Wybory przezydenckie w Ukrainie 2014

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Wybory przezydenckie w Ukrainie 2014

Post autor: pietia » ndz 30 mar, 2014 08:41

Na 2 miesiace przed wybormami prezydenckimi w Ukrainie ich, wydawałoby się do niedawna, główny faworyt Witalij Kłyczko ostatecznie postanowił ni brac w nich udziału. W tej sytuacji na głównego faworyta wyrasta chyba Petro Poroszenko, którego właśnie poparł też Kłyczko. Sam Kłyczko wystartuje za to w wyborach mera Kijowa.
Do wyborów prezydenckich zgłosili się, poza Poroszenką, także Julia Tymoszenko, Serhij Tyhypko, Ołeh Tiahnybek, Dmytro Jarosz, Olha Bohomolec, Darth Vader :D , Petro Symonenko, Mychajło Dobkin i jeszcze paru innych.Dzis ostatni dzień na zagłaszanie kandydatów, na ich zarejestrowanie (lub nie) CKW ma czas do 4 kwietnia

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Re: Wybory przezydenckie w Ukrainie 2014

Post autor: gorodok » ndz 30 mar, 2014 08:52

Głównymi faworytami będą Petro Poroszenko oraz Julia Tymoszenko. Osobiście myślę że chyba jednak lepiej żeby wygrał Poroszenko - bo jest to postać kompromisowa i podejrzewam, że zadowoli południowy wschód w ten sposób uspokajając nutry separatystyczne...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » wt 01 kwie, 2014 10:59

Witam,forum przeglądam od dawna(niezbyt regularnie rzecz jasna;),ale jak przeczytałem to co powyżej poczułem,że muszę się odnieść.Poroszenko=Juszczenko bis(to przecież on stał za poprzednim "rewolucyjnym" prezydentem) i jest po prostu najzwyklejszym oligarchą związanym bardziej z USA niż UE.Obecne samozwańcze władze mają sporo czasu ,aby odpowiednio przygotować się do organizacji wyborów,ale jeżeli nie będzie jawnych fałszerstw to południowy-wschód zagłosuje raczej na Michaiła Dobkina.Zapowiada on to czego tamtejsi mieszkańcy oczekują.Zachowanie jedności państwa przy walce o równe prawa tzw ruskich ziem bo zachód i wschód różnią się niemal wszystkim między sobą i jedynym sensownym wyjściem ,jest chyba właśnie ta tzw. federalizacja.Mam znajomych w Berdiańsku (nad morzem Azowskim) i tak to tam wygląda.Dla tamtejszych ludzi Rosja to przyjaciel,brat,a "zachodni szowiniści"(Swoboda,część Batkiwszczyny oraz różni samodzielni ale z nimi związani itp) zagrożenie.Prawy Sektor był regularnie przedstawiany jako bohaterowie i to właśnie dzięki niemu oraz podobnym oddziałom ,ci co teraz rządzą mogą być tu gdzie są.I nagle narracja się zmieniła,PS to groźni faszyści w ocenie tych którzy z nimi współdziałali(wygodni wtedy jak można użyć do pacyfikacji tego albo owego) bo chce być samodzielny.Jeżeli się podporządkuje to niezależnie od win czeka ich amnestia i włączenie do tzw. Gwardii Narodowej gdzie będą mogli robić to samo tylko pod inną kontrolą
Nie wyobrażam sobie aby ludzie z południowego-wschodu głosowali na Poroszenkę, którego przecież dobrze znają

