Niepokoje na wschodzie Ukrainy

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » czw 16 kwie, 2015 20:37

spartakus pisze:Uspokoiło się na froncie-to chyba cisza przed burzą
Uspokoiło się ale chyba tylko w mediach, widocznie newsy z Donbasu nie dają już wystarczająco klików. Pewnie kolejne litry przelanej krwi przegrywają z Tańcami z Idiotami i innym chłamem. Dlatego temat umiera.
A w rzeczywistości wojna odżywa coraz mocniej: od kilku dni walki o lotnisko w Doniecku, okolice Mariupola, strzelają się coraz intensywniej.

Ciekawa jest za to retoryka dotycząca zabójstw w Kijowie, zwłaszcza jeśli się je zestawi z zabójstwem Niemcowa. Wychodzi na to, że wszystkich zabił Putin. Co do Niemcowa nikt nie ma wątpliwości - o logikę takiego schematu nikt nie pyta, zaś w Kijowie zabijają się nawzajem byli przedstawiciele Partii Regionów - rzekomo by ci zabijani nie zeznawali przeciw kolegom. Kabaret.
Dajcie więcej pudelka - od majtek Dody mamy lepszych ekspertów :shock:

Bebej
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Bebej » czw 16 kwie, 2015 23:10

A ja się zastanawiam czy na Ukrainie jest rząd, czy grupa trzymająca władzę.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pt 17 kwie, 2015 12:15

Bebej pisze:A ja się zastanawiam czy na Ukrainie jest rząd, czy grupa trzymająca władzę.
Mysle ze na tym etapie slowa i nazwy dawno stracily swoje znaczenie. Jezeli zbrojny przewrot, pucz i narzucenie swojej woli przez mniejszosc obywateli- nazywa sie oficjalnie demokracja, to tym bardziej grupe trzymajaca wladze mozna nazwac rzadem...

Juz dawno slowa przestaly byc uzywane zgodnie ze swoim dawnym, slownikowym znaczeniem...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » śr 18 lis, 2015 18:00

Podbijam. Jak wygląda w tej chwili sytuacja bezpieczeństwa na wschodniej Ukrainie (okolice Donetska, Luhanska) - MSZ nic nie pisze, nigdzie nic aktualnego o tym nie ma...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » śr 18 lis, 2015 18:42

ogolnie to status quo - na wschodzie bez zmian ;)
media donoszą o ostrzałach ukraińskich pozycji każdego dnia. Nie jest tak krwawo jak jeszcze jakiś czas t emu, ale spokoju też nie ma.
Rosja bardziej się skupiła na Syrii

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 19 lis, 2015 20:35

Simon pisze:Podbijam. Jak wygląda w tej chwili sytuacja bezpieczeństwa na wschodniej Ukrainie (okolice Donetska, Luhanska) - MSZ nic nie pisze, nigdzie nic aktualnego o tym nie ma...
Jesli masz fb to mozesz poczytac na profilu tego goscia (czasem pisze gdzie byly jakies ostrzaly czy imprezy)- albo po prostu wyslac mu pw i zapytac o konkretne miasta
https://www.facebook.com/hudziecWNS?fref=ts
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » czw 19 lis, 2015 21:17

Buba - profil Dawida Hudziec (nie wiem jak to nazwisko odmienić) zniknął z FB przynajmniej ja go nie widzę ? on jest aktywny?
facet w ogóle jakby znikł z internetu - nigdzie go nie można znaleźć

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pt 20 lis, 2015 16:55

sprat pisze:Buba - profil Dawida Hudziec (nie wiem jak to nazwisko odmienić) zniknął z FB przynajmniej ja go nie widzę ? on jest aktywny?
jest aktywny, ja go widzę na fb

krótko mówiąc, w Donetsku i Luhansku raczej nie jest za bezpiecznie

Dawid Hudziec
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Dawid Hudziec » pn 23 lis, 2015 06:18

Witam, mój profil na fb nie działał tylko przez dwie godziny pół roku temu, w "internecie" jestem na stronie novorossia.today, tragediadonbasu.pl i dawidhudziecblog (wordpress). Nie widzę w czym problem.

Sytuacja była spokojna przez miesiąc po podpisaniu zawieszenia broni, teraz prawie każdego dnia trwają walki wokół Doniecka i Gorłówki

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 24 lis, 2015 22:51

sprat pisze:Buba - profil Dawida Hudziec (nie wiem jak to nazwisko odmienić) zniknął z FB przynajmniej ja go nie widzę ? on jest aktywny?
jest- prawie codziennie cos wrzuca...

tu jest jeszcze jego strona jakby ci fb nie dzialal
http://tragediadonbasu.pl/

spartakus
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: spartakus » śr 01 mar, 2017 18:17

Ostatnie zaostrzenie sytuacji w Donbasie zakończyło się dwiema znamiennymi decyzjami. Po pierwsze,Rosja oficjalnie uznała wszystkie dokumenty wydawane w DNR i LNR. Po drugie,po tym jak nacjonaliści ukraińscy zaczęli blokować granicę z DNR i LNR,od 1 marca obie te republiki przejmują wszystkie przedsiębiorstwa na swoim terytorium od Ukrainy. Poroszenko nie chce lub nie może poskromić tych nacjonalistycznych band. Tak czy inaczej skutek jest taki,że Donbas coraz bardziej oddala się od Ukrainy. Wiadomo,że Rosja i tak już włożyła tam mnóstwo pieniędzy,a teraz chcąc nie chcąc,będzie ich jeszcze więcej. A to oznacza,że te terytoria wydają się już definitywnie stracone dla Ukrainy-w jej obecnym kształcie.

ODPOWIEDZ