Kiedy najlepiej

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
mara98
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kiedy najlepiej

Post autor: mara98 »

Kiedy najlepiej odwiedzić Krym? W jakim miesiącu jest tam najpiękniej i najcieplej?

Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

koniec kwietnia-maj-świetne temp. do wszelkich wycieczek i umiarkowanego plażowania,
czerwiec-jak poprzednie miesiące plus morskie kąpiele nie koniecznie tylko dla morsów,
lipiec-sierpień-z reguły żar lejący się z nieba,temp. morza 24-28st,deszcz sporadyczny kilkugodzinny,
wrzesień-do ok 15 pażdz.-podobnie jak maj tylko woda jeszcze cieplutka i tłoku na plażach już nie ma,powodzenia
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

zeneczek pisze: wrzesień-do ok 15 pażdz.-podobnie jak maj tylko woda jeszcze cieplutka i tłoku na plażach już nie ma,powodzenia
Z tym pazdziernikiem to mala przesada i kapiel raczej wykluczona, poza tym w domkach typu kemping juz zimnawo (wiem z autopsji)
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Z tym pazdziernikiem to mala przesada i kapiel raczej wykluczona, poza tym w domkach typu kemping juz zimnawo (wiem z autopsji)[/quote]

mogę tylko z całą odpowiedzialnością powtórzyć to co wyżej napisałem.
Grudzień jako zimowy miesiąc pamiętam na Krymie z ok 17st temperaturą i kąpiącymi się ludźmi,to nie internetowa iluzja tylko własne doświadczenie,pozdr
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

zeneczek pisze:Grudzień jako zimowy miesiąc pamiętam na Krymie z ok 17st temperaturą i kąpiącymi się ludźmi,to nie internetowa iluzja tylko własne
W zeszlym grudniu to nad Bałtykiem bylo +12 i toperz moczyl nogi w morzu ;) grudzien grudniowi nie rowny :lol:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

[quote="

mogę tylko z całą odpowiedzialnością powtórzyć to co wyżej napisałem.
Grudzień jako zimowy miesiąc pamiętam na Krymie z ok 17st temperaturą i kąpiącymi się ludźmi,to nie internetowa iluzja tylko własne doświadczenie,pozdr[/quote]

Ja rozumiem ten watek tak: ktos prosi o praktyczna porade (by podjac wlasciwa decyzje) a nie o anegdote wiec jeszcze raz podkreslam: jesli Krym z kapielami w morzu to najlepiej do polowy wrzesnia!
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

pisząc o grudniu akurat nie miałem na myśli zeszłego roku tylko 2008 i 2009.
To świadczy o częstych wyjątkach od reguły jakim jest ten zimowy(z nazwy )miesiąc.
Zresztą dobitnym potwierdzeniem października jako miesiąca również odpowiedniego do wypoczynku na Krymie jest ten rok i temp. tam panujące oraz fakt częstych wycieczek organizowanych przez biura podróży we wrześniu do 10-15 października.

Anegdota?akurat moja przedstawiała prawdziwe zdarzenia ilustrujące pobyt własny a nie wymyślony i zdecydowanie może być traktowana jako pomoc przy wyborze terminu odpoczynku z czym co poniektórzy nie umieją się pogodzić znając i przedstawiając inne miesiące poza letnimi do wypoczynku jako <własną autopsję>serfując po klawiaturze komputerowej.
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

zeneczek pisze:pisząc o grudniu akurat nie miałem na myśli zeszłego roku tylko 2008 i 2009.
To świadczy o częstych wyjątkach od reguły jakim jest ten zimowy(z nazwy )miesiąc.
Zresztą dobitnym potwierdzeniem października jako miesiąca również odpowiedniego do wypoczynku na Krymie jest ten rok i temp. tam panujące oraz fakt częstych wycieczek organizowanych przez biura podróży we wrześniu do 10-15 października.

Anegdota?akurat moja przedstawiała prawdziwe zdarzenia ilustrujące pobyt własny a nie wymyślony i zdecydowanie może być traktowana jako pomoc przy wyborze terminu odpoczynku z czym co poniektórzy nie umieją się pogodzić znając i przedstawiając inne miesiące poza letnimi do wypoczynku jako <własną autopsję>serfując po klawiaturze komputerowej.
Napisze jeszcze raz : nie przecze ze mogles kapac sie i plazowac na Krymie w pazdzierniku a nawet grudniu (z powodu anomalii pogodowej lub osobistej wytrzymalosci na niskie temperatury) ale objawianie na forum informacji, ze w tych miesiacach mozna zwykle to czynic jest wprowadzaniem ludzi w blad! Jesli moje doswiadczenie jest niewystarczajace(mozna sprawdzic w pazdz.2011 pisalem na forum z Krymu) to posluze sie tutaj postami naszego forumowicza, ktory tam zyje:
antarex

Forum: Podróże po Ukrainie Wysłany: Sob 11 Sie, 2012 18:23 Temat: Podróż do Odessy

W tym roku to juz chyba za późno na gorącą wodę w morzu w Odessie. W okolicach 15-20 sierpnia następuje zwykle znaczne ochlodzenie. Tu w Teodozji (na Krymie) właśnie przedwczoraj zaczęły sie chłodniejsze noce, więc tym bardziej chłodno będzie w Odessie. A to własnie chłodne noce sprawiają, że woda w morzu stygnie.
antarex

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 907 Forum: Krym Wysłany: Sob 21 Lip, 2012 08:13 Temat: Pogoda na Krymie w październiku?