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 01 kwie, 2014 11:55

Kubek pisze:Witam,forum przeglądam od dawna(niezbyt regularnie rzecz jasna;),ale jak przeczytałem to co powyżej poczułem,że muszę się odnieść.Poroszenko=Juszczenko bis(to przecież on stał za poprzednim "rewolucyjnym" prezydentem) i jest po prostu najzwyklejszym oligarchą związanym bardziej z USA niż UE.Obecne samozwańcze władze mają sporo czasu ,aby odpowiednio przygotować się do organizacji wyborów,ale jeżeli nie będzie jawnych fałszerstw to południowy-wschód zagłosuje raczej na Michaiła Dobkina.Zapowiada on to czego tamtejsi mieszkańcy oczekują.Zachowanie jedności państwa przy walce o równe prawa tzw ruskich ziem bo zachód i wschód różnią się niemal wszystkim między sobą i jedynym sensownym wyjściem ,jest chyba właśnie ta tzw. federalizacja.Mam znajomych w Berdiańsku (nad morzem Azowskim) i tak to tam wygląda.Dla tamtejszych ludzi Rosja to przyjaciel,brat,a "zachodni szowiniści"(Swoboda,część Batkiwszczyny oraz różni samodzielni ale z nimi związani itp) zagrożenie.Prawy Sektor był regularnie przedstawiany jako bohaterowie i to właśnie dzięki niemu oraz podobnym oddziałom ,ci co teraz rządzą mogą być tu gdzie są.I nagle narracja się zmieniła,PS to groźni faszyści w ocenie tych którzy z nimi współdziałali(wygodni wtedy jak można użyć do pacyfikacji tego albo owego) bo chce być samodzielny.Jeżeli się podporządkuje to niezależnie od win czeka ich amnestia i włączenie do tzw. Gwardii Narodowej gdzie będą mogli robić to samo tylko pod inną kontrolą
Nie wyobrażam sobie aby ludzie z południowego-wschodu głosowali na Poroszenkę, którego przecież dobrze znają
Kubek nie obraż się - ale głupoty piszesz :lol: Powiem tylko kilka zdań.
1. Prawy sektor jest marginalnym ugrupowaniem i nie był organizatorem Majdanu - to że dzięki nim stało się tak - jak się stało nie jest ich zasługą lecz niepowodzeniem planu Putina, który ich stworzył.
2. Poroszenko jest twórcą Partii Regionów - oczywiście potem się z tej partii wycofał kiedy zobaczył że stała się nie tym, czym on sobie wyobrażał.
3. To że masz pewnych znajomych w Berdiańsku nie znaczy że znasz nastroje wszystkich ludzi na Ukrainie...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » wt 01 kwie, 2014 19:18

gorodok,

Obserwuję i podziwiam ewolucję twoich poglądów. Tydzień temu twierdziłeś, że są przesłanki/podejrzenia, że Prawy Sektor to dziecko Putina. Po kilku postach, w których wspominałeś o związkach PS i Putina dzisiaj stwierdzasz stanowczo: Prawy Sektor został stworzony przez Putina. Widać, ze można uwierzyć w kilkukrotnie powtarzane tezy i przyjąć je za pewnik :)

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » wt 01 kwie, 2014 19:32

gorodok Na takiej samej zasadzie,ja również mogę poprosić abyś się nie obrażał,ale piszesz głupoty i dodam kilka emtikonek :lol: :lol: :lol:
Tylko,że nie w tym rzecz ,ponieważ to była moja prywatna opinia wynikła z analizy opartej o obserwację i język zasięgnięty u danych osób.Nie musisz się z tym zgadzać,ale nie masz monopolu na prawdę i rację.Co do Prawego Sektora to mnie jednak rozbawiłeś bo gdyby nie ich zbrojna agresja nie byłoby ucieczki Janukowycza i obecnej władzy(o wiele bardziej prawdopodobne,że byli szkoleni przez ludzi z USA-NATO).Minister z Estonii potwierdził swoje spostrzeżenia co do tego, kto stał za snajperami z Majdanu i dziwnym trafem chwilę potem premier tego kraju wraz z całym rządem podał się do dymisji(tak sam z siebie,czy może ostre naciski poszły?).
Myślisz,że jak będą represjonować rosyjskojęzycznych( razem z mówiącymi surżykiem jest to ponad połowa kraju) ,to nie będzie buntów i protestów podobnych do tych niedawnych?(tzw "ruska wiosna") ,które zresztą na mniejszą skalę trwają do dzisiaj.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 02 kwie, 2014 08:27

