Pociąg relacji Lwów - Symferopol oraz Sevastopol

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Pocię…g relacji Lwów - Symferopol oraz Sevastopol

Post autor: wierny62 »

Witam wszystkich, potrzebne są mi pilnie dane na temat kosztów biletu klasy COUPE na trasie: Lwów - Symferopol lub bezpośrednio Lwów - Sevastopol.

oraz przez jakie większe/znane miasta przebiega trasa pociągu.

Ps. Zaznaczam, że mam próbowałem korzystac z pomocy przy ekvitoku ale bezskutecznie, informację, które mam nadzieję umieścicie na pewno przydadzą się wielu przyszłym użytkownikom tego forum - z góry DZIĘKI !! - pozdrawiam

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

wierny62 pisze:Lwów - Symferopol
pociąg nr 86 (kursuje codziennie)
odjazd 09:47
przyjazd 09:50 (następnego dnia)
kupe 198.14 hr
wierny62 pisze:Lwów - Sevastopol
brak takiego połączenia

TRASA pociągu nr 86
Lwów-Tarnopol-Chmielnicki-Żmeryka-Winnica-Kozjatyn-Fastów-Dniepropietrowosk-Zaporoże-Dżangoj-Symferopol

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Do Sewastopola najlepiej dostać się już z Symferopola, marszrutką lub ewentualnie dłużej jadącą elektriczką. A jeśli już bezpośrednim pociągiem to raczj z Kijowa, np. takim:
nr 28, odjazd z Kijowa 20.21, przyjazd do Sewastopola 13.08
albo:
nr 40: odjazd z Kijowa 12.53, przyjazd na miejsce 6.15

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Dzięki Wam bardzo !!, jeszcze mam pytanie odnośnie pociągu : Sevastopol - Kijów, bądz Symferopol - Kijów, proszę o podanie nr pociągu, godzin odjazdu i przyjazdu oraz cenie biletu COUPE. Kursowanie pociągu w sierpniu. Proszę o pociągi dzienne jak i nocne. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

Szczegółów rozkładu na sierpień nie ma jeszcze gdyż od końca maja na UKRAINIE zmienia się rozkład jazdy od około 12 do 21 jedzie co roku w okresie wakacji do Symferopola około 10-11 połączeń (co mniej więcej godzinę) a 3-4 z nich jedzie do Sewastopola. Cena CUPE od 160 d0 220 UAHw zależności od pociągu.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

A ja od siebie polecam ten temat , który jest u mnie na 4 stronie :

www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=7050.

" Krymian " nasz forumowicz zadał sobie sporo trudu aby zadowolić wiedzą spragnionych podróży na Krym. Oczywiście ceny za połączenia wzrosły ale zawsze można coś sprawdzić.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

roberT/TANAIS pisze:A ja od siebie polecam ten temat , który jest u mnie na 4 stronie :

www.rosjapl.info/forum/viewtopic.php?t=7050.

" Krymian " nasz forumowicz zadał sobie sporo trudu aby zadowolić wiedzą spragnionych podróży na Krym. Oczywiście ceny za połączenia wzrosły ale zawsze można coś sprawdzić.

Zgadzam się z Tobą, jednak mi to dalej nic nie mówi, ponieważ nie mam pojęcia co tam piszę, nie znam ani j. rosyjskiego ani j. ukraińskiego. :)

Tak więc na pewno zwrócę się o pomoc z początkiem czerwca, po oficjalnej zmianie rozkładu na UA, w sprawie info. pociągów relacji: Lwów - Symferopol (bezpośredni) lub z przesiadką w Kijowie, oraz Symferopol - Kijów :)

ps. temat sobie zapisuję i proszę go nie usuwac, na pewno się przyda innym.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Rozkład z pewnością ulegnie korekcie ale już na obecną chwilę można coś powiedzieć .

- Na pewną będą 3 połaczenia Lwów - Simferopol : 9.50 ( jak zawsze ) oraz 2 popołudniowe.

- Połączenie Sewastopol - Kijów kosztuje podobnie jak na trasie Simferopol - Lwów czyli ponad 200 hrw za cupe.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Wiadomo którego maja dokładnie będzie zmiana rozkładu :) ?

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

29 maja 2011 wchodzi w życie nowy rozkład

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

jajeś pisze:29 maja 2011 wchodzi w życie nowy rozkład

A więc jak pisałem wcześniej, czy możecie podac pociągi relacji wraz z cenami za kupe :

Lwów - Symferopol

oraz Eupatoria - Kijów

Symferopol - Kijów

Z góry dzięki !