Wyjazd na Krym w celu plażowania w październiku absolutnie nie ma sensu. jest za zimno. Natomiast samo zwiedzanie - i owszem, choć bywają lata, w których, zwłaszcza po 10tym może sporo padać. Nie można liczyć na pogodne dni.

Jeśli ktoś chce, by było po głównym sezonie, ale jeszcze pogodnie, ciepło i chce kąpieli, to powinien zmieścić się w pierwszej połowie września. Główny sezon kończy się na Krymie nie 1 września, lecz już około 24 sierpnia.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Kolego K.........,w Feodosii to ja żyłem.I nie jako turysta w letnich miesiącach, wiem co piszę,Ty tylko się domyślasz cytując innych.Nie wiem skąd rewelacje że Antarex tam żyje????????przyjeżdza do hotelu,owszem-swojego czy nie to już jego sprawa.
W zeszłym roku słońce rozpieszczało,temp nie były zabójcze ale i deszczy mało.Przed powrotem w drugiej połowie września sam plażowałem choć bez kąpieli,acz amatorów takowych widziałem.W połowie października znajomy wrócił a Krymu bardzo zadowolony,z pogody też.
W tym roku druga połowa września bywała ulewna,za to część października przepiękna.
Oczywiście już we wrześniu wieczorem potrzebny jest polar z długim rękawem,tylko że wnikamy w szczegóły o które nikt nie pyta.
Żenada że dałem się wciągnąć w dysputy z turystą przytaczającym na dodatek nie swoje doświadczenia,przepraszam autora wątku i życzę udanego wypoczynku bez względu na wybór miesiąca do odpoczynku.
LordSlimak
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: LordSlimak »

Abstrahując od temperatury wody w październiku, wydaje mi się, że ważną rzeczą odnośnie tego "kiedy najlepiej" jest jeszcze dostępność pociągów ze Lwowa i z Kijowa. W październiku nie jeżdżą już sezonówki (część z nich kursuje do połowy, inne do końca września)
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

Najlepsza pogoda (ciepło, słońce) jest od 20 lipca do 10 sierpnia.
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

zeneczek pisze:Kolego K.........,w Feodosii to ja żyłem.I nie jako turysta w letnich miesiącach, wiem co piszę,Ty tylko się domyślasz cytując innych.Nie wiem skąd rewelacje że Antarex tam żyje????????przyjeżdza do hotelu,owszem-swojego czy nie to już jego sprawa.
W zeszłym roku słońce rozpieszczało,temp nie były zabójcze ale i deszczy mało.Przed powrotem w drugiej połowie września sam plażowałem choć bez kąpieli,acz amatorów takowych widziałem.W połowie października znajomy wrócił a Krymu bardzo zadowolony,z pogody też.
W tym roku druga połowa września bywała ulewna,za to część października przepiękna.
Oczywiście już we wrześniu wieczorem potrzebny jest polar z długim rękawem,tylko że wnikamy w szczegóły o które nikt nie pyta.
Żenada że dałem się wciągnąć w dysputy z turystą przytaczającym na dodatek nie swoje doświadczenia,przepraszam autora wątku i życzę udanego wypoczynku bez względu na wybór miesiąca do odpoczynku.
Ja tez zaluje, ze sie w zaplatalem w ten watek, ale po prosty krew mnie zalewa jak wuja-gawedziarz wprowadza ludzi w blad, a a po skorygowaniu przez innych zamiast uwag ad meritum czyni je ad personam..Sam bylem w ubieglym roku w pazdzierniku z nadzieja na opalanie i kapiele i sie zawiodlem.Konczac ten watek tez zycze planujacym wyprawe na Krym super pogody przez caly rok i jak najlepszych wrazen!
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

dla zainteresowanych od <wuja gawędziarza>:
październik 2010: http://www.gismeteo.ru/diary/4999/2010/10/
październik 2011: http://www.gismeteo.ru/diary/4999/2011/10/
październik 2012: http://www.gismeteo.ru/diary/4999/2012/10/
piszczyk
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: piszczyk »

