Wróciłem z Krymu samochodem.

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Wrócił‚em z Krymu samochodem.

Post autor: piotr6 » pt 08 lip, 2011 23:15

Wróciłem dzisiaj o 1 w nocy przejechaliśmy po Ukrainie i Krymie 5500km ( już 3-ci wypad na KRYM) jechaliśmy w 4 samochody(najpierw jechało 5 samochodów ale jedno uległo jeszcze w Polsce totalnemu rozpadowi gdyby ktoś chciał kupić czarnego MB klasy C bez tyłu i dachu po kontakcie z polskim TIREM to kontaktujcie się ze Zbyszkiem 72 zresztą myślę że Zbychu zda fajną relację i może pokaże fotki połamanego Mercedesa) niestety ja musiałem wracać wcześniej tak by urlopu wystarczyło jeszcze na wrześniowy wypad na Chorwację.

Jechaliśmy na Krym tak: Zosin - Łuck- Równe-Biała Cerkiew –Umań- Odessa- Mikołajew- Krasnopierekopsk-Dzankoj-Stary Krym –Sudak a wracaliśmy przez Kijów i przez Pierwomańsk około 145 km bliżej. Oprócz tego przejechaliśmy jeszcze prawie wszystkie główne drogi na samym Krymie- oczywiście za każdym razem porównywaliśmy je wraz ze przyjaciółmi do roku 2009 i 2010.
Samo przejście (Zosin) w Boże Ciało bardzo miło spokojnie 15 minut i byliśmy na Ukrainie. Wracając w wczoraj „mały szok ” około 150 samochodów same mrówki i my dwa samochody turystów, czas oczekiwania około 6-8 godzin ale porozmawiałem z Ukraińską i Polską służbą i wszystko trwało 2 godziny ( jechaliśmy z dziećmi i to działa). Tak na mgr stojąc w kolejce do mostu nasłuchaliśmy się i rozmawialiśmy z mrówkami widzieliśmy na własne oczy i przeżyliśmy mały szok. Tak jak ich traktują służby Polskie i Ukraińskie to po prostu w głowie się nie mieści- Ukraińcy biorą 10-15 hrw od auta za tak zwaną „tradycję „. Od razu zaznaczę że turystów wracających z wakacji , a to widać (załadowane bagażniki na maksa ) -odnoszą się całkiem inaczej kultura, miło, prawie bez kontroli tylko otwórz bagażnik ogólnie ok. Pierwsze pytanie do nas z kąt jedziecie- odpowiedź z Krymu –to ok szerokiej drogi.

Zosin – Włodzimierz Wołyński- odcinek o długości ok. 15 km. Droga o nie najlepszej nawierzchni dziur mało ale łatek sporo i są koleiny trzeba trzymać się środka drogi. Około 3 km za granicą jest kilka stacji (Łukoil, Ukr Nafta-Okko to co zapamiętałem ) , są kantory, kurs w wczoraj 7.9 za 1$, jest też kilka sklepów po lewej stronie jadąc od granicy. My ten odcinek jedziemy około 60-80-km/h. W Włodzimierzu jedzcie obwodnicą w prawo przed miastem, jest jeden znak na Lwów a potem za ok. 1 km w lewo na Równe -uwaga dziury na obwodnicy przez miasto jest gorzej jechałem wracają .Dalej na Łuck droga nie najlepsza ale szeroka, są odcinki z dobrą jakością asfaltu gdzie pomykamy 120 km/ h , ale są też odcinki gdzie jedziemy ok. 70 km/h. Wjazd do Łucka bez problemów dalej przez miasto ( uwaga mało znaków na Równe), można też ominąć miasto jadąc na Kowel ( jechałem wracając ) ale się nie opłaca jedzie się przez wioski , a i tak wylatuje się w mieście.
Droga Łuck do Równego jest już lepsza częściowo dwa pasy o w miarę dobrej nawierzchni jak na Ukrainę ( częściowo remontowana ) Tu już nasza gromadka Krakowsko- Śląską pomyka 90-120 km/h. Przed Równym droga gorsza trochę dziur i kolein. Na pierwszym rondzie w Równym ( na środku ronda zamek- wieżyczka) idziemy w prawo na obwodnicę i dojeżdżamy do drogi Lwów- Kijów i tu mimo rozbudowy drogi (zdarzają się zwężki i remonty związku z przygotowaniami do Euro) idziemy cały czas 120-140km/h. Obwodnica Żytomierza pusta po drodze mijamy fabrykę Cersanitu. Droga z Żytomierza do Kijowa już gorsza, są łatki, asfalt dwukolorowy ale nadal dwa pasy. Skrót na Białą Cerkiew –Fastiv moim zdaniem nie opłacalny droga przez lasy itp. Wracałem przez Kijów w godzinach szczytu i wyszło szybciej. Obwodnica Kijowa dobrze oznaczona ale ruch dość spory. Droga Kijów- Umań też dwa pasy ale są odczuwalne łączenia asfaltu itp. lecimy 120-140 km/h, od Umania do Odessy lecimy 140-160km/h kilometry ubywają tu droga znacznie lepsza. Przed Odessą skręcamy w prawo na Mikołajew ale i tak trzeba przelecieć przez trochę miasto ( zajmuje nam to około 30-40 minut). Droga Odessa- Mikołajew nowy asfalt idziemy 100-120km/h droga naprawdę dobra. Przejazd przez Mikołajew zajmuje nam ok. 30 minut i wlatujemy drogę na Cherson. Droga nie najlepsza moim zdaniem gorsza niż 2009, 2010. Obwodnica Cherson w miarę dobra ale bez rewelacji. Wlatujemy na Krym i pierwsze moje zdziwienie droga Krasnopierekopsk– Dzankoj – Feodozja słabiutka dużo łatek, asfalt nie równy , są dziury ogólnie nie polecam tu chyba zawieszenie najwięcej dostało po 4 literach. Wracałem przez Symferopol- Krasnopierekopsk droga o wiele lepsza, obwodnica Symforopola jak najbardziej ok, dobrze oznakowana.