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

http://www.ugmk.info/news/lvovskaja-zhe ... info-.html

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

arko pisze:
http://www.ugmk.info/news/lvovskaja-zhe ... info-.html

jest może ta strona w wersji anglojęzycznej ?

ps. Robert mógłbyś odp na moje pytanie bo zapewne bd znał odp :) pzdr

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

TRASA LWÓW - SIMFEROPOL / BILETY SPRAWDZONE DLA 30.06.11 / :

086Л ЛЬВІВ > СІМФЕРОП 09:46 09:50 024:04 11 0 6 2 10
256Л ЛЬВІВ > СІМФЕРОП 14:00 14:55 024:55 12 0 19 15 19
296Л ІВАНО.ФРАН > СІМФЕРОП 15:59 17:19 025:20 - 0 2 2 7

PŁACKAR 121,18 HRW,
LUKS 771 HRW

BRAK CUPE ?
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

POŁĄCZENIA NA TRASIE SIMGEROPOL - KIJÓW :

ilość biletow od prawej 7 miejsc

040П СЕВАСТОП. > КИЇВ ПАС odjazd 15:37 - 06:33 /014:56/ - 8 0 3 1 7 19 25
238П СІМФЕРОП > КИЇВ ПАС 16:00 09:11 017:11 11 0 27 94 134 - -
282П СІМФЕРОП > КИЇВ ПАС 16:26 10:25 017:59 14 1 51 48 75 - -
028П СЕВАСТОП. > КИЇВ ПАС 17:12 08:50 015:38 18 0 23 100 186 - -
012П СІМФЕРОП > КИЇВ ПАС 18:06 07:06 013:00 48 0 89 - - - -
130П СІМФЕРОП > ГРОДНО 18:47 13:21 018:34 - 0 9 57 95 - -
146П СІМФЕРОП > КИЇВ ПАС 19:04 13:15 018:11 - 0 10 5 29 23 24
298П СЕВАСТОП. > КИЇВ ПАС 20:17 10:20 014:03 10 0 5 89 176 - -

LUKS - Люкс (Л) 670.00
KUPE - Купейний (К) 173.03
PŁACKARTNY - Плацкартний (П) 110.10

INNY SKŁAD :

Люкс (Л) 838.29
Купейний (К) 205.53
Ostatnio zmieniony śr 01 cze, 2011 07:45 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

POŁĄCZENIE EUPATORIA - KIJÓW :

248Д ЄВПАТ КУР > КИЇВ ПАС 09:13 04:03 018:50 - 0 13 79 109 - -

KUPE : 151,14 HRW
PŁACKAR : 96.83 HRW

058Д ЄВПАТ КУР > КИЇВ ПАС 17:23 09:45 016:22 30 2 - 0 6 4 21

Люкс (Л) 481.33
Купейний (К) 122.74
Плацкартний (П) 80.19
pozdrawiam robert

greggor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: greggor »

Witajcie
na e-kvytok widzę, że w pociągu Lwów-Symferopol w dniu 23.07 gdy chcę jechać nie ma biletów (tzn. są po 1 szt. a ja potrzebuję 2szt.)
Za to znalazłem płackartne na trasie Iwano-Frankowsk - Symferopol. Tu moje pytanie. Jak dostać się najłatwiej do I-Fr z okolic Przemyśla, tak żeby załapać się na ten pociąg (odjazd o 12.29 - czas kijowskiego). Czy te bilety rezerwować na e-kwytoku, czy próbować załapać się na ten pociąg w ciemno?

To nasz pierwszy wypad na Ukrainę, więc doświadczenia zero, liczę za to na resztki lekcji rosyjskiego z klas 5-8 w podstawówce :-)

No i jeszcze: czy rezerwacje na e-kvytoku załatwię za pomocą zwykłej karty mbanku "z delfinkiem"?

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

greggor pisze:No i jeszcze: czy rezerwacje na e-kvytoku załatwię za pomocą zwykłej karty mbanku "z delfinkiem"?
niekupisz!
greggor pisze:Tu moje pytanie. Jak dostać się najłatwiej do I-Fr z okolic Przemyśla, tak żeby załapać się na ten pociąg (odjazd o 12.29 - czas kijowskiego).
Piechtą przez granice bus do Lwowa i nocny Iwano-Frakowoska nr 604 odj. 23:10 przj. 04:23 (+1)

lub autobus:
www.bus.com.ua

lub elektryczkami
http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

greggor, Iwano - Frankiwsk / Simferopol to musi być bezpośredni wagon ze składu który jedzie przez Lwów !!!
pozdrawiam robert

piszczyk8
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: piszczyk8 »

