Rusofobia

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Rusofobia

Post autor: spartakus » pn 25 lip, 2016 09:40

Jeden z punktów decyzji MKOl głosi,że nie mogą wystąpić w Rio ci rosyjscy sportowcy,którzy zaliczyli w przeszłości dopingową wpadkę. Dotyczy to tylko Rosjan. Byli dopingowicze z innych krajów mogą wystąpić w Rio.

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Rusofobia

Post autor: spartakus » czw 28 lip, 2016 11:37

Rafał Stec w "Gazecie Wyborczej":"Przećpana dopingiem Rosja", "Putinowska dyktatura szprycowała zawodników na skalę przemysłową". Jelena Isinbajewa to "moralny bankrut, stanowiący najpotężniejsze zagrożenie dla współczesnego sportu".

MargoPoland
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rusofobia

Post autor: MargoPoland » sob 30 lip, 2016 08:57

Mam dość jak polskie media cały czas negatywnie wypowiada się na temat Rosji.Cokolwiek wydarzy się na świecie od razu wszystko jest kierowane na Moskwę.Nie którzy polscy dziennikarze piszą napadną na nas ruskie ,Rosja nas zaatakuje itp.Nie wiem dlaczego jest tyle nienawiśći do Rosji.

Archon1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rusofobia

Post autor: Archon1 » ndz 13 lis, 2016 17:49

Nie piszcie rosjanie, rosjanie to mimo wszystko bratni naród i żyją tam ludzie mający tą wielką, wstrętną politykę głęboko gdzieś, nie czują nienawiści do ukraińców mimo codziennej propagandy o faszystach i banderowcach, do nas Polaków odnoszą się przyjaźnie i z szacunkiem i nie zwalają wszystkiego na zachód, nie każdy też popiera działania Putina. Rosjanie sa bardziej nauczeni szacunku do cara i władzy która nie lubi sprzeciwu, ale to w większości dobrzy ludzie i winić ich za wybryki obecnego jak i poprzednich carów nie wolno.

Archon1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rusofobia

Post autor: Archon1 » ndz 13 lis, 2016 17:51

MargoPoland pisze:Mam dość jak polskie media cały czas negatywnie wypowiada się na temat Rosji.Cokolwiek wydarzy się na świecie od razu wszystko jest kierowane na Moskwę.Nie którzy polscy dziennikarze piszą napadną na nas ruskie ,Rosja nas zaatakuje itp.Nie wiem dlaczego jest tyle nienawiśći do Rosji.

Człowiek to w dużej mierzę taki gatunek który popierając jedną ze stron musi znienawidzić tą drugą.

Przystojny
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Rusofobia

Post autor: Przystojny » pt 02 gru, 2016 11:06

Ludzie w Polsce i na zachodzie Europy którzy nigdy nie byli na wschodzie....żyją pod wpływem mediów i tego co usłyszą od "kogoś" tam. Pierw trzeba zobaczyć,poznać a później można oceniać.

Awatar użytkownika
Sibbe
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Rusofobia

Post autor: Sibbe » pn 26 gru, 2016 14:57

Rzadzacy cierpia na rusofobie, poza tym jest rzecza wygodna politycznie kreowac jakiegos wroga.
Wystarczy jednak poczytac komentarze na duzych portalach np na onet, by zobaczyc, ze ludzi odnoszacy sie do Rosji bez uprzedzen stanowia zdecydowana wiekszosc, tak na oko 90%, a wyraznie przychylnych jest, rowniez szacunkowo, 60%. Nawet na tak, wydawaloby sie (rzadzacym), kontrowersyjny temat, jakim jest burzenie pomnikow zolnierzy radzieckich, ponad 90% komentujacych lajkowalo wpisy pelne oburzenia.
To jest jeden z przykladow polskiej "schizofrenii": rzadzacy sobie, a narod sobie...
Жизнь этo бopьбa: дo oбeдa c гoлoдoм, пocлe - co cнoм.