Wracałem przez Pierwomańsk i powiem że od Mikołajewa do Pierwomańska droga bez rewalacji, obwodnica Mikołajewa asfalt ok ale tylko jedna nitka. Mikołajew- Pierwomańsk raz jest dobrze raz jest gorzej. Pierwomańsk –do zjazdu na „autostradę” jest ok.

Drogi na Krymie.

Aluszta- Sewastopol asfalt równy dziur prawie zero, tak samo droga Sewastopol-Symferopol przez Bakczysaraj. Droga na Ai Petri do Bakczysaraju bez dziur ale uwaga na spadające kamienie –straciłem tam oponkę. Droga Symferopol- Kercz bez problemów. Droga na Striejkę Arabacką albo szuter albo asfalt bez reweracji. Droga Sudak – Aluszta w porządku ale jest trochę zakrętów. Skrót przed Alusztą na Symferopol przez dolinę przywidzeń jest ok. Do Nowego Świata droga w porządku. Do zatoki Kaspel z Sudaku droga wąska, ale bez problemów, tak samo do Słonecznej Doliny. Feo –Koktebel –Sudak bez problemów, tu i tak nikt szybko nie leci prawie każdy ogląda krajobrazy. Do Ordżo droga wąska ale ok. Jest nowa obwodnica Symforopola na Nikołajewkę i Sewastopol (co prawda jeszcze nie dokończona) ale asfalt super. Gdyby ktoś chciał wyjechać na Meganom samochodem to można bez problemu na początku jest tylko trochę większych kamieni.
Milicji na trasie jak na lekarstwo w porównaniu z latami wcześniejszymi no chyba że mieliśmy szczęście ani razu nas nie zatrzymali. Średnia prędkość przejazdu prawie 80 km/h. Były odcinki gdzie średnia nam wychodziła dobrze ponad 100 km/h .
Diselek w granicach 9.80 hrw. Najlepiej za $ i Euro płacili w Priwat Banku o ok. 8 kop więcej niż prywatne kantory. Ceny biletów wstępu takie same jak w 2010 roku. Piwko od 4 do 8 hrw zależy gdzie. Medof 0.5 22-24 hrw .Obiadki 2 +2 z piwkiem od 120-250 hrw. Ogólnie na Krymie w tym roku na przełomie czerwca –lipca chłodno turystów mniej niż w poprzednich latach. CDN

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » sob 09 lip, 2011 13:42

Motel e po drodze na obwodnicy Korosteszów ok 15 km za Żytomierzem od 200-350 hrw za pokój 3 osobowy po lewej stronie jadąc na Kijów.