Witam, a ja od siebie zadam takie pytanie. Czy jest możliwość kupna biletów na pociągi w innym mieście? Np. w Samborze chciałbym kupić bilety na pociąg Lwów - Kijów , Kijów - Symferopol , z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

greggor
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: greggor »

roberT/TANAIS pisze:greggor, Iwano - Frankiwsk / Simferopol to musi być bezpośredni wagon ze składu który jedzie przez Lwów !!!
No właśnie prześledziłem trasy i widzę, że rzeczywiście trasa IW-S na Lwów po drodze. Ale ponieważ w mojej sytuacji, jak się okazuje wcześniejsza rezerwacja może być problemem wymyśliłem inną opcję (tylko nie sprawdziłem wszystkiego): jest pociąg Przemyśl-Kijów. Moglibyśmy tym się zabrać, a potem Kijów-Symferopol. Na e-kvytoku jest taka ilość biletów z Kijowa, że jest szansa, że nie zabraknie mimo braku rezerwacji. Czasowo wychodzi mniej więcej to samo, czyli ok. 30h, może prę hrywien drożej, ale też nie taka opcja jak LUX ze Lwowa (na to nas nie stać). Jeśli ktoś wie coś o tym pociągu z Przemyśla, to będę wdzięczny.
I dzięki wszystkim za zainteresowanie

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

piszczyk8 pisze:Witam, a ja od siebie zadam takie pytanie. Czy jest możliwość kupna biletów na pociągi w innym mieście? Np. w Samborze chciałbym kupić bilety na pociąg Lwów - Kijów , Kijów - Symferopol , z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

Jeżeli jest dworzec kolejowy i kasy biletowe to oczywiście można .
pozdrawiam robert

piszczyk8
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: piszczyk8 »

Witam, jeszcze jedno pytanie. Czy pociągi odjeżdżające do Kijowa są z Dworca Głównego we Lwowie? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Oczywiście że tak z tego pięknego i zabytkowego dworca.
pozdrawiam robert

Gondek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Gondek »

Witam, wszystkich serdecznie. Nazywam się Rafał i w tym roku chciałbym zrealizować jedno ze swoich marzeń, mianowicie podróż na Ukrainę (Krym). Tyle na początek.

Niestety z powodu braku doświadczenia w podróżowaniu w tamtym kierunku nie nabyłem biletu kolejowego na Krym (konkretnie trasa Lwów-Symferopol), a podróż zaplanowałem na początek sierpnia.

Czytałem różne wątki i z tego co udało mi się wywnioskować to nie ma już biletów w tamtym kierunku w interesującym mnie terminie.

W związku z tym mam pytanie: czy jest możliwość i czy jest w ogóle warto podróżować na tej trasie 'na raty'? Tzn. z przesiadkami, czekaniem itp.? A może istnieją inne formy dotarcia na Krym o których ja nie wiem, a które są stosunkowo korzystne cenowo?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Witaj na forum! :)

Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz bilety na trasie Lwów-->Odessa i Odessa-->Symfeoropol. Z Odessy jest dużo biletów na Krym na początku sierpnia, ze Lwowa nie będziesz miał za bardzo w czym wybierać, ale coś się na pewno jeszcze znajdzie :-)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

Zdecydowanie polecam podróż (bez wcześniej zarezerwowanych biletów) ze Lwowa na Krym nie przez Odessę, lecz przez Kijów.

Powód? Zdecydowanie więcej jest połączeń pomiędzy Lwowem i Kijowem oraz Kijowem a Krymem, aniżeli pomiędzy Lwowem a Odessą i Odessa a Krymem.

Dla przykładu ilość połączeń pomiędzy Kijowem a Krymem w sezonie letnim wynosi ok. 14 na dobę.

Warto tez sprawdzić na mniej niż 2 godziny przed odjazdem każdego z pociągów bezpośrednich Lwów-Symferopol (w sezonie letnim są 3 - nr 086 o 9:46, nr 256 o 14tej i nr 296 o 15:59) czy nie zwolniły się w nich jakieś miejsca.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Gondek,

A czy przeczytałeś wszystkie tematy dotyczące podróży na Krym ? Generalnie jak przyjedziesz do Lwowa zajrzyj do kasy - być może trafisz na pojedyczy bilet. Poza tym są możliwe przesiadki / najlepsze w Odessie i Kijowie / oraz można pojechać autokarem .
pozdrawiam robert

Gondek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Gondek »

Dziękuje wszystkim za opinie! ;)

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

greggor pisze:wymyśliłem inną opcję (tylko nie sprawdziłem wszystkiego): jest pociąg Przemyśl-Kijów. Moglibyśmy tym się zabrać, a potem Kijów-Symferopol. Na e-kvytoku jest taka ilość biletów z Kijowa, że jest szansa, że nie zabraknie mimo braku rezerwacji. Czasowo wychodzi mniej więcej to samo, czyli ok. 30h, może prę hrywien drożej, ale też nie taka opcja jak LUX ze Lwowa (na to nas nie stać). Jeśli ktoś wie coś o tym pociągu z Przemyśla, to będę wdzięczny.
Greggor, wyślij e-maila na infoeuropa@intercity.pl (odpisują bardzo szybko) i daj znać, w szczególności o cenie (może się okazać, ze ten międzynarodowy będzie niewiele tańszy niż bezpośredni luks ze Lwowa ;).

ODPOWIEDZ