Granica ukraińsko-rosyjska

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » czw 10 mar, 2016 10:13

Na szczęście nie wszędzie na granicy Rosji i Ukrainy są okopy, druty kolczaste itp. Np w miejscowości Czertkowo (https://goo.gl/maps/U9wRCpUzmWK2) w rostowskiej obłasti granica wygląda tak:
Załączniki
ukraina-rosja-granica.jpg
ukraina-rosja-granica.jpg (41.59 KiB) Przejrzano 3555 razy

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 10 mar, 2016 20:26

Ale czy teren po stronie ukraińskiej kontroluje tam Kijów, czy raczej DNR/LNR?

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » czw 10 mar, 2016 20:41

To jest teren pod kontrolą Kijowa, zresztą granica tam wyglądała tak od wielu lat. Po prostu granica między umowna Ukraińską SSR i Rosyjską SSR przebiegała przez środek miejscowości i stąd takie cudo pozostało.

Żeby było śmieszniej to te domy przy ul. Drużby Narodow (sic!), które maja numery nieparzyste są na Ukrainie, a te z parzystymi w Rosji. No i mają inne strefy czasowe.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » sob 12 mar, 2016 16:00

A jak wyglada mozliwosc wjazdu do tej miejscowosci dla obcokrajowca? czy do ukrainskiej czesci wsi mozna wejsc bez posiadania rosyjskiej wizy?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » sob 12 mar, 2016 16:44

nie wiem, jednak biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku przetoczyły się tam walki to pewnie teraz ciężko byłoby tam wjechać obcokrajowcom.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » sob 12 mar, 2016 23:28

Szulik pisze:nie wiem, jednak biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku przetoczyły się tam walki to pewnie teraz ciężko byłoby tam wjechać obcokrajowcom.
Szkoda ze nie wiedzialam o tym miejscu w 2011 roku jak bylam w Donbasie.. Wtedy byly to fajne spokojne tereny a byloby blisko podjechac i sprawdzic... Dopiero teraz zerknelam na zamieszczona przez ciebie mapke i faktycznie trochu za blisko Ługanska wiec strach sie tam pchac..

Ciekawe czy sa takie inne wioski srodgraniczne, w bardziej bezpiecznych terenach np. bardziej na polnocy Ukrainy, gdzies w sumskiej czy czernihowskiej oblasti? ciekawe czy mozna to gdzies sprawdzic? czy tylko ta jedna taka niepowtarzalna sie trafila?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » ndz 13 mar, 2016 13:24

Chyba to jest wyjątek - większość granicy UA/RU stoi w szczerym polu i tylko słupki graniczne informują, że przebiega tamtędy jakaś granica. Zdjęcia z zasiekami na granicy i drutem kolczastym (powstałym głównie po 2014) dotyczą bardzo małego fragmentu kordonu.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » pn 14 mar, 2016 18:16

a od FR jak wyglada mozliwosc wjazdu? od strony UA to troche bym sie bal, ale moze od FR latwiej wjechac?

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » śr 16 mar, 2016 08:32

Jeśli chodzi o miejscowości Czertkowo/Milove, gdzie przebiega ta granica, to żadne walki się tam nie toczyły, więc ta informacja jest nieprawdziwa.

Wjechać od strony ukraińskiej można. Od rosyjskiej też, pod warunkiem, że ma się zezwolenie na wjazd do strefy przygranicznej, bo Czertkowo w niej leży.

W necie można znaleźć dużo historii i opowieści związanych z tymi miejscowościami i traktujących o problemach, z jakimi spotykają się tam żyjący.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 16 mar, 2016 08:50

Dracid pisze:Jeśli chodzi o miejscowości Czertkowo/Milove, gdzie przebiega ta granica, to żadne walki się tam nie toczyły, więc ta informacja jest nieprawdziwa.
http://espreso.tv/news/2014/11/13/na_lu ... nyy_naryad
Jeśli obstrzał z moździerzy to nie walki to cofam swe słowa :)
OK, front tam nie przechodził ale jest to teren bardzo gorący i do turystyki niepolecany.

ODPOWIEDZ