Rusofobia

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Rusofobia

Post autor: Kwiatkowski11 » sob 15 mar, 2014 12:52

Wystarczy rozejrzeć się i posłuchać, co mówią o "ruskich" znajomi, bezkrytyczni prezenterzy i tzw. eksperci telewizyjni, transmitujący do publicznej wiadomości inwektywy i insynuacje. Przekaz publiczny charakteryzuje "pejoratywizacja" określeń Rosji i Rosjan, kreowanie ich negatywnych wizerunków, bezalternatywność percepcji i etykietowanie jako uosobienia zła.

Towarzyszy temu świadome utożsamianie antysowietyzmu z antyrosyjskością, a demonizacja postaci Władimira Putina jako sprawcy wszelkich nieszczęść (jako wroga demokracji, praw człowieka i tolerancji, a obecnie "agresora", "szaleńca", "bandziora" i "drapieżnika") jest wyróżnikiem tej karykaturalnej kultury politycznej i medialnej. Polska pamięć historyczna utożsamia Rosję z wrogiem, państwem represyjnym i agresywnym wobec innych państw. Odnosi się wrażenie, że rusofobia to dla wielu ludzi polityczna karma, bez której nie potrafią funkcjonować w życiu publicznym.
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... lsce/bwyzh
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Re: Rusofobia

Post autor: pietia » sob 15 mar, 2014 19:54

Dlatego ja już od dawna wiedzę o wydarzeniach w Rosji (i innych krajach b. ZSRR) staram się czerpać z serwisów informacyjnych ukraińskich, rosyjskich (tych w miarę niezależnych) ale absolutnie nie z polskich

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » sob 15 mar, 2014 21:06

Ja staram sie czytac jeszcze reutersa i guardiana. Ale to tylko w wypadku wydarzen, o ktorych rowniez swiat pisze.

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil » ndz 16 mar, 2014 12:01

Wszystkim tu wypowiadającym się proponuję regularne czytanie treści polskiego portalu konserwatyzm.pl.
Dla pisujących tam redaktorów Rosja i towarzysz Putin stanowią ostoję cywilizacji, chrześcijaństwa, wartości, rodziny i w ogóle. Na wszelki wypadek komentarze pod artykułami są zastrzeżone tylko dla "zweryfikowanych użytkowników".
Miłość do Rosji i Putina ze strony redaktorów tego portalu ma charakter absolutny i bezdyskusyjny, chociaż są ponoć ultrakatoliccy.
Na pewno sobie odpoczniecie przy takiej lekturze, o ile oczywiście przy okazji nienawidzicie pedałów, genderu, Żydów, protestantów, mniejszości narodowych (poza rosyjską), lewaków i wszelkiej maści innej hołoty.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 16 mar, 2014 15:48

abacil pisze:Na pewno sobie odpoczniecie przy takiej lekturze, o ile oczywiście przy okazji nienawidzicie pedałów, genderu, Żydów, protestantów, mniejszości narodowych (poza rosyjską), lewaków i wszelkiej maści innej hołoty.
Właśnie w tym rzecz, że akurat nie mam nic do ww. kategorii osób. A i za Putinem nie przepadam, tyle że daleki jestem od atakowania go ot tak, z definicji. Podobnie zresztą jak Łukaszenki, Janukowycza i paru innych. A już najbardziej wkurza mnie przeleweanie złości na Putina(nieraz rzeczywiście uzasadnionej) na wszytsko, co rosyjskie. O wiele bliższe mi jest podejście Niemców czy Francuzów, którzy też za Putinem nie przepadają, ale nie przeszkadza im to fascynować się rosyjską kulturą czy po prpstu robic interesy z Rosjanami (nie tylko tymi z otoczenia Kremla)
A z prof. Bieleniem zgadzam się praktycznie w 100%, nie tylko dlatego, ze był on kiedyś moim promotorem :wink:

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » pt 15 sie, 2014 14:05

hahahaha.... abacil masz rację, odnoszę wrażenie, że wielu osobom tu piszącym podoba się to co ten parszywy agent KGB wyprawia. Przyzwolenie, pochwała czy milczący akcept w obliczu tej bandyterki putinowskiej jest karygodny.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 15 sie, 2014 23:14

Po co te wyzwiska? Potrafie sie dogadac, i kazda wojne jezykowa przezyje z pozytkiem dla 3 RP!
franzwest@hotmail.com

