Krym 2011 / 2012 - ceny

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
kasia74
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Krym 2011 / 2012 - ceny

Post autor: kasia74 »

Chciałabym w czerwcu - lipcu 2011 roku wyjechać an Krym . Cały czas się jednak zastanawiam bo w internecie jest tyle różnych wiadomości co do ilości pieniędzy, że już sama nie wiem ile tak naprawdę potrzebuje. MOże mi ktoś poradzić ile trzeba przeznaczyć pieniążków na pobyt na Krymie?? Nigdy tam nie byłam i bardzo chciałabym pojechać -jednak musiałabym znać przynajmniej szacunkowo koszt takiego wyjazdu . Za wszelkie informacje i pomoc z góry bardzo dziekuję
Ostatnio zmieniony wt 15 maja, 2012 10:01 przez kasia74, łącznie zmieniany 1 raz.

kokardka33
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kokardka33 »

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie bo wszystko zależy czego oczekujesz.Za jednym razem potrafię zmieścić się w 1000$ za drugim taką kwotę przeznaczam tylko na same noclegi wszystko zależy w jakich warunkach chcesz wypoczywać.Srednio przyjmijmy że koszt może być równy wypoczynkowi nad naszym Bałtykiem.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

- W-wa - Lwów .... 75 pln x 2
- Lwów-Simferopol .....80 pln ( cupe ) x 2
- noclegi minimalna cena 50 hrw/osoba /doba w warunkach standard czyli skromne , lepsze np. 100 hrw x ilość dni,

- jedzenie jeżeli samemu to tanio , a w knajpach różnie

- ps. 1500 za 2 tygodnie powinno być w sam raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 »

Ja przełom czerwca/lipca w 2010 roku na cztery osoby 2+2(7 i 10 lat)wydałem na wszystko ok 1350 $ i 100 euro.(oprócz tego dzieciaki miały swoje kieszonkowe po 100 $),miałem też kartę ,ale z niej nie korzystałem.
Dojazd samochodem z Krakowa.W sumie zrobiłem ok 5000 km, w tym 2000 km po samym Krymie.( diesel)
Dwa noclegi po drodze plus zwiedzanie Lwowa.
12 noclegów na Krymie.
6 wycieczek całodniowych , w tym bilety wstępu do muzeów, pałaców ,stateczki , obiady na "mieście",na wycieczkach itp.
Paliwo na Ukrainie,pamiątki,zakupy do Polski.
Nie liczę paliwa do granicy,ubezpieczenia zdrowotnego,NW, zakupów na wakację (okulary ,ponton ,kosmetyki itp.

Jeżeli będziesz chciała wydać więcej to zrobisz to bez problemu.Moja rada kwatery w czerwcu same cię znajdą ,nawet o Ciebie powalczą -ludzi mało kwater hoteli-pensjonatów do wyboru do koloru. Jedyne co jest drogie to owoce ,jak będziesz wlatywała na Krym to są tańsze o ok 50 %.Duży wpływ na ogólne koszta ma cena kwatery-aczkolwiek w czerwcu są dużo mniejsze niż w sezonie. A jakie będą ceny w 2011 roku to się przekonasz jak wrócisz.Dodam tylko tyle że w 2010 roku diesel normalny ok 7 grw,a w ten wtorek na obwodnicy Lwowa 8.05 grw.

A tak wyglądało to w rzeczywistości.

Miłego Odpoczynku i Zwiedzania Pozdrawiam

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

roberT/TANAIS pisze: noclegi minimalna cena 50 hrw/osoba /doba w warunkach standard czyli skromne , lepsze np. 100 hrw x ilość dni,
Czytałem gdzieś, że noclegi bywają jeszcze tańsze, tylko trzeba cierpliwie pochodzić i poszukać. Do tego mozna jeszcze włączyć opcję Hospitalityclub.com i naprawdę nesamowicie obniżyć koszty takiego pobytu.
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens »

