Na Krym z Wizzairem?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

dajanaking pisze:Trolejbus nr 9 nie kursuje w świeta i niedziele
A tego akurat nie wiedziałem, ale na Żuliany z dworca kolejowego w niedzielę rano dostaliśmy się marszrutką 169
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.

miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: miner72pl »

Nas za nocny przejazd taksówką spod hostelu na Zuliany skasowali 50HR. Uczciwa cena.
Bo pod lotniskiem w środku dnia śpiewali 180 :)

No ale taksówkę własnie człowiek z hostelu zamawial, tak jak piszesz.

miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Kilka moich uwag na temat lotniska z którego w Kijowie obecnie lata WizzAir (Zuliany):

Naszym zdaniem to lotnisko to jest absolutny dramat nawet jak na standardy Ukraińskie:
- brak przechowalni bagażu!!! Kilka osób, które na nią liczyło musiało radykalnie zmienić plany…
- brak sensownej poczekalni (bo te 20 miejsc przed telewizorem ciężko nazwać poczekalnią)
- brak jakiejkolwiek infrastruktury żywieniowej (pięć automatów z kawą/batonikami działające na banknoty do 5 HR, bufet z super nieuprzejmą kobietą, który ma do zaproponowania piwo po 20 UAH, starą kromkę z serem za 10 UAH i kilka słodkich wafelków/batoników)
- brak czegokolwiek w okolicy oferującego ciepłe jedzenie po 23:00. Najbliżej jest MacDonalds (kilka przystanków trolejbusem, który nie kursuje w nocy). Wcześniej stacja benzynowa (z nieczynną kawiarnią). Teoretycznie blisko jest kilka bufetów (ale wszystkie zamknięte w nocy i również w niedzielny poranek)
- karaluchy spacerujące po całym lotnisku!!!
- fatalny dojazd komunikacją miejską (po 23:00 a przed 7:00 nie zaobserwowałem żadnej marszrutki ani trolejbusu)
- skandaliczny sposób wyładowywania bagażu z lotów wewnętrznych (Simferopol-Kijów) – bagaże są po prostu podwożone wózkami z samolotu do rampy na której czekają ludzie i trzeba się grzebać w tych wózkach w poszukiwaniu swojego dobytku!!! Zapomnijcie o jakimkolwiek taśmociągu!!! Walka!!!
- mikroskopijna strefa wolnocłowa, mikroskopijna poczekalnie po kontroli paszportowej (lepiej zapuszczać się tam na ostatnią chwilę)

Jeżeli planujecie dłuższy nocny pobyt na tym lotnisku (taki jaki nam się przytrafił) to sugerujemy: zabrać jedzenie, zabrać picie, zabrać śpiwór aby położyć się na ziemi, wygodne ciuchy do spania, poduszkę pompowaną. A potem dokładnie sprawdzić czy nie zabieracie karaluchów do domu w bagażu…

Pozostaje mieć nadzieję, że przeniesienie się do Zulian Wizzaira rozrusza to straszne miejsce przed kolejnym sezonem…

Kilka fotek pod tym wpisem:

http://minerpl.wordpress.com/2011/08/02 ... sumowanie/

Awatar użytkownika
Aanka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Aanka »

Mam pytanie. Pierwszy raz rezerwowałam lot ( do Kijowa z Katowic), na maila dostałam potwierdzenie (numer) . Czy z tym numerem mam się zgłosić przed odlotem czy potrzeba jeszcze jakiś wydruk? :D

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

ja bym wydrukowal caly list(dla bezpieczenstwa).
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

Aanka pisze:Mam pytanie. Pierwszy raz rezerwowałam lot ( do Kijowa z Katowic), na maila dostałam potwierdzenie (numer) . Czy z tym numerem mam się zgłosić przed odlotem czy potrzeba jeszcze jakiś wydruk? :D
Wystarczy sam numer. Poręcznie oczywiście wydrukować całość, bo są tam przydatne informacje.

miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Nie chcą numeru, nie chcą wydruku.

Dajesz paszport - jak jesteś na liście - to wystarczy.

Awatar użytkownika
Aanka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Aanka »

Wielkie dzięki :D :D

czaper
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: czaper »

Marszutka nr 9 nie jeździ już półroku.O fakcie tym dowiedzieliśmy się od miejscowych. W chwili obecnej na dworzec można dostać się marszutką nr 302 tylko trzeba dojść do tej główniejszej ulicy.

Awatar użytkownika
kruz7
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Ukraińskie linie z Katowic i Warszawy do Symferopola.