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » sob 16 sie, 2014 14:31

:D oj Cwietajew, Cwietajew :D

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » sob 30 sie, 2014 10:07

Rusofobia jest naturalna w Polsce i ma co z nią walczyć. Podobnie jak z antysemityzmem wśród Arabów, to po prostu część mentalności i kultury. Dawno dałem sobie spokój z tym, sam jestem rusofobem, w kwestiach politycznych i społecznych, bo żaden inny kraj i żadna inna mentalność nie w..... mnie tak jak wschodnio-ruska.
Nie zgadzam się z tym co piszą media, ale na pewno nie będę wybielał drugiej strony, trzeba być krytycznych wobec wszystkiego i wszystkich, przede wszystkim wobec siebie. Rusofobia bierze się z polskiej schizofrenii o który pisał ostatnio Szczerek w swojej książce, niestety w Polsce za dużo "dzikiego wschodu", w naszych zachowaniach i mentalności, niczym się nie różnimy od rusków (nie ważne z którego konkretnie kraju). Oczywiście są ludzie mądrzy, zachowujący się normalnie, ale ogólne schamienie i prymitywizm w Polsce jest na poziomie tylko niewiele niższym niż w Rosji czy na Ukrainie.
Myślę, że Polska powinna dać sobie ze Wschodem na dług czas spokój, nie chodzi o izolację kompletną, bo to niemożliwe, ale o zwyczajne "otwarcie się na świat". Czas skończyć z tym zaściankowym myśleniem "Albo Niemce albo Ruskie". Na Wschodzie są bardzo ciekawe kraje z którymi warto robić interesy, od Chin i Japonii zaczynając, na Indonezji i Indiach oraz Australii, kończąc.

Awatar użytkownika
Bilet Ś-krzyski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Bilet Ś-krzyski » pn 01 wrz, 2014 00:08

Wrogość Arabów do Izraela to nie jest antysemityzm, bo to jest jedna grupa ludów Semickich. Raczej antysyjonizm.
Zresztą wiadomo że tam dotyczy to walk na tle religijnym i etnicznym, o władzę, ziemię i wodę pitną.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » pn 01 wrz, 2014 08:38

I tak i nie. Konflikt żydowsko-muzułmański jest równie stary co Islam. Chodziło mi o to, że to są zbyt długie i zbyt głęboko zakorzenione konflikty by je się dało jakoś uśmierzyć. Konflikt między Anglią, a Francją i niechęć wzajemna jest cały czas silna, podobnie jak niechęć Słowaków do Węgrów czy nawet i Czechów, ukrywana przez długo. Nie mówiąc o takich konfliktach jak turecko-ormiański czy turecko-kurdyjski, a nawet niechęć Ameryki Łacińskiej do USA czy animozje japońsko-chińskie. Ja sam nie lubię Niemiec i Niemców czy Austriaków, choć lubię ich kulturę i język.
Tu chodzi wyłącznie o politykę i o patologie stosunków. Polska na siłę chce się układać z tymi co są więksi i silniejsi, Niemcy mają w nosie, mimo oficjalnej propagandy, tak samo Rosjanie. Oleg Kaszyn, sam powiedział, że on, jako pochodzacy z Kaliningradu ma do Polski sympatię i normalny stosunek, ale większośc obywateli Rosji właściwej ma Polskę daleko, daleko w 4 literach, dla przeciętnego Rosjanina, Polska dzisiaj nie istnieje. Czas najwyższy zmienić to w drugą stronę, pisałem i pisze o tym od dawna. Wschód jest ciekawy, ale Rosję można spokojnie olać, bo dzisiaj się już nie liczy dla nas. Lepsza Turcja, Azja Środkowa, Iran, Pakistan, Indie, o Chinach i Japonii, nie wspominając bo to oczywista, oczywistość. Tak samo na odcinku zachodnim, o Niemczech mozna spokojnie zapomnieć, choć dużo trudniej, jest Beneluks, jest Francja, są Wyspy Brytyjskie, są Włochy, Hiszpania, Skandynawia, o Ameryce Północnej i Łacińskiej, nie mówiąc.
Jak ktoś się interesuje, proszę bardzo, nie można nikomu zabraniać, ale Polska bez Rosji i Niemiec będzie o wiele lepszym, ciekawszym i normalniejszym krajem, bez fobii i kompleksów. Trzeba wyjść z tego podłego rusko-szwabskiego zaścianka, mamy 21 wiek.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » wt 28 paź, 2014 21:10

Podbijam temat, bo porównując ten temat z tematem o Azowie, teraz widzę, co pan Kwiatkowski, przeżarty ruską propagandą, chcący na siłę, żyć z Rosją w zgodzie, nawet kosztem Polski i jej interesów, miał na myśli.
Oj, złe faszysty ukraińskie, złe rusofoby, złe amerykańce, tylko ruski dobre, czyż nie, panie Kwiatkowski??