Moim zdaniem najlepszy jest początek września.
Ludzi już trochę mniej, ceny już niższe bo szczyt sezonu już minął, temperatura bardzo przyjemna zarówno do zwiedzania jak i plażowania.
Moim zdaniem wrzesień jest o wiele lepszy niż lipiec. Jak dla mnie w lipcu jest po prostu za gorąco...
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

zeneczek pisze:dla zainteresowanych od <wuja gawędziarza>:
październik 2010: http://www.gismeteo.ru/diary/4999/2010/10/
październik 2011: http://www.gismeteo.ru/diary/4999/2011/10/
październik 2012: http://www.gismeteo.ru/diary/4999/2012/10/
super cieplutko :)
ja bym obowiązkowo kilka(naście) minut popływał i pogrzał się na słońcu :)
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Namawiam wszystkich gorąco aby wybrali się na Krym nie patrząc w kalendarz. Zima też jest fantastyczna
Wiosną pogoda jest kapryśna : snieg, deszcz , wiaterek ale i słoneczko.
Lato : bywa różnie od upałów po londyńskie klimaty.
Jesień : cudowna a i morsy popływać mogą.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

marisol
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: marisol »

Czy we wrześniu można się kąpać w morzu? jest w miarę ciepła woda?
johnywawa1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: johnywawa1 »

Byłem w Eupatorii w pierwszej połowie września i jak najbardziej sie kąpać można. Woda czysta i ciepła. Jednak to już nie są letnie upały, w ciągu dnia zazwyczaj ok. 25st a w nocy 12-15 tylko....
woiodia
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: woiodia »

Witam Wszystkich
Byłem 4x we wrześniu (od 15tego) i raz w Maju (też druga połowa)
zdecydowanie dla osób nastawionych na odwiedziny poza sezonem (i upałami) polecam Wrzesień. To że krowy na polach jedzą siano a nie trawę (bo ta wraz z kwiecistymi okazjami wyschła) zrekompensuje wam mnogość cudownych warzyw i świeżych owoców, ceny są o wiele tańsze, kwater jak i jedzenia, woda w morzu jeszcze ciepła a na wieczornych imprezach nie tak tłoczno. Skusiłem się raz na wiosnę, żeby zobaczyć jak to "siano" wygląda gdy kwitnie, i powiem Wam jest to cudowne, szczególnie na stepowych pagórkach w okolicach Fiedozji Ordrzonikidze Koktiebiela, lecz wszystko na plażach i deptakach jeszcze zamknięte, woda jeszcze zina i tylko wspomniana cudowna przyroda jest w stanie zrekompensować resztę braków.
Jeśli mógłbym pomóc proszę na pw lub gg 7363157
ps.
planuje na wrzesień 2013 wyjazd na podbój zachodniego Krymu samochodami ze śląska, jeśli ktoś chętny zapraszam i imię hasła " W kupie raźniej "
pozdrawiam Włodek
tomasz babinski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: tomasz babinski »

Witam wszystkich forumowiczów.Do WOIODII-my też planujemy pobyt na zach.Krymie,koniec sierpnia,początek września lub wyłącznie początek września.Moi znajomi forsują pierwszą wersje,ja drugą,więc pewne jest tylko to ze jedziemy na Krym w którymś z tych terminów.Bedzie to nasz piąty pobyt-dwa razy Ordżonikidze,raz Koktebel i zeszły rok Nikołajewaka.W tym roku chcemy pobyć w okolicach Olenivki.Konkretnej lokalizacji nie mamy.Jak zwykle będzie to spontan.Gdybyscie jechali w tym samym czasie,chetnie sie spotkamy aby pozwiedzac lub pobiesiadowac.Nas bedzie 4 osoby-dwa małżeństwa.Jak co roku jedziemy autem.Pozdro.
woiodia
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: woiodia »

Witam Tomku
odpowiadam na forum bo może dla innych info będzie przydatne,
wyjeżdżamy 13tego z Jastrzębia Zdroju, powrót 24-25ty, jak na razie 2 samochody po 4 osoby samochody to L-200 i CR-V jeśli nie miał by ktoś załogi u mnie są chętni bez auta gotowi, partycypować w kosztach.
PS.
może miał by ktoś chrapkę na Mołdawię w weekend majowy: viewtopic.php?p=81092#81092
tomasz babinski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: tomasz babinski »

Czołem Woiodia.Niestety wyjezdżacie po naszym powrocie.Terminy które podałem są uzależnione od urlopu.Kolezanka moze wybrać tylko w tych terminach.Może cos sie zmieni.Bede śledził forum jak zwykle.Zobaczymy.Tymczasem pozdrawiam-Tomek
annopo
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: annopo »

mam mieszkanko pod Sewastopolem(Кача) i zawsze wylatujemy z Moskwy 25 maja a wracamy ok 20 lipca potem jest juz goroco.
Анна Святченкова
ODPOWIEDZ