Krym 2012 z dziećmi

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Krym 2012 z dzieę‡mi

Post autor: kunek »

jak w temacie - ma ktoś jakąś fajną miejscówkę do polecenia?
chcemy jechac w kilka rodzin z dziećmi - cos niedrogiego, z miejscem na przygotowanie posiłków (bądź z posiłkami w cenie) no i miejscem do zabawy dla szkodników... (tylko nie mówcie, że takie rzeczy tylko w Erze...)

byłem czterokrotnie na Krymie ale wcześniej na spontana i jakoś sie nie rozejrzałem za możłiwością rodzinnego wypoczynu...

wiem, że na forum jest już stronka z kwaterami, ale dość ciężko przeglądać każdy wpis - może ci z Was co byli z dziećmi podzielą się wiedzą

pozdrawiam
Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

Uzyj opcji szukam ;-)
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

tak tak użyj opcji "miej więcej czasu" też by się zdało...

przecież napisałem, że wszystkich postów czytać nie sposób to raz
a dwa, przez szukaj wychodzą mi owszem informację o Krymie ale takie jakie już znam (jak tam jest, gdzie rozbić namiot, co jeść pić etc)
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

baza weteran w nikołajewce?
https://picasaweb.google.com/1164456199 ... azaWeteran

Luksusow nie ma wiec jak ktos jest wybredny, lubi wypasione hotele i zapach swiezej farby to mu sie nie spodoba

ale tak:
- kazda rodzina moze miec swoj domek
- ceny od osoby kolo 10 zl
- do plazy chyba 10m
- ogolnodostepna kuchnia
- obok osrodka jest stołowaja z pysznym tanim zarciem

jest to stan na wrzesien 2010 bo wtedy tam bylismy. Ale slyszalam ze ktos byl tez w to lato i bylo podobnie
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

W jakim wieku szkodniki? To może być znacznym determinantem.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Zawsze każdemu polecam pobyt w Bakczysaraju na kom. podpolszczikow. Jest na forum osobny temat. Ponadto dobrym miejscem gdzie jest również sporo rodzin z dziećmi jest Teodozja, lokal " Na Ukrainskoj " . Na dole logie, wyżej balkony.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

podtrzymam propozycję poprzednika z hotelem "Na Ukrainskoj",już sezon letni w tym roku przywitali powiększając ilość pokoi i stołówkę.Niestety dalej pozostał mały skwer,bezpieczny bo zamykany i dzieciom wyjść na pobliską ulicę ciężko ale i zamknięte długo nie usiedzą.Cierpią na brak możliwości powiększenia tegoż placyku.Rekompensatą jest rozsądna cena,dbałość o czystość,nie zniszczona infrastruktura i uprzejmość właścicieli.
Stosunkowo nie daleko jest miejscowość ORDZONIKIDZE,malutkie miasteczko idealne dla rodzin z maluchami,osobiście kilka polskich rodzin znam które tam były z dziećmi i nie żałowały.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

polecę jeszcze w pobliżu PRIMORSKIJ,kilka km za Feo w stronę Kerczu,nabiereżna w sam raz dla dzieci,stołówka,ATB(dyskont spożywczy)który w tym roku został otwarty,boisko piłkarskie,możliwość spacerów po alejach,no i 5minut autem do tej słynnej Feodosijskiej Zolotoj Pliaz.
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

micaj pisze:W jakim wieku szkodniki? To może być znacznym determinantem.
plus minus trzy - czteroletnie.. dlatego myślałem o miejscu z placem do zabaw dla nich.. i nie za daleko do chodzenia (dzieci niektóre nawet w nosidełku za długo nie posiedzą...:)
pawulon
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: pawulon »