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 29 paź, 2014 08:35

kubanek pisze:Podbijam temat, bo porównując ten temat z tematem o Azowie, teraz widzę, co pan Kwiatkowski, przeżarty ruską propagandą, chcący na siłę, żyć z Rosją w zgodzie, nawet kosztem Polski i jej interesów, miał na myśli.
Oj, złe faszysty ukraińskie, złe rusofoby, złe amerykańce, tylko ruski dobre, czyż nie, panie Kwiatkowski??
Kubanek, co twój powyższy post wnosi merytorycznego do dyskusji? Jeśli chcesz kogoś zaczepiać lub napiętnować to mogę wskazać kilka takich miejsc w Internecie. Następnym razem będę kasował posty mające jedynie podgrzać atmosferę.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » śr 29 paź, 2014 20:49

kubanek@:
Podbijam temat, bo porównując ten temat z tematem o Azowie, teraz widzę, co pan Kwiatkowski, przeżarty ruską propagandą, chcący na siłę, żyć z Rosją w zgodzie, nawet kosztem Polski i jej interesów, miał na myśli.

No wlasnie ze nie!Doprawdy powiadam to co juz pisalem, zgadzam sie z Toba co drugi dzien. Jutro moze byc wlasnie on! :wink:

NB. Nie lubie SLD, nie lubie PSL, nie lubie TR, nie lubie PO, ale PIS u nie lubie najbardziej!

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » czw 30 paź, 2014 09:10

A kto powiedział, Kwiatkowski, że ja mówię tu o predyspozycjach partyjnych?? Chodziło o pewną logikę, która mi się nie podoba. Szukanie dziury w całym. Napisałem to i powtórze, w Polsce nie ma problemu z rusofobią, na Ukrainie nie ma problemu z faszyzmem. Jest problem ogólny, który jest powszechny na świecie, pod każdą szerokością geograficzna, który zwie się zwyczajnie - podła ludzka natura. Jest rusofobia w Polsce, tak jak polonofobia w Rosji, jest faszyzm na Ukrainie, tak jak i komunizm, podobnie wszedzie indziej.
Powtórzę raz jeszcze - nie róbmy problemów z byle czego. Jestem rufosobem, bo jestem Polakiem, znam historię, znam realia, znam stosunki, nie robię z tego problemu. Dopóki jest polonofobia na świecie, także w Rosji, dopóty będę -fobem, wobec innych.
Jeśli Ty masz z tym problem, to zachowaj to dla siebie, przestań pouczać innych i mówić im, jak mają żyć. Ktoś chce być rusofobem, faszystą, ponofobem, komunistą - jego prywatna sprawa, nie mam prawa tego oceniać, tak jak nikt inny.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Rusofobia

Post autor: buba » ndz 02 lis, 2014 20:22

kubanek pisze: to zachowaj to dla siebie, przestań pouczać innych i mówić im, jak mają żyć. Ktoś chce być rusofobem, faszystą, ponofobem, komunistą - jego prywatna sprawa, nie mam prawa tego oceniać, tak jak nikt inny.
oj komunistow to ty oceniales tu juz wiele razy! :lol: :lol:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Rusofobia

Post autor: Kwiatkowski11 » ndz 02 lis, 2014 21:49

buba pisze:
kubanek pisze: to zachowaj to dla siebie, przestań pouczać innych i mówić im, jak mają żyć. Ktoś chce być rusofobem, faszystą, ponofobem, komunistą - jego prywatna sprawa, nie mam prawa tego oceniać, tak jak nikt inny.