djds pisze:
roberT/TANAIS pisze: noclegi minimalna cena 50 hrw/osoba /doba w warunkach standard czyli skromne , lepsze np. 100 hrw x ilość dni,
Czytałem gdzieś, że noclegi bywają jeszcze tańsze, tylko trzeba cierpliwie pochodzić i poszukać. Do tego mozna jeszcze włączyć opcję Hospitalityclub.com i naprawdę nesamowicie obniżyć koszty takiego pobytu.
Za 50hrn. czegoś przyzwoitego latem można będzie wynająć chyba na jakiejś zapadłej wsi w stepowemu Krymie. We wspaniałych kurortach jak Wielka Jałta, Koktebel, Sudak ta in, cenę za dobę startują od 10eur.
Moim zdaniem na Krym jest sens jechać tylko z namiotem. Jak wynajmować mieszkanie, to za tej samy koszt można pojechać do Chorwacji albo Turcji, ale serwis ta warunki będą nieporównywalne lepiej.

kasia74
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kasia74 »

Dziękuje za przekazane informacje jak wynika z nich to raczej 4000zł na 3 osoby autkiem powinno wystarczyć choć sama już nie jestem pewna. Co do noclegu to nie oczekuje luksusu ale chciałabym mieć pokój z łazienką i ciepłą wodą. Gotować też za bardzo bym nie chciała ale nie muszę jeść w jakiś ekskluzywnych miejscach- wystarczy mi całkowicie, żeby było dobre i świeże. W końcu to są wakacje.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

poziom noclegów na Krymie jest zróżnicowany i często na niską cenę standard polakom nie będzie odpowiadać,jak nie wybrzydzasz i umiesz się targować to coś znajdziesz.
Niemniej jak weźmiesz ok. 5 t. to będzie bezpiecznie z rezerwą a jak zostanie reszta to tylko się cieszyć,samo paliwo w obie strony plus ciut kilometrów na miejscu to kwota ok 1000pln,powodzenia

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kasia74 pisze:Dziękuje za przekazane informacje jak wynika z nich to raczej 4000zł na 3 osoby autkiem powinno wystarczyć choć sama już nie jestem pewna. Co do noclegu to nie oczekuje luksusu ale chciałabym mieć pokój z łazienką i ciepłą wodą.
:)))
Łazienka w tanim pokoju na Krymie zwykłe wygląda jak beczka na dachu, w jakiej słonce za dzień nagrzewa wodę. Na ulice jest budka z prysznicem, gdzie cie woda z beczkę. To j jest łazienką.
Co że do jedzenia, przez ostatnie lata s tym stało trochę łatwiej. Na dużych kurortach pojawiły się restauracje szybkiego żywienia. Posyłkę tam zwykle są świeże ta smaczne. Obiad na jednego będę kosztował w ramach 40hrn.
Również jest sens szukać stare, pozostawszy z radzieckich czasów stołówkę. Dania tam nie bardzo smaczni, ale tani ta całkowite bezpieczni. Używania ulicznych dań, szczególnie przygotowanych tatarami (pilaw, szaszłyk, szurpa ta in.) rekomenduję unikać – sanitarni warunki ta jakość żywności tam nader daleki od standardów Unijnych. Można banalnie zatruć się.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

No właśnie - ktoś próbował jechać z namiotem? Bo taka opcję też rozważam. Jak wyglada Krym pod kątem bazy biwakowej? Jakie sa ceny?
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

taka forma zanika,zostało pól b. niewiele.Nie rzadkie jest za to dzikie biwakowanie,takie niestety nie każdemu odpowiada.Popularne jest rozbijanie namiotów blisko plaży,wprost przy samochodzie.Tylko mając auto ma się i wodę i inne,jadąc pociągiem już zaplecza brak.Jeżeli takie biwakowanie Ci odpowiada to nie będzie problemu,z bezpieczeństwem też jest dobrze co nie znaczy że można wszystko zostawić i iść na dyskotekę,powodzenia

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 »

viewtopic.php?t=4738&postdays=0&postorder=asc&start=0
Może coś Ci Kasiu trochę przybliży ,ile wsiąść kasy.

