praca magisterska

Na tym forum możesz liczyć na pomoc językową. Oprócz rozwiązywania problemów językowych zajmujemy się tu także innymi kwestiami związanymi z językami.
wiolaaa1302
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

praca magisterska

Post autor: wiolaaa1302 »

Witam wszystkich :)
Poszukuję inspiracji, gdyż nadeszła chwila wyboru tematu pracy magisterskiej... ;)
Być może ktoś z forumowiczów pisał już taką pracę z języka rosyjskiego i mógłby mi podsunąć jakiś pomysł?
Może coś Wam ciekawego przychodzi do głowy nawet jeśli takiej pracy nie pisaliście,
a interesuje Was ten język...? :)
Byłabym wdzięczna za wszystkie sugestie i pomysły :) Być może dzięki temu uda mi się wymyślić coś naprawdę ciekawego... :)
Pozdrawiam ! :)

Awatar użytkownika
Oleńka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Oleńka »

A co mówi promotor? To on właśnie (tak sobie naiwnie wyobrażam) powinien byłyby pomóc z tym, nie? ;)

wiolaaa1302
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wiolaaa1302 »

No właśnie on ma pomóc w udoskonaleniu tematu,który wcześniej sami wymyślimy...
Przyszło mi do głowy coś takiego: "Problem poprawności językowej-problemy gramatyczne i leksykalne Polaków i Rosjan".
Ale nie wiem czy to dobry pomysł... :?

Awatar użytkownika
Oleńka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Oleńka »

Spotykałam gdzieś w internecie stary podręcznik dla nauczycieli rosyjskiego na Ukrainie Zachodniej, w którym mówiło się o specyfice i problemach nauczania j. rosyjskiego uczniów, dla których ojczystymi są języki polski i ukraiński. :)
W sumie każdy pomysł może wypalić. Trza tylko wziąć w miarę wąski temat, żeby mieć możliwość dobrze zbadać go.
Myślę też że najłatwiej byłoby zrobić pracę poprzez jakieś ankietowanie. No i temat odpowiedni można dobrać. Jeśli zostawać w tamtym temacie, mogą być pytania takie jak: "Jakie słowa wydają się śmiesznymi Rosjanom w j. polskim?" I odwrotnie. Albo jakie zdaniem ankietowanych brzmią podobnie, a oznaczają co innego.

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Re: praca magisterska

Post autor: Alexander_K »

wiolaaa1302 pisze:Witam wszystkich :)
Poszukuję inspiracji, gdyż nadeszła chwila wyboru tematu pracy magisterskiej... ;)
Być może ktoś z forumowiczów pisał już taką pracę z języka rosyjskiego i mógłby mi podsunąć jakiś pomysł?
Może coś Wam ciekawego przychodzi do głowy nawet jeśli takiej pracy nie pisaliście,
a interesuje Was ten język...? :)
Byłabym wdzięczna za wszystkie sugestie i pomysły :) Być może dzięki temu uda mi się wymyślić coś naprawdę ciekawego... :)
Pozdrawiam ! :)
"Новая русская лексика в произведениях Виктора Пелевина." (albo coś w tym rodzaju)

za utworami "Generation П" ta "Числа"

To byłby naprawdę ciekawy temat. Sam bym napisał coś takiego, ale nie muszę pisać żadnej pracy magisterskiej :)
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...

toja
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: toja »

Как говорят в разных областях России :D к нам в Вятку как-то приезжали поляки и интересовались на каком языке говорят наши бабушки, а вы бы слышали бабулек во Пскове - песня :wink:

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

zalezy co Cie interesuje i jakie materialy jestes w stanie zebrac. przejrzyj tematy prac z zeszlych lat, z innych filologii, moze cos Cie zainspiruje.

ODPOWIEDZ