Kompletne zdziczenie. Rosja zmienia się w ZSRR+III Rzeszę:

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kompletne zdziczenie. Rosja zmienia się w ZSRR+III Rzeszę:

Post autor: kubanek » sob 06 wrz, 2014 00:10

http://kresy24.pl/55883/putinowska-psyc ... -ukrainca/
Moje rozmowy z Rosjanami nie potwierdzają tego, ale to, co się dziej w tym kraju, obserwując media i propagandę, przechodzi ludzkie pojęcie. To jest gorsze niż hitleryzm czy nawet stalinizm.
Tylko czekać, aż te bydlaki zaczną nawoływać do mordowania Polaków, mieszkających w Rosji, tylko dlatego, że wspierają tą czy inną stronę, nie po myśli Moskwy. Jest dokładnie tak jak przewidywałem, putynizm stał się ideolgię hybrydową, łączącą najgorsze cząstki hitleryzmu ze stalinizmem, oczywiście mamy 21 wiek, nikt nie bedzie nikogo mordował 24h na dobę.
Ja i tak wierzę w "wewnętrzą mądrośc" ruskiego ludu, nie taką propagande i nie takie zbrodnie Rosjanie czy Ukraińcy lub Białorusini przeżyli. Ale tych co tworza takie teksty, powinno się odesłać do komór gazowych.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Re: Kompletne zdziczenie. Rosja zmienia się w ZSRR+III Rzesz

Post autor: kubanek » sob 06 wrz, 2014 11:05

Zapomniałem dodać, że to samo dotyczy i samej Ukrainy:
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze ... wsku-video
Aż strach doprawdy pomyśleć jak będzie wyglądała Europa Wschodnia za lat 10. Chyba czas wziąść przykład z Ukrainy i rozpocząć akcję "mur", tyle, że miałoby to dotyczyć muru z Ukrainą i Rosją, jeśli Łukaszenka padnie i wykluje się ponowna hybryda komunizmu i skrajnego szowinizmu, to i wobec nich.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » sob 06 wrz, 2014 12:12

kubanek pisze:i rozpocząć akcję "mur"
jasne... budowanie zeriby w dobie lotnictwa to naprawde rewelacyjny pomysl...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » sob 06 wrz, 2014 14:16

To chyba oczywiste. Ale pomysł budowy muru na granicą z Rosją to taki sam, kuriozalny pomysł. Chodziło mi o to, że wszystko idzie w jak najgorszym kierunku. Najbardziej poszkodowani będą de facto Polacy, bo zarówno szowiniści ukraińscy przy polskiej granicy którzy urosną w siłę niebotycznie, jak też komuno-szowiniści będą stawać się coraz bardziej antypolscy. Takie są fakty, na Wschodzie mamy, mieliśmy zresztą zawsze i mieć będziemy 2 wrogie twory: Rosje i Ukrainę. I żadne polityczno poprawne manipulacje tego nie zmienią. Jedyne co może uratować to rozwalenie tego syfu i powstanie wielu małych, mniejszych od Polski każde z osobna, państwek. Tak jak to było w średniowieczu Istnienie zarówno Rosji jak i Ukrainy jest kompletnie nienaturalne i sprzeczne z logiką, większośc państw sztucznych, rozypała się w ciągu ostatnich 100 lat, wystarczy porównać mapę Europy z 1914 i 2014 roku.
Mam głęboką nadzieje, że za mojego życia, będę miał możliwość jeździć do Republiki Petersburskiej, Galicyjskiej, Krymskiej, Donbasko-Ługańskiej, Kijowsko-Czernihowskiej, Pskowskiej, Czeczeńskiej, Tatarstanu, Baszkiri, Kazańskiej, Moskiewskiej, itd. Te państwa musza się odrodzić.
Dla "turystyki wschodniej byłoby to lepsze" zawsze można byłoby więcej krajów i miejsc do odwiedzenia.
Powstanie republik na wschodzie Ukrainy nie jest kwestią "czy", ale "kiedy", los Krymu jako samodzielnego bytu, niezależnego wobec Rosji i Ukrainy jest również kwestia czasu, podobnie jak rozsypanie się Rosji.
Przy okazji news, który pokazuje, w jaką stronę zmierzają ci ruso-komuno-naziści:
http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/09/6/7036948/
Ci co jeszcze mają konto vk, lepiej niech skasują.

