Na Krym z Wizzairem?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

A po co szukać drukarek i marnować czas kiedy można sobie to zrobić przy biurku w domu :?: Śmieszny ten przepis o 7 dniach i tyle.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

To fakt. Przepis jest śmieszny - powinna być opcja wydrukowania i zrobienia odprawy od momentu zapłacenia do tych czterech godzin przed odlotem. I każdy by robił wtedy kiedy chce.

No ale loty i tak są tanie, więc trzeba tę śmieszność jakoś znosić ;-)
Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

Narzekacie i szukacie dziury w całym. Nie ma co pisać tutaj, a wysyłajcie maile do Wizzair. System dopiero chwilę działa, dociera się.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Ja leciałem Wizzairem z Katowic i tak - z Katowic miałem zrobioną odprawę on-line, z Kijowa nie, bo jeszcze się nie udało, nic nie musiałem płacić.
I jeszcze autobus do samolotu dla mnie wstrzymali, bo mi się trochę godziny odlotu pomyliły :roll: powinienem był być w samolocie, a ja sobie wódki na bezcłowym kupowałem :) Więc wielkie dzięki za dobrą obsługę, mogli już odlecieć, a wołali przez głośnik i czekali :)
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Czyli jednak informacja wizzaira
"Odprawa online nie jest jeszcze dostępna dla lotów obsługiwanych przez Wizz Air Ukraine. Do momentu uruchomienia usługi odprawy online, odprawa na lotnisku będzie bezpłatna."

jest nie do końca prawdziwa?? :shock:

Czyli z Katowic się odprawiamy, a z Kijowa nie?
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

mi pisze: Czyli z Katowic się odprawiamy, a z Kijowa nie?
Ja mówiłem, że z Katowic się da i z Katowic miałem. Czy jeśli z Katowic się nie odprawisz on-line to nie wiem czy jakiejś opłaty nie będą chcieli, na wszelki wypadek lepiej się odprawić. Nic to Cię nie kosztuje, a masz pewność, no i lepiej mieć fizycznie napisane o której masz lot, żeby jak ja nie zapomnieć :)
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Nie miałeś żadnych problemów z odprawieniem się online?

http://forum.gazeta.pl/forum/w,711,1150 ... w.html?v=2
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Może nie na Krym, ale...

W trakcie zamawiania biletu na WizzAir z Katowic do Kijowa i z powrotem, wyskoczył taki komunikat (tzn. tabelka, w której zgadzasz się na podane warunki).

Treść:
"Uwaga: pasażerowie podróżujący z Ukrainy muszą posiadać ważną wizę umożliwiającą wjazd do kraju docelowego.
Z tego co wiem, Polacy są zwolnieni z obowiązku wizowego, więc jak zinterpretować ten zapis?

Dla ciekawych całość tabelki:
Ważna informacja dla wszystkich pasażerów podróżujących z Ukrainy.

Ze względu na podwyższenie stopnia kontroli bagażu podręcznego i rejestrowanego na lotniskach na Ukrainie, usilnie zalecamy stawienie się na stanowisku odprawy na dwie godziny przed planową godziną wylotu.
Uwaga: pasażerowie podróżujący z Ukrainy muszą posiadać ważną wizę umożliwiającą wjazd do kraju docelowego.

Jeżeli Pasażer nie udokumentuje tego faktu, Wizz Air nie wykona przewozu, anuluje rezerwację i odmówi przyjęcia Pasażera na pokład samolotu bez zwrotu kosztów. Ponieważ Wizz Air nie oferuje lotów połączeniowych, przepisy zwalniające z wymogu posiadania wizy tranzytowej w Wielkiej Brytanii (Transit Without Visa, TWOV) nie dotyczą pasażerów Wizz Air

Przeczytałem/-łam i zrozumiałem/-łam powyższe warunki i chcę dokonać rezerwacji.
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Dotyczy pasażerów narodowości ukraińskiej podróżujących z Ukrainy.