Post autor: kruz7 »

Przeczytałem, że mają latać samoloty z Katowic i Warszawy do Symferopola od 30 kwietnia do 1 października. Podaję linka do tej informacji
http://www.pasazer.com/in-9722-z,warsza ... ropola.php

miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

O! Tutaj nawet więcej widać niż na stronie :"Joanny" (oni nie odpowiadają na maile), za to cennik dziwny - bilety droższe przy zakupie powyżej 25 sztuk z Katowic :)

http://www.csh.com.ua/pl/flights/

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

to jakaś lipa;)

miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Sam sobie odpowiem... Nie warto kontaktować się w sprawie przelotów na trasie Katowice-Symferopol z biurem Joanna. Na chwilę obecną:
- na maile nie odpisują, wiec trzeba dzwonić
- nie wiedzą jakie będą godziny wylotów bo "to przecież dopiero w sierpniu"
- nie potrafią nawet oszacować czy to będzie rano czy wieczór...
- na pytanie czy wiedzą, że samoloty będą latały - odpowiedź "taaaak..." brzmi raczej jak "może..."
- co najgorsze nie ma mozliwości wyboru daty powrotu. Lecisz dziś to musisz wrócić za 11 dni.

Znowu się zapowiada nocleg w Kijowie/Zulianach...

miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Jedno co wiedzą to, że promocyjna cena biletów kończy się w poniedziałek :)

Czyli mamy promocje na kupno kota w worku...

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

ceny jakieś kosmiczne przy 4 osobowej rodzinie wychodzi 5000PLN to ja dziękuję.

podają tam godzinę wylotu na 22:50 to na miejscu jest się w środku nocy więc musisz mieć zarezerwowany nocleg w Symferopolu albo spędzić upojne godziny na lotnisku choć akurat to może się zmienić.

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K »

jajeś pisze:ceny jakieś kosmiczne przy 4 osobowej rodzinie wychodzi 5000PLN to ja dziękuję.

podają tam godzinę wylotu na 22:50 to na miejscu jest się w środku nocy więc musisz mieć zarezerwowany nocleg w Symferopolu albo spędzić upojne godziny na lotnisku choć akurat to może się zmienić.
Skąd te liczby?
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

jajeś pisze: podają tam godzinę wylotu na 22:50 to na miejscu jest się w środku nocy więc musisz mieć zarezerwowany nocleg w Symferopolu albo spędzić upojne godziny na lotnisku choć akurat to może się zmienić.
To są dane ze strony ukraińskiego organizatora. Jego polskim reprezentantem (nawet ze swojej strony do nich odsyłają jak chcesz kopić bilet) jest właśnie biuro Joanna z Wrocławia. I to z nimi rozmawiałem. I właśnie to Oni twierdzą, że nie są w stanie podać godzin lotów z Katowic, znają tylko na 100% te z Warszawy.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

śmierdzi na kilometr...

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

325 dolarów z warszawy wylot w lipcu+55 opłata lotniskowa daje 380 dolarów od osoby x 4 osoby wynosi 1520 dolarów przy dzisiejszym kursie 3,20 daje to 4864PLN
w przypadku chęci wylotu 2 lipca wychodzi jeszcze więcej bo bilet jest droższy o 25 dolarów

z Katowic wychodzi sporo taniej ale ja mam lotnisko Okęcie 12 km. od domu więc czy warto ciągnąć przez połowę polski??

woiodia
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: woiodia »

Witam
Połączenie lotniczo (Wizzar) kolejowe uważam za najtańsze jeśli rezerwuje się bilety z wyprzedzeniem, nas na wrzesień podróż w dwie strony wyniesie ok 500zł od głowy, i zamiast czekać na samolot z Kijowa do Symferopola na lotnisku lub spać na drogich kwaterach w Żulianach śpimy sobie w Plackarcie i przyjeżdżamy o tej samej godzinie co samolotem lecz wyspani i za wiele mniejsze pieniądze w razie pytań chętnie pomogę

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

proponuję usunąć z wątku wpisy nie związane z tematem, bo wprowadzają zamieszanie. można przenieść np. do nowego wątku biuro podróży Joanna lub podobnego.

