BILETY NA KRYM BEZ PROWIZJI PROPOZYCJE I RADY

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

BILETY NA KRYM BEZ PROWIZJI PROPOZYCJE I RADY

Post autor: piotr6 »

Jak ominać prowizje na bilety, chyba każdy się zatanawiał jadąc na Krym, a wyjście jest moim zdaniem bardzo proste.
Większośc z nas była na krymie i wynajmowała kwatere.Znamy właścicieli,czasami niektórzy z nas rezerwują wcześniej kwatere.Wystarczy przecierz poprosić oczywiście z większym wyprzedzeniem właścicieli o zakup biletów i przesłanie im odpowiedniej ilosci kasy razem z kasą na rezerwację kwatery i na przesyłkę ( oczywiście wysłać dane).Przy kilku biletach na pewno się opłaci i zostanie na niezłą impreze czy wycieczkę.
Przypuszczam że większość właściciel nie odmówi mając świadomośc że jedziemy do nich.
Te osoby które jada pierwszy raz, też tak mogą zrobić na pewno na forum ktoś pomoże.
Można też kupować przez znajomych , a może ktoś z forumowiczów jedzie np do Lwowa i może kupić(Oczywiście należy zwrócic koszty stania w kolejce,ale to już prywatnie do ustalenia :D
Jeżeli ktoś ma inny pomysł ,albo kupował bilety pomijając pośredników i ma doświadczenie to wpisujcie.NAPEWNO WARTO WPISUJCIE.

Wszystkim Forumowiczą życzę udanych wakacji 2010 roku na KRYMIE.Do zobaczenia na szlakach.

dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj »

Na stronie www.e-kvytok.com.ua można sprawdzic połączenia, zobaczyc ceny, zabookowac wybrane miejsca na interesujący nas pociąg i zapłacic za e-bilety(należy się zarejestrowac w systemie).
Strona jest w 3 językach, wszystko łatwe i przyjemne.

Do wpisywania nazw miast przydatna jest wikipedia, tutaj można skopiowac ukraińską nazwę miasta i wkleic na stronie.

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

Odnośnie kupowania biletów i stania w kolejkach. Streszczę moją batalię: W sierpniu potrzebowałem zakupić 16 biletów na wrześniowy pociąg Lwów-Symferopol w wagonach kupiejnych. Po godzinie spędzonej w kolejkach na dworcu (z jednej kasy odsyłali mnie do drugiej, gdyż nikt nie chciał sprzedać mi więcej niż 8 biletów [niestety pani poproszona o 8 i jeszcze 8 odpowiedział mi iż takie są przepisy i nie może mi ich sprzedać, gdyż będzie miała nieprzyjemności z tego powodu]). Odesłano mnie do kasy grupowej, w której akurat trwała przerwa. Po 15 minutach czekania od pani w okienku dowiedziałem się iż muszę wypełnić pismo do naczelnika dworca. Czas rozpatrzenia trzy dni. Pani poinformowała mnie również o opłacie dodatkowej - 50 dolarów. Zrezygnowałem z tego pomysłu. Zły, zdenerwowany do czerwoności pojechałem do mieszkania które wynajmowałem w centrum (wypad do Lwowa trwał 3dni, głównym powodem była chęć zakupu tych biletów za rozsądną kwotę - hrywna kosztowała wtedy ok. 0.35PLN.Koszty wyjazdu do Lwowa, z przejazdami i noclegami oscylowały w okolicach 120PLN.) Po przybyciu na miejsce opowiedziałem o moich przejściach na dworcu właścicielowi mieszkania. Postanowił mi pomóc. Wybraliśmy się do kas kolejowych mieszczących się niedaleko prospektu Szewczenki (nazwy ulicy dokładnie nie pamiętam, ale gdyby ktoś był zainteresowany to poszukam na planie jak się nazywa). Na miejscu nie było żadnych kolejek (co w porównaniu do tłoku na dworcu wydawało się niemożliwe). Sprawę załatwiliśmy pomyślnie, wszystkie przedziały były obok siebie. W ramach podziękowania postanowiłem pani zostawić 100UAH, jednak ona powiedziała że to za dużo i zatrzymała dla siebie tylko resztę (ok 30UAH).
Podsumowując mój trochę przydługawy wywód:
Koszty wyjazdu do Lwowa, z przejazdami i noclegami oscylowały w okolicach 120PLN. Koszt biletu Lwów - Symferopol w jedną stronę płaciliśmy 196UAH (po kursie hrywny z tego dnia było to około 65PLN). Podliczając: bilety na Krym i z powrotem ok 140PLN+pobyt we Lwowie (120PLN)=260PLN. Cena zakupu przez pośrednika to 300PLN. Zaoszczędzono 40 PLN [nie wspominając o miłych chwilach we Lwowie oraz tego iż kupowałem bilety dla całej grupy. Licząc globalne koszty zaoszczędziliśmy 2600PLN...]) Pozdrawiam

