze wiedziec?
champion007
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

gregor pisze:W rozkładzie lotów WIZZAIR na lato pojawiło się super połączenie powrotne. W poniedziałki i piątki można wsiąść w samolot w Simferopolu 8:05 , o 9:30 w Kijowie i dalej o 10:20 do Katowic. Połączenie " na styk " , ale z ręcznym bagażem ( bez czekania na odebranie walizek ) powinno byś się udać. Z Simferopola do Katowic w 4 godziny za rozsądne pieniądze.
Boarding /wchodzenie na pokład/ rozpoczyna się 40 minut przed odlotem, czyli o 9:40.
W 10 minut nie sądzę, że jest się w stanie opuścić strefę przylotów, zmienić terminal (dom. -> intl.), przejść check-in (dla Ukrainy Wizz jeszcze nie oferuje odprawy on-line), kontrolę paszportowa i bezpieczeństwa.
10 minut pod warunkiem, że pierwszy rejs nie opóźni się ani o minutę.
Polecane dla tzw. "hardkorów" :)
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

loty Wizza na Krym

Post autor: Kwiatkowski11 »

Tez uwazam ze nie da sie przy aktualnym rozkladzie, skomunikowac tych 2 lotow.Przy okazji przyszedl mi do glowy taki pomysl:napiszmy wspolnie taki wniosek do Wizza.Moze jak bedzie nas troche to pomysla nad nim.Moze nasi moderatorzy zaproponuja,jak zrobic technicznie taki list,bysmy mogli sie na nim wpisac. :lol:
N.B.2 lata temu lecialem za grosze z Lwowa do Symferopola,nowiutkim Boeingiem 737,pachnącym skóra,i komu to przeszkadzalo.Mowilo sie ze w przyszlosci w sezonie beda loty bezposrednie z Polski,ale zeby nie potrafic skomunikowac trasy z Katowic przez Kijow do Symferopola to wielki zawod i strata.
gregor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: gregor »

Pomysł z pismem do WIZZAIR super , tylko wątpię żę ludzie w WIZZ tego nie wiedzą. Przecież to ich pieniądze. Może w przyszłym roku wynegocjują jeszcze z 20 minut luzu i będzie OK.
nie imiej sto rubliej - imiej sto druziej
carolus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: carolus »

Ja rok temu pod koniec czerwca leciałem wizz airem z Katowic do Symferopola z przesiadką w Borispolu, gdzie wraz z kolegą spędziłem na lotnisku noc. Spokojnie da się tam przeżyć. Koczowaliśmy w terminalu krajowym, gdyż uznaliśmy że tam jest bezpieczniej- nie kręciły się żadne podejrzane typy i nie było naganiaczy, poza tym toalety były normalne:) Jedynym minusem było dużo karaluchów... Ale i tak należy się Ukrainńcom ukłon za to, że terminal krajowy jest otwarty całą dobę. Ja bilety bukowałem w maju. Cena za lot w jedną stronę (z przesiadką) dla jednej osoby z bagażem rejestrowym wyniosła ze wszystkimi opłatami ok 240 zł. Jeśli chodzi chodzi o przesiadki to radzę zarezerwować więcej czasu. wprawdzie latam już trzeci rok z wizz airem i nie zdarzyło mi się aby w sezonie wakacyjnym miał jakieś znaczące opóźnienie w moim przypadku, ale nie można tego wykluczyć. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że z samolotami nie jest tak, że jest on podstawiony parę godzin przed i czeka na pasażerów- on lata cały dzień na różnych trasach. W połowie lutego maiłem lecieć opóźnionym samolotem wizz air z Katowic do Forli- miał on przylecieć z Oslo, ale to się bardzo przedłużało i postanowiono, że polecimy ukraińskim wizairem do Forli, a pasażerowie czekający do Kijowa jeszcze sobie trochę poczekają...
ODPOWIEDZ