Pociąg relacji Lwów - Symferopol oraz Sevastopol

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
krymian
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: krymian »

wierny62 pisze:
Zgadzam się z Tobą, jednak mi to dalej nic nie mówi, ponieważ nie mam pojęcia co tam piszę, nie znam ani j. rosyjskiego ani j. ukraińskiego. :)
jestem jestem :P a więc wierny62 ja także nie znam ukraińskiego, ani rosyjskiego (nie znałem jak jechałem na krym) ale jakoś intuicyjnie dało radę opracować te rozkłady, więc myślę że wystarczy opanować google tłumacza i można spokojnie sobie samemu sprawdzać co jak gdzie za ile. chociaż polecam wpisywać w google nazwy miejscowości po polsku, potem wejść na odnośnik z Wiki i tam zmienić język. Lub nie, w nawiasie często (albo zawsze) podawane są nazwy miejscowości po ukraińsku, rosyjsku. i kopiujesz nazwę, wklejasz do kvitoka i już:P ot co:)
np.
"Bachczysaraj - Bakczysaraj, ukr. Бахчисарай, ros. Бахчисарай, krym.-tat. Bağçasaray) – miasto na Ukrainie, na Krymie, położone w Górach Krymskich. Znajduje się tu stacja kolejowa Bachczysaraj."
life doesn't have to be perfect. It just has to be lived...

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: wierny62 »

krymian pisze:
wierny62 pisze:
Zgadzam się z Tobą, jednak mi to dalej nic nie mówi, ponieważ nie mam pojęcia co tam piszę, nie znam ani j. rosyjskiego ani j. ukraińskiego. :)
jestem jestem :P a więc wierny62 ja także nie znam ukraińskiego, ani rosyjskiego (nie znałem jak jechałem na krym) ale jakoś intuicyjnie dało radę opracować te rozkłady, więc myślę że wystarczy opanować google tłumacza i można spokojnie sobie samemu sprawdzać co jak gdzie za ile. chociaż polecam wpisywać w google nazwy miejscowości po polsku, potem wejść na odnośnik z Wiki i tam zmienić język. Lub nie, w nawiasie często (albo zawsze) podawane są nazwy miejscowości po ukraińsku, rosyjsku. i kopiujesz nazwę, wklejasz do kvitoka i już:P ot co:)
np.
"Bachczysaraj - Bakczysaraj, ukr. Бахчисарай, ros. Бахчисарай, krym.-tat. Bağçasaray) – miasto na Ukrainie, na Krymie, położone w Górach Krymskich. Znajduje się tu stacja kolejowa Bachczysaraj."

heheheh juz w czerwcu zamówiłem pierwsze bilety, dokładnie tak jak piszesz jest to do opanowania bez większych problemów, jedynie kłopoty są z kartą którą trzeba za nie zaplacic hehehe :)

martini
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: martini »

086Л ЛЬВІВ > СІМФЕРОП 09:46
086О ЛЬВІВ > СІМФЕРОП 09:46 09:50
256Л ЛЬВІВ > СІМФЕРОП 14:00 14:55
296Л ІВАНО.ФРАН > СІМФЕРОП 15:59 17:19

witam ja mam pytanie o te ostatnie połączenie Iwanofrankowsk Symferopol

czy odjazd jest ze Lwowa o 15:59? taki wynik zwróciło zapytanie na ekvytok o połączenie Lwów - Symferopol

Czy ktoś jechał tym pociągiem. Wybrałbym wcześniejsze połączenie o 14, ale na 7:50 będziemy dopiero w Przemyślu i wolę zakładać dodatkowy czas na nieprzewidziane okoliczności.

pozdro i z góry dzięki za odpowiedź

colathg
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: colathg »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :)

mam dwa pytania odnośnie podróży na Krym pociągiem i bardzo proszę o pomoc, za która z góry dziękuję :)

1. czy można kupić 1 (jeden) bilet z Lwowa do Symferopolu z przesiadką w Kijowie ? Coś na zasadzie naszych rodzimych pkp jak jedziemy z Krakowa do Gdańska to możemy się przesiąść w Poznaniu np. jadąc cały czas na tym samym bilecie. Czy musimy kupować dwa osobne bilety jeden relacja Lwów - Kijów a drugi Kijów - Symferopol ?