To tak jak Polak leci z Warszawy do USA to musi mieć wizę, ale już Amerykanin lecący z Warszawy do USA - nie.
Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

djds pisze:Przeczytałem/-łam i zrozumiałem/-łam powyższe warunki
Widać, że nie wszyscy zrozumieli.
Cały ten tekst jest standardowy dla wszystkich biletów wykupywanych z Ukrainy do krajów UE.
Ostatnio zmieniony wt 31 sie, 2010 20:30 przez jajeś, łącznie zmieniany 1 raz.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

jajeś pisze:
djds pisze:Przeczytałem/-łam i zrozumiałem/-łam powyższe warunki
Widać, że nie wszyscy zrozumieli.
Cały ten test jest standardowy dla wszystkich biletów wykupywanych z Ukrainy do krajów UE.
Takie docinki są niepotrzebne.

Lepiej zapytać dwa razy niż potem mieć z powodu idiotycznie sformułowanego zdania niepotrzebne problemy.
joova85
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: joova85 »

Czy ktoś się orientuję czy istnieje możliwość reaktywowania połączenia Lwów- Symferopol na lato 2011?
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Pisz podania, ślij maile. Może się uda :)
krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: krymka »

Proszę o pilną odpowiedź. jakim środkiem komunikacji najszybciej i najtaniej dotrzeć z Dworca w Katowicach na lotnisko w Pyrzowicach. Chodzi o jutrzejszy poranek. W funkcji SZUKAJ znalazłm informacje z ubiegłego roku, a domyślam się, że sytuacja mogła ulec zmianie: przebudowa dworca, zmiana miejsca odjazdu, jacyś dziwni przewoźnicy - naciągacze itd. O 8.47 pasażer planowo przybędzie do Katowic, a odlot samolotu o 11.10. Będę wdzięczna za info!!! :roll:
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: stenus »

krymka pisze:Proszę o pilną odpowiedź. jakim środkiem komunikacji najszybciej i najtaniej dotrzeć z Dworca w Katowicach na lotnisko w Pyrzowicach. Chodzi o jutrzejszy poranek. W funkcji SZUKAJ znalazłm informacje z ubiegłego roku, a domyślam się, że sytuacja mogła ulec zmianie: przebudowa dworca, zmiana miejsca odjazdu, jacyś dziwni przewoźnicy - naciągacze itd. O 8.47 pasażer planowo przybędzie do Katowic, a odlot samolotu o 11.10. Będę wdzięczna za info!!! :roll:
Autobus "Lotnisko" już nie kursuje? Kursował spod schodów przed dworcem, ale ich już nie ma. Skądś musi kursować.

Ale "najszybciej i najtaniej" razem się nie da.
Najszybciej to właśnie autobus "Lotnisko", który kosztuje 20 zł.
Najtaniej to autobusami miejskimi przez Bytom (1 przesiadka w Kamieniu) za 4 zł (lub ze zniżką ustawową, jeśli ją posiadasz).
Libenter opto et desidero ut unum magistrum cabinae in SWISS laborantem, dormientem graviter vehementerque quisquam diu et magna cum fortitudine in anum raptet!
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

krymka pisze:Proszę o pilną odpowiedź. jakim środkiem komunikacji najszybciej i najtaniej dotrzeć z Dworca w Katowicach na lotnisko w Pyrzowicach. Chodzi o jutrzejszy poranek. W funkcji SZUKAJ znalazłm informacje z ubiegłego roku, a domyślam się, że sytuacja mogła ulec zmianie: przebudowa dworca, zmiana miejsca odjazdu, jacyś dziwni przewoźnicy - naciągacze itd. O 8.47 pasażer planowo przybędzie do Katowic, a odlot samolotu o 11.10. Będę wdzięczna za info!!! :roll:
Autobus "Lotnisko" już nie kursuje? Kursował spod schodów przed dworcem, ale ich już nie ma. Skądś musi kursować.

