Krym 2012

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
dygat
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Krym 2012

Post autor: dygat » czw 15 wrz, 2011 12:46

Witam wszystkich.
Moje pytanie jest związane z hotelami. Czy hotele wystawiają rachunki VAT ?

Tytus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Tytus » czw 15 wrz, 2011 17:45

dygat pisze:Moje pytanie jest związane z hotelami. Czy hotele wystawiają rachunki VAT ?
Tylko te najdrozsze i nie wiem czy to jest VAT - na "czekie" jest pozycja 20%
Nie licz na rachunki ani od taxi, ani od kwater.
Pozdrawiam
Jacek

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens » pt 02 gru, 2011 08:34

Jakikolwiek hotel wystawie fakturę. W taksówce też można otrzymać paragon, ale trzeba wcześnie, jeszcze przy zamówieniu poprzedzić o tym dyspeczera, bo nie we wszystkich samochodach są kasy.
20% - podatek na dodaną wartość, nie wiem, to jest dokładnie też same, co VAT, czy nie.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 15 gru, 2011 11:49

Na Ukrainie wszelkie papierki / meldunki, faktury / otrzymywałem tylko na wyraźne moje życzenie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

janek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: janek23 » czw 15 gru, 2011 19:54

Witam,jestem nową osobą na tym forum.Od dłuższego czasu czytam wątek "Krymu", ponieważ pragnę wakacje 2012 spędzić właśnie na Krymie. I tu moje pytanie, czy na półwyspie znajdują się nazwijmy to ośrodki z bungalowami (mogą być baseny), gdzie nasze pociechy mogą wyjść z domku, a my możemy być spokojni, że nie wyjdą poza teren obiektu.Znalazłem jeden taki na forum, podany chyba przez moderatora w Ałupce. Większość postów to kwatery prywatne , chyba, że ich tam nie ma i stąd mało informacji na forum.Fajnie by było, gdyby była tam również plaża piaszczysta. Czytając forum dużo ciepłych słów wyczytałem o wschodniej częsci Krymu (Koktebel, Sudak, Nowy Świat). Jeżeli byłby problem to może jakieś pensjonaty, czy też kwatery prywatne, które mają dwa pokoje, klimę i łazienkę na rodzinę (bo jak czytam to są problemy z takimi rzeczami jak np. ciepła woda z beczki...) Zaznaczę, że z jednej strony nie oczekuję luksusów, ale też czas akademików i warunków spartańskich już mi minął. Rodzina 2x trzyosobowa, jazda samochodem, miejscowość godna polecenia, w pobliżu coś do zwiedzenia, np.wspomniana Ałupka (niedaleko pałac Woroncowa, Al-Petri itp.) Z góry dzięki, mam nadzieję, że nie stworzyłem dużego problemu.
Pozdrawiam

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio » ndz 15 sty, 2012 22:06

Jest bardzo dużo hoteli, ceny chyba jak w Polsce.

http://travels-ua.com/
http://crimea-hotels.com.ua/
wpisz w googlach Отель Крым i wyświetli Ci się parę linków.

Nie polecam okolic Jałty, wg mnie nie ma tam nic wartego spędzenia tam dwóch tygodni. Lepiej wybierz sobie np Sudak, atrakcji tam całkiem dużo (park Nowy Świat, fajne morze, forteca) a Krym jest na tyle mały i dobrze skomunikowany, że samochodem wszędzie bez problemów dojedziesz.

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Re: Krym 2012

Post autor: Alexander_K » pn 16 sty, 2012 08:59

dygat pisze:Witam wszystkich.
Moje pytanie jest związane z hotelami. Czy hotele wystawiają rachunki VAT ?
Bardzo przepraszam, ale w jakim celu się interesujesz?

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Alexander_K » pn 16 sty, 2012 09:02

Tytus pisze: Tylko te najdrozsze i nie wiem czy to jest VAT - na "czekie" jest pozycja 20%
Tak, to jest to. Ale naprawdę nie wiem jaki z tego użytek dla turysty.

