Wiadomość od hotelu po ukraińsku

Na tym forum możesz liczyć na pomoc językową. Oprócz rozwiązywania problemów językowych zajmujemy się tu także innymi kwestiami związanymi z językami.
tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 »

Witajcie, zarezerwowałem sobie hotel we Lwowie i przyszła mi od niego wiadomość. Niestety tylko po ukraińsku, a że języka pisanego naszych wschodnich sąsiadów nie rozumiem kompletnie to posługuję się tłumaczem od Google. Coś pomogło, lecz pozostała mi jedna zagwozdka: В зв’язку з цим у нас немає вивіски, але знайти нас не буде важко, так як ми зустрінемо вас на площі Григоренка біля пам’ятника Юрію Змієборцю. Про час, коли вас необхідно зустріти, повідомляйте по телефону (tu numer tel.). (прохання повідомляти мінімум за годину, так як стійки реєстрації нема) .:
Nie rozumiem, czy MUSZĘ dzwonić jeśli będę na miejscu, czy mam dzwonić jeśli bym nie znalazł tego budynku. Proszę o rozjaśnienie sytuacji. ;-)

Ola12
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ola12 »

Chodzi o to, że ten hotel nie ma szyldu. Nie trudno znaleźć hotel, bo mogą Ci spotkać na płacu Hryhorenki obok figury św. Jerzego. Jeśli potrzebujesz, żeby Cię spotkali trzeba dzwonić wcześniej i umowić się minimum przed godziną do terminu spotkania, bo nie mają recepcji.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Z tym dzwonieniem chodzi raczej o to, żeby dać im znać telefonicznie co najmniej godzinę przed planowanym przybyciem, tak aby mogli wyjść po was pod ten pomnik. Zrozumiałem to tak, że ci administratorzy nie siedzą cały czas w tym hotelu, dlatego lepiej się znimi umówić

Anna Kowalska
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Anna Kowalska »

В зв’язку з цим у нас немає вивіски, але знайти нас не буде важко, так як ми зустрінемо вас на площі Григоренка біля пам’ятника Юрію Змієборцю. Про час, коли вас необхідно зустріти, повідомляйте по телефону (tu numer tel.). (прохання повідомляти мінімум за годину, так як стійки реєстрації нема) .:
Dosłownie to brzmi tak: W związku z tym, że my nie mamy szyldu, chociaż znalezienie nas nie jest ważne, ponieważ spotkamy się [z Panem] na placu Hryhorenko obok pomnika św. Jerzego [pogromcy smoka]. Proszę zawiadomić nas telefonicznie godzinie, o której należy pana koniecznie spotkać [tu numer telefonu]. [prosimy o zawiadomienie minimum na godzinę przed [spotkaniem], ponieważ nie mamy [nie ma] recepcji.

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 »

To będzie ciężko. :D W informacjach o hotelu jest info, że obsługa mówi tylko po ukraiński, bądź rosyjsku. Może jak wyślę im smsa po angielsku to wystarczy. :D :D

ODPOWIEDZ