Na Ukrainie prawie wszystko drożeje w tym roku mają mieć 2 podwyżki gazu(jedną już mieli) ,prądu,paliwa też opodatkowali , także co roku drożej.
W 2009 roku w czerwcu za diesla płaciłem ok 5.50-5.60, w 2010 już powyżej 7 ,a w tym już jest ponad 8- ale i tak dużo taniej niż u nas.

djacek
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: djacek »

zeneczek pisze:taka forma zanika,zostało pól b. niewiele.
Cztery lata temu faktycznie - nie było zbyt wielu pól namiotowych, ale w zeszłym roku już było ich więcej - głównie prywatnych.
W zeszłym roku obozowaliśmy w Szczołkino na polu namiotowym przy samej plaży. Było miłe towarzystwo, trochę Polaków. Z poznaną tam rodziną ukraińską do dziś trzymamy kontakt.
Jeśli ktoś nie lubi zatłoczonych kurortów a lubi piękne okolice, idealnym miejscem jest wioska Viesiołyje. Okolica cudowna, znakomite miejsce do wypadu w góry i do nurkowania, a pól namiotowych jest co najmniej 3 w pobliżu plaży. Cen nie pamiętam, ale są wręcz symboliczne.
Widziałem też pole namiotowe w okolicach Mangup Kale. Niedaleko jeziora, zdaje się, że w Ternivce.
Nie polecam natomiast pola namiotowego w Kokteblu.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

kasia74 pisze:MOże mi ktoś poradzić ile trzeba przeznaczyć pieniążków na pobyt na Krymie??
ciezko powiedziec nie wiedzac czy planujesz hustac sie po najdrozszych hotelach w jałcie czy koczowac na plazy w lisiej buchcie jedzac same zupki chinskie przywiezione z polski ;)

mysmy w 2010 roku pojechali na krym dwa razy, za kazdym razem na 23 dni.

taki wyjazd 23 dni wyszedl nas na osobe mniej wiecej 2 tys zl. Tzn totalnie nie liczylismy kasy, spalismy i pod dachem i w namiotach, jadalismy po knajpach, kupowalismy duzo pamiatek i wypijalismy duuuuzo wina ;) tzn sadze ze bez problemu cene by mozna ograniczyc do 1500zl za 3 tygodnie jakby kto choc odrobine oszczedzal
No właśnie - ktoś próbował jechać z namiotem? Bo taka opcję też rozważam. Jak wyglada Krym pod kątem bazy biwakowej? Jakie sa ceny?
biwakowanie w namiocie zwykle wychodzi 0 zl= 0 UAH
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Zibi
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Zibi »

Pamiętajmy, że Ukraincy bardzo elastycznie reagują na prawa rynku i każda informacja podana dzisiaj jutro, albo nawet za godzinę będzie bezwartościowa. Najważniejsze jest to, aby być cierpliwym w szukaniu kwatery. Zdarzyło nam się, że za mieszkanie (puste, tylko dla nas) płaciliśmy 15 dolarów (Sewastopol 2009), ale płaciliśmy też 200 Hrywni, za pokój w Gurzufie...., a po drodze oglądaliśmy praktycznie "psie budy" za 300 Hrywni.... W Oczakowie mogliśmy mieszkać za 150 hrywni w brudnym pokoju ale z telewizorem LCD, ale trafiliśmy na "DROGI" nocleg w dość ekskluzywnym pensjonacie za 120 hrywni za dobę!
Podobnie rzecz się miała w Skadowsku, jako ciekawostkę podam, że oglądaliśmy trzypokojowe mieszkanie za 200 hrywni! na upartego 10 miejsc noclegowych.
Wydaje mi się, że ważną informacją dla wszystkich "raczkujących" po Ukrainie jest to aby nie dali się zwieść pierwszym napotkanym ofertom. I tu już jest sukces. Co do cen noclegów po drodze, to też warto wiedzieć, że motel przydrożny - choć fajny - jest droższy od pokoju z klimatyzacją z TV, z łazienką...itp w tak zwanym CITY, przykład UMAŃ, gdyby nie konieczność skorzystania z bankomatu, to do miasta byśmy nie dojechali, a tak po drodze trafiliśmy na Hotel i... warunki rewelacyjne!
Pozdrawiam