kunek pisze:
micaj pisze:W jakim wieku szkodniki? To może być znacznym determinantem.
plus minus trzy - czteroletnie.. dlatego myślałem o miejscu z placem do zabaw dla nich.. i nie za daleko do chodzenia (dzieci niektóre nawet w nosidełku za długo nie posiedzą...:)[/qu
byłem w 2010 roku w Teodozji w 21 osób- 6 rodzin z dziećmi od 5 do 15 lat.
kwaterowaliśmy się w :
http://otdyh-kafa.com/catalog-zhilaya/p ... enthaus-46
to strona pośrednika ale mam gdzieś adres na właściciela
OPIS. kwatera składa się z 6 pokoi 4 łazieniek, jednej kuchni i dużżego pokoju gdzie są trzy stoły, TV, i mogliśmy wszyscy posiedzieć wieczorek przy kawiorze. Są dwa klimatyzatory: w dużym pokoju i na górze na korytarzu (też duży)
ZALETY:
-wszyscy w jednym miejscu (polecam zwłaszcza wynajęcie w całości) jeśli jedziecie w więcej osób,
korytarz na piętrze jest na tyle duży, że dzieciaki spokojnie się tam bawiły, reszta mogła odpoczywać w pokojach,
-warunki jak na ukrainę podwyższone
-lokalizacja kinoteatr ukrraina - do plaży miejskiej deptakiem 5 minut,
do złotej 10 marszrutką nr 4 spod bloku
- bliskość sklepów i stołowek
niedaleko w koktebel delfinarium, wulkan kara-dag i inne

MINUSY
-kwatera położona na 5 piętrze bez windy - dokładnie 100 stopi pod drzwi jest dwupoziomowa, schody wewnątrz bezpieczne, ale dzieci wiadomo.
- właścicielka trochę wybobyla na dzieci, ale kasa robi swoje
-właściciele w sąsiednim bloku mają druge mieszkanie, i właściciel przychodzi wyrzucać śmieci oraz czasem prasuje sobie w kuchni pościel dla innych gości bądź ją pierze. Zazwyczaj robił to jak nas nie było, ale czasem jak byliśmy, dostał ksywę paździoch.
przed blokiem nie ma placu zabaw ale tam o to trudno

Ogólnie: jeśli miałbym brać gdzieś znowu kwaterę dla kilku rodzin to tam.
co do mojego doświadczenia: to był mój trzeci raz na krymie 1 raz Bałakława ( nie dla dzieci -fatalna złota plaża, sewastopol podobnie, Gurzuf- bardzo przyjemnie choć trochę drożej, dyuży wybór mieszkań po przyjeździe, teodozja -dwa razy taniej niż w obszarze wielkij jałty- piękna złota plża idealna dla dzieci- długie zejście do wody, szroka muszelkowa, jedzienie noszone przez tatarów w dobrej cenie i dobrych pieniądzach (bezpieczne) w niedalekiej okolicy trochę zabytków. w porcie wesołe miasteczko, dwu kilometrowa alejka z kramami i pamiątkami, ech te wspomnienia
pozdr
kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

pawulon jakbyś znalazł ten namiar na właściciela byłoby fajnie
pawulon
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: pawulon »

kunek pisze:pawulon jakbyś znalazł ten namiar na właściciela byłoby fajnie
podaję namiary z wizytówki (nie wiem czy działają - nie korzystałem, ale otrzymałem od nich:
Głowa INTERESU Jewgienia Siemienowna tel. 8(095) 192-36-08
Paździoch: Władymir Dimitriewicz tel. 8(050)171-83-17
Miasto- Teodozja, Ulica Fiedko 1 a Rejon Kinoteatr Ukraina- Ukraina
pozdr
z wizytówki wynika że mają jeszcze kwaterę jednopokojową i trzypokojową do wynajęcia
pozdr
bahaar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bahaar »