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

odnośnie e-kvytoka - nazwy można wpisywać po angielsku, tj. lviv, Simferopol itp.

badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: badluck13 »

U mnie było troszkę inaczej.
Bilety zamówione w Wadi (jakieś 3 tygodnie przed terminem wyjazdu) się nie zmaterializowały w czasie mnie satysfakcjonującym (trzeba było czekać, urlopu przełożyć się nie da, szkoda choćby dnai urlopu) więc pojechalismy do Lwowa we 3 bez biletów.
W kasie tłok, biletów nie ma, to kombinujemy.
Po przyjeździe do Lwowa zakupiłem atlas Ukrainy i tak rzucałem możliwości połączeń przez Kijów, Chmielnicki i kilka innych miast. Dopiero jak zrezygnowany rzuciłem Charków to miejsca się znalazły. Do Charkowa Kupe w firmiennym wagonie, z Charkowa plackiem do Symferopola (pozdro dla Tiemura Miszy i reszty - to była cięęęęężka podróż :wink: )
Fakt, podróż trwała prawie 3 dni z przesiadką w Charkowie, ale poznaliśmy sporo ludzi.
Więc jak nie ma biletów, bez paniki - zawsze się coś wykombinuje (dla małych grup oczywiście).
Powrotne bilety kupowaliśmy już w Symferopolu po wyjściu z pociągu. Były miejsca powrotne już tylko przez Kijów.

Finansowo taka podróż wyszła ciut drożej niż na bezpośredni pociąg, ale o wiele taniej niż u pośrednika (wliczając myto po 100 hrywien od głowy dla Milicji przed Kijowem, której się wódka na stole nie spodobała).

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Zakup biletów przez pośrednika jest - dobrowolny-prawda. Powodów tyle ile klientów. Można również bez a wystarczy poczytać nasze forum . Jest na nim również temat dot. : co robić jak nie ma biletów. Z reguły o bilety jest trudno jedynie w sezonie wakacyjnym zaś poza nim takich problemów nie ma .
1 - Bilety zamawiamy poprzez e-kwitok,
2- lub jedziemy sami na 1 dzień do Lwowa,
3- kupujemy poprzez znajomego :),
4- lub przez " koniki dworcowe" ale tu opcja droższa,
5- na przejazd luxem zawsze są bilety :)
6- generalnie możemy jechać w ciemno, a jeżeli nie ma bezpośredniego połączenia możemy jechać z przesiadkami.
7- jeśli nie ma miejsca w pociągu to może być połączenie autobusowe. Zapewniam że da się wytrzymać dobę na siedząco.
8- Jest jeszcze wersja nieco droższa a najlepsza dla grup 6 (i powyżej ) osobowych. Otóż można w Polsce zakupić bilet na bezpośrednie połączenia do : Kijowa, Lwówa, Charkowa i oczywiście do Simferopola. Płatność za bilet 50 % + łóżko w cupe.
ps Odnośnie e-kwitok możemy wpisać 3 pierwsze litery danej miescowości
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Albo mozna poprosic kogos z forum, kto ma rodzine na Ua :) Tu zaoszczedzona prowizja pozwoli zrobic niezla impreze, ukrainska emeryta bedzie miec na cos do chleba. Wiecej na prv.

adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca »

takie pytanie czy jest możliwość zakupu biletu np. w Samborze na pociąg Lwów-Simferopol czy musi to być Lwów?

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

adi_dca pisze:takie pytanie czy jest możliwość zakupu biletu np. w Samborze na pociąg Lwów-Simferopol czy musi to być Lwów?
tak jest taka mozliwosc

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Odnośnie Lwów-> Symferopol.
Nie straszę - tylko informacyjnie...

Bardzo często już nie ma biletów na te pociągi 2-3 tygodnie do przodu, kto chce nich sam sprawdzi.