W sklepie firmowym w Słonecznej Dolinia bez problemu da się zapłacić kartą za winka ceny za Muskat od 35 hrw/0.7 Czarny Doktor 170 hrw, Pulkownik 143 hrw, suchoje 30-50 hrw. Natomiast w sklepie firmowym win z Masandry w Symferopolu się nie da-tylko gotówka ceny podobne jak w Słonecznej aczkolwiek mają kilka gatunków po 2000-3000 hrv. W marketach Furzew w Symforopolu karty Visa nie przechodziły. Market fora w Sudaku otwarty 24h.

Wjazd na plażę w zatoce Kaspel 10 hrw od autka za dzień-do biletu dają woreczek na śmieci. W Bakczysaraju parking 20 hrw za dzień. W Nowym Świecie parking ten po prawej stronie jak się wjeżdża 10 hrw za godzinę, albo 50 hrw za cały dzień. Parking w Liwadi 20 albo 30 hrw za dzień. W Jałcie kasują przy Leninie od 20 hrw za godzinę.
Wynajęcie Uaza na 6 osób dorosłych z kierowcą na wycieczkę 6-7 godziną po dolinie przewidzeń i nie tylko 1200hrw jak ktoś będzie zainteresowany to gdzieś mam zapisany telefon. Łódeczki od 30hrw za osobę ( po Nowym Świat). Sudak –Nowy Swiat 80 hrw za osobę. Na plaży w Sudaku w centrum ludzi bardzo dużo- gdzie indziej mniej.
Pokój 3 osobowy z łazienką klimą w małym ( w sumie 13 pokoi )ale przytulnym mini moteliku w Sudaku 230 hrw z parkingiem w cenie ok. 500 metrów od plaży, stołówka, gril na terenie. Wynajęcie całego domku z 11 łóżkami ,dwie łazienki, 4 pokoje, kuchnia letnia, parking, ok. 15 minut od plaży z widokiem na Sokoła i twierdzę 90$ doba (wychodzi 65 hrw za osobę) ale domek bez szaleństw.

Naprawa opony 205/55/16 ( boczne przecięcie) 100 hrw. Olej Syntetyk Mobil w salonie VW w Symforopolu 111 hrw/litr. Każdy z nas miał CB i jak co roku nikt się do nas nie czepiał. Do Kijowa jedzie trochę naszych Tirów i można zawsze się coś od nich dowiedzieć. Nam dali namiar na jedzonko. Acha nasi jeżdżą na 28 kanale. Do doliny przewidzeń bez problemu da się dojechać osobówką tylko droga wąska. CDN czas opróżniać „zapasy” :D

Zbyszek72
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Zbyszek72 » sob 09 lip, 2011 19:48

Witam
Ja podobnie jak piotr6 wrocilem z Krymu jeden dzien pozniej razem jechalismy razem bylismy w jednej miejscowosci Sudak lecz osobno wracalismy dla mnie tez to byl 3 wypad na Ukraine lecz 1 na Krym wczesniej bylo to gora 50km od granicy (2005,2009) i juz wtedy mialem mile wspomnienia i dobre zdanie o Ukrainie , to co napisal piotr6 zgadza sie w zupelnosci i pokrywa z prawda ale dodam swoja opinie o pobycie , drodze i wrazeniach napewno ktos kto sie wybiera pierwszy raz moze wyciagnac dla siebie wnioski ...
A wiec , jak juz napisal piotr6 jechalismy razem lecz ja z Rudy Slaskiej i dalej Zosin - Łuck- Równe-Biała Cerkiew –Umań- Odessa- Mikołajew- Krasnopierekopsk-Dzankoj-Stary Krym –Sudak 2089 km !!! i moze wszystko by bylo OK gdybym nie wracal inna droga Sudak- Symferopol-Pierwomańsk-Umań-Lwow-Korczowa i dalej DK4 Ruda Slaska i wyszlo 1672km cala zime,wiosne sie naczytalem tu na forum jaka to straszna droga i ile zyskam jadac na Kijow roznica w km to az 417 km !!! nie znalazlem ani jednego argumentu by przy kolejnej wyprawie a chyba taka sie zanosi jechac inaczej niz wracalem. Z Umania do Tarnopola jechalem momentami 120km potem troche wolniej, opony 225/50/16 cale wrocily do kraju to tylko taka informacja dla tych co beda planowac droge ,oczywiscie sa to tylko moje wrazenia a decyzja nalzey do wyboru.Sudak-Ruda Slaska zero policji i na UA i PL Granica Korczowa 20min bez szczegolowej kontroli , teraz ciekawostka srednia predkosc Sudak-Korczowa to 73km Korczowa-Ruda Slaska to juz tylko 63km mimo autostrady. 352 km w 6h jazdy !!! i niech ktos powie ze na Ukrainie jezdzi sie zle !!! Paliwo tankowalem gdzie popadnie lepsza stacja gorsza z wygladu samochod nadal jezdzi , trzeba sie przygotowac na troche gorsze oznakwanie drog co nie oznacza ze go nie ma wg mnie kultura jazdy ukrainskich kierowcow lepsza niz naszych a wnioskuje to z takiego spostrzezenia ze jak mnie wyprzedza kierowca na ukrainie to jedzie dalej a nie wpycha sie przedemnie i mnie hamuje zreszta w miescie tez uwazam mimo tloku jechalem bez obaw i nie widzialem by ktos zajechal mi droge to tylko pare uwag i moze ciekawa informacja dla tych co pierwszy raz.Pozdrawiam i napewno beda komentarze wiec cos tu jeszcze napisze jak bylo ...
Zbyszek