Ale "najszybciej i najtaniej" razem się nie da.
Najszybciej to właśnie autobus "Lotnisko", który kosztuje 20 zł.
Najtaniej to autobusami miejskimi przez Bytom (1 przesiadka w Kamieniu) za 4 zł (lub ze zniżką ustawową, jeśli ją posiadasz).
Libenter opto et desidero ut unum magistrum cabinae in SWISS laborantem, dormientem graviter vehementerque quisquam diu et magna cum fortitudine in anum raptet!
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

kjt pisze:Słuchajcie. kto leciał ostatnio Katowice-Kijów? Jak wygląda tam sprawa odprawy? Wizzair wprowadził odprawę on-line, a za tradycyjną na lotnisku każe sobie płacić 10 euro, problem w tym, że w żaden sposób nie mogę się na swój lot odprawić, dostaję komunikat, że "lotnisko nie jest obsługiwane", czy coś w ten deseń. Tzn na Wizz Air Ukraine odprawa on-line nie obowiązuje, czy mam pecha i płacę 10 eurasów :) ?
Wiem, że to nie infolinia, ale na tą standardowo nie mogę się dodzwonić.
Wizz Air Ukraina nie ma odprawy online na wszystkie rejsy w swojej siatce. Nic się zatem nie płaci na lotnisku za odprawę. Tylko odprawa jest zamykana na 40 min przed rejsem, a otwierana na 2 godziny przed.

Z innych "inności", to na rejsach Wizz Air Ukraina w cenie biletu mamy jedną sztukę bagażu do nadania (max. 32kg) + jeden napój w cenie biletu na pokładzie (woda lub herbata).
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Jedi pisze:
mi pisze: Czyli z Katowic się odprawiamy, a z Kijowa nie?
Ja mówiłem, że z Katowic się da i z Katowic miałem. Czy jeśli z Katowic się nie odprawisz on-line to nie wiem czy jakiejś opłaty nie będą chcieli, na wszelki wypadek lepiej się odprawić. Nic to Cię nie kosztuje, a masz pewność, no i lepiej mieć fizycznie napisane o której masz lot, żeby jak ja nie zapomnieć :)
Z Katowic się nie da odprawić online na rejsy Wizz Air Ukraina, zatem nie mam pojęcia jak tego dokonałeś?
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

A. Autobus "LOtnisko" odjeżdża teraz z Katowice Plac Oddz. Młodz. Powst. w związku z remontem dworca. Tu masz rozkład odjazdów: http://rozklady.kzkgop.pl/index.php?id_ ... %5D=122809
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Ktoś z was wie, czy ta karta http://wizzair.com/travel_services/Wizz_Xclusive_Club/ obowiązuje na rok kalendarzowy czy na rok od daty zakupu :?:
Ostatnio zmieniony wt 31 maja, 2011 08:39 przez szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Dzięki wielkie, wiedziałam, że mogę na Was liczyć. Co się zaś tyczy ceny to te 20 zł to dobra cena, wcześniej dotarła do mnie informacja, że trzeba wydać 70 zł. Przy kilku biletach "robi się" całkiem niezła sumka
rav
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: rav »

szaman pisze:Ktoś z was wie, czy ta karta http://wizzair.com/travel_services/Wizz_Xclusive_Club/ obowiązuje na rok kalendarzowy czy na rok od daty zakupu :?:
Z tego co się orientuję ( A sam zapisałem się na to członkostwo) nie jest to żadna karta , a tylko potwierdzenie (poparte stosowna opłatą) chęci należenia do Wizz Xclusive Clubu. Zyskiem jest możliwość zakupu niektórych biletów ze zniżką. Można kupić bilet dla siebie i chyba 9 innych uczestników , warunek jest taki , że członek klubu musi też być pasażerem lotu , na , który kupuje bilety (Nie można skorzystać ze zniżki jeśli kupuje się bilety tylko dla kogoś. Wszystko wskazuje na to , że członkostwo trwa pełny rok kalendarzowy.
szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

