Co mozemy zrobic, zeby zakonczyc wojne....

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 30 sty, 2015 22:06

.... domowa na Ukrainie? Tam codziennie ginie co najmniej kilkanascie osob! Przeciez to co sie dzieje nie ma sensu, ani zachod nie wygra, ani wschod. Ludzie opamietajcie sie! Podzielcie sie i budujcie pokojowa wspolegzystencje!
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

ksuba
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: ksuba » ndz 01 lut, 2015 12:29

To nie jest wojna domowa. Na Donbasie są dziesiątki różnej wielkości oddziałów wojskowych z różnych zakątków FR oraz ogromne, coraz większe ilości śmiercionośnej broni również stamtąd. Chcesz leczyć -- postaw wprzódy trafną diagnozę.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 02 lut, 2015 09:38

Najpierw to by warto rozliczyc (np. powiesic za jaja na rynku) tych co to wszystko rozpoczeli- tych co stali pierwsi na Majdanie i podburzali ludzi do przewrotu i składali Im obiecanki dobrobytu.... Cala wojna jest tego wynikiem...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

idziorus
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: idziorus » pn 02 lut, 2015 12:56

tych co to wszystko rozpoczeli
A kto zaczął i kiedy ?????
podburzali ludzi do przewrotu
Podburzali ludzi - a od kiedy jeśli jest dobrze można podburzyć ludzi .
(np. powiesic za jaja na rynku)
a może wysłać na Kołymę .

Co zrobić by zakończyć wojnę nie ma pewnie jakieś na to recepty , puki Rosja w niej uczestniczy.
Może wyjściem będzie jednak zrezygnować Ukrainie z pewnych republik ( Ługańskiej i Donieckiej ) bo bez poparcia ludności tam mieszkającej nigdy nie będzie tam spokoju.
Lecz czy może powstać drugie Kosowo czy Rosja zgarnie następny kawałek ziemi trudno powiedzieć.

zemanek30
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: zemanek30 » pn 02 lut, 2015 13:48

:( Witam serdecznie. :( jest to bolesna sprawa, bo w miastach ukraińskich mieszkają i Ukraińcy i Rosjanie. :!: czasami dla dobra sprawy- warto iść na kompromisy :wink:

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Bebej » śr 04 lut, 2015 00:12

Kto z kim i dlaczego wojuje? Trudne pytanie. Nie znam odpowiedzi. Lecz wiem jedno, odrobina szacunku chyba się należy. Czy tu go widać?

Zemanek30, czy widać w tym filmie choć cień chęci, pójścia na kompromis? Podejrzewam że druga strona robi podobnie. W części ogarniętej wojną sumienie zostało już dawno temu zabite. W sąsiadujących jest ciężko ranne. Czy ktoś chce je leczyć? Nikt. Tak myślę :/

ODPOWIEDZ