Dlatego wyjazdy typu: "chce jechać w Piątek na Krym" raczej już są bez szans.
Nawet tak zachwalany system to potwierdzi ;-)

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

Ale przcież wtedy korzystamy z innego tematu na tym forum i jedziemy z przesiadka.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

roberT/TANAIS pisze:Zakup biletów przez pośrednika jest - dobrowolny-prawda. Powodów tyle ile klientów. Można również bez a wystarczy poczytać nasze forum . Jest na nim również temat dot. : co robić jak nie ma biletów. Z reguły o bilety jest trudno jedynie w sezonie wakacyjnym zaś poza nim takich problemów nie ma .
3- kupujemy poprzez znajomego :),
5- na przejazd luxem zawsze są bilety :)
6- generalnie możemy jechać w ciemno, a jeżeli nie ma bezpośredniego połączenia możemy jechać z przesiadkami.
7- jeśli nie ma miejsca w pociągu to może być połączenie autobusowe. Zapewniam że da się wytrzymać dobę na siedząco.
8- Jest jeszcze wersja nieco droższa a najlepsza dla grup 6 (i powyżej ) osobowych. Otóż można w Polsce zakupić bilet na bezpośrednie połączenia do : Kijowa, Lwówa, Charkowa i oczywiście do Simferopola. Płatność za bilet 50 % + łóżko w cupe.
9- zawsze mozna pojechac elektriczkami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sluze radami co do polaczen i noclegow :mrgreen:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

buba pisze:roberT/TANAIS napisał/a:
Zakup biletów przez pośrednika jest - dobrowolny-prawda. Powodów tyle ile klientów. Można również bez a wystarczy poczytać nasze forum . Jest na nim również temat dot. : co robić jak nie ma biletów. Z reguły o bilety jest trudno jedynie w sezonie wakacyjnym zaś poza nim takich problemów nie ma .
3- kupujemy poprzez znajomego ,
5- na przejazd luxem zawsze są bilety

9- zawsze mozna pojechac elektriczkami sluze radami co do polaczen i noclegow

10-bezposredni autobus Truskawiec-Lwow-Symferopol-Aluszta-Jalta to tylko doba jazdy :D
http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-order?b=0 ... 1071;&lng=

krymian
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: krymian »

a ile taka impreza kosztuje??
life doesn't have to be perfect. It just has to be lived...

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

krymian pisze:a ile taka impreza kosztuje??
jaka impreza :shock:

zlotto
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: zlotto »

fijalkowski faktycznie, jak Ty to znalazles:)

wyjazd z Lwowa o 9, przyjazd do Symferopola 7.05 nastepnego dnia, bus.com.ua podaje cene 100 hrv.

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: sushi »

Nie moge sie jakos polapac na tej stronie, nie widze polaczen z Symferopolem z Kijowa. Jade w ciemno, poniewaz mam problemy z ustaleniem dokladnych dat, mam nadzieje, ze dam rade z noclegami jak i z samym dostaniem sie na Krym. Najwyzej bede jechac 3 dni elektryczkami...

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Jeśli ktoś przypadkiem nie lubi czytać tematów na naszym forum to śpieszę donieść , że podałem informacje dotyczące przejazdu autobusem lux na trasie Lwów - Kijów-Simferopol - Jałta , Lwów-Kijów-Odessa-Simferopol. Zapraszam do zapoznania się z tym rozwiązaniem.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Lubię czytać, tylko czasem coś przegapię ;p, pozdrowienia :)

champion007
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: champion007 »

Powiedzcie proszę czy na pociąg Odessa - Simferopol (ten przed 24:00) należałoby zrobić rezerwację lub kupić bilet z wyprzedzeniem?
Czy "na żywca" będą jednak bilety?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

champion007, a czy sama rezerwacja przez @ dużo kosztuje ? W sezonie może być z tym problem. Jakieś pojedyńcze miejsca mogą być a u koników zawsze.
pozdrawiam robert

marinik
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: marinik »

champion007 pisze:Powiedzcie proszę czy na pociąg Odessa - Simferopol (ten przed 24:00) należałoby zrobić rezerwację lub kupić bilet z wyprzedzeniem?
Czy "na żywca" będą jednak bilety?
sledze ten pociag - nie powiem, ze codzienie, ale sie przygladam czesto jak to na e-kvitoku wyglada. Nie wiem jak w samych kasach, ale e-kvitok nawet dzis nawet przed paroma minutami pokazuje wolne miejsca - a w koncu juz sezon mamy.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

