Krym 2012 z biurem podróży

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Izydas
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Krym 2012 z biurem podróży

Post autor: Izydas »

Witam! Mam wilką chęć wybrać się w okresie wakacji na Krym - najchętniej jednak z burem podróży. I w związku z tym moje pytanie: korzystał ktoś z usług biura z Katowic? A może macie namiary na jakieś inne, sprawdzone biuro? Będę wdzieczna za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony wt 24 sty, 2012 10:17 przez Izydas, łącznie zmieniany 1 raz.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

wysyłam namiary na PW,organizuje przede wszystkim objazdówki ale i wczasy,pozdr

Izydas
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Serdecznie dziekuję i pozdrawiam

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

ja także poszukuję jakichś ofert na Krym na przełomie lipca i sierpnia. Możecie jakies wiarygodne i pewne biuro polecić? zależy mi żeby było ciepło i dużo do oglądania :)

szukałam czegoś w Europie zach ale ceny powaliły mnie na kolana... Nie wiecie ile kosztuje taki pobyt dwutygodniowy na Krymie? chętnie bym sie wybrała ale nie wiem gdzie szukać bo w biurach podróży jakoś oferty z Krymem nie porażają ilością...

z góry dziękuję za pomoc :)

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

acha, jeszcze chciałabym zapytać - jak jest z pobytem w Sewastopolu? Można tam połazić i pozwiedzać? Co do biura podróży to poszukuje polskiego bo z ukraińskim raczej ja sie nie dogadam... :D

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio »

Wg mojego skromnego zdania wyjazd z biurem podrózy na Krym mija sie z celem i najzwyczajniej w swiecie sie nie oplaca. Krym jest na tyle blisko a drogi do niego sa na tyle dobre, ze podroz samochodem nie jest problemem. Ukraina to nie Egipt czy Tajlandia, gdzie dla nieprawnych kierowcow moze byc ciezko, tam sie jezdzi jak u nas. Jesli nie ma mozliwosci podrozowania autem to pociag lub samolot (ja 4 lata temu placilem 160zl z Lwowa do Simferopolu). Zawsze tez mozna dolaczyc do kogos, pelno ogloszen "jade autem, przyjme...". Ponadto Krym nie jest miejscem bogatym w atrakcje wymagajace przewodnika, a raczej a "atrakcyjki" ktorymi fajnie sie podelektowac samemu. Wystarczy przewodnik bezdrozy.
Wiem, ze sa wyjazdy z biur studenckich na Krym, wszystko zalatwiaja a kosztuje to grosze (moge sie dopytac znajomych co skorzystali co to za biuro).
Sewastopol jest jednym z piekniejszych miast jakie w zyciu widzialem (moje subiektywne zdanie), mozna polazic... ale do zwiedzania to hmm chyba jeden dzien wystarczy :)

witek99
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: witek99 »

Binio słusznie prawi, pomijając kwestie finansów samodzielna podróż przynosi więcej wrażeń i jest naprawdę potem co wspominać. W ubiegłym sezonie pojechałem prawie zupełnie w ciemno (uzbrojony tylko w wiedzę z tego forum) i kompletnie bez żadnych rezerwacji. Ponieważ bezpośrednich biletów w kasie nie można było kupić pojechałem pociągiem z Lwowa do Zaporoża a z tamtąd autobusem do Symferopola.
Zwiedzanie Krymu ropocząłem od Bakczysaraja. Później skorzystałem z oferty wypoczynku zorganizowanego :) ale bynajmniej nie było to biuro podróży tylko obóz namiotowy klubu turystycznego z Zaporoża.
Ofertę wygooglałem wpisując frazę: Палаточный городок-кемпинг в Крыму «Горное озеро» ,standardowo tura trwa 10 dni ale można spędzić z nimi dowolną ilość dni. Super atmosfera, aktywny program wypoczynku, uczestnicy to nie tylko młodzież, również rodziny z dziećmi i ludzie bardzo dojrzali. Byliśmy pierwszymi polakami u nich. Pobyt był bardzo udany, najważniejsze to wyruszyć, a na miejscu wszystko okazało się łatwiejsze niż zakładaliśmy.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Szanowni forumowicze , którzy chcecie jechać z biurem podróży :

We własnym zakresie możecie załatwić wszelkie formalności. To naprawdę bardzo proste a wszystko zależy od zasobności sakiewki.

- Zakup biletów na Krym odbywa się przez internet . Jeżeli jednak przesiadka we Lwowie lub Kowlu na bezpośredni pociąg do Simferopola to problem informuję że w sezonie wakacyjnym kursuje bezpośredni wagon z W-wy do Simferopola.