agrareoligada
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: agrareoligada » sob 09 lip, 2011 20:16

Ehhhhh, zazdroszczę i już nie mogę się doczekać urlopu. Ja, jak jadę w okolice Odessy, to w Żytomierzu odbijam na Andrusziwkę, Skwirę, Wołodarkę i jestem na odeskiej trasie. Ten skrót zawiódł mnie tylko dwa lata temu zimą, a tak polecam z pełną odpowiedzialnością. Aut praktycznie zero, drogi przyzwoite. Jeszcze tylko pięć dni i wyruszamy:)

Zbyszek72
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Zbyszek72 » sob 09 lip, 2011 23:19

To jeszcze ja , mam chwile to podziele sie paroma ciekawymi aczkolwiek moze i cenymi informacjami z pobytu na Ukrainie...
Benzyna 95 kosztuje okolo 10,20hr ale juz na samym Krymie oscyluje w cenie 10,60hr dla zbieraczy punktow Shell oferuje jednakowa cene na calej Ukrainie 10.59hr karta z polski akceptowana,karty kredytowe tez akceptowane ale na malej stacji pracownik moze poprosic by zaplacic pierw a potem zatankowac w przypadku karty trochce dziwne jesli bedziemy chcieli do pelna , wystarczy powiedziec ze mamy tez hrywny na wypadek gdyby tranzakcja karta sie nie udala.Kurs euro od 11,00-11,47 za 1 euro a gdzie najlepiej placa piotr6 wyzej juz napisal.Kantorow pelno przy samej plazy jak w centrum, bankomatow tez pelno (Sudak).LPG jest ale trafily nam sie stacje ze akurat braklo cena od 5,50-6,20hr.Kurs zlotowki przy zakupie za 1 euro 4 zl to 1hr=0,36zl +/-.Jadac na Krym bez problemow zjecie dobry obiad,nie ma problemu z noclegiem tranzytowym.Wg mojej oceny miejscowi milo nastawieni na turystow samochodem nawet bardzo dobrym mozna smialo jechac, nowym Oplem,Fordem,Toyota itp na nikim tam nie zrobicie wrazenia lepsze beda stac na parkingu , w drodze powrotnej mijalem wiele dobrych marek w tym kilka MB S-klase na niemickich i polskich rejestracjach o dziwo widzialem tez rejestracje z Holandii,Wloch i Luksemburga....Przyda sie troche poznac alfabet ukrainski lub miec mape ktora ma nazwy podane w jezyku ukrainskim i europejskim nie wszystkie tablice z wskazaniem miejscowosci sa napisane nie cyrylica...
Pozdrawiam
Zbyszek

wiechu21
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: wiechu21 » ndz 10 lip, 2011 15:30