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » sob 06 wrz, 2014 15:29

A najgorsze dopiero będzie. Jak im głód do d.u.p.y zajrzy to ten ciemny lud będzie jeszcze bardziej podatny na takie nawoływania. Ruscy jak im polityka wewnętrzna i nastroje społeczeństwa wymykały się spod kontroli, szukali wroga zewnętrznego. A od tego tylko krok do.... sami wiecie. Jestem ciekaw czy gdyby ta dzicz pojawiła się w naszych granicach to czy ci wszyscy piewcy i głosiciele jacy to oni fajni, mili, radośni i kulturalni (ci rosjanie) nadal będą mieli takie pewne miny. Uwierzcie mi, jak ruszą to nie będą patrzeć na nic. Historia już to wielokrotnie pokazała. A z drugiej strony wcale nie będą się musieli ruszać, bo doktryna wojenna FR przewiduje użycie jądrowych bomb taktycznych. Więc odparujemy w jednej chwili i po "polaczkach". Smutne ale bardzo możliwe.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » sob 06 wrz, 2014 16:32

Ja nie piszę o Rosji, choć od tego się zaczęło. Tu chodzi o cały Rusoland, czyli Rosję, Białoruś i Ukrainę, ale i inne republiki. W Kazachstanie już zaczyna się powoli dziać podobnie, Kazachowie coraz bardziej wolą się dystansować od Rosji i coraz bardziej prowadzić nacjonalistyczną, narodową politykę, także językową. Ale już Rosja zaczyna gromić Kazachstan, nie zdziwię się jak sami żyjący tam ruscy zaczną napędzeni komuno-ruso-szowinistyczna papką mordować Kazachów. Podobnie jest i z Ukraińcami czy nawet Białorusinami, którzy jeśli tylko odpowiednio podgrzać atmosferę to i zaczną wojować między sobą.
Wschód to już jednak inne myślenie, choć w bardzo wielu względach w Polsce jest podobnie. Zauważmy, że indywidualnie, oni wszyscy są ok, da się pogadać, zaprzyjaźnić. Ale gdy zbiorą sie w hordę to nie ma zmiłuj, dotyczy to zarówno Rosjan jak i Ukraińców, Białorusini mają podobne podejście do zewnętrznych sił jak Czesi, wolą być potulni, właściwie to może i dobra taka postawa w takim otoczeniu (Czesi wobec żywiołu niemieckiego, Białorusini wobec żywiołu rosyjskiego). Ja w kontaktach indywidualnych nigdy nie miałem z tym problemu, kobiety nawet są chętne do rozmów o polityce. Ale chłopy, już nie, w dodatku jak się zbierze do kupy, to powstaje dzika horda. Wschód ma mentalność hordy, pojedyńczo są mili i niegroźni, w kupie to najgorsza zaraza jaka istniała na terenach Eurazji.
Ludobójstwo na Wołyniu jest ewidentnym przykładem działania dzikiej hordy, która rżnęła nawet i swoich, jeśli trzeba było.
I dzisiaj mamy ewidentne zderzenie tych hord - ukraińskiej i rosyjskiej. To wcale nie chodzi o politykę czy polityków, ale o zezwierzęcenie gorsze niż za Hitlera na tych terenach, ale o wiele gorsze. Jak ktoś czytał książki lub słuchał podań z historii to powinien wiedzieć jak wyglądała ostatnia wojna, gdzie nikt nikogo nie traktował jak człowieka, ale gorzej niż zwierzę. Przypadków mordowania nawzajem, np. dowódców czy aparatczyków przez zwykłych żołnierzy i na odwrót była chmara.
No i niestety, ten stan będzie się podgrzewał i to przez lata, pewnie nawet dekady. Co z tego wyjdzie, niewiadomo, ja mam nadzieje, że skończy to się rozpadem tego barachła całego i powstaniem czegoś nowego, lepszego. Bo inaczej, to na zapowiedziach i plakatach się nie skończy.
PS. Prosiłbym o nie pisanie jakichkolwiek tekstów o fobiach, nie ma u mnie żadnej fobii, poza fobią wobec zdziczenia. Niestety, stereotyp "dzikiego Wschodu" przeradza się na naszych oczach w rzeczywistość.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » wt 30 wrz, 2014 09:44

http://kresy24.pl/56628/andriej-konczal ... lizej-dna/
http://kresy24.pl/56624/robi-sie-ponuro ... na-w-sile/
No i spełnia się mój czarny sen. Zdziczenie ogarnia i Rosję i Ukrainę, niestety nie widać dobrych znaków na przyszłość. Dlatego cieszy mnie, że sytuacja zaczyna coraz bardziej przypominać to, co było w latach 20-ych i 30-ych XX wieku, czyli kompletna izolacja Polski od wschodniego sąsiedztwa.
Jest jednak pozytywny znak:
http://kresy24.pl/56622/rosja-rezerw-zo ... az-wladzy/
Mam nadzieje, że za rok, może 2 nastapi, długo oczekiwana przeze mnie, kompletna rozpierducha i w końcu, po jakimś tam czasie, nastąpi, jakaś, w miarę cywilizowana "normalność".

ODPOWIEDZ