Symferopol - pomoc

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Symferopol - pomoc

Post autor: wierny62 »

Witam wszystkich, obecnie przebywamy na Krymie w Eupatorii, i pisze w sprawie pomocy, osob ktore poluguja sie jezykim ros, badz ukrainskim, do rzeczy w sobote 6 sierpnia o 19 odbywa sie mecz Tawrji Symferopol, i czy moglby ktos sprawdzic na ich stronie, jak dojechac na stadion, zapewne pisze ktore marsrutki lub trolejbuy dojezdzaja pod stadion i cene biletow. Oraz dojazd do rynku tylko w polskim slowa tego znaczeniu bo pytajac Ukrainke o rynek wskazala nam ale na targ :) Tak to jest jak sie nie zna jezyka hehehe, z gory dzieki !!! Pozdrawiamy z Eupatori !!

martini
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: martini »

stadion jest na ulicy Puszkina, akurat sam rozkminiam temat bo 10-go września chcę iść na mecz z Krzywym Rogiem, Ty pójdziesz na Obolona Kijów

link do mapy google może pomocny będzie http://maps.google.pl/maps?q=%D0%A1%D0% ... 3&t=h&z=14

więcej na razie nie wyczytałem na stronie, bo z cyrylicą ciężko mi idzie, ostatnim razem więcej rozumiałem z mówionego języka, mam nadzieję, że tak będzie i tym razem

aha, gdyby ktoś mógł pomóc to strona klubu to www.sctavriya.com

pozdrówka

qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

2 lata temu dosłownie przez przypadek zawędrowałem pieszo na stadion. Pamiętam, że spacer rozpoczynał się na bulwarach Lenina. Poniżej wklejam ścieżkę od dworca do stadionu. Faktycznie spacerem to około 3km.

http://maps.google.pl/maps?saddr=44.943 ... s&t=h&z=14

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 »

Stadion jest około 300-400 metrów od drogi H-06 Symferopol-Bakczysaraj widać z daleka maszty oświetleniowe nie sposób ich nie zauważyć -zaraz obok dużego bazaru.- myślę że kibice Tawrji pomogą wam trawić. Na stronie Tawrji mecz o 19, kasy czynne od 17.00. Powinni wygrać Obalon jest ostatni i ma tylko jeden punkt.
Pozdrawia Wisełka Kraków. Miłego oglądania.

wierny62
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: wierny62 »

ok, dzieki za info, jakos sobie poradzimy :) relacje zdamy w ndz po meczu... pzdr - GKS Jastrzebie 1962 !!

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: chlorofil »

martini pisze:Ty pójdziesz na Obolona
To jest ta Oboloń. Dzielnica Kijowa. Pozdr.

martini
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: martini »

ha, widzisz człowiek się uczy ciągle czegoś nowego

taka ciekawostka z mojego miasta - Wałbrzycha, nazwa jednej z dzielnic - Rusinowa po jednym Rosjaninie, ale nawet spora część mieszkańców ma z tym problem i mówi Rusinów:)

p.s. TA dzielnica, czy TEN browar;) czy to słowo w języku ukraińskim ma formę żeńską?;)

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Dzielnica, browar i producent napojów, klub. Nazwy dwóch ostatnich wzięły się od tej pierwszej czyli dzielnicy. Forma żeńska. Na ulicach można spotkać plakaty reklamująca restauracje "na Oboloni". Ogólnie blokowisko z wieżowcami i kilkoma stawami, szkoda że zupełnie niewykorzystywanymi do spacerów - brak jakichkolwiek ścieżek i alejek nad nimi. Ale coś w sobie chyba ma, bo sporo tam restauracji, centrów handlowych i stacji metra.

W drodze na mecz nie polecam natomiast krymskich browarów. Wyjątkowe sikacze. Na Krymie tylko wino. A browar lepiej z Czernichowa. Pozdr.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Jeśli pisze "na Oboloni" (po ukraińsku) to wcale nie oznacza, że to rodzaj żeński! Taka sama forma będzie dla "v Kyievi" (w Kijowie) albo "u L'vovi" (we Lwowie).
Ponadto o ile nie byłem nigdy w Kijowie, to Obolon jako nazwę piwa traktują jako rodzaj męski!
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

chlorofil
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

OK. Chyba że tak. W takim razie niepotrzebnie się mądrzyłem. :)

ODPOWIEDZ