Ryga w 7 godzin - można?

Podróże po krajach bałtyckich
emto
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ryga w 7 godzin - można?

Post autor: emto »

Witam,
we wrześniu wybieram się do Gruzji liniami Air Baltic. Wylot z Warszawy z przesiadką w Rydze. W Rydze planowany przylot o godzinie 15:45, odlot do Tbilisi o godzinie 23:55. Pozostaje więc trochę czasu na lotnisku. Mam pytanie do osób, które były w Rydze, miały podobną sytuację. Odliczając czasy odpraw pozostanie mi około 7 godzin na ewentualne zwiedzenie Rygi, czy w tym czasie da się dotrzeć na Stare Miasto, pozwiedzać, zjeść, wrócić na lotnisko bez większego pośpiechu? Głównie dotyczy to połączeń lotnisko - Stare Miasto. Szkoda mi po prostu przesiedzieć ten parę godzin na lotnisku, skoro można zobaczyć coś ciekawego.
Pozdrawiam,
Marek

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Spokojnie się da. Kilka godzin wystarczy na zwiiedzenie ryskiej starówki (i to dość dokładne), obiad w jakiejś knajpie itp. Nie wiem, jak wygląda w tej chwili sprawa z połączeniami na trasie lotnisko-centrum (parę lat temu był to autobus #22), ale nie sądzę, by przejazd w jedną stronę zajął więcej niż godzinę

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Dalej kursuje ww. autobus, w razie czego można złapać taksówkę na lotnisko za ok. 10 łatów. Sam autobus jedzie 40-50 minut z centrum. Nie ma co marnować tego czasu na lotnisku.

muv168
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: muv168 »

My z rana o 7 jechaliśmy z rynku na lotnisko 25 minut. Koszt autobusu 0,75 LVL
---
Moje podróże

Cochise
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Cochise »

Zaopatrzcie się w mapki w centrum informacji turystycznej. Dostępne są tam takie miniprzewodniki z dokładnie opisanymi 2 trasami zwiedzania Rygi i z mapą centrum. Starówka Rygi może nie jest wielka, ale jest na pewno niemała. Dodatkowo jest mocno pokręcona i nietrudno się zgubić bez mapki, jeżeli jest się po raz pierwszy. Ta informacja turystyczna znajduje się przy głównym placu u bram Starówki od strony Dźwiny. Na tym placu znajduje się też muzeum okupacji sowieckiej i bardzo blisko kościół z bardzo wysoką wieżą (ale to nie katedra, która też ma wysoką wieżę i jest nieco dalej).
4 lata temu o 7 rano jechałem z lotniska do centrum też około pół godziny autobusem.

ODPOWIEDZ