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio » pn 16 sty, 2012 14:27

janek23 pisze:Jeżeli byłby problem to może jakieś pensjonaty, czy też kwatery prywatne, które mają dwa pokoje, klimę i łazienkę na rodzinę (bo jak czytam to są problemy z takimi rzeczami jak np. ciepła woda z beczki...)
A to mi umklo - na Krymie za nieduze pieniadze mozesz sobie ogarnac kwatere prywatna, bez luksusów ale ze wszystkim co jest potrzebne do spedzenia urlopu. Jesli chodzi o wode latem to fakt - jest to problem bo biezaca jest tylko ranem, ale uwierz mi, ze w niczym to nie przeszkadza. Rano i wieczorem prysznic - woda z beczki ale co to zmienia jak beczka zamontowana na dachu i leci jak z normalnego prysznica. Takie kwatery maja ten plus, ze czesto masz do dyspozycji kuchnie, w ktorej mozecie sobie sami cos zrobic do jedzenia, no i zawsze z jakims miejscowym siergiejem mozna sie wodki napic i posluchac, jak to dziadek w UPA walczyl, ojciec na stadionie handlowal, a on szmuglowal papierosy do polski :) Ot taki swojski klimat.

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » pn 16 sty, 2012 15:49

binio pisze: dziadek w UPA walczyl
UPA na Krymie to nie zbytnio :wink: :roll:

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio » pn 16 sty, 2012 16:09

fijalkowski pisze:UPA na Krymie to nie zbytnio
nie napisałem, że walczył na Krymie... a btw, w Symferopolu stoi pomnik poświęcony ofiarom bandytów z UPA

janek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: janek23 » wt 17 sty, 2012 09:27

Dzięki binio za pomoc, faktycznie zacząłem się rozglądać za kwaterą w Sudaku as także w Koktebel, jadę samochodem, więc mogę sobie podojeżdżać do wspomnianych wcześniej atrakcji. Może masz jakieś namiary? Pozdrawiam

iana
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: iana » wt 17 sty, 2012 11:19

Hej,

Jeśli chodzi o kwatery prywatne, to rzadko kto rezerwuje ci miejsce zawczasu, żeby uniknąć sytuacji, kiedy mieszkanie będzie stało puste przez kilka dni, bo akurat na kogoś czeka. Najlepiej przyjechać od samego rana i szukać na miejscu, jeśli się jest samochodem, to po prostu jedziesz sobie jakąś ulicą i pukasz do drzwi, gdzie widzisz ogłoszenie o wynajmie. Chociaż tam prawie 99% mieszkań są na wynajem, tak że można pytać wszędzie :) Również można skorzystać z ofert Pań, które stoją na dworcach - tylko cenę omówić należy zanim się pójdzie zobaczyć mieszkanie. I musisz też negocjować cenę do ostatniego! Bo jak słyszą akcent (nawet rosyjski, już nie mówię o polskim), od razu mnożą cenę co najmniej na 5, tak że trzeba z nimi ostro ;)
I też radzę wynajmować mieszkanie dalej od morza - wtedy jest o wiele taniej, a jeśli jesteś samochodem, to nie ma problemu z dojazdem na plaże. A miasteczka na Krymie są dosyć malutkie, szczególnie Koktebiel, tak że wszędzie jest blisko, a różnica w cenie jest bardzo znacząca.

janek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: janek23 » wt 17 sty, 2012 11:48

[quote="iana"]

Jeśli chodzi o kwatery prywatne, to rzadko kto rezerwuje ci miejsce zawczasu, żeby uniknąć sytuacji, kiedy mieszkanie będzie stało puste przez kilka dni, bo akurat na kogoś czeka. Najlepiej przyjechać od samego rana i szukać na miejscu, jeśli się jest samochodem.
Dzięki iana, nie ma problemu bym szukał kwatery na miejscu, zważywszy , że mam dziecko 12-letnie ale też wyczytałem na forum,że przełom lipca/sierpnia to szczyt sezonu. Uszczegóławiając, czy w Sudaku w okolicach Twierdzy są tylko hotele czy terż znajdę kwatery prywatne?