Kubek pisze:gorodok Na takiej samej zasadzie,ja również mogę poprosić abyś się nie obrażał,ale piszesz głupoty i dodam kilka emtikonek :lol: :lol: :lol:
Tylko,że nie w tym rzecz ,ponieważ to była moja prywatna opinia wynikła z analizy opartej o obserwację i język zasięgnięty u danych osób.Nie musisz się z tym zgadzać,ale nie masz monopolu na prawdę i rację.Co do Prawego Sektora to mnie jednak rozbawiłeś bo gdyby nie ich zbrojna agresja nie byłoby ucieczki Janukowycza i obecnej władzy(o wiele bardziej prawdopodobne,że byli szkoleni przez ludzi z USA-NATO).Minister z Estonii potwierdził swoje spostrzeżenia co do tego, kto stał za snajperami z Majdanu i dziwnym trafem chwilę potem premier tego kraju wraz z całym rządem podał się do dymisji(tak sam z siebie,czy może ostre naciski poszły?).
Myślisz,że jak będą represjonować rosyjskojęzycznych( razem z mówiącymi surżykiem jest to ponad połowa kraju) ,to nie będzie buntów i protestów podobnych do tych niedawnych?(tzw "ruska wiosna") ,które zresztą na mniejszą skalę trwają do dzisiaj.
Janukowycz uciekł po tym jak parlament przegłosował wyprowadzenie oddziałów Berkut oraz wojski wewnętrznych z Kijowa, a ponieważ jest tchórzem więc od razu uciekł burząc plany Putina, który chciał wprowadzić swoje wojska po tym jak Janukowycz rozpędzi parlament. Odnośnie szkolenia Prawego Sektora, to były też doniesienia o tym, że byli szkoleni w Polsce :D - więc dlaczego polski rząd nie podał się do dymisji? Przecież wyszkolili zawodowych banderowców??? :lol: :lol: :lol: Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak mam reagować na ostatnie twoje zdanie - no bo twoja "analiza" jest chyba poparta dokładnym badaniem sytuacji? :lol: Robienie daleko idących wniosków patrząc na sytuację z polskiego punktu widzenia i na dodatek opierając się o jakieś dziwaczne doniesienia swoich znajomych o represjach (!) rosyjskojęzycznych obywateli.... :lol: Nie no jeżeli zakładać że ci twoi znajomi oglądają na okrągło ROSSIJA 24 to może z tego to wszystko wynika... A tak na poważnie to ja nigdzie nie mówiłem o tym że wszyscy zagłosują jednakowo -Ukraina zawsze była podzielona mniej więcej pół na pół - jednakże pewne jest tylko jedno - południowy wschód w tej chwili nie ma swojego Janukowycza bis, dlatego mamy cały szereg kandydatów od partii regionów i moim zdaniem Dobkin nie jest najlepszym z nich. Prawdopodobnie w przyszłości siłę nabierze Tygipko i nawet jest bardzo możliwe że zostanie premierem...

P.S. I na deser - na temat ruskiej wiosny - instruktaż separatystów :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » śr 02 kwie, 2014 09:18

Problem w tym,że piszesz w stylu zaczepno błazeńskim ,dodając znaczne ilości emtikonów ,z czego wyłania się obraz z lekka trolujący.Wszystkie opcje są możliwe,ale najważniejsze przy twierdzeniach "za czym stoi,za co odpowiada" jest przemyśleć : kto wyniósł z danych działań korzyść,a kto wręcz przeciwnie
Janukowycz uciekł ponieważ był zagrożony przez zbrojne bojówki,a nie bo ktoś coś przegłosował(o i le pamiętam to Berkut rozwiązano już po jego ewakuacji)jako,że miał znaczną władzę i siły specjalne do końca po swojej stronie
Gdyby nie agresja bojowników ,nie byłoby w ogóle ofiar ponieważ protestujący mogliby sobie pokojowo protestować rok albo dwa(wybory w 2015 i wtedy by zdecydowali).Polska,a Estonia to przecież różne sytuacje ponieważ nikt z polskiej strony nie zrobił niczego przeciwko (regularne zaprzeczenia istnienia obozów szkoleniowych),a estończycy potwierdzili niewygodne fakty