agar72
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: agar72 »

woiodia pisze:Witam
Połączenie lotniczo (Wizzar) kolejowe uważam za najtańsze jeśli rezerwuje się bilety z wyprzedzeniem, nas na wrzesień podróż w dwie strony wyniesie ok 500zł od głowy, i zamiast czekać na samolot z Kijowa do Symferopola na lotnisku lub spać na drogich kwaterach w Żulianach śpimy sobie w Plackarcie i przyjeżdżamy o tej samej godzinie co samolotem lecz wyspani i za wiele mniejsze pieniądze w razie pytań chętnie pomogę
Ja jadę tym sposobem właśnie. Pierwszy raz, więc nie wiem, jak to w praktyce będzie wyglądać. Obawiam się drogi powrotnej, konkretnie, czy zdążę z dworca kolejowego na samolot. Pociąg przyjeżdża do Kijowa o 7, samolot odlatuje parę minut po 10. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czas na odprawę.
Jadę 31 lipca, więc jak coś to dam znać po powrocie.
Aga

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

agar72 pisze:Obawiam się drogi powrotnej, konkretnie, czy zdążę z dworca kolejowego na samolot. Pociąg przyjeżdża do Kijowa o 7, samolot odlatuje parę minut po 10.
Spokojnie zdążysz,powinnaś być około 8 na lotnisku.(taxi)

woiodia
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: woiodia »

Bez problemów zdążysz to nie nasza PKP i pociągi jeżdżą w/g rozkładu
pozdrowionka

jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

agar72 pisze:Ja jadę tym sposobem właśnie. Pierwszy raz, więc nie wiem, jak to w praktyce będzie wyglądać. Obawiam się drogi powrotnej, konkretnie, czy zdążę z dworca kolejowego na samolot. Pociąg przyjeżdża do Kijowa o 7, samolot odlatuje parę minut po 10. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czas na odprawę.
Ja rok temu tym sposobem podróżowałem. Czasu było wystarczająco dużo - nawet na spokojnie marszrutką dojechaliśmy na Żuliany... A budynek lotniska to na wielkość jak dworzec kolejowy i ruch nie za wielki więc i tam nie ma ganiania przed odprawą :-)
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.

miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

W zeszłym roku Zhuliany (a raczej spędzona tam noc) kosztowały nas bardzo wiele wysiłku...

W tym roku Zhuliany to jest coś całkiem innego, nowy terminal (kurnik został do obsługi ruchu lokalnego), w innym miejscu, wypasiona infrastruktura, parkingi i... pustka. Naliczylem 5 samolotów zaplanowanych do odlotów w sobotę o 9:00... Jakby nie WizzAir, ktory tam ma bazę to byłby JEDEN samolot. Do terminala nie podjeżdżają autobusy... Trzeba sie tarabanic z 300 metrów aby złapać przelotową marszrutkę do dworca. Gdzieś zniknęła zeszloroczna marszrutka/trolejbus numer 9, kursująca na trasie lotnisko-dworzec. Złapaliśmy jakiś busik, który miał dopisane "ж/д вокзал" do opisu trasy i wysadził nas jakieś 500m od dworca. Dobrze, ze dworzec wielki i znany nam z widzenia to wiedzieliśmy gdzie wysiąść...

A powrót to już wogóle jest dramat. Biegalem po obydwu stronach kijowskiego dworca w poszukiwaniu transportu na Zhuliany i przynajmniej w 2 przypadkach usłyszałem, ze nie ma takich kursów marszrutkami. Tylko taksówki... Nie wierząc w to obejrzałem jeszcze wszystkie busy/tabliczki z dwóch stron. I nic... A czasu niewiele na przesiadkę, wszak w zeszłym roku była łatwizna to nie było co się nastawiać na problemy z powrotem. Więc stanęło na taksówce za 100UAH.

Moje pytanie - czy to ja jestem taka łajza, czy faktycznie Zhuliany po propagandowym otwarciu na Euro teraz zaczynają umierać (ta mizerna liczba samolotów, ta pustka!) i nie da się tam dojechać bezpośrednio spod dworca...

Na blogu dałem kilka fotek lotniska jak ktoś ma ochotę się zdziwić z powodu zmian...

miner72pl
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

I jeszcze jedna uwaga - cwiczylismy wariant powrotu taki jak tu sie pojawił w pytaniu @agar72. Pociąg na dworzec wjechał o 7:30, samolot leciał o 10:10. Czasu było w sam raz, żeby jeszcze coś zjeść na lotnisku (w jedynym czynnym punkcie gastronomicznym poza tym dającym soczki) i zapakowac bagaże w worek.
Nawet marszrutką byłoby wystarczająco gdybym wiedział gdzie ją znaleźć :(

ODPOWIEDZ