pocztówka po rosyjsku

Na tym forum możesz liczyć na pomoc językową. Oprócz rozwiązywania problemów językowych zajmujemy się tu także innymi kwestiami związanymi z językami.
kroplai
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

pocztówka po rosyjsku

Post autor: kroplai »

Otóż mam taki problem: dostałam kartkę po rosyjsku i kompletnie nie jestem w stanie jej odczytać, dlatego proszę Was o pomoc. :) Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, co tak właściwie jest tam napisane? Dodaję skan kartki i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję!

http://i304.photobucket.com/albums/nn17 ... 1301686542

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens »

Z niewielką redukcję...

Cześć, Agato! Nazywam się Artem, mam 25 lat, mieszkam w malutkim mieście Iżewsk. Te miasto budowało się jako miasto rusznikarz, projektowałyśmy armaty i rożnie pistolety maszynowe, ale walczyć stało nie z kim (z czego bardzo się cieszę ) i miasto dzisiaj zapełnia nieobliczająca ilość osób zawodów twórczych.
Na kartkę widzisz próżną ulicę, ale naprawdę to jest siedziba Prezydenta miasta. Kolo nią ciągle bawi się młodzież miejska. Często występuje zespól jazzowy.
W Iżewsku, jak i we wiele innych miastach Rosji, kultura jest bardzo zmiksowaną, co i stworze swoją kulturę, w każdemu odrębnemu regionie. (Przetłumaczyłem „word by word”, ale zdanie w oryginale jest bezsensowne).
Trochy o sobie... Jestem muzyką, gra na gitarze w zespole rockowemu (gram stary i nowy rock), ta DJ w barze.
Oto tak, trochę w języku ojczystym.

Awatar użytkownika
Aanka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Aanka »

Cześć Agato. Na imię mam Artiom, mam 25 lat i mieszkam w niewielkim miasteczku w Rosji- Iżewsku. Nasze miasto powstało jako miasto rusznikarzy projektowali armaty i różne automaty. A ponieważ walczyć nie ma z kim ( z czego jestem zadowolony) to miasto zapełnia się nieprzeliczonymi rzeszami muzyków, malarzy i ludzi artystycznych zawodów. Na pocztówce widzisz pustą ulicę w rzeczy samej to pałac prezydenta i obok niego nieustannie zabawia się nasza alternatywna młodzież. Często gra jazz band.
W Iżewsku jak w wielu innych miastach Rosji jest bardzo pomieszana kultura co tworzy swoistą kulturę w każdym poszczególnym rejonie.
O sobie- jestem muzykiem, gram w zespole na gitarze i jestem DJ w barze, gram stary i nowy rock
Oto tak troszkę w rodzinnym języku
Bardzo podobnie przetłumaczyliśmy :D

kroplai
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kroplai »

jestem bardzo wdzięczna za pomoc, na reszcie dowiedziałam się, co tam było napisane. :D baaaardzo dziękuję. :)

ODPOWIEDZ