Zbyszek72 pisze:Kurs euro od 11,00-11,47 za 1 euro a gdzie najlepiej placa piotr6 wyzej juz napisal.Kantorow pelno przy samej plazy jak w centrum, bankomatow tez pelno (Sudak).LPG jest ale trafily nam sie stacje ze akurat braklo cena od 5,50-6,20hr.Kurs zlotowki przy zakupie za 1 euro 4 zl to 1hr=0,36zl +/-
za tydzień wybieram się pierwszy raz na Krym
o trasie już się sporo naczytałem, kupiłem mapy i myślę, że będzie ok
mam natomiast takie pytania:
1) czy jadąc "na ślepo" tzn. bez zarezerwowanych noclegów łatwo znajdę w lipcu coś na miejscu? może macie jakieś sprawdzone kwatery? na jakie ceny się nastawić za nocleg za osobę na dobę?
2) czy są na Krymie jakieś kepmingi o europejskim standardzie? jeśli tak to gdzie szukać? (pytam, bo nie wiem czy watro brać sprzęt turystyczny)
3) jeśli ktoś wie cokolwiek o warunkach na kempingach to proszę o szczegóły (np. stan toalet, bezpieczeństwo, dostęp do prądu - warto brać sprzętu elektryczne?)

mogę się w zamian podzielić wiedzą o Bułgarii (byłem sześciokrotnie samochodem różnymi trasami, mogę polecić kemping i kwatery, polecić trasę, podać orientacyjne ceny, itp) :D

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » ndz 10 lip, 2011 20:12

Widziałem kemping ( stały campery, przyczepki) obok Sudaku droga na Kaspel woda z beczkowozu toalety słabiutkie ogólnie bardzo słabo ludzie rozkładali się gdzie chcieli. Za Rybacze kemping na plaży wyglądał mizernie aczkolwiek był zapełniony. Zatoce Kaspel też się rozkładali turyści w większych ilościach. Ja osobiście nie widziałem przyzwoitego kempingu, ale może gdzies taki jest.

http://images.yandex.ru/yandsearch?text ... type=image -tu masz fotki kempingów

http://berega.crimea.ua/active/camping/ ... -kush-kaya
http://ecrimea.ru/index.php?topic=143.0 tu masz forum o kempach na Krymie co prawda po rosyjsku.
http://crimea-camp.at.ua/photo

mwklaudia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mwklaudia » pn 11 lip, 2011 00:15

Szukam domku dla 6 osób najlepiej z 4 pokojami.Ewentualnie coś w stylu apartamentów. Prosiłabym o namiary na ten domek dla 11osób. Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Baca666
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Baca666 » pn 11 lip, 2011 01:24

mwklaudia pisze:Szukam domku dla 6 osób najlepiej z 4 pokojami.Ewentualnie coś w stylu apartamentów. Prosiłabym o namiary na ten domek dla 11osób. Z góry dziękuję.
Również poproszę:)

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex » pn 11 lip, 2011 03:41

agrareoligada pisze:Ja, jak jadę w okolice Odessy, to w Żytomierzu odbijam na Andrusziwkę, Skwirę, Wołodarkę i jestem na odeskiej trasie. Ten skrót zawiódł mnie tylko dwa lata temu zimą, a tak polecam z pełną odpowiedzialnością. Aut praktycznie zero, drogi przyzwoite. Jeszcze tylko pięć dni i wyruszamy:)
Nie wiem skąd ta Andriusziwka (nie leży na trasie, lecz kilka km w bok - patrz link do mapki poniżej), ale gdy jadę z Warszawy na Krym przez Lublin-Dorohusk-Łuck-Równe, to już 3ci rok właśnie w Żytomierzu skracam sobie przejazd jadąc drogą P-18 na Skwyrę-Wołodarkę Popilnię-Stawiszcze. Nazwy miejscowości mogą się zmieniać, ale numer drogi jest zawsze ten sam: P-18. To liczący sobie 156 km skrót z Żytomierza do autostrady Kijów-Odessa, wyjeżdża się na nią ok. 80 km przed Humaniem.

W Żytomierzu trzeba kierować się na M-21 w kierunku Winnica i dopiero na przedmieściach Żytomierza przy wyjeździe z miasta, już po przejechaniu rzeki Teterew od M-21 oddziela się na lewo (słabo oznakowana) droga P-18.

Stan drogi jak na Ukrainę jest dobry, można jechać poza miejscowościami 80-100 km/h, najgorzej (dziury, ale nie za wielkie) jest przez ok. 20-30 km zaraz po wyjeździe z Żytomierza. Ruch poza miasteczkami - faktycznie niewielki.