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Rusofobia

Post autor: spartakus » śr 28 gru, 2016 09:16

Stała się straszna tragedia-rozbił się samolot z 92 osobami na pokładzie,w tym z Chórem Aleksandrowa. Jak na to zareagowały polskie media? Popatrzmy na dwa teoretycznie przeciwstawne sobie-TVP i "Gazeta Wyborcza". W Wiadomościach TVP katastrofa samolotu była czwartą tego wieczoru. Ważniejsze okazały się wystąpienia papieża Franciszka w Watykanie,homilie polskich biskupów na pasterkach oraz rojenia o wpływach Kaczyńskiego w Europie. Sama informacja o katastrofie była pozbawiona jakichkolwiek elementów emocjonalnych-przedstawiono suche fakty. "Gazeta Wyborcza" w pierwszy dzień po tragedii informację o niej zamieściła na 4 stronie. A właściwie nie informację,lecz felieton Radziwinowicza. Radziwinowicz z tego co się stało,zrozumiał tyle,że katastrofa wydarzyła się niedaleko letniej daczy Putina i niedaleko dawnej daczy Stalina. Poza tym obśmiał nieudolność rosyjskich służb poszukiwawczych,a o Chórze Aleksandrowa wspomniał w jednym zdaniu. W kolejnych wydaniach gazety również nic o wyjątkowym zjawisku,jakim był Chór w światowej kulturze.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Rusofobia

Post autor: pietia » czw 29 gru, 2016 20:29

Gwoli sprawiedliwości dodam, że w Rzepie, oprócz notek dotyczących samej katastrofy, ukazał się też atrykuł poświęcony fenomenowi Chóru Aleksandrowa. Również w Polsat News, TVN24 czy nawet radiowej Jedynce informacja o katastrofie była głównym newsem w tym dniu.
A na TVP i GW już dawno nie zwracam uwagi. Jedni drugich warci

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Rusofobia

Post autor: buba » czw 29 gru, 2016 23:37

pietia pisze:A na TVP i GW już dawno nie zwracam uwagi. Jedni drugich warci
Dokladnie...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Elwood
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Rusofobia

Post autor: Elwood » czw 05 sty, 2017 14:43

W temacie Chóru Aleksandrowa, to dopiero po katastrofie wysypało entuzjastów, jak z rękawa. Prawie każdy o nich słyszał i cenił. Te prawie, robi jednak spora różnicę. Co by tu kubanek swego czasu o Ruskich nie pisał, Putina i jego dyplomatyczną obsługę trzeba cenić za strategiczne myślenie i realizm polityczny. Zapewne dobrze widzą o czym pisał Morgenthau w Polityce między narodami. Szkoda, że tej lekcji nie przerabia nasza dyplomacja...
W Rosji powszechnie dominuje panslawizm, my zaś żyjemy bezpośrednio na styku dwóch kultur i ulegamy jednej, bądź drugiej mając cały czas problem z własną tożsamością.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Rusofobia

Post autor: tomeeek07 » wt 10 sty, 2017 21:49

W Hucie Pieniackiej - Polskiej miejscowości na Ukrainie, która już nie istnieje został zdewastowany pomnik Polaków zamordowanych w 1944 roku. Jest to bardzo przykre wydarzenie. Wydarzenia takie wpływają na pogorszenie relacji PL-UA. Są jakieś spekulacje, iż dokonali tego Rosjanie, aby pogorszyć nasze relację z Ukrainą... Niestety Ukraińcy sami tych relacji nie chcą polepszyć i jak co roku niedawno maszerowali z pochodniami uczcić Banderę...
Piszę w tym temacie, ponieważ dla osób "z zewnątrz" wszyscy na wschód od Polski to "Ruskie".

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Rusofobia

Post autor: buba » śr 11 sty, 2017 10:10

tomeeek07 pisze:wszyscy na wschód od Polski to "Ruskie".
Chinczycy tez? :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

lisavarakina
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rusofobia

Post autor: lisavarakina » wt 04 gru, 2018 12:38

Cześć! Nazywam się Lisa Varakina. Jestem studentka Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie. Prowadzę badania nad współczesnymi stosunkami rosyjsko-polskimi, w szczególności stereotypami. Bardzo kocham Polskę i chcę, aby moje badania były uczciwe i obiektywne. Pomóż mi z tym https://goo.gl/forms/fRHRJZUJsmUsdc463

ODPOWIEDZ