janek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: janek23 » wt 17 sty, 2012 11:52

Sorry iana, chciałem zacytować Ciebie ale najwyraźniej nie potrafię!

iana
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: iana » wt 17 sty, 2012 14:29

Nie wiem, czy w okolicach Twierdzy coś jest z prywatnych kwater, ale jestem prawie pewna, że coś się znajdzie. Ludzie tam żyją prawie tylko z wynajmu, więc przez te 5 miesięcy wszyscy chcą wynająć swoje.
W zeszłym roku wynajmowaliśmy pokój w domku jednorodzinnym z kuchnią, prysznicem itd., znaleźliśmy go właśnie tak, jak pisałam, już na miejscu (miałam przez znajomych "zarezerwowany" pokój w jednym domku, ale że nam się spóźnił autobus i dotarliśmy godzinę później, niż się umawialiśmy, to już wynajęli ten pokój komuś innemu, dlatego nie polecam umawiać się zawczasu. Pokój, w którym mieszkaliśmy, znalazłam w domku tuż obok, zajęło nam to 10 minut :) ) ale to nie było blisko twierdzy, do niej się jechało z 30 min. marshrutką (i tak nie będziecie tam codziennie chodzić :) ), do plaży mieliśmy 20 min. pieszo i to za bardzo przyzwoite pieniądze - 55 UAH od osoby (oczywiście, bez żadnych luksusów :) ).
Byłam też jakieś 3 lata temu w Koktebielu - tam mieszkania są droższe, bo jest lepsza plaża, niż w Sudaku (tak mi się wydaje, że dlatego), ale jeśli chodzi o sposób poszukiwania, to robimy zawsze tak samo.

janek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: janek23 » wt 17 sty, 2012 14:58

Dzięki jeszcze raz, widzę, że sugerujesz pobyt w Sudaku, mam nadzieję, żę jak już pojadę to natrafię na dobry standard z dwoma pokoikami, łazienką, ciepła wodą, w miarę blisko do plaży, miłymi gospodarzami.
Pozdrawiam

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio » wt 17 sty, 2012 15:20

W Sudaku nie ma problemów z kwaterami. Raz, że na dworcu NA 100% coś znajdziesz, a dwa, że jak chcesz zrobić to taniej/ciekawiej to jedź ulicą Lenina i skręcaj w małe boczne uliczki (najlepiej w okolicach bulwaru), między domkami, blokami i pytaj ludzi. Ja mam fajną miejscówkę ale nie znam adresu (chociaż może uda mi się gdzieś odgrzebać) gdzie mieszkałem dwa lata z rzędu. Płaciłem ok 30-40UAH za osobę a warunki wg mnie ekstra. Z ulicy Lenina skręcało się w lewo w małą uliczkę (ostatnią przed głównym deptakiem) i tam między blokami dojeżdżało się do domków po prawej stronie, tak że niemal z podwórka można było wyjść na główny deptak prowadzący nad morze.
Inna sprawa, że nikt Ci nie wynajmie na zapas, ale jak mówiłem - najlepiej jechać i szukać, nie przejmować się wyglądem zewnętrznym i prysznicem zrobionym z beczki - to jest naprawdę bardzo fajne - zimny prysznic z rana stawia na nogi a ciepły wieczorem koi :) Wg mnie domki na Krymie odpowiadają temu co nasze babcie mają, dywany, tapety, tapczany, biednie ale i baaardzo czysto.
W samym Sudaku/okolicy musisz się liczyć, że atrakcji masz na min 3 dni (Nowy Świat, forteca, plaża (weź maskę z rurką)). Jeśli chcesz lecieć na południe to w okolicach Jałty możesz się liczyć z korkiem, dlatego ja proponuję ją opuścić - mimo, że jestem zajarany historią tłum ludzi zniechęcił mnie do jakiegokolwiek zwiedzania - i udać się wprost... eee za dużo do opowiadania :)

