książki językowe etc dla początkujących

Na tym forum możesz liczyć na pomoc językową. Oprócz rozwiązywania problemów językowych zajmujemy się tu także innymi kwestiami związanymi z językami.
Awatar użytkownika
iwiw
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

ksiꅿki ję™zykowe etc dla poczę…tkuję…cych

Post autor: iwiw »

Witam! :)
Na stronie pierwszej nie widziałam by ktoś o to pytał.
Zna ktoś jakieś dobre książki językowe, mp3 i inne materiały dla początkujących języka rosyjskiego.
Nie chodzi mi o same płyty itp
Byłam dziś w empiku wybór taki sobie, więc może ktoś poleci jakąś księgarnie w Warszawie.
Jeśli można to poprosiłabym o jakieś strony internetowe dla początkujących.
Chyba że jest ktoś z Warszawy kto chciałby pomóc mi ;-)

Z góry dziękuję& przepraszam jeśli taki post się pojawił.

itzminos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: itzminos »

Jestem w 1 LO i mam podr Новые встречи (Nowyje wstreczi). Bardzo polecam :) wszystko ładnie i zrozumiale opisane :D

duszek00
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: duszek00 »

Z polskich wydawnictw...to nie widzę, żadnej dobrej książki...Z samouczków ewentualnie SuperMemo.

Ja zakupiłem dla siebie podręcznik "5 elementów" www.zlat.spb.ru
90zł z wysyłką, można kupić w księgarni internetowej (jak nie znajdziesz, to PW, podam adres, bo nie chcę robić reklamy)

spinca
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: spinca »

Новые встречи - polecam. Naprawdę łopatologicznie, na pierwszy rzut, żeby się nie zrazić, w sam raz.

moscoviada
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: moscoviada »

Jeśli masz zamiar uczyć się sama, to z książkami typu Новые встречи czy Как дела? może być problem- są przeznaczone głównie do szkół i nie masz tam klucza, więc możliwość korzystania z nich jest nieco ograniczona, chyba że znajdziesz osobę, która będzie mogła kontrolować, jakie robisz postępy. Z tych tytułów rzeczywiście sensowniejsze jest Новые встречи, dobrze wytłumaczona gramatyka, trochę słownictwa, na sam początek powinno być ok. Как дела? jest trochę zbyt monotonne i lepiej uczy się z niego pod okiem jakiegoś nauczyciela, który daje Ci sporo materiałów dodatkowych.
Jest jeszcze Жили-были, co prawda korzystałam z kserówek i może podręcznik nie powala na kolana (zresztą mało który to robi ;) ) ale wydaje mi się że można go polecić.

Jeśli chodzi o samouczki- sama korzystałam kiedyś z jednego z Wydawnictwa Literackiego (co prawda z języka szwedzkiego, byłam nawet zadowolona, ale oczywiście nie wiem jakiej jakości jest ten z rosyjskiego). Miałam kiedyś styczność z "Русский язык сегодня" i uważam że jest bardzo w porządku.

Co do innych materiałów: do słownictwa polecałabym repetytorium leksykalno-tematyczne z Wagrosa, teraz widziałam że jest jakaś nowa edycja w dwóch tomach, napisana trochę pod nową maturę (rozmowy sterowane i takie tam), ale chyba jeszcze znalazłabyś wersję w trzech częściach. Może i nie są zbyt pokaźne jeśli chodzi o ilość stron, ale jest bardzo dużo tekstów, różnorodne słownictwo, sama korzystam i nie mam większych zastrzeżeń. Jest jeszcze podobna książka z Langenscheidt, taka żółta, niby w porządku, ale jak dla mnie minusem jest to, że nie ma tam tekstów, tylko słówka rozpisane w kolumnach, a pod każdym przykładowe użycie w zdaniu, po każdym dziale tematycznym krótki test- ale nie za dobrze mi się z tego uczy.
Gramatyka: wszędzie albo za mało ćwiczeń, albo za proste, albo mało różnorodne, ale jak już coś to taka granatowa z pwn albo pomarańczowa z rea (tylko że ta ostatnia nie ma klucza, trzeba go znaleźć na stronie wydawnictwa).
Jest jeszcze nowe repetytorium, taka szara okładka- fajne teksty, słownictwo, gramatyka, ale jest trochę błędów i kiedy ostatnio je przeglądałam w księgarni, to odniosłam wrażenie że klucz jest trochę wybrakowany, tzn. nie ma odpowiedzi do wielu ćwiczeń.
A, i widziałam jeszcze repetytorium "Język rosyjski od A do Z", ale nie mogę powiedzieć o nim nic konkretniejszego, musiałabyś je samodzielnie ustrzelić i zdecydować czy by Ci odpowiadało.

Jakby co, to w Warszawie masz księgarnię rosyjską, zawsze możesz tam zajrzeć, zobaczyć co mają i poprosić o radę :)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

czy ta xięgarnia ma jakąś stronę inernetową?

moscoviada
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: moscoviada »

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek »

szukam Moskwa - Pietuszki w oryginale... ma ktoś może?

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

ODPOWIEDZ