Jeżeli ktoś zna angielski ,to punkt widzenia Paula Craiga Robertsa na temat Ukrainy i działań USA

http://www.paulcraigroberts.org/2014/03 ... g-roberts/

wywiad

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 02 kwie, 2014 09:32

Kubek pisze:Problem w tym,że piszesz w stylu zaczepno błazeńskim ,dodając znaczne ilości emtikonów ,z czego wyłania się obraz z lekka trolujący.Wszystkie opcje są możliwe,ale najważniejsze przy twierdzeniach "za czym stoi,za co odpowiada" jest przemyśleć : kto wyniósł z danych działań korzyść,a kto wręcz przeciwnie
Janukowycz uciekł ponieważ był zagrożony przez zbrojne bojówki,a nie bo ktoś coś przegłosował(o i le pamiętam to Berkut rozwiązano już po jego ewakuacji)jako,że miał znaczną władzę i siły specjalne do końca po swojej stronie
Gdyby nie agresja bojowników ,nie byłoby w ogóle ofiar ponieważ protestujący mogliby sobie pokojowo protestować rok albo dwa(wybory w 2015 i wtedy by zdecydowali).Polska,a Estonia to przecież różne sytuacje ponieważ nikt z polskiej strony nie zrobił niczego przeciwko (regularne zaprzeczenia istnienia obozów szkoleniowych),a estończycy potwierdzili niewygodne fakty

Jeżeli ktoś zna angielski ,to punkt widzenia Paula Craiga Robertsa na temat Ukrainy i działań USA

wywiad
Dalej mnie zadziwiasz bo czerpiesz informacje z dziwnych źródeł - czy rzeczywiście uważasz, że amerykanom z przeciwnej strony półkuli ziemskiej lepiej widać co się tutaj stało???
Przykładowo mój brat był kilkakrotnie na majdanie, a wcale nie jest żadną bojówką ani banderowcem :lol: Osobiście nie byłem na majdanie i chyba nieprędko pojadę, bo uważałem i uważam nadal że majdan, który w większości był początkowo nastawiony był pokojowo, został zmanipulowany przez Putina. Prawy sektor, to tylko jedna z organizacji, która grała na jego korzyść. To że stało się tak jak się stało jest klęską jego planów a nie zwycięstwem majdanu. Doprowadził do tej klęski uciekający tchórz-Janukowycz, który dziwnym przypadkiem spotykał się w ostatnim dniu z przywódcą Prawego Sektora - Jaroszem w swojej administracji....
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 02 kwie, 2014 10:08

Szulik pisze:gorodok,

Obserwuję i podziwiam ewolucję twoich poglądów. Tydzień temu twierdziłeś, że są przesłanki/podejrzenia, że Prawy Sektor to dziecko Putina. Po kilku postach, w których wspominałeś o związkach PS i Putina dzisiaj stwierdzasz stanowczo: Prawy Sektor został stworzony przez Putina. Widać, ze można uwierzyć w kilkukrotnie powtarzane tezy i przyjąć je za pewnik :)
Jeśli rozumiesz ukraiński to tu jest odpowiedź http://espreso.tv/new/2014/04/02/rehion ... vyy_sektor
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » śr 02 kwie, 2014 10:40

gorodok,chodzi właśnie o to,że nikt nie ma monopolu na prawdę.Ty uważasz tak ,a ja inaczej tylko,że za bardzo atakujesz zdanie innych swoje spojrzenia wrzucając jako pewniki

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 02 kwie, 2014 11:03

Kubek pisze:gorodok,chodzi właśnie o to,że nikt nie ma monopolu na prawdę.Ty uważasz tak ,a ja inaczej tylko,że za bardzo atakujesz zdanie innych swoje spojrzenia wrzucając jako pewniki
Uznam to jako porażkę :lol:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » śr 02 kwie, 2014 11:27

Polemika jest wymianą myśli,a nie walką

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 02 kwie, 2014 18:17

gorodok pisze: Jeśli rozumiesz ukraiński to tu jest odpowiedź http://espreso.tv/new/2014/04/02/rehion ... vyy_sektor
Przeczytałem ten tekst i nie sądzę by na tej podstawie można było wyciągać tak daleko idące wnioski. Antek Macierewicz też używa często podobnej mocy argumentów by przekonać do swoich racji.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 02 kwie, 2014 20:35

Oj, chyba niepotrzebnie założyłem ten wątek, robi się tu kolejna polityczna nawalanka

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 02 kwie, 2014 20:59

pietia pisze:Oj, chyba niepotrzebnie założyłem ten wątek, robi się tu kolejna polityczna nawalanka
Chyba taki już urok tematów, które budzą tyle kontrowersji :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 25 maja, 2014 19:50

No i wygląda na to, że nowym prezydentem juz po pierwszej turze zostanie Poroszenko