Ale wiesz co możesz jeszcze zrobić - pomieszkać np tydzień w Sudaku i zmienić miejsce na inne, żeby liznąć innej części Krymu. Mi się bardzo morze azowskie spodobało, w miejscowości Mysove, fajny stepowy rezerwat i płytkie morze.

rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: rudolviv74 » wt 17 sty, 2012 23:30

Janek 23
Porzuć wszelkie obawy związane z podróżą z 12-letnim dzieckiem. Moje było pierwszy raz na Krymie mając niecałe 1,5 roku. Jakoś nie przypominam sobie żadnych problemów. Dawaliśmy radę mimo, że woda leciał sobie z beczki... I nie jest tak, że ciepła tylko rano. To rzecz umowna, bo zwykle są dwa prysznice i nikt ci nie zabroni korzystać z ciepłej. Jak pewnie się pewnie domyśliłeś w mojej kwaterze prysznice są na zewnątrz. Uwierz mi, to żadna niedogodność.
Nie wiem, kiedy chcesz jechać do Sudaka (bo chyba tam?), ale gdziekolwiek byś nie jechał musisz rozważyć termin. Na początku lipca nie trzeba walczyć o leżak lub ewentualnie miejsce na ręcznik. Ludzi jest mniej, ale i zimniejsza jest woda - tak na oko ma jakieś 20-22 stopni (w Nowym Świecie jest cieplejsza). W sezonie (15.07-15.08) woda jest boska (do 27 st.), ale jak nie zwiąże się żony i dzieci sznurówkami, to lepiej na pliaż nie wychodzić... Po 15 sierpnia woda też jest ciepła, ludzi ciutkę mniej, jednak i dzień nieco krótszy i szybciej robi się chłodno.
Co do kwater, to znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Jak będziesz już na miejscu - przyjmuję, że w Sudaku - to zaloguj resztę w jakieś knajpce, a sam rusz na łowy. Zamknięta sadyba to raczej teren ul. Gagarina lub okolice twierdzy. Raczej, bo i nawet przy Lenina znajdziesz taką z ogrodem. Nie wspominam o dalszych rejonach, bo masz przecież auto, choć z drugiej strony nie wyobrażam sobie poruszania się po Krymie swoim transportem :wink: . To wszystko tak w telegraficznym skrócie. Masz pytania, to pisz. Aha, w Sudaku jest też aquapark. Nie byłem i się nie wybieram. Toż to sprzeczność sama w sobie - aquapark nad morzem...

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio » śr 18 sty, 2012 09:38

rudolviv74 pisze:choć z drugiej strony nie wyobrażam sobie poruszania się po Krymie swoim transportem
nie strasz :) Ukraińcy jeżdzą bardzo dobrze, drogi są niesamowite (chociaż np z Sudaku do Jałty nie wybierałbym się będąc słabym kierowcą), motocyklowo bajeczne. Generalnie poza niektórymi miejscami jak sewastopol lub okolice jałty nie ma żadnych korków.

rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: rudolviv74 » śr 18 sty, 2012 10:34

binio, jakby ci to powiedzieć. Nie chodzi o strach przed kierowcami czy stanem dróg, tylko o to, że jazda po np. różowym winku nie jest zbyt bezpieczna...

janek23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: janek23 » śr 18 sty, 2012 11:11

Do rudolviv74
Widzę, że ewidentnie nakłaniacie mnie na jazdę w ciemno, ale jak wcześniej pisałem jadę pod koniec lipca, więc czy zatłoczone plaże to znak równości z zajętością kwater w tym terminie? Co do własnego transportu, żartując troszkę to po to właśnie płaciłem za kurs prawo jazdy dla mojej żony..., z drugiej strony parkuję auto i jeżdżę marszrutkami w razie czego.Do końca nie zdecydowałem, ale czytając Wasze wypowiedzi Sudak to dobre miejsce i do leniuchowania i do wypadów, by coś zobaczyć.Jestem otwarty również na Twoje propozycję. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » śr 18 sty, 2012 11:44