2. Czy rezerwacja na e-kvytok jest potwierdzona i pewna ? Jak patrzyłem o co tam w ogóle chodzi na ich stronie to wyszło mi coś takiego, że mogę dokonać rezerwacji miejsc i dostaję jakiś kod który mam pokazać w kasie... i jeszcze pytanie czy są jakieś obostrzenia co do tych rezerwacji i ich realizacji, jakiś minimalny czas przed odjazdem albo coś w tym rodzaju ?

pozdrawiam

Cola

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

Witka

1. Dwa bilety, inaczej się nie da.

2. Jeżeli kupujesz bilet przez e-kvytok tzn. system ściąga ci z konta kasę, to bilet masz pewny i jedyne co trzeba to odebrać go w kasie przed odjazdem pociągu (byle nie po odjeździe).
Jeżeli tylko rezerwujesz to są obostrzenia, jeśli dobrze śledzę temat to 2 doby przed odjazdem trzeba go wykupić płacąc bezpośrednio w kasie - to w zasadzie opcja dla tych co nie mają konta w banku z kartą 3D Secure lub przyjeżdżają do Lwowa np. na kilka dni, a nie jadą od razu dalej.

horacy
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: horacy »

Jeżeli tylko rezerwujesz to są obostrzenia, jeśli dobrze śledzę temat to 2 doby przed odjazdem trzeba go wykupić płacąc bezpośrednio w kasie
Rezerwacje trzeba odebrać do 2 dni od zarezerwowania biletu przez e-kvytok.

colathg, bardzo dobrze wszystko jest wyjaśnione tu: http://e-kvytok-pl.blogspot.com/ i tu: viewtopic.php?t=5975

colathg
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

dziękuje za pomoc :) jeszcze tylko chciałbym się spytać... bo Khan napisał, że trzeba mieć kartę 3D secure :] czy z normalnych kart kredytowych nie można płacić ?

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

colathg, a czy dokładnie przeczytałeś temat dotyczący obsługi e-kwitok ?
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

colathg
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

roberT/TANAIS pisze:colathg, a czy dokładnie przeczytałeś temat dotyczący obsługi e-kwitok ?
tak, czytałem wszystko i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi :( jest możliwość zaplaty normalną kartą czy tylo z tych dwóch banków z 3D ?

horacy
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: horacy »

tak, czytałem wszystko i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi
colathg, viewtopic.php?t=5975&postdays=0&postorder=asc&start=400

a ja nie znalazłem wpisu, żeby ktoś (z tego forum/kraju) w tym sezonie letnim zapłacił (skutecznie) innymi kartami. Oczywiście mogłem nie doczytać, ale w w/w linku są wymienione najpewniejsze karty .

colathg
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

a jest ktoś z Krakowa z tą wymaganą karta 3D Secure chętny pomóc w zakupie ? Oczywiście dorzucam za fatygę :)

adrian110
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: adrian110 »

Witam. Mam pytanie odnośnie pociągu Lwów-Symferopol 086, który odjeżdża we Wtorek o 09:46. Są tam dwa wagony plackarta, które różnią się ceną. Jeden kosztuje 121,18 UAH, a drugi 159,68 UAH, z czego ta pierwsza opcja pojawiła się dopiero dzisiaj. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na czym polega różnica ?

Przy tej tańszej opcji jest kolumna Фірмовість вагона i adnotacja Н/Ф. Niestety nie mam pojęcia co to oznacza.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Płackar tańszy - w wagonie nie firmowym / brak klimy, starszy wagon , troszkę gorzej /. Jechałem w wakacje i nieźle wytopiło mi sadełko. Płeć piękna chodziła w strojach kąpielowych .

Płackar droższy - w wagonie firmowym / nowy wagon , klima , śliczniutkie okna panoramiczne / . Ja takim jechałem i było super .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

adrian110
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Dzięki za odpowiedź. Już zarezerwowałem te droższe, choć przyznam, że
roberT/TANAIS pisze: Płeć piękna chodziła w strojach kąpielowych.
teraz zastanawiam się czy aby na pewno dokonałem dobrego wyboru :D

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec »

colathg pisze:a jest ktoś z Krakowa z tą wymaganą karta 3D Secure chętny pomóc w zakupie ? Oczywiście dorzucam za fatygę :)
wejdź na tickets.ua - dorzucisz im "za fatygę" 20 hrywien i możesz rezerwować normalną kartą do bankomatu

adrian110
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

poludniowiec pisze:
colathg pisze:a jest ktoś z Krakowa z tą wymaganą karta 3D Secure chętny pomóc w zakupie ? Oczywiście dorzucam za fatygę :)
wejdź na tickets.ua - dorzucisz im "za fatygę" 20 hrywien i możesz rezerwować normalną kartą do bankomatu
Dzisiaj rezerwowałem, bankomatowej nie przyjęło, dopiero kredytową z wypukłym numerem karty na froncie.

ODPOWIEDZ