W 2010 r. byłam z trzylatką w Bałakławie i okolicach. Plan był taki, że kilka dni mieszkamy w Listrigonie (motel) a potem dalej na wschód. Wrzesień jednak był gorący i dłuższe podróże autobusami nie służyły córce albo bardziej wrażliwemu mężowi-tatusiowi. Z Bałakławy do Serwasopola niedaleko więc atrakcji nie braknie (delfinarium i inne "atrakcje"). Pałac Chanów dla trzylatki to był hit! Zwłaszcza stoiska z souvenirami :lol: Dla rodzica małego dziecka sprawą priorytetową są place zabaw, bo odsapnąć czasem trzeba. Tychże przy zatoce nie było ale w centrum miasteczka widziałam, choć nie korzystaliśmy. Plaża na Fiolencie urzekła nawet Jagienkę a podróż "na kariablie" to dodatkowa atrakcja. Moje dziecię fascynuje się krymskimi toaletami :D , z pałacu w Massandrze nie chciała wyjść (2011) a i fabryka win była dla niej ciekawa. W tym roku byliśmy w Gurzuf (kwatera prywatna albo motel Bohema) i to była porażka dla mnie, bo mało krymski klimat ale dla córki w Jałcie było wspaniale zwłaszcza na deptaku przy porcie. Teraz chce pomagać "jałtowskim zwierzętom" z zooparku :P W okolicach delfinaria (Jałta, Partenit), ciepłe morze i dziecięce atrakcje. Dorosłym zakochanym w Krymie jednak nie polecam ścisłego centrum Riwiery Krymskiej. W przyszłym roku planuję jednak pojechać bardziej na wschód: Sudak, Kercz, bo dziecię do zwiedzających raczej należy, choć przebierać nóżkami jej się nie chce.
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Re: Krym 2012 z dzieę‡mi

Post autor: barbole »

My byliśmy w tym roku na Krymie z dziećmi w Oleniwce, najbardziej wysunięty na zachód fragment Krymu. Warunki rewelacyjne, plac zabaw, ogrodzony teren, Kuchnia domowa (możliwośc zakupu za niewielkie pieniądze) oraz dwie kuchnie w całości wyposażone. Pokoje nowiuśkie, z klimatyzacja, lodówką, telewizorem rewelacyjną łazienką) Mieliśmy zarezerwowane inne miejsce, ale po pierwszej nocy jak nas pogryzły pluskwy, zmykaliśmy ile sił w nogach ;)))
Plaza cudownie piaszczysta, wcale niezaludniona, z cieplutkim morzem bez śmierdzących wodorostów. Jak wakacja to tylko tam.
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Nie wiem jakie macie wymagania, ja nie chciałam straganów z pamiątkami, zatłoczonych ulic i plaż, za to ważne dla mnie były warunki sanitarne i dostęp ciepłęj bieżącej wody.... I to wszytsko u naszej Pani cudne. Budynek oddany w lipcu tego roku do użytkowania, idealnie czysto, dla mnie rewelacja. Bieżąca gorąca woda non stop. Parkig dla aut, zamykany na noc. Warunki iście europejskie, jaśli chodzi o budynek, plaza rewelacja a promenada, hmmm kawałęk klepiska ;)))) Dużo miejsca dla dzieci. Do plaży spacerkiem jakieś 8 minut. ( z wlokącymi się dziećmi)
Płaciliśmy za dobę od 4 osób 350 grywien, może nie najtaniej, ale takie warunki zaczynały się od 600 grywien. Pani gospodyni zaopatrywałą nas za darmo w pomidory, paprykę ogórki czy warzywka na zupę, jak robilą jakieś ichnie specjały przynosiłą dzieiciom za darmo ;)
bardzo baląm się wakacji na Krymi straszyli mnie warunkami sanitarnymi ( czego uświadczyłam na pierwszej kwaterze) zamstą Chana (nic z tego nie mięliśmy) Policją, ani jednej kontroli ;P yyy tylko na zakupy w mięsnym się nie zdecydowaląm hehehehe
W tym roku tam jedziemy na 3 tygodnie i tydzien na zwiedzanie południa. Jak ktoś jest zainteresowany dam namiary i mogę wrzucić zdjęcia
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

barbole pisze:Jak ktoś jest zainteresowany dam namiary i mogę wrzucić zdjęcia
ja:)
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wrzucę zdjęcia dzisiaj lub najpoźniej jutro wieczorem. Na forum zajrzałąm, bo mam u siebie przyjacioł i chwalilam się im naszymi zdjeciami i filmami - i w związku z naszymi goścmi i planami na wieczór - nie wiem czy zdąże dzisiaj wrzucić ;))))
Na 100% bedą jutro ;)
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Sprawdzam, czy potrafię łądować zdjęcia ;)
Obrazek
Jeśli tak, to pokaże nam się w całej okazałości szarańsza, która opanowałą Tarchankut, na chwilę przed naszym przyjazdem. Cudna kakofonia dzwięków.
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Zdjęcia nauczyłam się łądować ;) Bardzo wszytskim dziękuję, który swoją wiedzą i doświadczeniem, pomogli mi się dobrze przygotować na wyjazd z rodzinką na Krym. Bardzo WAm dziękuję.
Oto gdzie nasza kwaterka byłą:

http://vicerower.zzl.org/krym2008/images/krym_200k.jpg
powiększyć najbardziej wysunięty na zachód kawałek i droga prowadząca do Oleniwki rozwidla się przed Limanem. Nasza kwaterka była właśnie na końcu tej drogi rozwidlonej w prawą stronę, ta na wprost prowadząca do Majaka wiodła przez całą miejscowość i było w tj części Oleniwki znacznie tłoczniej i glośniej.
Na naszej kwaterze, może jedynym utrudnieniem było brak sklepów (jest tylko jeden i stragan z owocami)
My i tak duże zakupy zrobiliśmy w Czornomorskoje ( 20 km) dużo taniej ;) A chleb i wodę obok naszej kwateryObrazek
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Trochę zdjęć z plazy. Jest bardzo fajnie, woda lazurowa i cudownie ciepla.Obrazek
Jedno zdjęcie z naszej kwatery mi się tutaj zaplątało....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
NA plaży można kupić odpoioednio drożej wodę czy piwo. w tyle nasze auto - w zasadzie można prawie wjechać na plażę ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Tutaj rzut oka aparatu na plaże w oddali, która byłą nasza zanim nie zmieniliśmy kwatery, przy glównej trasie w Oleniwce w drodze na Majak. Bardziej tłoczno, ciasno i haląśliwie ....

Obrazek

No a u nas ;)))))
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Obrazek Obrazek Obrazek
Jedzenie samo przychodzi, najlepsze miała Pani z megafonem (tylko jedna taka jest) przepyszne domowe drożdzówki z owocami, kortoszki, samsy z mięsem z piersi kurczaka (a przynajmniej wszystko wskazywało na kurczaka)
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Obrazek Obrazek
Woda tak czyta, że można było z 3 metrów pływając na materacu, oglądać dokładnie to co się dzieje na dnie. Chlopcy codziennie mięli inne akwarium, rytualnie wypuszczane na wolność po godzinie i kompletowanie następnego. Zabawa przednia

Obrazek

Nasza promenada na plaże ;D

Obrazek Obrazek Obrazek

Mieliśmy też 3 dni rewelacyjnej fali. Bomba
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Do zwiedzania, nie ma jakiś wielu atrakcji w pobliżu. Są cudowne klify po obu stronach Oleniwki, cudne stepy. Do Eupatorii 70 km. Tylko samo zwiedzanie z mniejszymi dziećmi, może być męczące. My zaplanowaliśmy sobie plażowanie i odpoczywanie. a w przyszłym roku jedziemy do Oleniwki i na tydzień gdzieś na południe Krymu, żeby trochę pozwiedzać. Może na południu, jako bazę wypadową, macie jakąś kwaterę, nie zależy nam już na dostępie do plaży, tylko na dobrym miejscu do wypadów samochodowych po południu Krymu.
Obrazek Obrazek
Plaza wąska na początku, robi się coraz bardziej szeroka dalej ;)
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
barbole
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Pokój czteroosobowy, łóżka na wprost - złączamy i łoże małżeńskie ;) W każdym pokoju klimatyzacja, lodówka, szafa duża.
Jeśli mogę doradzić to nie warto brać ciepłych rzeczy, wystarczy jednen komplet i kurteczka. My przez trzy tygodnie, mięliśmy 2 razy deszcz 15 minutowy- wieczorem. Koniecznie bardzo mocny krem dla dzieci (i dla dorosłych z resztą tez)
Namiary Krym, Półwysep Tarchankut Oljeniwka Cwietłaciok - Swietlik :) ul. Elisjewa 10 a
tel 067 512 32 41
093 009 31 33
Pani Swjetłana
w razie pytań służę. ;)
ODPOWIEDZ