zrobić rezerwację lub kupić bilet z wyprzedzeniem
zwykle jest tak ze kiedy turysta chce jechać to ALBO JUŻ NIE MA, albo ... tez nie ma.
ja tam zalecam wcześniej!!! ;-)

karo_89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: karo_89 »

hej! ja jadę we wtorek z chłopakiem na krym. tzn. planujemy być 2 dni we lwowie, pozwiedzać i przy okazji zakupić bilety.. Myślicie,że będzie aż taki problem z biletami dla 2 osób? Obojętne nam czy do Symferopola, Odessy :) no i jeśli nie będzie czy warto jechać przez Kijów?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Myślę, że na bilety nie ma najmniejszych szans. Nie wiem, jakie musielibyście mieć szczęście, żeby coś dostać. Czy opłaca się przez Kijów... hmmm... dla mnie ten dylemat jest na zasadzie "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" - nie mogę nigdzie znaleźć pracy za 50.000zł. Czy opłaca mi się iść pracować za 1500zł? :D
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

UZ sa bardzo skorumpowane. Kilkanascie minut przed odjazdem bilety sa wykupowane przez ludzi z kolei. Ludzie oczywiscie zglaszaja sie do kierownika pociagu z zapytaniem, czy jakos nie da sie kogos jeszcze upchnac.
W taki sposob na trasie Lwow - Czerniowce zamiast 15 hrywien za miejsce w zahalnym zaplacilem 100!

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Kilkanaście minut przed odjazdem to chyba normlanie sprzedaż biletów na dany pociąg zostaje zakńczona. Myślę, że na te bardziej oblegane kierunki (Krymm, Odessa) duża część biletów już pierwszego dnia jest wykupywana przez różnego rodzaju koników

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Dobra, kilkadziesiat.... 20-40, godzina przed... Roznie to bywa, ale dwa razy jechalem pociagiem, w ktorym nie bylo juz miejsc, a w srodku bylo bardzo duzo wolnych.
Znam osobiscie inspektora sanepidu kolei ukrainskich, i nasluchalem sie opowiesci jak to wyglada od tamtej strony. Prowadnicy musza miec pieniadze, bo pociagi nie spelniaja standardow... Aby nie miec klopotow biora troche lapowek, czesc zabieraja dla siebie, czesc idzie do przelozonych.

champion007
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: champion007 »

My byśmy chcieli jechać z Odessy na Krym nocy 09/10 sierpień, i powrót 17 lub 18 sierpień.
Obecnie nie mam możliwości wejść na e-kvitoka i zarezerwować biletów /jestem na wakacjach w lesie i internet jest tutaj bardzo szczątkowy, forum ładuje mi się ok. 15 minut/

W domu będę 26.07.2010 i wtedy będę miał możliwość dokonania rezerwacji na e-kvitoku. Powiedzcie proszę czy to trochę nie za poźno?
Poza tym, z tego co już sprawdzałem na e-kvytoku to mam tam ogromne problemy z poruszaniem się, nie wiem co klikać, co znaczą słowa w cyrylicy.

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

"10-bezposredni autobus Truskawiec-Lwow-Symferopol-Aluszta-Jalta to tylko doba jazdy :D
http://bus.com.ua/cgi-bin...749Я&lng="

próbowałam na toto zarezerwować miejsce w necie, oto jedna z fajniejszych informacji od nich:

Надежность: 50% ПОДУМАЙТЕ!
Подходит ли Вам этот рейс?

Są przynajmniej szczerzy :D

Ostatecznie pojechałam 3 tygodnie temu na tzw. krzywy ryj, bez łapówki i żadnego ściemniania dostałam bilet ze Lwowa do Symferopola na ten sam dzień, a powrotny z dwudniową różnicą. Co prawda działy się cuda, odsyłano mnie od kasy do kasy i w każdej mówili inaczej, ale bilety dostałam. Przy okazji chciałabym podziękować za wklejenie tutaj całego rozkładu dla maksymalnie leniwych - w wersji obrazkowej. Przyznaję, że wydrukowałam to sobie i dopiero we Lwowie zaczęłam przeglądać, jakie to w ogóle są pociągi w ciągu dnia ;). Fuksem i bez planu wyszło dokładnie tak, jak zaplanowane w detalach :)

ODPOWIEDZ