Krym 2012 / 2013/ 2014 - kto, gdzie, kiedy

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
ewad
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: ewad »

U nas plany się sprecyzowały i troszkę zmieniły. :)
Wyjazd już 28.07 po południu do Eupatorii a powrót do domu około 13-14 sierpnia.
Może ktoś ma ochotę na wspólną samochodową podróż?

beruszka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: beruszka »

Witam! Mam urlop od 13 do 24 sierpnia. Chętnie dołączę do jakiejś ekipy jadącej na Krym w tym terminie :) - sposób podróży dowolny (może być pociąg, może być auto - dorzucam się wtedy oczywiście do paliwa). Mam 29 lat, na Krymie byłam dwa razy w różnych miejscach. Dogaduję się. Zainteresowanych proszę o kontakt.
Міра вогню
В кожного є своя

agar72
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: agar72 »

ewad,
Daj namiar na lokal, w którym będziecie. Cena ważna
Aga

Przemo_P
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Przemo_P »

Dzień Dobry

W dniach 5-19 sierpnia będziemy (ja i żona) przebywać na Krymie.
Wyjazd z Polski autem (5.08). Posiadamy dwa wolne miejsca w samochodzie. Przejazd na trasie Zielona Góra - Kalisz - Chełm na terenie Polski (ewentualnie możemy skorygować, ale Kalisz jest miejscem, które musimy odwiedzić). Jeśli ktoś byłby chętny na przejazd tam, tam i z powrotem, lub nawet na odbycie kilku wycieczek po Krymie, to proszę o kontakt.

Nasz cel podróży to: Lisia Buchta, Koktobel, Płw. Kazantip - my będziemy nocować pod namiotem.

W zamian oczekujemy dobrego humoru podczas podróży i delikatnego udziału w kosztach przejazdu.

Jeśli ktoś jest chętny to proszę o kontakt mailowy: przemop@poczta.fm lub telefonicznie 797 244 988

artur9500
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Krym2012

Post autor: artur9500 »

Witam ,20 sierpnia 2012 wspólnie z rodziną planujemy coroczny wyjazd na Krym (Sudak lub Olenevka) , busem (Sprinter313, 2005r. 8 miejsc.) , powrót ok. 30+-31 sierpnia 2012.
Szukamy 3-4 osób chętnych na wyjazd za niedużą dopłatą do paliwa . Koszt wyprawy za osobę to 400 zł (3600km). Przewidujemy jeden nocleg w połowie drogi.
My zawsze zatrzymujemy się w pensjonatach(lux) odległości 50-100 m od morza,ceny dla stałych klientów (bez pośredników) są tańsze o tej porze sezonu Podróżowanie naszym samochodem nie jest męczące ponieważ z tylu za siedzeniami zamontowane duże (3 os.) podwieszane łóżko a pod nim , wystarczająco dużo miejsca na bagaż.....
My rok temu byliśmy w Gruzji. Bardzo polecam - piękny kraj, wspaniali ludzie, krajobrazy.... . Nasza trasa 2011 to UA-RO-BG-TR-GEO-ARM, 10.000km
Chętni na ten wyjazd proszeni o kontakt 660990576, lub Skype armen9500
Wyjeżdżamy z okolic warszawy.

oszolom
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

pierwszy raz

Post autor: oszolom »

Cześć.
Ja mam w planach wyjazd z Kalisza tak od 03.08 do 05.08 tak na 2 tygodnie, termin jest luźny bo wyjazd w ciemno.
Żona właściwie nie wie o miejscu (napomknąłem tylko) bo miała być Chorwacja, ale zmieniłe zdanie (min. na budżet) i pojedziemy chyba na Krym.
W każdym bądź razie start w najbliższy weekend...

wierzchoo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wyjazd z Lublina 03.2012 wieczorem

Post autor: wierzchoo »

Witam
Wybieramy się na Krym z drobnym postojem "po drodze" w Odessie. Wyjeżdzamy autem z Lublina/Świdnika w 4 os. w piątek ok. godz. 23. Gdyby ktoś z naszych okolic miał ochotę się dołączyć, to proszę o kontakt na prv. W kupie jechać zawsze raźniej.