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » pn 26 maja, 2014 09:52

To,że został namaszczony na prezydenta było wiadome już miesiące temu,ale potrzebna była legitymizacja pod tytułem "wybory".USA z wasalami zadowolone,oligarchowie bezpieczni,a stosy kart równo ułożone na dnie urn posłuszne ;).Południow wschód nie miał na kogo głosować i jako,że pacyfikacja będzie postępować być może niestety rozwinie się nam w pełnoskalową wojnę domową.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 28 maja, 2014 12:30

Kubek pisze:To,że został namaszczony na prezydenta było wiadome już miesiące temu,ale potrzebna była legitymizacja pod tytułem "wybory".USA z wasalami zadowolone,oligarchowie bezpieczni,a stosy kart równo ułożone na dnie urn posłuszne ;).Południow wschód nie miał na kogo głosować i jako,że pacyfikacja będzie postępować być może niestety rozwinie się nam w pełnoskalową wojnę domową.
Teraz to już było wiadome? :lol: I oczywiście "wybory" wraz z pacyfikacją.... :lol: porażka....
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » śr 28 maja, 2014 19:47

Niby co ma miejsce teraz?,ilu już cywili zginęło?,kto ostrzeliwuje miasta ciężką bronią ?.Tego już mentalnie nie zalepisz bo można utopić we krwi ,ale nienawiść zostanie.Wcześniej kiedy mieliśmy na wschodzie kopię majdanu z zajmowaniem budynków państwowych oraz demonstracje bez przemocy i prób odbijania można było mówić o głosowaniach i innych takich.
W ogóle ,to do czego te protesty z obalaniem Janukowycza miały doprowadzić?,podobno chodziło o zniszczenie oligarchów i ustanowienie nowego,zdrowego systemu.Tymczasem oligarchowie są jeszcze mocniejsi bo jeden z nich został kolejnym prezydentem, w miejsce usuniętego sojusznika innego oligarchy
Syf kiła i mogiła

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 29 maja, 2014 08:04

Kubek pisze:Niby co ma miejsce teraz?,ilu już cywili zginęło?,kto ostrzeliwuje miasta ciężką bronią ?.Tego już mentalnie nie zalepisz bo można utopić we krwi ,ale nienawiść zostanie.Wcześniej kiedy mieliśmy na wschodzie kopię majdanu z zajmowaniem budynków państwowych oraz demonstracje bez przemocy i prób odbijania można było mówić o głosowaniach i innych takich.
W ogóle ,to do czego te protesty z obalaniem Janukowycza miały doprowadzić?,podobno chodziło o zniszczenie oligarchów i ustanowienie nowego,zdrowego systemu.Tymczasem oligarchowie są jeszcze mocniejsi bo jeden z nich został kolejnym prezydentem, w miejsce usuniętego sojusznika innego oligarchy
Syf kiła i mogiła
Ciekawe co by robiła Polska gdyby nagle naprzykład ślązacy ogłosili sobie Śląską Republikę Ludową z przyłączeniem do Niemiec i zaczęli biegać z kałachami oraz RPG po ulicach plądrując wszystko co się da? Oczywiście zaraz zaczniesz mówić, że to jest niemożliwe ale tak to właśnie wygląda... Polska ma to szczęście że jest jednolitym państwem ale jeśli zbyt dużo rosjan przyjedzie do Polski to niedługo zechcą również przyłączyć się do macierzy :lol: Россия там где мы! :lol: :(
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 29 maja, 2014 08:25

A tymczasem kijowski majdan, wbrew wcześniejszym obietnocom, wcale nie zamierza się zwijać. Wcześniej zapowidaali, że namioty i barykady będą stać do wyborów prezydenckich, teraz mówią, ze do parlamentarnych oraz do "pełnej realizacji obietnic." Oznacza to, że namioty, kuchnie polowe, opony itp. pozostaną stałym elementem krajobrazu w centrum Kijowa, a polscy posłowie nadal będą mogli się "słitfocić" na ich tle
No chyba że Kliczko, korzystając z dużego poparcia, jakie otrzymał w wyborach na mera, wykaże zdecydowanie i zaprowadzi w centrum miasta porządek. Tym bardziej, że nawet promajdanowy 5. kanał przyznał wczoraj, że większość kijowian ma już dosyć burdelu na reprezentacyjnej ulicy miasta.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 29 maja, 2014 08:41

