Pierwszy wyjazd na Krym - potrzebna pomoc, informacje

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
mikouaj
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Pierwszy wyjazd na Krym - potrzebna pomoc, informacje

Post autor: mikouaj »

Witam.
Pierwszy raz jedziemy na Krym i chcielibyśmy dowiedzieć się paru rzeczy.

1. Przejazd (z Warszawy): na stronie PKP widnieje jeden pociąg między Warszawą, a Symferopolem, który jedzie 36h. Niestety nie ma podanej ceny. Czy istnieje szybszy sposób dojazdu (ewentualnie tańszy?)?

2. Planujemy z Symferopolu dostać się do Jałty trolejbusem, potem do Bakczysaraju i z powrotem do Symferopolu. Nie będzie problemu z komunikacją ? Jaki jest orientacyjnie koszt takich przejazdów ? Jakby co, zawsze można zmienić kolejność, najpierw Bakczysaraj, potem Jałta.

3. Prosiłbym o podanie jakiejś bazy noclegowej, godnej uwagi. Jedziemy na 7 dni, także noclegi po około 3dni będą. Jaki byłby koszt? Jedziemy w 5 osób.

4. Koszt: czy około 1000zł na osobę, razem z przejazdami starczy na bezproblemowy pobyt ? Jadło raczej we własnym zakresie, no może pizza.

5. Wyjazd planujemy na 30 lipca. Z jakim wyprzedzeniem kupować bilety pociągowe?

6. Bezpieczeństwo: bezpiecznie jest spacerować po zmroku w wyżej wymienionych miejscach, czy lepiej darować sobie takie wyprawy ?

Myślę, że na razie to tyle. Za wszelkie uwagi i informację z góry dziękuje :)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Najpierw powinieneś dokładnie zapoznać się z forum .

1. Cenowo przejazd nie opłacalny gdyż bilet w 1 stronę kosztuje ok. 450 pln. Szybciej możesz dolecieć samolotem - Wizzair o ile wcześniej załapiesz się na promocję. Najtaniej W-wa / Lwów ze Stadionu za 90 pln a dalej do Simferopola w płackarze lub cupe 220 hrw.

2. Simferopol - Jałta - patrz temat - " Gotowy Rozkład Autobusów na Krymie "
Jeżeli mam powiedzieć krótko to : jest bardzo dużo autobusów, marszrutek itd.

Simferopol / Bakczysaraj - j/w
Kursują na tej trasie elektriczki.
Z BAkczysaraju jest bezpośrednie połączenie z Jałtą.

3. Patrz temat : Czastnyj sektor na Krymie,
Kwatera w BAkczysaraju - tu od razu wal na Kom. Podpolszczikow !!!

4. Ja bym wziął zapas na wszelki wypadek :

Przejazd Waw - Simferopol - Waw - 356 pln ( przejazd w cupe , hrw. po 0.40 ),
Noclegi min. po 50 hrw x 6 + 300 hrw

5. Bilety lepiej kupuj najszybciej jak się da - 45 dni przed datą wyjazdu - patrz e-kwitok. Jak wcześniej nie załatwisz ich to możecie nie pojechać !!!

6. Bardziej bezpiecznie niż po zmroku na moim osiedlu Ostrobramska !!!
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

dewoj
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: dewoj »

ad 1 Lepiej dojedz do Lwowa i póżniej pociągiem do Symferopolu lub do Kijowa(np nocnym) i Wizzairem do Symferopolu.

ad2
Jechałem troleybusem z Symf do Jałty i płaciłem ok5hr i elektriczką z Symf do Bakczysaraju(cena podobna)

ad3
Najlepiej szukać na miejscu

ad5
Jak najszybciej!bilety możesz prawdzić na e-kvytok

ad6
tak

jacmi
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: jacmi »

To ja tylko dodam, że można też na Krym się dostać z Warszawy tak:
1. LOT do Katowic
2. Wizzair do Kijowa
3. Pociąg na Krym (np z Kijowa o 18:55, o 20:21, jest też kilka innych), Wizzair między Kijowem a Symferopolem nie będzie pasował (godzinowo) wybierając taką opcję.

Powrót taką samą trasą. Kupowałem bilety dwa tygodnie temu na początek lipca i podróż wyniosła niecałe 500 zł za osobę (w obie strony - Lot promocja na loty krajowe, pociąg płackarta)

Podróż tam trwa 27h (z czego 6h w Kijowie - pociąg o 20:21), powrót niecałe 29h (tu niestety w Katowicach 5h wolnego)
Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem, Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem, A pić ze źródeł skalnych.

jollipop11
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: jollipop11 »

Trolejbus z simferopola do jalty kosztuje 13hrywen czyli jakies 5zl.
Na krymie jest tanio ale trzeba wiedziec dokad pojsc zeby bylo dobrze i tanio.
Hostele wiedza lepoiej niz babuszki na kwaterach. Polecam http://www.hostelworld.com/hosteldetail ... alta/51933
Hostel jest w samym centrum jalty, 2 minuty spacerkiem do lenina :) z dworca autobusowego, gdzie zatrzymuja sie wszytskie busy i trolejbusy mozna spokojnie dojsc pieszo w 15minut. Czysta posciel, internet, woda... na krymie ma istnieje wiele takich miejsc.

mikouaj
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Bilety z Lwowa do Symferopolu załatwione, także już pół sukcesu ;)

roberT/TANAIS pisze:Cenowo przejazd nie opłacalny gdyż bilet w 1 stronę kosztuje ok. 450 pln
Dokładnie 330zł w jedną stronę. Byłem na Centralnym się z ciekawości pytać.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Wg. kursu euro na 17.06.11 - cena za przejazd bezpośredni do SImferopola zapłacimy 364 pln. Za przejazd z przesiadką we Lwowie i dalej w również w cupe zapłacimy już tylko : 156, 50 pln
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: wierny62 »

Mnie przed wczoraj ubyło z konta nie całe 75 zł za kupe na pociąg 86 - Lwów - Symferopol :)

mikouaj
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Od razu mówię, że nie będziemy się bawić w bankomaty, a o tym dużo czytałem, dlatego mam pytanie ile i czego wziąć ze sobą.
Myślałem, żeby zabrać jakieś 300zł w dolarach i drugie tyle w hrywnach. Co o tym myślicie ? Może za dużo tych dolarów ?
;)

wilager
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wilager »

jak dla mnie, to możesz w ogóle zrezygnować z kupowania hrywien w Pl i zaopatrzyć się tylko w dolary albo euro. po co przepłacać :D

poza tym nie wiem co masz przeciwko wypłacaniu kasy z bankomatu??
Jeśli nie ma rozwiązania problemu, to de facto ten problem nie istnieje

mikouaj
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Mam 200 dolarów i 200hrywien na start. Hrywny kupiłem po 0.36zł, także chyba nieźle.

mikouaj
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wczoraj wróciliśmy z Krymu. W niedługim czasie postaram się napisać relację :)
Na razie powiem krótko, jestem oczarowany i uważam, że były to najpiękniejsze wakacje w moim życiu :)

Awatar użytkownika
Aanka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Aanka »

Znów mam pytanie...
Na pierwsze potrzeby chciałabym mieć trochę hrywien, w moim mieście "nie prowadzą". Czy na lotnisku w Katowicach są jakieś kantory w których dostanę hrywny?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko »

Aanka pisze:Czy na lotnisku w Katowicach są jakieś kantory w których dostanę hrywny?
Chyba brak,najlepiej zadzwoń zapytaj http://www.kantor.info.pl/

ODPOWIEDZ