Duszanbe - kartusze z gazem?

Podróże po Azji Centralnej
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 05 sty, 2014 21:34

Czy w Duszanbe da się dostać nakręcane kartusze z gazem (np. dla Jetboila)? Jeśli tak to gdzie?

W zeszłym roku przed wyjazdem do Kirgistanu w przewodnikach wyczytałem, że się nie da kupić, w nacie wszyscy pisali, że są dostępne bez problemu, zaś w rzeczywistości w Przewalsku okazało się, że i owszem są, ale pod koniec sezonu (wrzesień) już wyszły. Po całodziennym poszukiwaniu znalazłem dwa kartusze w ostatnim sklepie w mieście.
Podczas wyjazdu do Tadżykistanu wolałbym uniknąć tego problemu.

Z góry dzięki za pomoc.

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Re: Duszanbe - kartusze z gazem?

Post autor: Giętki » ndz 23 lut, 2014 10:21

Szulik pisze:Czy w Duszanbe da się dostać nakręcane kartusze z gazem (np. dla Jetboila)? Jeśli tak to gdzie?

W zeszłym roku przed wyjazdem do Kirgistanu w przewodnikach wyczytałem, że się nie da kupić, w nacie wszyscy pisali, że są dostępne bez problemu, zaś w rzeczywistości w Przewalsku okazało się, że i owszem są, ale pod koniec sezonu (wrzesień) już wyszły. Po całodziennym poszukiwaniu znalazłem dwa kartusze w ostatnim sklepie w mieście.
Podczas wyjazdu do Tadżykistanu wolałbym uniknąć tego problemu.

Z góry dzięki za pomoc.
Jest to możliwe w centrum miasta - charakterystyczna ulica (aleja) odchodząca prosto od pałacu prezydenta i kolumny. Idąc w stronę miasta po lewej stronie, masz sklep z kartograficzny, dalej jest taki pseudoturystyczny, gdzie widziałem starego typu kartusze...

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 23 lut, 2014 13:00

Giętki,

Dzięki za info. Czy ten sklep znajduje się na ulicy Somoniego? http://osm.org/go/zxT519uVF-

Będę mieć mało czasu w Duszanbe dlatego dopytuję.

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Duszanbe

Post autor: Giętki » pn 24 lut, 2014 17:43

Szulik pisze:Giętki,

Dzięki za info. Czy ten sklep znajduje się na ulicy Somoniego? http://osm.org/go/zxT519uVF-

Będę mieć mało czasu w Duszanbe dlatego dopytuję.
Tak to było przy ulicy Somoniego, gdzieś za drugim skrzyżowaniem - na mapie zaznaczonym jako ze światłami. Jednak byłem tam w roku 2012 być może coś się zmieniło. Więc jeśli czas faktycznie Cię goni poszukaj jeszcze bardziej aktualnych informacji.

Może warto podpytać np. na couchsurfingu Tadżyków z Duszanbe czy ten sklep nadal istnieje.

Pozdro!

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pn 24 lut, 2014 17:46

jeszcze raz dzięki.

A wizę załatwiałeś na lotnisku czy w ambasadzie?

Giętki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Tadżykistan

Post autor: Giętki » pn 24 lut, 2014 17:53

Wizę do Tadżykistanu załatwiałem w Taszkencie w Ambasadzie, ale pamiętam, że było to dość ciężka sprawa - tylko w czasie mojego pobytu w Tadżykistanie trwał konflikt zbrojny w okolicach Pamiru... Dlatego Konsul niechętnie wydawał wizy. Wjechałem tam drogą lądową od strony Uzbekistanu.

W każdym bądź razie w trybie eksspres kosztowała 50$.

bart456
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bart456 » pt 04 kwie, 2014 14:07

A ktos moze wie jak z kartuszami w Biszkeku badz Oszu?
Pewno sie dostanie, ale pewno tez trzeba bedzie spedzic caly dzien na szukaniu, wiec moze ktos ma jakies namiary na sklep.

Dzieki.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 02 lip, 2014 20:11

Może komuś się przyda ta informacja: Kartusze z gazem (z gwintem) można kupić w Alpłagierze Vertikal (kupowałem w czerwcu 2014), widziałem także w cenniku Alpłagieru Artucz kartusze ale nie pytałem czy są.
Kupione przeze mnie kartusze nie były oryginalne, tylko uzupełnione. Mimo to paliły się dobrze.
Przylatywałem do Duszanbe bladym świtem i od razu pojechałem na prowincję, więc nie musiałem zostawać w Duszanbe tylko w poszukiwaniu gazu. Radzę wcześniej zadzwonić do bazy by dowiedzieć się czy gaz jest na pewno dostępny.

Inna sprawa jest taka, że w górach Fan w wielu wypadkach można obejść się bez gazu: dwa obozy alpinistyczne (Vertikal i Artucz) + Czajhona nad jeziorami (koło Kulikalonu) zapewniają nie tylko wrzątek ale i pełne wyżywienie...

bart456
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bart456 » ndz 27 lip, 2014 06:49

Wprawdzie watek o Duszanbe, ale skoro pytalem o Biszkek, to se odpowiem. (info VII 2014)

Znalezlismy butle wkrecane w Biszkeku.
Sklep: Робинзон, ул. Турусбекова 37

Przy ulicy jest duzy sklep Ochotnik - to nie ten, naprzeciwko po drugiej stronie ulicy jest maly wedkarski, to tez nie ten, a glebiej w podworku byl ten Robinson.
Tam byly butle (male) po 450somow. Uwaga - wygladaly na orginalne, nie napelniane, ale byly mocno stare - z 2008 roku, ale jako tako sie palily, ale czuc bylo ze mniejsza wydajnosc od nowych.

W Karakole tez kupilismy - na glownej ulicy sklep MasterSport - mieli nowe butle Kovea - cena chyba 380c, palily sie ok.

bart456
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bart456 » pn 15 lip, 2019 11:01

Widze ze dopytywalem kiedys o Biszkek, teraz czas na Duszanbe.

Czy ktos ma jakies nowsze info czy nadal i ewentualnie gdzie mozna w Duszanbe/Chorogu kartusze z gazem dostac?
Gietki pisze ze przy ul. Somoniego, gugiel mowi cos o ul. Rudaki 133 - ale obie informacje dosc stare.

ODPOWIEDZ