Wszystkich zainteresowanych urlopem na Krymie odsyłam do tematu " Czastnyj sektor.. " który obejmuje kwatery prywatne ale i inne typy jak hotele , pensjonaty itd. Informacje nie są jak się niektórym wydaje nieaktualne . Informacje również podawane przez moją osobę były sprawdzone osobiście i przetestowane.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio » śr 18 sty, 2012 11:46

rudolviv74 pisze:Nie chodzi o strach przed kierowcami czy stanem dróg, tylko o to, że jazda po np. różowym winku nie jest zbyt bezpieczna...
Eeee tam, byle z umiarem! No i trzeba mieć przygotowane pare hrywien w razie kontroli.
janek23 pisze:Widzę, że ewidentnie nakłaniacie mnie na jazdę w ciemno, ale jak wcześniej pisałem jadę pod koniec lipca, więc czy zatłoczone plaże to znak równości z zajętością kwater w tym terminie?
Tak, ale tam Ci kwater dostatek więc się nie przejmuj. Na pewno coś znajdziesz. Tylko jak ktoś już pisał - targuj się za każdym razem.
janek23 pisze: z drugiej strony parkuję auto i jeżdżę marszrutkami w razie czego.
Tego nie chcesz, uwierz mi :) +30 stopni C w cieniu a Ty w marszutce z żoną, dzieckiem i 40 innymi upoconymi osobami, od połowy których czuć alkohol z poprzedniej nocy a od drugiej połowy poranne dojenie krowy :)
Droga na Krym jest super, prawie do samego wjazdu na półwysep lecisz autostradami (bo wg mnie nowa droga do Kijowa to autostrada)

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 18 sty, 2012 13:03

nie cytując moich poprzedników napiszę że trudno w temperaturze czterdziestu kilku stopni(bywa i tyle) nie pocić się,niestety nie każdy Krymczanin,odwrotnie jak "milionerzy" Polacy posiada samochód,musi więc siłą rzeczy przemieszczać się busem.Kosmetyki zmieszane z potem też nie pomagają.Natomiast wszyscy pozostali którzy doją krowy i piją,następnie obsługują turystów mają dostępną DZIESIĘĆ razy tańszą wodę,dużo tańszy prąd i gaz i korzystają z tego cywilizacyjnego dobrodziejstwa częściej niż Polacy,wystarczy trochę przejrzeć w necie statystyki czystości naszych rodaków,niektórzy wynikami będą zaskoczeni.
Autostrady?,tak-jest ich kilkadziesiąt km na Ukrainie.Cała reszta wyglądająca na autostradę to droga szybkiego ruchu w myśl przepisów.
Proponuję więcej tolerancji i uszanowania "odmienności"drugiego narodu,wszak o sobie też chcielibyśmy czytać w samych superlatywach,pozdrawiam i powodzenia

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio » śr 18 sty, 2012 14:26

zeneczek - czytaj ze zrozumieniem, ja w żadnym miejscu nie krytykowałem nikogo, mało tego - osobiście uważam Ukrainę za jeden z najpiękniejszych krajów świata a Ukraińców za niesamowicie miłych i uczynnych ludzi. To co napisałem jest faktem, tak samo bym napisał gdyby temat dotyczył niektórych rejonów Rosji, niektórych rejonów Polski czy nie wiem - Tajlandii (chociaż o Tajlandii może nie - już wiem dlaczego oni twierdzą, że biały człowiek śmierdzi - my tam się pocimy chodząc w samych spodenkach, a oni suchutcy w gajerach :)). Prawda jest taka, że podróżowanie marszrutkami nie należy do najprzyjemniejszych dla kobiet czy dzieci. Ja osobiście jestem survivalowcem a i wyjeżdzam po to, żeby poznać kulturę i ludzi więc mi to odpowiada - mało tego, jednym z głównych powodów mojego zafascynowania Ukrainą jest wolność, naturalność i życzliwość ludzi - to, że mogę się jak normalny mężczyzna wódki napić z innym mężczyzną (który nie powie mi, że woli redsa) gdy w tym czasie kobiety przygotowują kolację :)