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Rok 2009, sierpień, 2 osoby - 11 noclegów (200hr)
Dojazd z północy Polski na Krym i z powrotem pociągiem.
Parę konserw ze sobą w plecaku, reszta zakupy na miejscu. Śniadania i kolacje we własnym przygotowani. Wszystkie obiady na mieście. Zwiedzanie, piwko, winko, lody, owoce - bez ograniczeń. Całość wyniosło mnie jakieś 1300 zł na osobą. A można by było taniej.
Po ubiegłorocznej wizycie w Bułgarii znów chciałbym w tym roku wrócić na Krym. Wszyscy mówimy o podwyżkach, ale tak na dobrą sprawę to nie mogę być jakieś kolosalne podwyżki.
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Zibi pisze:Pamiętajmy, że Ukraincy bardzo elastycznie reagują na prawa rynku i każda informacja podana dzisiaj jutro, albo nawet za godzinę będzie bezwartościowa. Najważniejsze jest to, aby być cierpliwym w szukaniu kwatery. Zdarzyło nam się, że za mieszkanie (puste, tylko dla nas) płaciliśmy 15 dolarów (Sewastopol 2009), ale płaciliśmy też 200 Hrywni, za pokój w Gurzufie...., a po drodze oglądaliśmy praktycznie "psie budy" za 300 Hrywni.... W Oczakowie mogliśmy mieszkać za 150 hrywni w brudnym pokoju ale z telewizorem LCD, ale trafiliśmy na "DROGI" nocleg w dość ekskluzywnym pensjonacie za 120 hrywni za dobę!
Pozdrawiam
Na Południowemu brzegu zawsze jest drożej, niż w Sewastopolu. Czym dalej od Jałty ta Forosu, tym taniej mieszkania. Ale, owszem, głównym problemem odpoczynku na Krymie jest niemożliwość poprzedniego poszukiwania ta rezerwacji mieszkań.

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

Jak na razie to wskutek sytuacji w Tunezji i Egipcie zapowiada się na Krymie drogi i tłoczny sezon. Normalnie rezerwacje na lato i jesień w pensjonatach ruszały po Wielkiejnocy, w tym roku natomiast pierwsze rezerwacje na lato były w pensjonatach w Teodozji już w styczniu.

Ludzie na ogół dokonują rezerwacji w pensjonatach nie w ostatniej chwili, w lecie, lecz kilka miesięcy przed przyjazdem, więc spory wpływ na plany urlopowe może mieć sytuacja w Egipcie i w Tunezji jaka jest obecnie i ew. jeszcze do kwietnia. Jeśli potem nawet się tam uspokoi, to i tak Rosja pojedzie w większości na Krym i ew. do Turcji.

krymian
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: krymian »

tak jak ktoś wcześniej napisał, kto chce Grecję, Chorwację to i tak tam pojedzie, ja mając 800zł i tak wolałbym Krym i Ukrainę. inny świat po prostu, sama podróż pociągiem przez stepy krymskie, te pustkowia, Ci wspaniali, życzliwi ludzie, którzy zawsze są chętni żeby pomóc (miałem kilka sytuacji że ktoś podchodził słysząc obcy język i zagadywał czy pokazać miasto, pomóc w czymś), nie to co u nas...aż żal było wyjeżdżać. Obozowałem we Fiolencie z dużą grupą Ukraińców, których zresztą poznałem w Kijowie i przypadkiem spotkałem właśnie tam 2 tygodnie później, Białorusinami i myślę, że wschód nie jest jeszcze tak zglobalizowany, skomercjalizowany i właśnie dlatego jest taki urokliwy...no poza paroma miejscowościami które starałem się omijać. Wizyta w Jałcie mnie zwyczajnie zniesmaczyła. Mimo że Krym jest wielkości woj. lubuskiego, to przez ponad 2 tygodnie, będąc co 1-2 dni w innym miejscu zobaczyłem może 1/10 tego co warto zobaczyć. Wrócę na pewno jeszcze nie raz!
life doesn't have to be perfect. It just has to be lived...