Powiedz mi dziewczyno, dlaczego tak wielu towarzszy-piszacych na tym forumie juz nie ma?: renta, znudzenie tematem, a moze zameczeni przez Lublin? :shock: :D :wink:

N

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Rusofobia

Post autor: kubanek » pn 03 lis, 2014 08:33

buba pisze:
No bo chyba nie było równowagi? Skoro ktoś krytyje jednych, a nie robi tego wobec drugich, to ktoś to musi wyważyć. Ja mam swoje poglądy, ale sama obecność osobników o jakichś tam, radykalnych poglądach, obojętnie z której strony, kompletnie mi nie przeszkadza. Tak jak powiedziałem, dla mnie, w gruncie rzeczy, ani neo-naziści ani jakcyś neo-komuniści kompletnie nie przeszkadzają, każdy ma prawo do własnych poglądów i światopoglądu.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Rusofobia

Post autor: kubanek » pn 03 lis, 2014 08:36

Kwiatkowski11 pisze:
buba pisze:

Powiedz mi dziewczyno, dlaczego tak wielu towarzszy-piszacych na tym forumie juz nie ma?: renta, znudzenie tematem, a moze zameczeni przez Lublin? :shock: :D :wink:

N
Może po prostu, tak jak i mi, swego czasu, ruskie klimaty kompletnie zbrzydły. Ile można zajmować się jednym i tym samym? Rzygać mi się chce już od tego, ciągłego klepania samego. Są tacy, którym sie nudzi, jeden będzie przez całe życie podniecał się jednym, a inny, czymś innym. Ja wolę różnorodność, nigdy nie przyssiewam się do tego samego, nawet jak coś mi smakuje, to i tak to odstawiam, aby mi nie zbrzydło.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Rusofobia

Post autor: buba » pn 03 lis, 2014 10:28

Ciekawe kiedy ci zbrzydnie to forum i klepanie w kazdym temacie tego samego :lol:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Rusofobia

Post autor: kubanek » pn 03 lis, 2014 11:47

Już mi zbrzydło, pisanie rzecz jasna. Będę zaglądał i tak, bo a nuż, może coś ciekawego wyskoczy, typu znieniesie wiz i będzie można wyskoczyć, niespodziewanie.

Moryc11
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rusofobia

Post autor: Moryc11 » czw 06 lis, 2014 18:14

Kwiatkowski11 pisze:Wystarczy rozejrzeć się i posłuchać, co mówią o "ruskich" znajomi, bezkrytyczni prezenterzy i tzw. eksperci telewizyjni, transmitujący do publicznej wiadomości inwektywy i insynuacje. Przekaz publiczny charakteryzuje "pejoratywizacja" określeń Rosji i Rosjan, kreowanie ich negatywnych wizerunków, bezalternatywność percepcji i etykietowanie jako uosobienia zła.
W każdej bajce musi być czarny charakter! :lol: I dobry książę- a za tego robi teraz UE i Ameryka... Bez uosobionego wroga trudniej kreować wizje bezgranicznej ufności i uwielbienia do Zachodu...

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Rusofobia

Post autor: kubanek » czw 06 lis, 2014 21:52

Moryc11 pisze:
Kwiatkowski11 pisze:Wystarczy rozejrzeć się i posłuchać, co mówią o "ruskich" znajomi, bezkrytyczni prezenterzy i tzw. eksperci telewizyjni, transmitujący do publicznej wiadomości inwektywy i insynuacje. Przekaz publiczny charakteryzuje "pejoratywizacja" określeń Rosji i Rosjan, kreowanie ich negatywnych wizerunków, bezalternatywność percepcji i etykietowanie jako uosobienia zła.
W każdej bajce musi być czarny charakter! :lol: I dobry książę- a za tego robi teraz UE i Ameryka... Bez uosobionego wroga trudniej kreować wizje bezgranicznej ufności i uwielbienia do Zachodu...
To prawda, tylko to nie znaczy, że ktoś, kto ma być sceptyczni lub nawet wrogi wobec tego całego "Zachodu", ma być pozytywnie nastawiony wobec Rosji. Ja zawsze mówię - Zachód to gówno...a Rosja jeszcze większe. Nie widzę absolutnie powodu aby zmieniać swoje zdanie co do tego bandyckiego państwa, które się nie zmieniło od blisko 500 lat i nic na razie nie wskazuje aby się zmieniło. A ludzie? Ludzie są winni, ponieważ poprzez swoją bierność i apatię legimituzują zbrodniczy i antypolski charakter tego państwa. Bo Rosja była i jest krajem antypolskim, można by rzec, że na polakożerstwie urosło to państwo, podobnie jak na Polsce i jej wyzyskiwaniu urosło państwo pruskie, by potem, jak rak, rozrosnąć się na obszar Niemiec, zamieniając niegdyś całkowicie niegroźne wobec Polski, terytorium, w jednego z 2 głównych i jedynych, stałych wrogów Polski. Tak samo jest i z Moskwą, która, jak rak, rozrosła się na obszar całej Rusi, zamieniając cały ten obszar w największe dla Polski i Polaków, zagrożenie, zagrożenie całej Europy Wschodniej.
Historii i faktów nic nie mieni, trzeba je zaakceptować i z nimi żyć.