A co do kilkudziesięciu km autostrad - jak kto woli, wg mnie droga do Odessy przez Kijów jest autostradą i tyle. A dzięki uprzejmości ukraińskiej policji można się nią poruszać ze średnią prędkością 160km/h pozbywając się po drodze tylko kilku hrywien :)

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » śr 18 sty, 2012 17:07

chyba jednak zbyt często mam okazję korzystać z marszrutek żeby zauważyć Twoje nastawienie do ludzi nimi jeźdzących,rzeczywiście sprana często odzież nie pachnie jak nowa bo nie może ale na pewno nie śmierdzi,no może poza nielicznymi wyjątkami.
A może jednak nie umiem czytać żeby Ciebie zrozumieć,a może tak to zostało napisane?Niech każdy rozumie jak chce.
Droga Kijów-Odessa to droga szybkiego ruchu z dopuszcz. pręd. 110/h,z małymi wyjątkami.A główne zajęcie ukraińskiej milicji to trzymanie suszarki(lub radar laserowy)i skubanie polaków którzy nie wyżyli się na polskich drogach.
Kto ma smykałkę do targowania to dobra okazja aby sprawdzić swoje umiejętności,powodzenia

Zbyszek72
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Zbyszek72 » pt 17 lut, 2012 22:04

Bylem w Sudaku 2011 koniec czerwca i poczatek lipca woda fakt troche chlodna jechalismy w ciemno kwater duzo szukalismy w Koktebel i Sudaku , wg mojej oceny drogi na Krymie sa w dobrym stanie jak i sama droga przez Ukraine , ceny dosc niskie w tym roku planuje start 18/19.08 zastanawiam sie nad zachodnia strona Krymu ale fakt w Sudaku trudno sie nudzic jest wszystko i sprawdzone... Bardzo milo wspominamy zeszloroczny pobyt na Krymie ale dla kogos kto pierwszy raz polecam bez obaw...
Zbyszek

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » pt 17 lut, 2012 23:38

Bylem w Sudaku 2011 koniec czerwca i poczatek lipca woda fakt troche chlodna jechalismy w ciemno kwater duzo szukalismy w Koktebel i Sudaku , wg mojej oceny drogi na Krymie sa w dobrym stanie jak i sama droga przez Ukraine , ceny dosc niskie w tym roku planuje start 18/19.08 zastanawiam sie nad zachodnia strona Krymu ale fakt w Sudaku trudno sie nudzic jest wszystko i sprawdzone... Bardzo milo wspominamy zeszloroczny pobyt na Krymie ale dla kogos kto pierwszy raz polecam bez obaw...

Chyba znów polecimy razem???
termin znów prawie ten sam ---X6 ,Rav4i V70 szukaj na trasie zreszta reszta na priv.
Fajnie że lecisz- jazda z toba to przyjemność. Byłem Zbychu teraz w Odesie droga Korczowa-Lwów-Równe-Kijów- Odessa super-nawet lepiej niż latem remonty sie skończyły 140 -180 km/h pomkniemy bez problemu. Dawaj termin wylotu na priv myślę że sie dogadamy.

Zbyszek72
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Zbyszek72 » sob 18 lut, 2012 07:57

Ale to na 50% z tym Krymem jeszcze myslimy nad MNE , pierwsza ture rodzinego glosowania mamy za soba odpadla BG choc troche szkoda mi drogi przez RO i trasy Transfogarskiej no ale glosowanie to glosowanie. Teraz gdzies marzec/kwiecien bedzie ostateczna decyzja , nad UA caly czas przemawia koszt pobytu no i nie zobaczylem calego Krymu!!! Wyczytalem wczoraj w necie i widze ze ceny ET95 oscyluja w granicac 10.30 UAH czyli +/- 4 PLN ??? Zreszta widze ze ty masz aktualna sytuacje na UA caly czas , tak wiec zaczynam sledzic caly czas posty na forum i zobaczymy jak bedzie...
Pozdrawim ciebie i wszystkich chetnych na Krym... :wink:
Zbyszek

ODPOWIEDZ