Kontakt w Doniecku

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
overdrivesession
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kontakt w Doniecku

Post autor: overdrivesession » ndz 15 lis, 2015 10:43

Dzień dobry,

Na wstępie przepraszam jeśli zamieściłem temat w nieodpowiednim miejscu. Jednak szukałem pokrewnego tematu i niestety nic nie znalazłem.
W razie "W" proszę moderatorów o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Do rzeczy:

Szukam kontaktu z polakami w Doniecku lub rejonie tego miasta.

Potrzebuję rzetelnych informacji na temat sytuacji w tym mieście.
W związku z tym mam parę pytań (niektóre czysto teoretyczne)

-Jaka jest możliwość wjazdu do Doniecka dla obywatela Polski? (samochodem / autobusem / pociągiem)
-Czy w Doniecku działa poczta? (doszły mnie słuchy że nie i chciałbym zweryfikować te informacje)
- Czy jest jakakolwiek możliwość wysłania paczki na święta dla kogoś kto mieszka w tym mieście?

Tak jak wspomniałem wyżej, szukam kontaktu z jakimś rodakiem który przebywa w tamtym rejonie aby dowiedzieć się kilka rzeczy.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za poświęcony czas.

pozdrawiam,

over :D

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Kontakt w Doniecku

Post autor: sprat » śr 18 lis, 2015 11:15

rozważania czyto teoretyczne..

"Czy jest jakakolwiek możliwość wysłania paczki na święta dla kogoś kto mieszka w tym mieście?"

myslę że jest - http://globalpost.com.ua/615/
możesz spróbować kontaktu z jakąś organizacją np. polskim kościołem.

Jeśli chodzi o wjazd do strefy ATO. Więcej szczeółów tutaj https://urp.ssu.gov.ua/

Ale wątpię byś jako Polak/niemieszkaniec/niedziennikarz mógł tam wjechać.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kontakt w Doniecku

Post autor: pietia » śr 18 lis, 2015 21:03

sprat pisze: Jeśli chodzi o wjazd do strefy ATO. Więcej szczeółów tutaj https://urp.ssu.gov.ua/

Ale wątpię byś jako Polak/niemieszkaniec/niedziennikarz mógł tam wjechać.
Mając wizę rosyjską można teoretycznie wjechać do Donbasu od strony FR

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Kontakt w Doniecku

Post autor: Simon » czw 17 gru, 2015 19:42

odswiezajac temat: zreszta Donetsk/Luhansk naleza do malo bezpiecznych regionow. Moze byc tak, ze jak wjedziesz od Rosji, to bedziesz musial miec 2x wize rosyjska, poza tym UA moze Cie pozniej nie wpuscic (to takie moje rozwazania).

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kontakt w Doniecku

Post autor: pietia » sob 19 gru, 2015 20:28

Simon pisze:odswiezajac temat: zreszta Donetsk/Luhansk naleza do malo bezpiecznych regionow. Moze byc tak, ze jak wjedziesz od Rosji, to bedziesz musial miec 2x wize rosyjska, poza tym UA moze Cie pozniej nie wpuscic (to takie moje rozwazania).
To pierwsze jest bardzo prawdopodobne, bo DNR i LNR to z oficjalnego punktu widzenia Rosji odrębne terytoria, więc wjeżdżając tam jednoczęsnie opuszcza się terytorium FR (podobnie jak w przypadku wjazdu do np. Abchazji).

ODPOWIEDZ