kurlandia

Podróże po krajach bałtyckich
esculenta
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

kurlandia

Post autor: esculenta » wt 03 cze, 2014 17:08

Wybieram się autkiem do Kurlandii i poszukuję informacji o fajnych miejscach do biwakowania - najchętniej darmowe pola namiotowe, fajnie jeśli są jakieś wiaty itp, bo jedziemy z półtoraroczniakiem.
Jak jest z biwakowaniem na płw. Kolka (bo tam jakaś specjalna strefa jest ponoć)?
A może ktoś mógłby podpowiedzieć poza przewodnikowe atrakcyjne miejsca?

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Re: kurlandia

Post autor: buba » wt 03 cze, 2014 21:41

Kurlandia mowisz? Czyli poludniowo- zachodnia czesc Łotwy? to chyba w duzej czesci pokrywa sie z nasza zeszloroczna trasa. Moze cos znajdziesz dla siebie w relacji:
http://www.rosjapl.info/relacje-z-podro ... -bazy.html
Nie wiem co cie dokladnie interesuje ale wiele tych miejsc bylo zdecydowanie "nieprzewodnikowych" :P

Napewno na biwak polecalabym twierdze w Lipawie na brzegu morza. Miejsca do wyboru do koloru, zadnych zakazow, mozna autem wjechac na sama plaze prawie. Fajne miejsce na biwak jest tez pod radarem w Irbene - nie zanocowalismy tam i potem zalowalismy.

Na samej Kolce to nie wiem jak z biwakiem, my sie troche balismy ze nas pogonia w tak znanym miejscu. Potem jechalismy wzdluz wybrzeza w strone Rygi i prawie wszedzie drogi odchodzace w strone morza byly oznaczone zakazem wjazdu aut. Dopiero w okolicy wsi Gipka znalezlismy lesny parking lezacy bardzo blisko plazy i tam zostawlismy auta (do plazy na ktorej postawilismy namioty bylo moze 100m).

Wiat zadnych niestety nie kojarze w tej czesci Łotwy...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

lankchilucom1970
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: kurlandia

Post autor: lankchilucom1970 » czw 03 lip, 2014 23:15

fajne miejsce,

ODPOWIEDZ