pietia pisze:A tymczasem kijowski majdan, wbrew wcześniejszym obietnocom, wcale nie zamierza się zwijać. Wcześniej zapowidaali, że namioty i barykady będą stać do wyborów prezydenckich, teraz mówią, ze do parlamentarnych oraz do "pełnej realizacji obietnic." Oznacza to, że namioty, kuchnie polowe, opony itp. pozostaną stałym elementem krajobrazu w centrum Kijowa, a polscy posłowie nadal będą mogli się "słitfocić" na ich tle
No chyba że Kliczko, korzystając z dużego poparcia, jakie otrzymał w wyborach na mera, wykaże zdecydowanie i zaprowadzi w centrum miasta porządek. Tym bardziej, że nawet promajdanowy 5. kanał przyznał wczoraj, że większość kijowian ma już dosyć burdelu na reprezentacyjnej ulicy miasta.
Osobiście uważam że Putin tym razem pamiętając o poprzednim majdanie i własnej porażce postanowił że tym razem to właśnie on będzie kontrolować wszystko co się dzieje na majdanie. I wtedy pojawił się Jarosz i Prawyj Sektor i zaczęli rzucać koktajle Mołotowa. Ale niestety dla Putina jednak nie poszło tak jak on zaplanował. Ludzie którzy w tej chwili chcą pozostać na majdanie w większości nie byli tam w gorące dni dlatego myślę że powoli jednak się rozejdą...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » czw 29 maja, 2014 09:48

Czyli z tej perspektywy Janukowycz popełnił błąd,że nie zmasakrował Majdanu ,bo przecież zajmowano budynki rządowe i atakowano bierną milicję butelkami z benzyną ,a potem nawet broń ostra weszła do użycia,Według mnie protesty zostały zorganizowane i opłacone podobnie jak w 2004 przez oligarchów którzy obawiali się o swoją pozycję jako,że Januk chciał podporządkować sobie pozostałych i wolał układy z Rosją co dla władców Ukrainy jest wielkim zagrożeniem

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 29 maja, 2014 11:01

Kubek pisze:Czyli z tej perspektywy Janukowycz popełnił błąd,że nie zmasakrował Majdanu ,bo przecież zajmowano budynki rządowe i atakowano bierną milicję butelkami z benzyną ,a potem nawet broń ostra weszła do użycia,Według mnie protesty zostały zorganizowane i opłacone podobnie jak w 2004 przez oligarchów którzy obawiali się o swoją pozycję jako,że Januk chciał podporządkować sobie pozostałych i wolał układy z Rosją co dla władców Ukrainy jest wielkim zagrożeniem
Janukowycz wszystko robił co mu kazał Putin - zadaniem Putina było pokazanie że to tylko on jest w stanie zapewnić porządek na Ukrainie - nawet taka marionetka jak Janukowycz jest mu niepotrzebna...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » czw 29 maja, 2014 11:21

To już się nazywa komiczna obsesja z Twojej strony,otóż Janukowycz to zwykły urzędas-karierowicz który przy wsparciu oligarchy Achmetowa został wyniesiony na piedestał.Kiedy to już się stało,poczuł się mocny i sam postanowił zostać oligarchą i oderwać się od tych którzy nim kierowali aby iść własną drogą forsy i władzy

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 29 maja, 2014 12:58

Kubek pisze:To już się nazywa komiczna obsesja z Twojej strony,otóż Janukowycz to zwykły urzędas-karierowicz który przy wsparciu oligarchy Achmetowa został wyniesiony na piedestał.Kiedy to już się stało,poczuł się mocny i sam postanowił zostać oligarchą i oderwać się od tych którzy nim kierowali aby iść własną drogą forsy i władzy
Janukowycz zwykły urzędas? :lol: porażka.... Zapomniałeś jeszcze tylko dodać Wybitny Polak :lol: http://kresy24.pl/27569/wybitny-polak-w ... anukowycz/
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kubek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kubek » czw 29 maja, 2014 13:38

Nie...tajny agent Putina :roll:
Od takiej pozycji zaczynał,a potem awansował coraz wyżej i też chciał być jednym z rozdających karty

ODPOWIEDZ