Podobnie jak przedmówczyni polecam ten skrót.

patrz link do mapki skrótu poniżej:

mapka skrótu Żytomierz-autostrada do Odessy (P-18)

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » pn 11 lip, 2011 22:38

Dzisiaj żona zrobiła wyciągi z banku Kredyt Bank karta Visa Vip Zdobywca i za 300 hrw zapłaciłem 103 pl = 34 groszy w zaokrągleniu za 1 hrw ( operacja z dnia 01,07.2011) Te 300 hrw płaciłem w sklepie win w Słonecznej Dolinie -kupując wina liczyłem się z kwotą co najmniej 40 groszy za 1hrw. Wypłacałem też w Priwat Banku równo 1000 Hrw w gotówce w Symforopolu w markecie Furzew i wyszło niecałe 35 groszy za 1 hrw. Także się opłaca i to bardzo moim zdaniem.

saisug
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: saisug » wt 12 lip, 2011 08:54

Wynajęcie całego domku z 11 łóżkami ,dwie łazienki, 4 pokoje, kuchnia letnia, parking, ok. 15 minut od plaży z widokiem na Sokoła i twierdzę 90$ doba (wychodzi 65 hrw za osobę) ale domek bez szaleństw.

Jeśli byłaby możliwość to poproszę namiary na ten domek lub coś podobnego w okolicy. Z góry dziękuję :D

piastun
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: piastun » śr 20 lip, 2011 16:25

Czy jechaliście nocą na tej trasie ?
Nam wypada (jak uda się przejechać w sensownym czasie w Zaosinie), że koło 0:00 będziemy przejeżdzać granicę.
Da radę jechać na tym kawałku zaosin Żytomir w nocy?

pozdrawiam.

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » śr 20 lip, 2011 16:54

Nie jechaliśmy tego odcinka nocą ( jechaliśmy nocą "skrótem" na Białą Cerkiev- Fastiw a ta droga moim zdaniem jest gorsza niż Zosin-Równe) . Ale spokojnie da się jechać tylko trzeba być czujnym.
Najgorszy odcinki to obwodnica Włodzimierza i wjazd do Łucka ( ok 5 km przed miastem koleiny). Łuck - Równe droga jest w niektórych miejscach remontowana i zdarzają się zwężki w dzień były widoczne . A od Równego na Kijów to już się leci naprawdę fajnie ( nie chcę się chwalić ale na tym odcinku średnia ponad 100 km/h). :D
Ok 4 rano będziesz miał już prawie widno.
Ja jeździłem po UK w nocy i nie miałem żadnych problemów- starałem się jechać tylko głównymi drogami.
Szerokości.

piastun
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: piastun » śr 20 lip, 2011 23:48

UA czy UK :) ?
a wracając do wątku to dobrze wiedzieć, bo naczytałem się różnych rzeczy i już sam nie wiedziałem czy warto wogóle się w nocy tam pchać :).
Pewnie gdzieś na forum to jest ale jak wygląda sprawa z tankowaniem paliwa ?
Czy najpierw trzeba zapłacić za paliwo?
Jak wygląda sprawa z płaceniem kartą za paliwo ?

pozdrawiam

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » śr 20 lip, 2011 23:57

Jasne że UA :D
Zbyszek 72 napisał troszkę wyżej jak wygląda tankowanie. Ja nie płaciłem za paliwo kartą.
Stacji masz bardzo dużo.

Zbyszek72
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Zbyszek72 » czw 21 lip, 2011 16:44

Osobiscie uwazam ze co do jakosci paliwa nie nalezy miec uwag , tankowanie jak u nas w Polsce i tu sie czasami terminal sie zawiesza... (mialem przypadek przed granica za Lwowem) poza tym wszedzie placilem karta i zero problemu zreszta znajomy za LPG tez placil karta i wszystko OK...
Stacji paliw jest wg mnie duzo ale tez podobnie jak u nas raz czesciej a czasami troche rzadziej...
Jeszcze jedna uwaga dla tych co jada na Krym NA UKRAINIE NIE OBOWIAZUJE JAZDA Z WLACZONYMI SWIATLAMI MIJANIA...
Przelom VI/VII Bank BPH przeliczal kurs 0.35 gr za 1 hr
Pozdrawiam
Zbyszek

ODPOWIEDZ