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

piotr6 pisze:Tunezja już jest po ok 800 pln za osobę (tydzień z przelotem).Egipt też ruszy z promocjami,większość PKB Egiptu to turystyka-także spokojnie.Nie róbmy paniki -Spokojnie!!!!!!!!!!!
Kto ma pojechać to i tak pojedzie,a tak po za tym jest jeszcze Bułgaria,Grecja,Chorwacja itd........ tam tez jezdza Rosjanie. A moze ceny beda tak atrakcyjne , ze wiecej Rosjan bedzie stac na wakacje np.w Egipcie ,Tunezji...................spokojnie ,i morze byc sezon tani i nie tloczny+pozyjemy zobaczymy.
Cena wódki na Krymie zaczyna się od 6 zł na pół litra, więc to czy jest w cenie czy nie nie ma chyba większego znaczenia. Co do promocji - jeśli do kwietnia w Egipcie i Tunezji będzie nadal niespokojnie, a na to się zapowiada, to - jak wiadomo z doświadczenie - promocje nie zadziałają w przypadku osób z dziećmi - ryzykować to mogą studenci.

Przy okazji porównywania standardów noclegów w Tunezji i Egipcie z jednej, a na Krymie z drugiej strony, to warto zauważyć, że w bardzo wielu pensjonatach na Krymie standard usług rośnie z roku na rok: pojawiają się strony internetowe, łazienki w pokojach, grille, klimatyzacja, parkingi, odbieranie z dworca lub lotniska, podczas gdy ceny są przynajmniej dwa razy niższe niż u Arabów. Widzę to choćby na przykładzie pensjonatu Mewa w Teodozji, w którym wypoczywam od lat.

Oczywiście porównań takich dokonują raczej turyści rosyjscy, których jest ogromna większość na Krymie i którzy traktują Krym jak wczasy w kraju, a nie Polacy, dla większości których Krym to obca egzotyka.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Szanowni forumowicze wasz ukochany moderator już wrócił z Ukrainy i zabiera się za porządki.

Po pierwsze - proszę wrócić do sedna sprawy czyli Krym 2011. Od zaraz wszelkie posty nie w temacie zostaną usunięte !!!.

Po drugie : jeżeli jedziecie w szczycie sezonu to proszę się nie dziwić Wysokimi Cenami.

Po trzecie: proszę się nie dziwić , że wybierając kurorty Riwiery Krymskiej będziecie sięgać głęboko do sakiewek.

Po czwarte: cena 6 usd / 18 - 20 pln / za kwaterę to naprawdę nie jest duża kwota. Nie chcę nikogo obrazić ale jak widzę targujących się turystów o 2 - 3 złote to ogarnia mnie zażenowanie. Z jednej strony " fura i komóra " a z drugiej dusigrosz.

Sądzę że najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze zapoznanie się z bazą noclegową dostępną na naszym forum. Relatywnie najtaniej wyjdzie wynajem całego mieszkanie gdzie można będzie samodzielnie przygotować posiłek z produktów kupionych na targu.

aktualne ceny luty 2011:

chleb od 2,8 hrw,
piwo : od 3 hrw,
wina krymskie : od 19 hrw,
ciasta 100 g - od 3.5 hrw,
cola 2 litry promocja : 6,24
jogurdy od 2.54 hrw,
ser żółty rosyjski - 10 hrw za krojoną porcję
ser żółty wędzony - 16 hrw za 300 g.
kiełbaski wędzone, suszone od 20 hrw za 200 - 230 g,
pielmieni, warenyki - 14 hrw za kg.
obiad dla 4 osób w Pizza park - 92 hrw
Ostatnio zmieniony pn 21 lut, 2011 16:55 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 2 razy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

No widzisz Ciebie ogarnia zażenowanie, a dla niektórych targowanie nie jest grą o 2-3 złote, ale swego rodzaju rozrywką. W Polsce stargować cokolwiek jest bardzo ciężko, a na Ukrainie już się da "fajnie pobawić" (choć daleko do choćby Turcji).

Wiadomo część z tych osób to dusigrosze, ale większość robi to dla rozrywki. Zresztą nawet dusigrosze mają prawo bytu, bo jeśli właściciel obniży cenę to mieli rację by się targować. A jak nie chce, to nie obniży i tyle.

Prawo rynku.