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Shinzon »

Dodatkowy pociąg w relacji Donieck - Symferopol.

http://www.uz.gov.ua/press_center/up_to ... ic/344815/
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Sierpień - Kercz i okolice :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin »

Również sierpień, i również okolice Kerczu między innymi. Ale też Czatyrdah, Demerdża i okolice Bakczysaraju.

elcolonello
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: elcolonello »

24.06-10.07- z dzieciakami Okolice Sewastopola i Eupatorii.

bialyzibi
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

kto , gdzie ,kiedy

Post autor: bialyzibi »

Wyjazd busem 18.07 do Teodozji i poznanie wschodniej części Krymu , póżniej okolice Jałty -poznanie reszty atrakcji. Powrót 4.08. Posiadam jeszcze jedno ostatnie wolne meijsce w busie , zapraszam bialyzibi@interia.pl

agar72
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: agar72 »

5-22 sierpnia Eupatoria. Jadę z córką 5-latką. Może towarzystwo dla niej i dla mnie się znajdzie?
Aga

Sadziu
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Sadziu »

Od 11 do końca sierpnia. Ja i moja dziewczyna, studenci z Poznania. Pł. Tarchankut - Eupatoria - Bakczysaraj - Sewastopol - Bałakława - Ałupka[?], Massandra[?].

klimerexus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: klimerexus »

Z dziewczyną wyruszamy (autem) 10-11 sierpnia na krym. Planujemy noclegować część czasu na wschodzie, a cześć na zachodzie. Podróż przez Kijów (może wycieczka do prypeci), a powrót przez Odessę i Lwów. Planowany powrót 26-27 sierpnia.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin »

Na Krymie od 12.08 do 27.08 - Kercz, Teodozja, Sudak, Ałuszta i Bakczysaraj :). Niecały miesiąc do wyjazdu :D

lubieciastka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: lubieciastka »

Ja z chłopakiem wyruszam 1.09 z Wrocławia, 02/03.09 zwiedzamy Lwów, 04/05 Kijów a później kierunek Symferopol, na ok. 7 noclegów. Konkretnych planów na miejscu jeszcze nie mamy, są w trakcie tworzenia. Podróżujemy oczywiście pociągiem, może jakaś inna para/jakaś większa ekipa też ma podobne plany? :)

wojo02
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: wojo02 »

jestem teraz pod ordzinokidzze, dziki kamping kolo osrodka "krymski lazur"
jest zajefajnie tylko ta watroba... :mrgreen

qbel
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: qbel »

1 września jadę motocyklem na Krym przez Kamieniec Podolski , Chocim. W sumie wyprawa ok.20-to dniowa. Może ktoś również w tym czasie jedzie motocyklem?

ROZPOR
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: ROZPOR »

Witajcie. Wybieram się na Tarchankut i do Bałakławy w terminie 8.08 - 26.08. Szukajcie brązowej łady i niebieskiego zaporożca na polskich blachach.
Pozdrawiam!
:twisted:

rozek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: rozek »

Hej - wybieramy się z chłopakiem we dwie osoby na Krym na początku września, musimy wrócić przed 15.09 (najlepiej 14.09 być już w PL)

Naczytałam się trochę o tym, że bardzo ciężko jest dostać bilety na trasie Lwów - Symferopol i z powrotem. Czy ktoś może poradzić mi jaka będzie najlepsza i najpewniejsza opcja ich zakupu? Czy tylko oficjalna strona koleji ukraińskich wchodzi w grę?

rozek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

od razu pytanie do bardziej doświadczonych:) - czy ta strona bardzo kroi? http://booking.uz.gov.ua/en/

LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

nie, ta strona jest najlepsza dla nas, bo można na niej zapłacić polską kartą. Gdtickets jest o około 17-21UAH droższy na jednym bilecie

rozek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Co polecacie - plackarte czy kupe?

rozek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Sorry, że tak spamuję;) ale kupuję dziś bilet i stąd sporo moich wątpliwości - spotkałam się gdzieś z opinią, że w wagonie kupe (II klasa) jest klimatyzacja w przeciwieństwei do plackarty i to bardzo zwiększa komfort jazdy

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 »

hmmm....plackarta.... poczytaj w necie a się dowiesz :) fajna rzecz jak chcesz tanio podróżować, jak chcesz podróżować w dobrych warunkach to kupiejnyj :) z tą klimą to bym nie przesadzał, chyba że jedziesz nowymi wagonami. W zeszłym roku trafił mi się taki pociąg z Kijowa i było ok :)

GM
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: GM »

Odesa i Krym od 21.09 wybiera sie ktoś w tym terminie?

ODPOWIEDZ