To nie za fajnie. Chciałem wykupić teraz, ale w takim razie z końcem roku się skończy :x .
rav
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: rav »

Chyba wyraziłem się nieprecyzyjnie. Członkostwo trwa pełny rok , a nie do końca roku kalendarzowego. Sprawdzone na profilu (ja mam do 15- kwietnia 2012)
krymka
Nadworny Radca
Nadworny Radca

szaman: rav ma rację. Zaiste żadnej karty nie otrzymałam, to się tylko nazywa kartą. ja również skorzystałam z promocji, która trwała do 15 kwietnia. W tej chwili za tę kartę trzeba zapłacić 135 zł, jednak jeśli ktoś często lata i w większym składzie to może mu się to i tak opłacić. Ta oferta obejmuje pasażera i jego 9 towarzyszy podróży. Mogą to być dorośli lub dzieci, z wyłączeniem niemowląt, za które w wizzair w tej chwili płaci się tyle ile wynosi cena biletu dla dorosłego. Jeśli opiekun zakupi np. przelot za 80 UAH to i za niemowlę zapłaci tyle. Karta jest ważna przez rok od dnia zakupu.
irkolo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: irkolo »

szaman pisze:Ktoś z was wie, czy ta karta http://wizzair.com/travel_services/Wizz_Xclusive_Club/ obowiązuje na rok kalendarzowy czy na rok od daty zakupu :?:
Członkostwo jest ważne rok od daty zakupu
stenus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

rav pisze:Chyba wyraziłem się nieprecyzyjnie. Członkostwo trwa pełny rok , a nie do końca roku kalendarzowego. Sprawdzone na profilu (ja mam do 15- kwietnia 2012)
Podałeś bubla merytorycznego, a nie "wyraziłeś się nieprecyzyjnie".

Członkostwo jest ważne przez rok, ale niezbyt to się teraz opłaca kupować.
miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: miner72pl »

Witam ponownie,

jakiś czas temu pytałem o "nowe" lotnisko WizzAir w Kijowie - Żuliany. wtedy jeszcze nie było nic wiadomo bo dopiero przenosił się tam WizzAir... Teraz już można co nieco znaleźć w sieci (na przykład: http://en.ukrlandia.com.ua/zhulyany/ ) ale nadal brakuje mi pełnej informacji...

Jak wygląda na chwile obecną możliwość dojazdu trolejbusem z centrum?
Znalazłem taki rozkład jazdy jedynie: http://www.omg.pl/img/iev_bus_04_2011.jpg
Ktoś się może orientować jak często te trolejbusy kursują w środku nocy? Musimy się dostać na samolot o 6:00 rano więc pewnie trzeba być na 4:00 na miejscu...

I jeszcze jedno - czy trolejbus #9 dojeżdża do stacji "Voksalnaja"? Bo tyle tak mi się wydaje) wyczytałem z mapki... A może jest jakiś rozkład w wersji elektronicznej?
Ostatnio zmieniony pn 13 cze, 2011 22:43 przez miner72pl, łącznie zmieniany 1 raz.
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

miner72pl pisze:Jak wygląda na chwile obecną możliwość dojazdu trolejbusem z centrum?
Wystarczy trochę poszukać viewtopic.php?t=7929
dajanaking
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dajanaking »

Trolejbus nr 9 nie kursuje w świeta i niedziele
Dojazd taksi z centrum do lotniska Zuliany to 35 hrywien za 4 osoby (1 taksówka) jesli zamówi ci ktos tamtejszy
My dojezdzalismy trolejbusem 22 lub busem 213 (ktore stawały na przystanku trolejbusu 9 zaraz przez lotniskiem) do metra Shuliawsaka dalej juz metrem
ODPOWIEDZ