Tak więc póki co, rusofobia jest nie tylko do zaakceptowania, jest wiec wskazana, jako naturalna obrona Polski i Polaków wobec nowotworu mongolsko-moskiewskiego, podobnie jak i prusofobia/germanofobia jest obroną przeciwko pruskiej, antypolskiej, twarzy Niemiec.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Rusofobia

Post autor: kubanek » czw 06 lis, 2014 21:54

Życie obok Rosji, przypomina trochę życie koło alkoholika i mordercy, niby żyć się da, tyle, że strach, niewiadomo kiedy przyjdzie dzień, że ci wskadzi, po pijaku, nóż prosto w serce. Z Niemcami jest trochę inaczej, bo to cwany i wyrafinowany wróg, on bardziej przypomina psychologa, który najpierw mówi, że pomoże, a potem poprzez manipulacje, robi z ciebie, mentalnego niewolnika.

spartakus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Rusofobia

Post autor: spartakus » czw 13 lis, 2014 12:53

Jakiś czas temu UEFA wydała nakaz gry przez drużynę CSKA w Lidze Mistrzów przy pustych trybunach m.in. za rasistowskie okrzyki kibiców. Także kibole CSKA nie mogli pojawiać się na zagranicznych stadionach. I oto 5 listopada podczas meczu w Manchesterze na trybunach pojawili się normalni Rosjanie,zwykli kibice-żadna zorganizowana grupa,bez szalików,czapek itp. To w jaki sposób zostali potraktowani,świadczy o skali rusofobii nie tylko w Polsce. Mianowicie samo odezwanie się po rosyjsku groziło wyrzuceniem z trybun. Oto jest nasza europejska cywilizacja.

makwyski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Rusofobia

Post autor: makwyski » czw 26 lut, 2015 06:35

za malo o kulturze..literaturze moskwie wspolczesnej rosji 97% Polakow w rosji nie bylo..Patrzymy na zachod a ze wschodu wybieramy tylko zle wiadomosci. Gratulujemy. Media rosyjskie to czysta propaganda

spartakus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Rusofobia

Post autor: spartakus » ndz 24 lip, 2016 18:08

Doradca prezydenta Dudy Zybertowicz raczył powiedzieć,że to Putin jest winien temu,że emerytury w Polsce mogą być niskie. Dlaczego Putin? Bo będziemy musieli wydać więcej pieniędzy na zbrojenia,by bronić się przed Rosją.

spartakus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Rusofobia

Post autor: spartakus » ndz 24 lip, 2016 18:16

Komentator TVN 24 Kazimierz Wóycicki zasugerował już 2 godziny po strzelaninie w Monachium,że za tym może stać Moskwa.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Rusofobia

Post autor: pietia » ndz 24 lip, 2016 21:19

Dodam jeszcze niedawne próby obarczenia Moskwy odpowiedzialnością za rzeź wołyńską. Niedługo pewnie dowiemy się, że Rosjanie stali też za:
- najazdem księcia Brzetysława w 1038 r.
- rozbiciem dzielnicowym Polski
- ściągnięciem do Polski Krzyżaków
- potopem szwedzkim
- i oczywiście napaścią Niemiec 1.09.39
:D

spartakus
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Rusofobia

Post autor: spartakus » pn 25 lip, 2016 09:31

A propos decyzji MKOl w sprawie wykluczenia Rosjan z igrzysk-wypowiadało się na ten temat wielu sportowców na całym świecie. Jedni byli za,inni przeciw. Nie słyszałem natomiast żadnego polskiego sportowca,który sprzeciwiłby się wykluczeniu Rosji[całej drużyny]. Natomiast sporo było głosów "za"-m.in. były mistrz Korzeniowski,a także obecni Fajdek,Włodarczyk, Kszczot.

ODPOWIEDZ