Turkmenistan- prom.

Podróże po Azji Centralnej
Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Turkmenistan- prom.

Post autor: Giętki »

Wyczytałem gdzieś w jednej ze starszych relacji że kiedyś kursowały promy z Rosji (Astrachań) do Turkmenistanu. Czy ktoś może orientuje się czy cały czas sprawa ma się podobnie?

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

Promy są.... kursowanie sprawa... nie rozkładowa ;-)
promy kursują tez z Wagonami z Ropą... płyną 48g? zawsze jest kilka miejsc w kajutach, cena około 100 USD.. tyle ja wiem.

Do Turkmenistanu - przypominam dla polaków WIZA!!!

wilek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wilek »

nie spotkałem się z informacją, iż ropa jest transportowana z Astrachania do Turkmenbashy
o promach też nie słyszałem...może kiedyś były

ps. Polaków to z wielkiej litery się pisze...
wagon i ropa już niekoniecznie...

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Dokładnie sprawa wygląda tak....
Promy są z BAKU<-->TURKMENBASA...
Wiadomo WIZY... dla POLAKÓW, polaków i innych POLakow
Prom kosztuje okolo 100-150usd, plynie sie 48 okolo godzin
To trasa przesyłu cystern Turkmenistan->Azerbejdzan...
Mozna sie często zabrać z pustymi już wagonami do Turkmenistanu...

Z Astrachania PODOBNO tez coś pływa? ale.... nikt nie wie na ten temat za dużo...
jeszcze cos popytam ale Info bedzie od strony Turkmenistanu

PS.
Do Astrachania z Turkmenistanu szły tez kiedyś cysterny... TURKMEN.->>ROSJA

wilek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wilek »

poddałem pod wątpliwość trasę z/do Astrachania bo interesowałem się ostatnio rejonem Morza Kaspijskiego pod kątem surowców energetycznych
zresztą według mapy ze strony EIA w Astrachaniu nie ma w ogóle terminalu dla tankowców
a wydaje mi się, iż jest to źródło wiarygodne
natomiast na temat promu do/z Baku jest w necie sporo informacji

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Jest terminal w ATYRAU tak przynajmniej podaje ta Twoja mapa ;-)
Moze ogólnikowo to o tą trasę chodziło?

ja staram sie zawsze od miejscowych dowiedzieć.. wiadomo ze w necie dużo jest bzdur ;-)

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

prom Turkmenistan

Mi generalnie nie chodziło o prom z Kazachstanu tylko właśnie z Rosji, znalazłem kiedyś takie informacje między innymi na tej stronie...

Kod: Zaznacz cały

http://www.m.travelbit.pl/v2/?view=box_6&page=24
a dokładnie:
Odnogą tej drogi może być trasa prowadząca przez Azerbejdżan. Z Baku (Azerbejdżan) do Turkmenbasza dawniej Krasnowodsk (Turkmenistan) kursują codziennie promy. Można także płynąć z Astrachania (Rosja) do Turkmenbasy (Turkmenistan)
Jeszcze gdzieś na 100% widziałem w wiarygodnym źródle informacje o tym promie, jednakże podobnie jak powyższa informacja zastanawiam się czy jest to cały czas aktualne...

p.s odnośnie promu Baku- Krasnowodsk czy można gdzieś sprawdzić rozkład? Czy udając się do Azerbejdżanu z wizą tranzytową (chyba 3 dni :?: ) jest pewność że zdąży się w czasie jej trwania odpłynąć do Turkmeni :?:

a być może płynie coś (oprócz tankowców) z miejscowości "Mahachkala" :?:

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

ja znam tylko to polczenie: Promy są z BAKU<-->TURKMENBASA...
mozliwe ze jest z Machaczkały ale... czy na pewno? nie wiem

badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: badluck13 »

www.farout.me/Pages/ferryOther.htm
Ferries on the Caspian Sea

The only website available to get some information and contact details is the:
The Azerbaijan State Caspian Shipping Company. Otherwise blogs or websites of other travelers are the best source of information. Below is some general information

* There are 5 countries bordering the Caspian Sea. These countries are: Azerbaijan, Russia, Kazakhstan, Turkmenistan and Iran
* There are only three ports on the Caspian Sea which offer transport across the sea. These ports are: Baku (Azerbaijan) - Aktau (Kazakhstan) - Turkmenbashi (Turkmenistan)
* The Ferry from Baku to T.bashi should leave every day and should take about 12 hours but in fact one often havs to wait few days before departing or docking in the harbour
* You need a Visa before entering Turkmenistan but the problem is the tourist visa is issued with exact dates of entry and exit (no flexibility) and so if the ferry is delayed your visa might expire. You might get the Visa at the point of entry but it means the visa does not start until you enter the Turkmenistan.
* Ferries are very basic, don't expect a luxury cabin
* In general to cross the Caspian see, between paper work (Visa, car documents etc) and irregular schedules, it can take a couple of days. If you are on a tight schedule rather go via Iran or via Russia and Kazakhstan.
* See more information about the ferry on the Turkmenistan page
Ostatnio zmieniony wt 26 sty, 2010 19:29 przez badluck13, łącznie zmieniany 1 raz.

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Turkmenistan- prom.

Odświeżam trochę temat czy ktoś miał okazję płynąć takim promem w ostatnim czasie ? Lub spędził kilka dni w porcie Baku i widział częstotliwość odprawiania promów do Turkmenabaszi.

WADI napisał wcześniej że prom płynie 48 godzin, na loneyplanet piszą zaledwie o 12 godzinach? Co wydaje mi się bardziej prawdopodobne patrząc na odległość na mapie...
Może ktoś i na ten temat ma jakieś kompetentne informację?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Turkmenistan- prom.

Post autor: stelmach33 »

Odnowię temat.Szukam informacji na temat promów z Rosji(Machaczkała,Derbent, okolice Astrachania itd. itp.) do Turkmenistanu.

ODPOWIEDZ