- Na naszym forum w odpowiednim dziale są oferty wynajmu od prostego pokoiku po luksusowy apartament.

- W każdym miasteczku możecie wykupić wycieczkę w każde miejsce na półwyspie. Zawiozą, pokażą i przywiozą z powrotem na miejsce zbiórki.

ps W sezonie pobyt na Krymie z renomowanym biurem to koszt m.in ok. 2500 za osobę
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

roberT/TANAIS pisze:ps W sezonie pobyt na Krymie z renomowanym biurem to koszt m.in ok. 2500 za osobę
No właśnie - i jest to minimum. A dla przykładu pierwszy pobyt na Krymie (z przelotami WizzAirem z Lwowa do Simferopola) kosztował mnie ok 1200zł. Inny (wycieczka motocyklowa) wraz z przejazdem i noclegami na Krymie (pokoj lub namiot na plazy) kosztowal nas (z pasazerka) tez cos ok 1200-1400zł (wraz z paliwem) - czyli jakies 600-800zł na glowe. Moi znaomi pojechali z jakims biurem i nasze relacje roznia sie 180 stopni, oczywiscie na korzysc moich :)

binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

i do tego dochodzi jeszcze ta wolnosc... pierwszy dzien, w Ukraince (od Kijowa w dol) zastaje nas noc, szukamy motelu, nic nie ma, na stacji zainteresowal sie nami jakis chlopaczek ze stuningowanej Lady - nie zna angeilskiego a my rosyjskiego - ale rozumie slowo 'hotel' - dzwoni do siostry Nadii, ktora robi nam za tlumacza, wsiadam do Lady i jedziemy szukac hotelu, po jakis dwoch godzinach znajdujemy, wracamy na stacje, biore motocykl i ekipa lecimy do hotelu... placic chlopakowi za pomoc czy nie? decyzja - placic, a misza na to, ze dziekuje ale za pomoc kasy nie wezmie...
kolejna noc juz przy wjezdzie na polwysep (nie moglismy jezdzic noca bo zapomnialem bialej szybki do kasku i lansowalem sie w polaryzcyjnej lustrzance :), znowu to samo - stacja benzynowa i pytanie o hotel, przyjezdza koles i mowi, ze ma za 40zl/osoba, za drogo, pracownik stacji pyta czy sa u nas palatki i proponuje nocleg przy stacji :) chlejemy pol nocy, rano sie budzimy - a motocykle umyte, ot nudzilo sie Vladimirovi to nam umyl nad ranem :) i tak kazdego dnia - przy takiej wycieczce podroz poslubna do Tajlandii z biurem podroznym to nudna szkolna zabawa choinkowa :)

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

no ale ja jade sama. NIe odważe sie na indywidualną jazdę samochodem bo obawiam się że mogłoby to kosztować zbyt wiele istnień ludzkich...
Poza tym jade sama więc wolałabym polecieć samolotem i mam tez obawy przed wylotem "w ciemno".. podziwiam tych którzy są tak zaradni... u mnie ta dziedzina leży kompletnie... dogadać się juz dogadam ale musze wiedzieć że mam gdzie sie zatrzymać... :(

Awatar użytkownika
Aanka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Aanka »

Co do zatrzymania to na Krymie z noclegami problemów nie ma.
Z biurem podróży to jak dla mnie i za drogo i grupowe pobyty i zwiedzania odpadają. Sama to może nie ale skołuj jakąś koleżankę i we dwie to zupełnie wystarczy. A Krym piękny jest we wrześniu i owoców mnóstwo i ciepło. W zeszłym roku tak byłam i było super.

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

ze względu na rodzaj pracy wchodzi w rachube tylko przełom lipca i sierpnia... co w sumie spacjalnnie mnie nie martwi :)

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

O, to tak jak u mnie. I też jadę sam :P

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

binio pisze:biur studenckich na Krym
http://www.wytworniawypraw.pl/

i relacja z takiego wyjazdu:
http://ukrainka.republika.pl/

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

djds pisze:O, to tak jak u mnie. I też jadę sam :P
a kiedy jedziesz? też na przełomie lipiec/sierpnień? z biurem czy sam?