Hajnówka
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Hajnówka »

roberT/TANAIS ?? sorry to chyba ceny nie z Krymu ???? piwo 3 UAH?

aktualne ceny luty 2011:

chleb od 2,8 hrw,
piwo : od 3 hrw,
wina krymskie : od 19 hrw,
ciasta 100 g - od 3.5 hrw,
cola 2 litry promocja : 6,24
jogurdy od 2.54 hrw,
ser żółty rosyjski - 10 hrw za krojoną porcję
ser żółty wędzony - 16 hrw za 300 g.
kiełbaski wędzone, suszone od 20 hrw za 200 - 230 g,
pielmieni, warenyki - 14 hrw za kg.
obiad dla 4 osób w Pizza park - 92 hrw ( 1 i 2 danie )
Ostatnio zmieniony wt 22 lut, 2011 20:22 przez Hajnówka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Podawane ceny są jak najbardziej aktualne. Zakupy robliśmy w jednej z popularniejszych sieci sklepów . Odnośnie piwa to najtańszy był Desant. Niedowiarkom wysyłam foto paragonów :)
pozdrawiam robert

frankowamama
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: frankowamama »

hej, my jedziemy we trójkę do Sewastopola, wypoczynek zorganizowany z wyżywieniem i zakwaterowaniem w cenie, już opłacony (turnus delfinoterapii).
Ile mamy wziąć kasy, by się zbytnio nie "szczypać", czy 500 USD na 2 tygodnie wystarczy? chodzi mi o kupowanie słodyczy, napojów, napitków i ogólnie nie żałowanie sobie za bardzo.
Mam też pytanie, czy dużym problemem jest np. kupienie art. bezglutenowych i np. drobiu (piersi z kurczaka lub indyka) na kotlety dla dziecka, nie mam pewności że hotel zapewni nam dietę.

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Piersi z kurczaka dostaniesz, ale nie wiem czy będziesz zachwycona ich wyglądem... i miejscem przetrzymywania....(nie w lodówce..) Na pewno dostępne są słoiczki dla dzieci, wafle, ale takie zwykłe jak u nas. Specjalnych sklepów z żywnością dla dzieciaków na diecie nie spotkałam. W Sewastopolu markety są dość dobrze zaopatrzone, ale nie wiem konkretnie o jakie produkty Ci chodzi.

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

Na tyle moich wyjazdów na Ukrainę nigdy nie kupowałem tam surowego mięsa, a może tylko ze dwa razy jakąś wędlinę paczkowaną w sklepie. Sposób przechowywania mięsa jest fatalny i nie mam nawet zaufania do tego co oferują sklepy.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

@frankowamama,na szczęście jedziesz do większego miasta,w mniejszych jest problem ze słoiczkami dla dzieci,owszem-desery tak ale to wszystko,popatrz również w aptekach.
Znajdź market i mięso pakowane w folię,nabiał znanych marek również bezpieczny,kupowanie na ulicy-bazarze daruj sobie.
Pytając taksówkarzy,w sklepach dla dzieci też powinnaś uzyskać informacje o sklepach z produktami dla dzieci,powodzenia

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

frankowamama, może Ci się przyda
"Через погоршение моего здоровя, что связаное есть с тем, что мой организм не травит белков походящих из зерна (жито, пшеница, ячмень, овес) я не могу есть блюда в которых склад входят мука, хлеб, каша, макарон итп...
Очень прошу придложить мне блюда которые не вмещают вышевказаных складников (и им похожих) или, если есть возможным, приготовление вказаного блюда без етих елементов.
Большое спасибо!"
wydrukuj sobie i pokazuj w restauracjach, może się uda :)

i po ukraińsku:
У зв’язку з погіршенням мого стану здоров’я, що пов’язане є з тим, що мій організм не травить білків, які походять зі збіжжя (жито, пшениця, ячмінь, овес), отже не можу їсти потрав у склад яких входять мука, печиво, каша, макарон ітп...
Дуже прошу запрпонувати потрави які не містять вищевказаних (та їм подібних) складників або, якщо існує така можливість, приготування вказаної потрави без цих складників.
Дуже дякую!

Albo takie ladne do wydrukowania:
http://www.celiactravel.com/cards/russian/
http://www.celiactravel.com/cards/ukrainian/

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

frankowamama, tu masz adres supermarketu z ogólnokrajowej sieci :

Севастополь, «Фуршет Гурман»

Режим работы: 8:00-23:00

Kupisz zarówno jedzonko dla dzieciaczków w słoiczkach i mięso / kuraki / itd. Generalnie wejdź na stronę: http://zakaz.furshet.ua/ru/#!a=детское - sama zobaczysz
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