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

fijalkowski pisze:
binio pisze:biur studenckich na Krym
http://www.wytworniawypraw.pl/

i relacja z takiego wyjazdu:
http://ukrainka.republika.pl/
super... tylko pozazdrościć :)

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

alainen pisze:
djds pisze:O, to tak jak u mnie. I też jadę sam :P
a kiedy jedziesz? też na przełomie lipiec/sierpnień? z biurem czy sam?
Póki co, sam. I nie zanosi się na jakiekolwiek towarzystwo ;)

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

no ale co facet to facet... ja sie sam troche boje w ciemno jechać... dlatego wole z biurem, żeby mieć przelot i noclegi pewne...

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

witek99 pisze:Ofertę wygooglałem wpisując frazę: Палаточный городок-кемпинг в Крыму «Горное озеро» ,standardowo tura trwa 10 dni ale można spędzić z nimi dowolną ilość dni. Super atmosfera, aktywny program wypoczynku, uczestnicy to nie tylko młodzież, również rodziny z dziećmi i ludzie bardzo dojrzali. Byliśmy pierwszymi polakami u nich. Pobyt był bardzo udany, najważniejsze to wyruszyć, a na miejscu wszystko okazało się łatwiejsze niż zakładaliśmy.
to jest to?: www.po-ua.com/turisticheskiy-kemping

witek99
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: witek99 »

Tak, a ten chłopak na rowerze to Dima, opiekun grupy.
Organizuja też wypady w Karpaty, szczególnie na Nowy Rok.
Inny adres:
http://po-ua.com/palatochnyj-lager-Krym

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

kurcze, mam oferte biura podróży "Joanna"... dwutygodniowa objazdówka..koszt 3550zł plus 220 euro... plus opłata lotniskowa 250zł i jakieś drobne.... troche drogo ale jak sie zdecyduje do 15.02 to jest rabat i kwota wynosi 2790 plus 220 euro... zdecydowanie taniej. Potrzebuje rady czy ktoś wie czy biuro jest wiarygodne? czy warto ?

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

acha, i czy to biuro jest zrzeszone w polskiej izbie turystyki?

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Aż śmiać się chce, kiedy się to czyta. Za 2790 PLN + 220 EUR żyjesz na Krymie przez dwa tygodnie jak pan. W sumie nawet nie wiem, czy udało by mi się wydać taką kwotę. Ja w zeszłym roku, łącznie z przejazdami z PL, wydałem 2100 zł. Na dwie osoby. I niezbyt zaciskaliśmy pasa ;)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

ale dlaczego się śmiejesz? niektórzy chcą mieć podane wszystko na tacy i za to płacą... nie każdy jest trampem... ja tez wolę sam sobie załatwiać nawet nie z powodów oszczędnościowych ale z powodu frajdy organizowania... ale nie każdy tak ma i nie trzeba od razu dokonywac jakichs ocen... a może pytający ma inne zdanie - zarabiam kasę i moge się smiac z tych oszczędzających... trochę dystansu moi państwo...

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Robisz z igły widły. Mówiąc, że chce mi się śmiać, miałem namyśli kwotę, którą żąda sobie to biuro podróży. I tyle.

Frajda organizowania - to właśnie jest to:)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

http://sevastopol-tour.com/ves_krim.php -

Tu masz namiar na biuro z którego ja korzystałem przy biletach na statek do Stambułu. Na tym bezpośrednim linku masz wykaz miejsc gdzie można wykupić " putiowke "/ pobyt . Jest to o tyle interesująca sprawa , że oprócz całodziennego wyżywienia możesz również korzystać z zabiegów leczniczych . A są one na niezłym poziomie. Do wyboru hotele, pensjonaty, uzdrowiska itd. Cenowo i tak wyniesie taniej niż przez proponowane wyżej biura.

ps Jak by co mogę pomóc w rezerwacji / bezpłatnie rzecz jasna :) / .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

chętnie z takiej pomocy skorzystam :)

Izydas
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Po Waszych wypowiedziach i opiniach, głębszym przemyśleniu sprawy oraz analizie ofert biur podróży postanowiłam jednak wybrać się na Krym bez pośredników w postaci biura (względy cenowe odegrały tu niebagatelną rolę). W związku z tym mam pytanko - ile kosztuje przejazd bezpośredni pociągiem z Warszawy do Simferopola? Rozważam także wariant z przesiadką we Lwowie (stacja początkowa to Kraków), ale zawsze lepiej mieć różne opcje w zanadrzu:-)
Rosyjski rozumiem, trochę mówię w tym języku, mały problem będzie z pisownią (w związku z zamawianiem noclegu), ale może dam sobie jakoś radę.

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

a kiedy się wybierasz?

ODPOWIEDZ